Treść opublikowana przez adadur
-
wyswietla 2km i cd...
Zdaje się że włączyłeś ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości (możńa zdaje sie ustawić dwa progi)
-
maskownice głośników w drzwiach w Audi E8
Demontowałem je ostatnio jak chcesz wyśle ci je od pasażera bo od kierowcy ma mała dziutkę (śrubokręt się ześliznął ). Mocowane są na 4 bolcach na końcu roztopione i zgrzane do boczka - ale spokojnie możesz je ponownie zamotować poprzez wciśniecie i zaklejenie.
-
4 kluczyki do auta
W b5 napewno wygląda to tak: 2 x kluczyk główny (starsze auta zwykłe - z podświetleniem, po lifcie scyzoryk, chyba że ktoś ma firmowy alarm lub radiowe sterowanie to może inaczej). 1 x kluczyk serwisowe - z oznaczeniem. Pasuje tylko do zamków drzwi (nie bagażnika) i zapłonu. Schowka też sie nim nie otworzy. 1 x kluczyk awaryjny. Pasuje do wszystkiego ale jak się ma do immo to trudno powiedzieć - myślę że ma w sobie. 1 x przywieszka z kodem zamów
-
czy u was tez tak jest??ze slychac wiatr przez uszczelki.
W zasadzie co kilkanaście lat powinno się uszczelki wymieniac bo się wygniatają i pracieją ale kto będzie się w to bawił.
-
[ALL B5] Niestabilność na drodze
A ja bym stawiam na luzy na łożyskach amortyzatora (tych u góry). Dobrze jeszcze sprawdź sworznie wahaczy (głównie dolnych) oraz tuleje metalowo-gumowe (może którać jest "zarwana") no i końcówki drążków. Ogólnie polecam pożadne poszarpanie autem (jedna osoba szarpie druga "maca" co nie co) lub podjechac na szarpaki.
-
POMPA BUCZY!!!!
Możesz zrobić fotki tego płyny Febi?
-
[ALL B5] Miga rezerwa - ile litrów ropy zostało ?
paliwo w momecie zapalenia jest ok. 8l
-
Wspomaganie - płyn G004000M2 to to samo co G002000?
Na zbiorniczku opisane jest aby stosowac G002000 a podspodem "tylko olej mineralny". Wiec g002000 jest mineralny ale nigdzie się nie mogę doszukać jaki jest ten nowy g004000.
-
Niby tuleja, a jednak..
O to bardzo uczciwa cena zważywszy, że cały amortyzator trzeba zwalać. Co zrobiłeś ze sprężyną - wymiana?
-
wymiana radia
To znaczy że znalazłeś który to kabelek odpowiada za zasilanie wzmacniacza antenowego. Bo sterowanie anteną albo wzmacniaczem można pod to zapodać i powinno być OK.
-
A4 B5 - instalacja CA
Miałeś sporo roboty ... zacznij po kawałku opisywać co i jak robileś ... przyda sie też innym.
-
[B5 AJM] Wymiana tarcz i klocków na tyle - ktoś przerabiał?
TU nic nie pokazuje ... więcej widać na rysunku tylniej belki. Ale nie wiem jak jest z demotażem i montażem?
-
Niby tuleja, a jednak..
To się cholera jakoś nazywa ale wylecialo mi z glowy. a możysko siedzi w takiej grubej osłonie gumowej.
-
wymiana głośników w a4
Dodam tylko że oryginalne głośniki 13cm są mocowane na trzy śruby (przez taki pierścień) ale wcale nie sa one rozłozone symetrycznie i otwory w głośniki nie koniecznie będa pasować. W większości wypadków da sie je wykonać.
-
Kody climatronika Audi A4 B5
czy błedy klimatronika wyskakują też na VAGu
-
Niby tuleja, a jednak..
Przy górnym mocowaniu amorka jest łozysko - zapewne wybite i do wymiany. Tego na szarpakach nie widać.
-
potrzebny wymiar belki
A czy sprawdzali ci punkty kontrolne? Możę masz auto skoszone po jakim dzwonie.
-
[B5 AJM] Wymiana tarcz i klocków na tyle - ktoś przerabiał?
