Treść opublikowana przez quadral20004
-
ładowanie akumulatora
hehe.rozbawiles mnie:) aku nie jest rozladowane Panie Magiku:)
-
Zerwany pasek rozrządu
nie odpalaj odrazu;p zakrec wałem ponad 360 stopni.daj znac jak tozrobisz.bedzie dobrze
-
ładowanie akumulatora
Audi A4 B6 to nie jest BMW X6. Mógłbyś rozwinąć drugą część swojej wypowiedzi. racja co do tego x6 .ale przezorny zawsze ubezpieczony. a co do drugiej czesci wypowiedzi to nie wiem co jest ci nie jasne:)
-
Zerwany pasek rozrządu
pewnie wada fabryczna paska.nikt ci tu nie pomoze,jedynie mechanik.najlepiej zalozyc pasek i zakrecic walem,zobaczyc czy nic sie nie blokuje,nie trzeszczy,nie strzela. jesli bedzie ok to sprobowac odpalic.nie martw sie na zas.cuda sie zdarzaja.slyszalem przypadki ze facetowi caly olej z michy uciekl przy predkosci 120km/h i silnik sie nie zatarl.badz dobrej mysli.
-
wymiana klocków i tarcz hamulcowych
sciagasz kolo,sciagasz zacisk,przykrecony na dwie srubki od strony silnika.najlepiej cos podloz zeby nie wisial na przewodzie.sciagasz czujnik zuzycia klockow .sciagasz jarzmo .sciagasz tarcze.czyscisz dokladnie papierem sciernym piaste,zakladasz tarcze,zakladasz jarzmo zakladasz klocki razem z blaszkami.smarujesz prowadnice czyli te dwa male tloczki w gumce.wciskasz tlok,nie wiem jak u ciebie czy sie czasem nie wkreca.zakladasz zacisk.zakladasz czujnik,zakladasz kolo i smigasz:) na youtubie jest kupe filmow krok po kroku.fakt ze nie udalo mi sie znalezc modelu b8 ale w kazym aucie robi sie to tak samo:)
-
Problem z wyłączeniem klimatyzacji
nie kminie nadal. przyczyn moze byc kilka ,przekaznik,wlacznik(sniezynka)
-
Zerwany pasek rozrządu
najprawdopodobniej uratujesz silnik.ale skad wiesz ze pasek strzelil,sciagales oslone? z reguly pasek strzela jak sie zrywa silnik,gwaltownie przyspiesza.rozrzad robil serwis? dostales gwar na niego?
-
pompa paliwa
kolego nie slucham opini na forum. kupuje filtry w jednej z najwiekszej hurtowni w polsce. sprzedawca powiedzial mi jasno "filtron jest slabej jakosci.jego konstrukcja i dobor materialow" .owszem filtr kabinowy moze byc filtrona,zaden inny.ale decyzja nalezy do nas kazdego z osobna. najwyzej przyjdzie wymienic caly silnik:) da sie? da:) co do pompy,to wolalbym ori uzywana jak nowy zamiennik
-
Problem z wyłączeniem klimatyzacji
na zaplonie i wyl silniku chodzi ci klima? dziwne:D chyba ze jakis murzyn pod maska kreci pompa;p opisz to dokladniej
-
otwarcie sklepu z czesciami samochodowymi
rozmawialem z gosciem,proponowal mi marze 5 procen dla warsztaow na poczatek,wydaje mi sie to troche malo.druga sprawa slyszalem ze w tym miescie intercars plajtuje,troche mnie to martwi.ciekaw czemu? poleccie mi dostawcow,tzn czesci,plynow opon itp
-
otwarcie sklepu z czesciami samochodowymi
czesc z was pewnie ma swoj prywany sklem motoryzacyjny. dostalem swietna oferte wynajmu lokalu w woj. dolnoslaskim. w miescie liczacym okolo 50 tys mieszkancow sa tylko 3 takie sklepy. lokalizacja mojego jest w samym centrum. moje pytanka-> 1.gdzie najlepiej na start zaopatrywac sie w towar(czesci,filtry,oleje,plyny,akumulatory) intercars czy sa lepsi dostawcy?? 2.jaka marze naliczac ? tzn ile procent na start? dac na poczatku mała a pozniej w miare rozwoju i przybywania klientow zwiekszyc ja? 3.jak przyciagnac klientow? 3.czego unikac,obawiac sie,czego nie robic? pytanie kieruje do kolegow/kolezanek ktore to prowadza:)
-
ładowanie akumulatora
lepiej nie zostawiaj odlaczonego na noc.kuzynek w bmw x6 tak zrobil to na nastepny dzien wzywal lawete i wiozl ja do serwisu:) a ladowac mozesz bez problemu pradem 10 % wiekszym jak napiecie twojego aku. czyli jakies 13,8v
-
Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR
ja po 200kkm wymienie
-
Co to za część?
