Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

NYNA

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez NYNA

  1. Kiedyś porównywałem ten termostat z aukcji powyżej z termostatem z ASO i nie różniły się niczym, po założeniu temperatura identyczna i do tej pory działają więc jak na odrzuty to całkiem niezłe :gwizdanie: Co do czujników to już wogóle loteria bo w ASO bardzo często nowe są już wadliwe.
  2. To w ASO chyba 120 kosztuje[br]Dopisany: 20 Styczeń 2010, 09:12_________________________________________________Od tego gościa kilka razy kupowałem i też ori były i wszystkie sprawne jak do tej pory. http://www.allegro.pl/item874683168_termostat_audi_seat_skoda_volkswagen_orginal.html
  3. Zależy jak się trafi czasem nawet nowe już dobrze nie działają. Najpewniejszy chyba jednak ori w ASO chociaż na allegro też ori można dostać.
  4. Z każdym dniem drożej Neste Częstochowa Środa ON- 3.81 Czwartek ON- 3.88 Piątek ON- 3.91
  5. Tu masz dużo fotek tego czujnika: http://www.allegro.pl/search.php?sg=0&string=czujnik+temperatury
  6. Na www.opony.com masz przesyłkę za darmo po góra dwóch dniach od zamówienia i opony w dobrych cenach.
  7. Dokładnie tak jak piszesz i też to wcześniej napisałem że nie chodzi o to żeby komuś kategorycznie zabraniać kupna samochodu z tym silnikiem tylko żeby potencjalny kupujący był świadomy jakie niespodzianki go mogą czekać bo konstrukcyjnie ten silnik ma wiele wad i nic tego nie zmieni. Dziwi mnie podejście niektórych osób do tematu i próba udowodnienia że czarne jest białe, chyba nie taką funkcję ma spełniać to forum.Szkoda tylko jeżeli ktoś po przeczytaniu tego naprawdę uwierzy że to co mówią o tym silniku to tylko mity i się później niemiło rozczaruje.Wtedy pewnie napiszecie że kupił szrota to co się dziwi Nie kolega mojego kolegi mówił że jego kolega kiedyś słyszał od kolegi że on miał.
  8. ad.1 Nie wiem co to ma do rzeczy ale odpowiadam: w sumie koło 50-70 tys. km ad.2 Tu to można by wymieniać chyba bez końca z jakimi usterkami przyjeżdżają i ile już było padniętych silników, a nawet z tych które jeżdżą to każdym telepie i tylko kwestia czasu aż pojawią się kolejne usterki.Chciał bym zobaczyć egzemplarz który przejedzie chociaż 500 tys.km bez poważnej usterki(czyt.remontu silnika) W sumie to nie mam zamiaru nikogo przekonywać ani nic udowadniać jak dla was są to takie dobre silniki to nic tylko się cieszyć że trafiacie na takie rodzynki.
  9. Poza tym że robisz OT to jeszcze masz poczucie humoru :polew:
  10. Nikt kupować przecież nie zabrania tylko trzeba mieć świadomość co się może stać i jakie mogą być tego koszty. Właśnie dlatego żeby nie wdawać się w dyskusje z takimi fachowcami jak Ty :gwizdanie: Jeżeli chodziło Ci o mnie to średnio trafiona wypowiedź
  11. Tylko że 2.0 TDI mają taką opinię nie tylko na forach internetowych, ale również wśród ludzi z branży nie cieszą się dobrą opinią.
  12. Jak Ci wskaźnik wariuje to walniety masz czujnik temperatury.
  13. Jak się już nauczysz jeździć dieslem to wszystko będzie ok.
  14. Tak płyn najlepiej wymienić na nowy G12++ Ja bym na Twoim miejscu nie kombinował i pojechał do ASO Audi lub VW czy Skody(bo tam czasem dużo taniej jest) i wymienił kompletny rozrząd.Zapłacisz około 1600 zł + gwarancja + wpis do książki i do bazy i masz święty spokój i pewność że masz wszystko zrobione tak jak trzeba i następne 90 tys. km jeździsz spokojnie.Także nie kombinuj z super promocyjnymi zestawami z allegro bo to syf a byle jakiemu najtańszemu mechanikowi nie dawaj auta bo jak coś spier.... to później będziesz się z nim szarpał bo pewnie jak coś się stanie to powie że on zrobił dobrze i że to Twoja wina.Tak więc nie oszczędzaj bo się to może szybko zemścić na Tobie, bierz telefon i dzwoń do ASO popytaj o ceny pogadaj o jakimś rabacie i wymieniaj u nich.
