Treść opublikowana przez NYNA
-
Dobrzy chiptunerzy
www.mrmotors.pl nick z forum juz znasz Jak każdy
-
[B6 AVF] CHIP- grupowy w mazowieckim. U słynnego Mistrza Rogala.
Najlepiej daj jakiś termin np. do końca lutego i zamykamy listę.
-
[ALL B7] Czy jest DPF?
http://www.a4-klub.pl/smf/all_b7_19_tdi_brb_bez_dpfa-t116008.0.html;msg1375120#msg1375120
-
[B6 AVF] CHIP- grupowy w mazowieckim. U słynnego Mistrza Rogala.
Możecie mnie też dopisać, termin marzec-kwiecień bez różnicy raczej
-
[ALL B5] Termostat do AJM
Taki: http://www.allegro.pl/item903227447_termostat_audi_seat_skoda_volkswagen_orginal.html Jest 10000 tematów na forum o termostatach także użyj szukajki i wszystko znajdziesz. Termostat w ASO kosztuje około 100 zł plus oring uszczelniający trzeba kupić za około 4 zł.
-
[ALL B5] Termostat do AJM
Tu masz opis: http://www.a4-klub.pl/smf/ahh1zafnavgajmanbatj_wymiana_termostatu_fotostory-t4521.0.html;msg60098#msg60098 Termostat kup w ASO Ori.
-
[B7 BLB] Grzechotanie w silniku
Czasem jak się zapali kontrolka to jest już za późno, a nawet jeśli to jak będziesz jechał powiedzmy 100 km/h i zapali Ci się kontrolka to odrazu zgasisz silnik? Żeby zdjąć miskę to sanki musisz opuścić albo trochę podnieść silnik także trochę zabawy z tym jest.
-
[B7 BLB] Grzechotanie w silniku
Dokładnie dlatego jak już coś robić to pożądnie i pozbyć się problemu raz na zawsze a nie jeździć dopóki nie padnie i później silnik zatarty,turbina szrot itd.
-
[B7 BLB] Problem z niskimi obrotami
O telepaniu tych silników na jałowym i różnych wibracjach jest już trochę opisane na forum, u Ciebie raczej nic nowego nie występuje.Niektórzy już wymieniali wszystko co było możliwe i nic nie pomogło inni leją STP do czyszczenia wtrysków i mniej im trzęsie albo nawet wcale. Ogólnie ten typ tam ma.
-
[B7 BLB] Zatarte turbo
Raczej szukaj drugiego silnika tu masz opisane jakiego szukać itd. http://www.a4-klub.pl/smf/b7_blb_swap_uszkodzonego_silnika_blb_na_bkd-t73643.0.html
-
[ALL B7] OZNACZENIE SILNIKA
Nie wymyślajcie już nie wiadomo jakich teorii, naklejka jest kombinowana ale ta na książce serwisowej z allegro a wlepa w aucie jest ORI i wszystko z nią ok VIN się zgadza więc przeszczepu żadnego nie było, po prostu przebieg było cofnięty o 100 jak w prawie każdym aucie sprowadzonym z zachodu i kupiona nowa książka serwisowa żeby ten przebieg uwiarygodnić.Jest to dobra nauczka żeby nie wieżyć w przebieg z książki tylko sprawdzać historię serwisową i tylko porównać z książką czy się zgadza.Druga sprawa to nie łudźcie się że ktoś na zachodzie kupuje diesla i płaci za niego sporo drożej żeby nim jeździć w niedziele do kościoła i robi 10 czy 20 tys rocznie, takich aut tam już prawie nie ma a jak są to poza naszym zasięgiem cenowym. Dokładnie o to chodzi ale żeby się tą jazdą dłużej cieszyć to dobrze jest wiedzieć co się z autem działo wcześniej chociaż by po to żeby być świadomym kiedy co należy wymienić a to w większości przypadków zależne jest właśnie od przebiegu.Pomyśl co by mogło sie stać jak by Ci cofnęli licznik gdy do wymiany rozrządu pozostało 20 tys km a według licznika i "książki" wychodzi że wymiana dopiero za 50 tys. km, wtedy się jazdą długo nie nacieszysz.
-
[ALL B7] OZNACZENIE SILNIKA
No ja też znam wiele osób które robią 10 tys rocznie ale one przeważnie kupują auta z salonu i nie diesle. Natomiast większość ludzi szczególnie prowadzących działalność czy to w DE czy w PL nie kupują Diesla na firmę z miłości tylko żeby na siebie zarabiał. Jak Twój samochód jest z DE i to jego oryginalny przebieg to trafiłeś tego rodzynka jak 6 w totka bo z tym przebiegiem kosztował by o tyle drożej że na handel nie opłacało się go kupować bo w PL są tańsze albo miał coś uszkodzone.
-
[ALL B7] OZNACZENIE SILNIKA
Znaczy że taki duży?Co w nim takiego strasznego ta 2 z przodu czy co, przecież auto ma już 5 lat W obecnych czasach gdy kupuje się auto po to żeby na siebie zarabiało to normalny przebieg na 10 aut 8 ma taki albo i większy to jeżdżąc po Polsce osobówką spokojnie zrobię 30-40 rocznie nie wspominając o busach które robią min. 80 tys. km, a jakie my mamy odległości a jakie są w DE. Teraz to tylko w PZU chyba liczą przebieg 15 czy 20 tys rocznie żeby skutecznie wartość auta zaniżyć przy ubezpieczeniu.