przy okazji,ladny silniczek jak na ten rok:)
-
Słabe hamulce krzywe klocki. B7 2.0 TFSI
widocznie ktos ich nie dał. fakt spotkalem sie przy zakupie klockow trw ,ze nie bylo w pudelku tych blaszek
-
Słabe hamulce krzywe klocki. B7 2.0 TFSI
dev spotkalem sie w nowym sprinterze ,ze nie bylo tych blaszek i nic zlego sie nie dzialo.nie wiem czy to bylo fabryczne
-
Mann czy knecht
mann i knecht aso zaklda wiec bez obaw
-
Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR
Jasssne. Ryzyko... Stary, na układy nie ma rady. Olej to pikuś. Jeśłi mechanik potrzebuje olej to nawet taki lany z beczki sobie weźmie a stary w aucie zostawi. Znam osobiście przykład z ASO innej niemieckiej marki gdzie zamiast oryginalnych filtrów paliwa/oleju w autach firmowych wstawiano włoskie FIAAM a zamiast Mobil1 lano tańszego Lotosa. Widzialem pare lat temu na własne oczy auto na podnośniku wiec to nie jakaś gadka kolegi znajomego brata szwagra. Co najgorsze to że importer zrobił nalot, bo mu sie coś przestało w papierach zgadzać, znaleźli na magazynie to i owo ale dealer nawet reprymendy nie dostał. Nie wywalisz z sieci za taką pierdołę dealera z kilkoma salonami bo od razu leci sprzedaż na pysk. Powiem tylko że w blacharni ASO bywa gorzej... najlepiej to isc z vinem do serwisu. w mojej wersji wymiana co 210 kkm Po wymianie rozrządu też się nad tym zastanawiałem. Napisałem e-mail do serwisu audi i dostałem taką odpowiedź: Okres wymiany rozrządu zawsze jest taki sam. Czyli kolejna wymiana rozrządu czeka Pana przy przebiegu nie większym niż 360,000 ( wielokrotność 180.000). Zakładając, że części które Pan zastosował były oryginalne. najlepiej to isc z vinem do serwisu. w mojej wersji wymiana co 210 kkm
-
Słabe hamulce krzywe klocki. B7 2.0 TFSI
mowa o blaszkach stalowych prowadzacych?
-
Mann czy knecht
mann albo knecht bierz:)
-
Demontaż tapicerki drzwi przednich
8 -zastrzask z uszczelka drzwi. potrzebuje te zatrzaski ,to one juz nie trzymaja i trzeszcza.na allegro dostane? czy tylko serwis.
-
klimatronik a podgrzewanie foteli
panowie. jak wlacze podgrzewanie foteli to automatycznie wlacza mi sie nawiew. jak to wylaczyc? tak samo jak wlcze nawiew przedniej szyby to automatycznie sila nawiewu zalacza sie na 11 poziom.jak to zmniejszyc. dodam ze mam navi 3g
-
Demontaż tapicerki drzwi przednich
panowie w prawych przednich drzwiach kieszen mi trzeszczy podczas sluchania muzyki.jak ja docisne to przestaje.jaki znacie na to lek?
-
problem z 2.0 alt
lol myslalem ze to ropniak
-
Problemy z odpalaniem, szarpanie, spadająca temperatura silnika
silniczek krokowy masz walniety.