Treść opublikowana przez iwadrian
-
Jak pozbyć się tych odprysków na masce?
Przy takiej ilości to tylko lakierowanie. Ja u siebie miałem trzy odpryski i wypełniłem je lakierem korekcyjnym tak aby lekko wystawało ponad powierzchnię. Po paru dniach gdy się utwardziło zeszlifowałem to na twardym klocku papierem 1500 aby zrównało się z powierzchnią a następnie zapolerowałem najpierw pastą lekko ścierną a na koniec nabłyszczającą.Śladu nie ma.
-
B8 TrOOOOp
Audi 2.0 tdi 2012 (kolegi) zerwane sprzęgiełko klimatyzacji, oś pompy można ręką obracać. Czy jest wymienne i jakby ktoś miał to prosił bym o nr części.
-
Przekręt VW Emisja spalin EA189 (23Q4)
Mi dzisiaj przyszło przypomnienie (czyt. ponaglenie) w sprawie EA189. Napisane jest, że angielski wydział komunikacji DVLA też wymaga aby sprawa została uregulowana. Zabukowałem serwis na 29.10. Co ma być to będzie.
-
Piszczenie w przednim lewym kole, znikające przy hamowaniu
Może nie całkowicie ale zawęzisz pole poszukiwań sposobem jaki ci podałem powyżej. Może być,że kupiłeś jakiś inny przegub i jego obudowa trze o obudowę zwrotnicy. Ja jednak szukał bym przyczyny w hamulcach klocki, zacisk, jarzmo. Moze coś źle zostało złożone. Rozbierz hamulce i przyjrzyj się czy nie ma żadnych śladów ocierania.
-
Piszczenie w przednim lewym kole, znikające przy hamowaniu
Jeżeli piszczenie zanika przy hamowaniu to przyjrzał bym się hamulcom. na podniesionym psiknij czymś na tarczę, wodą , płynem do naczyń i zobacz czy przestanie. Możesz zrzucić zacisk z klockami i zobaczyć co się będzie działo.
-
[BPW] 2.0 TDI Biały dym z rury wydechowej. Pomocy !
Sprawdź kompresję na cylindrach, jeżeli wszystkie równe i w normie, problem moze leżeć po stronie uszczelniaczy na zaworach.
-
Sprzedaż A4 b6 Avant na części, czy w całości
Auto fajnie wypasione, nie ma co. Najważniejszy jest stan techniczny: Silnik , napęd, zawieszenie i hamulce. Jeżeli to wszystko działa to sprawy estetyczne można poprawić przy odrobinie samozaparcia i chęci, powoli bez pośpiechu.Na forum i wogóle w internecie jest sporo tematów i filmików na temat poprawiania wyglądu elementów wnętrza, renowacji przycisków , tapicerki itd. Można samemu dużo zdziałać i nie musi to kosztować majątek. Pytanie czy masz jakiekolwiek zdolności manualne i przede wszystkim czy ci się chce. Tym bardziej, że już sporo w to auto wpompowałeś. Sam musisz odpowiedzieć sobie na te pytania.
-
Jak ukryć przewód zasilający od zewnętrznej nawigacji ?
Wpuść go w kratkę nawiewu za nawigacją.
-
--
Założyłem dawno temat jak naprawić takie uszkodzenie. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/83552-all-naprawa-porysowanej-powloki-lakierniczej/?hl=iwadrian#entry1350502
-
Wypalony FIS
Popłynąłeś konkretnie
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Siema
-
Niedosyt przodu
Też, ale najpierw musisz te żółte kołpaki wyciągnąc a potem pomarańczowe żarówki wymienić na chromowane aby żółtej poświaty nie dawały http://cdn1.bigcommerce.com/server1200/111df/products/196/images/8850/581_PY21w_Chrome_Silver_Amber_Indicator_Bulbs__35661.1417871971.1280.1280.jpg?c=2
-
Niedosyt przodu
wywal żółtka z kierunkowskazów.
-
Zatrzaśnięte drzwi!
Faktycznie racja. Ciężko jednak w nim kluczyk zatrzasnąć.
-
Zatrzaśnięte drzwi!
