Treść opublikowana przez Darev
-
[B6 AVF] prośba o analizę logów
Witam Tak sobie patrze i jakoś mi ta temperatura silnika nie pasuje; niedogrzany??? Grupa 000 oraz 007
-
[B5 AEB] jak wstawic logi? juz wstawione prosze o ocene
Witam czytałeś tutaj http://vps.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html
-
[ALL] Problemy z AFN 1.9 TDI 110KM
Wg mnie to turbina do czyszczenia, przepływomierz spróbuj przeczyścić (ale chyba raczej zdechł) i filtr powietrza do wymiany, no i kąt statyczny wtrysku do małej korekty. Ale poczekaj jeszcze na zdanie fochowców, np kol. Spanky :>
-
[ALL] Problemy z AFN 1.9 TDI 110KM
Jak możesz to dodaj resztę logów (brakuje statycznych), napewno się przydadzą:
-
[B5 AFN] kąt synchronizacji
:> Pragnę wyjaśnić że taką sytuację miałem w poprzednim WV VENTO i rozpocząłem ten wątek tylko dlatego aby się uchronić przed czymś takim w obecnej A4 :> I uwież mi kolego Przemtor wtedy taki spokojny to nie byłem
-
[B5 AFN] kąt synchronizacji
Zaczynam kumać sprawę z rozrządem w moim AFN :> Jeżeli są jeszcze jakieś inne wskazania w VAG'u które mogą świadczyć o tym że rozrząd szfankuje to proszę o info. A jeśli to na tyle to proponuje zamknąć temat. Mam nadzieje że zaczęty przeze mnie wątek komuś sie przyda, bo mnie napewno. Pozdrawiam
-
[B5 AFN] kąt synchronizacji
Dzięki Panowie za Wasze odpowiedzi, ale jeszcze Was troche pomęcze . Otóż dziwnym trafem poluzowało sie jedno z kół paska zębatego (rozrządu lub wału) i silnik zrobił się słabszy i miał problemy z odpaleniem ale jeździł i czy taka sytuacje da się wywnioskować że coś nie tak za pomocą logu 004 w silniku z VP??? Czy te wartości wypełnienia impulsu zaworka przestawiacza w pompie będą latały???
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
Mimo tego że jestem nowy tutaj na FORUM chciałbym wrzucić swoje na temat burzliwej wymiany zdań na temat kąta wtrysku. Otóż wrzucając swoje logi na samym początku kąt wtrysku wyszedł mi 40-45 i większość klubowiczów pisała "kąt do korekty" tylko jeden "gość" Spanky pisał abym tego nie ruszał. Pomyślałem szybko "co tam Spanky, pewnie pisze bzdury " (oczywiście z wyrazami szacunku dla kolegi Spanky'ego, początki są trudne w nowej "klasie" gdy sie nikogo nie zna) i biore klucze i lece do A4 z myślą o ustawieniu kąta i otwieram maske i co??? I nic nie zrobiłem a to dlatego że po co skoro autko pali na dotyk, ma odejście, więc zostawiłem tak jak radził kolega Spanky i zacząłem obserwować Wasze opinie na Forum. Podsumowując: każdy chce aby autko było idealne więc po co grzebać skoro jest ok. porównując to do wagi człowieka jest pewien wskaźnik BMI i co??? Każdy ma idealny??? pozdrawiam Wszystkich
-
[B7] Zmiana wersji oświetlenia na FINSKA.
Czy to oby ten dział??
-
[B5 AFN] Moje sreberko / SPRZEDAM
Na pierwszych fotkach to autko z tymi kołpakami to przypomina mi '80 , no ale te alu to naprawde poprawiły całość Może znajdą się jeszcze fotki wnętrza???
-
[B5 AFN] kąt synchronizacji
Dzięki koledzy. Czyli podsumowując kąt synchronizacji sprawdzamy w silnikach PD i są tam pewne granice w których ten kąt się rozjeżdża i jeżeli jest za bardzo to sprawdzamy rozrząd, kumam :> W silnikach VP (taki jak mój) rozrząd wymieniany jest na znaki i sprawdzany kąt wtrysku (ustawianie kąta - wiadome jak) i jeżeli po jakimś upływie tysięcy km ten kąt wtrysku się zmieni tzn że mamy do czynienia z zużywaniem się paska lub elementów rozrządu??? Tak to mam rozumieć??? Tak więc na co należy zwrócić uwagę w tabeli 004 w silniku VP??? Bardzo Was proszę o odpowiedź
-
[B5 AFN] kąt synchronizacji
Witam kolegów na forum Szukałem i jakoś nie znalazłem interesującej mnie informacji na temat kąta synchronizacji. Proszę mi wytłumaczyć na przykladzie poniższych logów o co w nim chodzi (co to jest ten kąt to wiem ) ale na co zwracać uwagę na wskazania w logu 004 kolumnie 5-ej??? Otóż w jednym przykładzie dot. silnika AVF są dane z zakresu od -3 do +3 a w innym takim jak mój AFN są wskazania 3-70 a wartości podczas prób dynamicznych wskazują od 74 do 90. O co tutaj chodzi Może jakaś lektura też mile widziana :> Z góry dziękuje. silnik AVF silnik AFN
-
[ALL B5] JVC KD-G341
Może lepiej zainwestować w jakiś piecyk i wzmacniacz do bagażnika Bagażnik jest duży i ma możliwości.