W tytule napisałem że chodzi mi o TYŁ
-
wymiana głośników w a4
Jeśli nie chcesz zmieniać na 165 mm głośniki to pod firmową zaślepką są 130mm. Demontaż boczka: odkręcasz śrubki (u góry z przodu i z tyłu, jedną przy rączce - luzuje się jeden plastik, pod nim masz kolejne dwie śruby. Podnosisz delikatnie do góry. Wiśi ci na przewodach i cięgnie od zamaka - odpinasz kostki i zdejmujesz zawleczkę od wewnątrz przy klamce aby zdjąć cięgno. Odchylasz wygłuszenie przy głośniku i go wykręcasz. Tweteer połączony jest szeregowo a teraz będziesz miał zapewne przez zwortnicę. Demontaż twetera: Odkręcasz jednen wkręcik i odchodzi ten cały plastik łącznie z klamką. Demontujesz pręcik zabezpieczający głośniczek i wyjmujesz go - jest on w takim specjalnym koszyczku. Lekkie szarpnięcie i masz je rozłączone. Idalnie pasuje tam tweter 25mm (po wyłamaniu małych ząbków) lub 20mm i takie polecam szukać, ewentualnie mniejsze bo z większym może być problem z montażem.
-
[B5 AJM] Wymiana tarcz i klocków na tyle - ktoś przerabiał?
Witam. Właśnie załatwiam tarcze (ATE) ok. 200zł i klocki (firmowe Audi VW) link ok. 90zł. Mam nadzieję że zestaw się sprawdzi bo mogłęm też wybrać klocki ATE - ale zdecydowałem się na oryginały. Co do wymiany. Zdaje się że z tarczą schodzi też bieżnia łożyska oraz kolo od ABSu. Łożska tymsamym zostają nie wierzchu. Czy łatwo zdemontować bieżnię? Czy zaopatrzyć się w smar do łożysk? Jest tam też uszczelniacz - załatwiać nowy czy stary będzie dobry? Na co można się jeszcze natknąć przy wymianie - jakie niespodzianki? Dzieki za wzelkie porady.
-
Wspomaganie - płyn G004000M2 to to samo co G002000?
Braciak w zadbanej i serwisowanej B4 ma zalany zielony ("czytelny" kolor) ja w A4 mam koloru bursztynowego (czyli żółty), wiec kolor w miarę trzyma. Do wymiany potrzeba 1 litr. W ASO można go uzupełniać na "setki". Jeśli zechcesz przepłukać to 2x1litr. Dlatego ja często "zabieram" opakowania po tym co mi wymieniali w warsztacie, wówczas wiem co tam zapodali.
-
Wspomaganie - płyn G004000M2 to to samo co G002000?
No to zrobili cię w bambuko. Zalali stary olej za ok. 25 zł a skasowali pewnie jak za nowy za min. 40zł. U braciaka w B4 trzyma zielony kolor.
-
A4 B5 - instalacja CA
Twetery od Infinity będą miały zbyt mala średnice co zamocowania. Jak zdemonutej oryginalny to będize głośnik w takim koszyczku. Wyszarpnij go to wyskoczy z zatrzasków. Zaopatrz sie w klej termiczny (ten na takie naboje) i zaklej głośniczek po bokach w tym koszyczku. Co do montażu paneli Phonocar to najlepiej zaopatrzyć się w wyżynarkę. Odrysować otwór po przyłożeniu ale uważąj nie przekraczaj tych krawędzie bo potem będzie problem z zamontowaniem tych blaszek pod wkręty. Zalecam dosunięcie nieco do przedu panelu bo wypada blaszka przy kieszeni drzwiowej i może nieco nie pasować bo przeszkadza ścianka kieszeni. Polecam dorobienie jednekgo mocowania wkrętem (zamiana z 3 na 4) w obrębie tego górnego łuczku. Po skręceniu polecam zalanie łączenia panelu z boczkiem zalać klejem termicznym. Można go nieco ugnieśc i pomodelować. Co do wygłuszania drzwi to faktycznie są one "puste" (poza pianką na tapicerce) i trzeba będzie sporo mat wpakować. Masz sedana - mocowanie wzmacniacza rozważyłbym pod tylnią pułką.
-
Wskaźnik temperatury pokazuje raz 80 raz 90 st.C
Puki była zima wskaźnik pokazywał stale 80st. i wskazanie sie nie zmianialy. Jak nastaly wyszcze temp. i zalaczam klime to wskaznik potrafi wejsc na 90 st.C. Nie wiem czy to normalne czy też coś padło? Jesli tak to co moze być przyczyną - termostat? czujniki temp.? tylko który i gdzie go szukać? Dotyczy 1,9TDI AJM
-
Tuleje do przednich wahaczy