-
[ALL B7] OZNACZENIE SILNIKA
No to tylko 60 rocznie robiła a nie 80 to nie jest najgorzej Czyli 100 standardowo było trza cofnąć bo z takim przebiegiem to każdy kupujący by pier.... ze taki przebieg to już po silniku
-
[ALL B7] OZNACZENIE SILNIKA
A czemu ma być zniszczony jak w DE jeździ tylko po autostradach pewnie w firmie więc 60-80 tys.km rocznie robił.Więc jak jakaś straszna fleja nim nie jeździła to co miało się zniszczyć w takim czasie? Serwisowany pewnie był regularnie w ASO więc jeżeli nie ma jakiejś wypadkowej przeszłości to nie ma się czym martwić bo w Polsce wszystkie auta maja poniżej 200 tys.km bo jak mają więcej to są już "zajechane" Jak by takiej ciemnoty u nas nie było i ludzie takich głupot nie opowiedali i przy kupnie auta patrzeli na jego stan a nie na cyferki na liczniku to pewnie 90% ludzi nie cofało by licznika, a tak sam kupujący to niestety wymusza i jest zabawa w podrabianie książek itd.
-
[ALL B7] OZNACZENIE SILNIKA
Tak tylko że umowę ma pewnie spisaną z Niemcem więc... :gwizdanie: Auto ma pewnie koło 300 tys.km najechane więc książka z allegro poszła w ruch jak w co 3 aucie u nas i tyle.No ale jak się wieży książce a nie sprawdza historii przed kupnem to tak niestety bywa. Ja bym tylko sprawdził historię serwisową żeby się dowiedzieć co się z autem faktycznie działo i kiedy co było wymieniane i jeździć dalej.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Mobil z pewnego źródła też jest dobry Od wielu lat stosuję do różnych silników i złego słowa powiedzieć nie mogę.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Bał bym się na tym jeździć normalnie Niedługo Chinole zrobią papierowe komplety i po 100 zł będą i też pewnie chętni się znajdą :gwizdanie:
-
[ALL] Poranne odpalanie diesla
Dlatego jestem ciekaw W B7 to i owszem, ale w B5 VAG nic nie pokaże.
-
[ALL] Poranne odpalanie diesla
To powiedz jeszcze jak Ci to VAG pokazał bo bardzo ciekawy jestem?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
To już jest Twój wybór i Twoje ryzyko, zawsze możesz być tym który to sprawdzi :wink4 Pewne jest to że możesz już odkładać kasę na turbo a na co jeszcze to się okaże w trakcie.
-
[B5 AFN] Pikanie przy rozruchu, muł, vag?
Ten dźwięk to słabe napięcie także akumulator nie jest jednak tak dobry jak piszesz. Co do VAG-a to jest osobny dział, poczytaj i będziesz wiedział jaki kabelek kupić i gdzie. Kod silnika masz na wlepce we wnęce koła zapasowego lub na pierwszej stronie w książce serwisowej lub na silniku na plastikowej obudowie rozrządu. Co do tego odcięcia to musisz dokładniej opisać, czy dzieje się tak po przekroczeniu 2500 obrotów i czy zapala się żółta kontrolka na desce(szukaj "notlauf" "tryb awaryjny") ale bez podpięcia VAG-a za wiele nie sprawdzisz.Także poszukaj i poczytaj forum wszystkiego się dowiesz.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
No więc skoro nie masz pojęcia to po co wywołujesz głupią dyskusję. Jak bym osobiście nie sprawdzał to bym się nie wypowiadał, a tam kupowałem, porównywałem z ori z ASO, sprawdzałem na kompie temp. i wszystko było i jest z tymi termostatami do dziś ok. Do biedronki też w firmie sprzedajemy pewne rzeczy i poza opakowaniami i ceną towar nie różni się niczym. Więc bez sensu ta dyskusja.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Przeczytaj kilka postów wstecz i odpowiedz sobie na pytanie kto się do czego przypierdziela, kto pisze że coś jest odrzutem nie widząc nawet tego na oczy.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Skoro działa dobrze i jest dobry to nie jest to odrzut i nie pisz chłopie bzdur bo jest wiele osób które handlują ori częściami poza ASO i zapewniam Cię że nie są to odrzuty. Nikt Ci nie broni serwisować czy kupować czegoś w ASO tylko poprostu pewne rzeczy takiej samej jakości spokojnie można kupić poza ASO i nie trzeba też serwisu do ich zamontowania bo można zrobić to samemu no chyba że wolisz przepłacać po to żeby mieć wpis w książce to juz Twoja sprawa, a jak olej wymieniasz to też leją Ci ten z beczki w ASO :polew: Pewnie płacenie po 120 zł za podpięcie pod kompa też ma sens bo to wkońcu komp serwisowy :gwizdanie: To nic że za te pieniądze kupił byś sobie kabel i mógłbyś sam sprawdzać co się dzieje z autem.No tak ale kabel też z allegro by trzeba kupić a to wbrew Twoim zasadom Jeszcze takie małe ot. co do Twoich wypocin na temat zakupów w biedronce.Zanim coś napiszesz to pomyśl albo sprawdź pewne rzeczy, idź do biedronki i weź kilka produktów i przeczytaj jaka firma zrobiła ten produkt na zlecenie biedronki i idź do innego sklepu i weź ten sam produkt tej firmy tylko w ich oryginalnym opakowaniu i sprobuj jednego i drugiego i wtedy się wypowiadaj.Nie tyczy się to oczywiście wszystkich produktów ale znajdziesz wiele takich bez problemu.