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów nowo zakupionego auta
Uwież, jest różnica: patrząc na logi 003,008,011 mamy TIME STAMP w jakim jest robiony odczyt: 0,68 - odczyt z logu 003 1,10 - odczyt z logu 008 1,52 - odczyt z logu 011 i pętla wraca 1,92 - odczyt z logu 003 2,32 - odczyt z logu 008 2,72 - odczyt z logu 011 itd. W ciągu 2 sek masz 2 odczyty logu 003 więc różnica jest taka że między powyższymi odczytami w logu np. 003 jest przerwa ok. 1,20 a jak zrobisz to pojedyńczo to przerwa między odczytami będzie znacznie krótsza i dane dokładniejsze bo zamiast odczytywać log 008 i log 011 to w tym miejscu będzie odczyt logu 003. W takim przypadku w ciągu 2 sek mamy 6 odczytów logu 003 0,68 - odczyt z logu 003 1,10 - odczyt z logu 003 1,52 - odczyt z logu 003 1,92 - odczyt z logu 003 2,32 - odczyt z logu 003 2,72 - odczyt z logu 003 Mam nadzieje że dobrze wytłumaczyłem :>
-
[B6 AVF] Prośba o analize logów UPDATE
to jest ten "żart" jak vag nie mógł zdążyć odczytać??? może vag nie mógł poprostu poprawnie zapisać wyników na dysk twardy z jakiegoś powodu??? z tego co zauważyłem na swoim laptopie to vag pobiera dużo zasobów systemowych a mam stary sprzęt typu pentium 300MHz więc jak uruchamiam vag'a to tylko vag'a i nic innego
-
[B6 AVF] Prośba o analize logów UPDATE
Chodzi o to że gaz ma być wciśnięty na maxa, inaczej się nie da. Dziwne jest to że jak przyspieszałeś na maxie to miałeś luki w odczytach, może to wina laptopa... próbuj jeszcze raz i gaz do dechy.
-
[B6 AVF] Prośba o analize logów UPDATE
To jest żart prawda ? Kolega Jogi1978 coś słabo czyta: logi dynamiczne robione na III biegu przy max wciśniętym gazie czyli log 010 kolumna 4 powinna wskazywać 100% Ktoś inny napisze Ci że masz bardzo mułowate auto: 16 sek. aby osiągnąć 4200obr.
-
[ALL B5] JVC KD-G341
No i wszyscy zadowoleni :>
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów
Versja 3.11 spokojnie wystarczy, ja takiej używam... logi dynamiczne sam zrobisz klikasz START i jedziesz ale potem dobrze je w excelu popraw, ważne jest to od 1500 obr. do ok 4000 obr.
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów
Napewno autko niedogrzane i przez to mogą wychodzić złe wyniki. Pewnie termostat do wymiany. Jak chcesz aby Ci coś powiedziano o tym autku to przeczytaj spokojnie ten wątek http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html i wróć tutaj bo troszke ci brakuje tych logów.
-
[ALL B5] JVC KD-G341
:> zgadza się... troche doczytałem jak jest w audi Ja mam przód ori a tył piecyk + wzmacniacz ciekawy temat http://www.a4-klub.pl/smf/zmiana_radia_a_niedzialajace_glosniki_w_tylnej_polce-t31550.0.html
-
[ALL B5] JVC KD-G341
Jeżeli są fabryczne to powinny grać bez żadnego problemu. Może wrzuć fotke z kostkami i przewodami jakie z nich wychodzą, te fabryczne to może coś się lepiej wyjaśni. Lub coś takiego http://www.bartex-caraudio.com.pl/product_info.php?cPath=28_318&products_id=4362&osCsid=d93e96861647cb402e55fecc3e07372e
-
[B5 ADR] Prośba o analize błędu
"Problem z dostosowaniem mieszanki" Używałeś opcji "szukaj" tego jest dużo na forum... http://www.a4-klub.pl/smf/b5_adr_18_blad_mieszanki_00561-t8628.15.html
-
[B5 AKN] Logi Dynamiczne poprawione
Kolego te są niby dobrze ale dla własnego spokoju to bym wszystkie powtórzył robiąc każdy blok oddzielnie wg opisu tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html wtedy będzie mozna pewniej ocenić to i owo. Nasi koledzy diagności z forum (m.in. Spanky, Baskecior,...) będą bardziej zadowoleni że szukamy i czytamy. Jeżeli oczekujemy od Nich konkretów to dajmy to tak jak książka pisze.
-
moje pierwsze audi