No jak wszystko jest sprawne to tak być powinno, ale wystarczy połamana wiązka którychś drzwi na przejściu z furtki do nadwozia albo klapy bagażnika i problem gotowy A w B6/B7 konstruktorzy tego przejścia się nie popisali i u mnie już po 110 kkm był problem z wiązką furtki kierowcy Jeżeli po zamknięciu auta z pilota nie miga dioda w drzwiach kierowcy , to na bank jest w systemie zamykania auta jakaś usterka, a podpięcie pod kompa zdecydowanie skróci jej poszukiwanie Poza tym uwaga w tym co się robi z kluczykami jest wskazana nawet przy sprawnym systemie , bo wystarczy niechcący nacisnąć zamykanie auta na pilocie przy otwartych drzwiach któregoś z pasażerów a potem położenie kluczyka na siedzeniu i zamknięcie drzwi Bagażnika też to dotyczy O ile kluczyk B7 jest raczej odporny na taki myk, to te z wcześniejszych modeli już nie . B6 też jest odporne na taki myk, nie zarygluje zamków gdy którekolwiek z drzwi są niedomknięte.
-
Naprawa przyczyny złego działania SERWO brak hamulców
Nie wiem jak sprawa z tym typem łącznika. Musiałbyś go zdemontować o sprawdzić organoleptycznie czy nie jest za miękki. Wtyczka od czyjnika jest z tego co pamiętam pod boczkiem oparcia tylnej kanapy.
-
Słabe wspomaganie w Audi A4 B8
Uruchomiłem sobie drive select i po ustawieniu na comfort kierownica chodzi tak samo jak wcześniej, na dynamic jest jeszcze ciężej. Wygląda to tak jakby było coś przytkane albo pompa nie dawała wystarczającego ciśnienia.
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Przy takiej skali problemu i gdy audi szkoli mechaników jak to naprawiać, powinna być ogłoszona akcja serwisowa.
-
Słabe wspomaganie w Audi A4 B8
Poszukaj tematu o montażu i kodowaniu drive select
-
MMI 3G High nie można ustawić mapy z północą na górze
Poniżej map orientation jest map type. Zmień na 2D a wtedy będziesz mógł zmienić map orientation.wrócisz na 3D i zostanie tak jak wcześniej ustawiłeś.
-
jakie okulary polaryzacyjne ?
Ostatnio kupiłem okulary SOLANO. Lekko przyciemniane, świetna polaryzacja, gdy jedzie auto z przeciwka to nie ma odbicia światła w szybie tylko widać wszystko w środku., fajnie wyostrzają kontury. Polecił mi je kolega wędkarz. cena 80 zł.
-
Przekręt VW Emisja spalin EA189 (23Q4)
I jak tam, Byłes? Bo sam nie wiem jechać czy czekać.
-
Zatrzaśnięte drzwi!
To inna bajka. Auto nie ma prawa się zatrzasnąć gdy kluczyk jest w środku. Zatrzaskuje się ponownie gdy po odblokowaniu centralnego zamka nie otworzysz żadnych drzwi w przeciągu minuty. otwarcie którychkolwiek drzwi anuluje automatyczne ponowne ryglowanie zamka. Jak ci bateryjka padnie to kluczykiem ręcznie zamek otworzysz. Szwankował mi kiedyś styk we drzwiach i nie czytało czasem otwarcia drzwi. Pomimo, że były otwierane to centalny ponownie zamykał auto po chwili.
-
Zatrzaśnięte drzwi!
Masz ręką za klamkę otwierać a nie z kluczyka. Hehe dokładnie. chodzi po prostu o sprawdzenie działania czujników otwartych drzwi.
-
Zatrzaśnięte drzwi!
Stało się tak prawdopodobnie dlatego, że w drzwiach które otworzyłeś nie działa mikrostyk w zamku, sterownik nie rozpoznał otwarcia drzwi i po minucie zaryglował centralny zamek ponownie. sprawdź gdy otworzysz poszczególne drzwi czy zapala się oświetlenia w aucie, lampki ostrzegawcze w drzwiach (o ile posiada) i informacja na FIS-ie.