  15. Jak masz możliwość to sprawdź VAG-iem po przejechaniu tych 15-20 km temperaturę silnika, jak będzie taka jak na zegarach to termostat wymień a jak będzie w granicach 90 a na zegarach 60 to pewnie czujnik temperatury. Ogólnie najlepiej wymienić termostat i czujnik za jednym razem i zapomnieć na długi czas o temacie.
  16. A czy wogóle po dłuższej jeździe dochodzi do 90 i już tak zostaje? Druga sprawa to czy jedziesz te 15 km przez miasto czy normalną drogą ze stałą prędkością i czy masz włączoną dmuchawę z ciepłym powietrzem?Jeżeli jedziesz przez miasto i co chwile się zatrzymujesz na światłach czy w korku i cały czas Ci dmucha ciepłem to samochód stojąc na wolnych obrotach nie jest w stanie się rozgrzać do tych 90 stopni ponieważ cały czas mu to ciepło zabierasz grzejąc kabinę.Co innego jak jedziesz ciągiem ze stałą przedkością i na ok 2000 obrotów wtedy nawet z włączoną dmuchawą samochód się dużo szybciej rozgrzeje. Jeżeli dochodzi do tych 85 i stoi to termostat masz walnięty a jeżeli wskazówka na liczniku Ci wariuje czyli raz w górę a za chwilę spada do 60 to czujnik temperatury do wymiany.
  17. Widzę że dyskusja z Tobą nie ma najmniejszego sensu.Co do teściowej to czytając to dochodzę do wniosku że moja teściowa ma większe pojęcie co do użytkowania samochodu od Ciebie. Skoro to 15 letni samochód to lej minerał bo przecież bardziej gęsty i nic się nie rozszczelni :gwizdanie:
  18. A jak niby można przedobrzyć zalewając lepszy olej? Tylko mi nie mów że się może coś rozszczelnić Oczywiście na półsyntetyku spokojnie możesz jeździć, a to że niemieckie serwisy zalewały go tym olejem zależało pewnie od właściciela który z wielu względów np. finansowych mógł wybrać tańszy olej.Ja kupując swój poprzedni samochód w salonie przy pierwszym przeglądzie miałem do wyboru czy chce żeby był serwisowany na pół czy na pełnym syntetyku bo oba spełniały normę a przegląd na pół syntetyku był tańszy.
  19. Zdarza się że może paść jak wszystko.Najlepiej by było VAG-iem sprawdzić czy nie ma komunikatu że czujnik walnięty a jak nie będzie to na dobrze rozgrzanym silniku podpiąć VAG i sprawdzić temperaturę silnika, jak będzie temp. na bloku dobra a na liczniku nie to znaczy że czujnik walnięty a jak na silniku będzie za niska to znaczy że termostat niedomaga.
  20. Jak wskazówka od temperatury wariuje podczas jazdy to raczej będzie czujnik temperatury uwalony.
  21. Nie mówiąc o bezmyślnych kupujących którzy myślą że super "okazja" im się trafiła
  22. Dlatego okazje z allegro w podejrzanie niskich cenach trzeba omijać szerokim łukiem, różnice w cenie mogą być niewielkie ale bez przesady.Tym bardziej że jest na forum np: TOM77 który ma dobre ceny i pewny towar, jest Inter-cars gdzie jak ktoś ma zniżki to też można kupić w dobrej cenie więc nie ma się co rzucać na różne dziwne promocje z allegro a później narzekać że się wysypało po 10 czy 15 tys.km.
  23. Kupować z pewnego i sprawdzonego źródła.
  24. NYNA odpowiedział(a) na mirasx temat w 1.9TDI
    8 sekund to w 20 letnim dieslu się czeka W TDI praktycznie odrazu gaśnie.
  25. NYNA odpowiedział(a) na turdzi temat w 2.0TDI
    Jeżeli załączy się automatyczne dopalanie sadzy to zaleca się jechać ze stalą prędkością obrotową, automatycznie podnosi się dawka wtrysku wzrasta temperatura gazów spalinowych i filtr dopala nagromadzoną sadze.Jeżeli nie wywala Ci kontrolki to wszystko jest ok, chociaż jak się jeździ dużo po mieście to może nie dopalać wszystkiego dlatego dobrze jest czasem przegonić go w trasie albo co jakiś czas uruchomić tą procedurę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.