Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

adadur

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adadur

  1. Zdaje się że włączyłeś ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości (możńa zdaje sie ustawić dwa progi)
  2. Demontowałem je ostatnio jak chcesz wyśle ci je od pasażera bo od kierowcy ma mała dziutkę (śrubokręt się ześliznął ). Mocowane są na 4 bolcach na końcu roztopione i zgrzane do boczka - ale spokojnie możesz je ponownie zamotować poprzez wciśniecie i zaklejenie.
  3. W b5 napewno wygląda to tak: 2 x kluczyk główny (starsze auta zwykłe - z podświetleniem, po lifcie scyzoryk, chyba że ktoś ma firmowy alarm lub radiowe sterowanie to może inaczej). 1 x kluczyk serwisowe - z oznaczeniem. Pasuje tylko do zamków drzwi (nie bagażnika) i zapłonu. Schowka też sie nim nie otworzy. 1 x kluczyk awaryjny. Pasuje do wszystkiego ale jak się ma do immo to trudno powiedzieć - myślę że ma w sobie. 1 x przywieszka z kodem zamów
  4. W zasadzie co kilkanaście lat powinno się uszczelki wymieniac bo się wygniatają i pracieją ale kto będzie się w to bawił.
  5. A ja bym stawiam na luzy na łożyskach amortyzatora (tych u góry). Dobrze jeszcze sprawdź sworznie wahaczy (głównie dolnych) oraz tuleje metalowo-gumowe (może którać jest "zarwana") no i końcówki drążków. Ogólnie polecam pożadne poszarpanie autem (jedna osoba szarpie druga "maca" co nie co) lub podjechac na szarpaki.
  6. adadur odpowiedział(a) na demon83 temat w Układ Jezdny
    Możesz zrobić fotki tego płyny Febi?
  7. paliwo w momecie zapalenia jest ok. 8l
  8. Na zbiorniczku opisane jest aby stosowac G002000 a podspodem "tylko olej mineralny". Wiec g002000 jest mineralny ale nigdzie się nie mogę doszukać jaki jest ten nowy g004000.
  9. O to bardzo uczciwa cena zważywszy, że cały amortyzator trzeba zwalać. Co zrobiłeś ze sprężyną - wymiana?
  10. To znaczy że znalazłeś który to kabelek odpowiada za zasilanie wzmacniacza antenowego. Bo sterowanie anteną albo wzmacniaczem można pod to zapodać i powinno być OK.
  11. adadur odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Multimedia, Nawigacja i Elektronika
    Miałeś sporo roboty ... zacznij po kawałku opisywać co i jak robileś ... przyda sie też innym.
  12. TU nic nie pokazuje ... więcej widać na rysunku tylniej belki. Ale nie wiem jak jest z demotażem i montażem?
  13. To się cholera jakoś nazywa ale wylecialo mi z glowy. a możysko siedzi w takiej grubej osłonie gumowej.
  14. Dodam tylko że oryginalne głośniki 13cm są mocowane na trzy śruby (przez taki pierścień) ale wcale nie sa one rozłozone symetrycznie i otwory w głośniki nie koniecznie będa pasować. W większości wypadków da sie je wykonać.
  15. adadur odpowiedział(a) na Hugo temat w Audi A4 B5
    czy błedy klimatronika wyskakują też na VAGu
  16. Przy górnym mocowaniu amorka jest łozysko - zapewne wybite i do wymiany. Tego na szarpakach nie widać.
  17. adadur odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Układ Jezdny
    A czy sprawdzali ci punkty kontrolne? Możę masz auto skoszone po jakim dzwonie.
  18. W tytule napisałem że chodzi mi o TYŁ
  19. Jeśli nie chcesz zmieniać na 165 mm głośniki to pod firmową zaślepką są 130mm. Demontaż boczka: odkręcasz śrubki (u góry z przodu i z tyłu, jedną przy rączce - luzuje się jeden plastik, pod nim masz kolejne dwie śruby. Podnosisz delikatnie do góry. Wiśi ci na przewodach i cięgnie od zamaka - odpinasz kostki i zdejmujesz zawleczkę od wewnątrz przy klamce aby zdjąć cięgno. Odchylasz wygłuszenie przy głośniku i go wykręcasz. Tweteer połączony jest szeregowo a teraz będziesz miał zapewne przez zwortnicę. Demontaż twetera: Odkręcasz jednen wkręcik i odchodzi ten cały plastik łącznie z klamką. Demontujesz pręcik zabezpieczający głośniczek i wyjmujesz go - jest on w takim specjalnym koszyczku. Lekkie szarpnięcie i masz je rozłączone. Idalnie pasuje tam tweter 25mm (po wyłamaniu małych ząbków) lub 20mm i takie polecam szukać, ewentualnie mniejsze bo z większym może być problem z montażem.
  20. Witam. Właśnie załatwiam tarcze (ATE) ok. 200zł i klocki (firmowe Audi VW) link ok. 90zł. Mam nadzieję że zestaw się sprawdzi bo mogłęm też wybrać klocki ATE - ale zdecydowałem się na oryginały. Co do wymiany. Zdaje się że z tarczą schodzi też bieżnia łożyska oraz kolo od ABSu. Łożska tymsamym zostają nie wierzchu. Czy łatwo zdemontować bieżnię? Czy zaopatrzyć się w smar do łożysk? Jest tam też uszczelniacz - załatwiać nowy czy stary będzie dobry? Na co można się jeszcze natknąć przy wymianie - jakie niespodzianki? Dzieki za wzelkie porady.
  21. Braciak w zadbanej i serwisowanej B4 ma zalany zielony ("czytelny" kolor) ja w A4 mam koloru bursztynowego (czyli żółty), wiec kolor w miarę trzyma. Do wymiany potrzeba 1 litr. W ASO można go uzupełniać na "setki". Jeśli zechcesz przepłukać to 2x1litr. Dlatego ja często "zabieram" opakowania po tym co mi wymieniali w warsztacie, wówczas wiem co tam zapodali.
  22. No to zrobili cię w bambuko. Zalali stary olej za ok. 25 zł a skasowali pewnie jak za nowy za min. 40zł. U braciaka w B4 trzyma zielony kolor.
  23. adadur odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Multimedia, Nawigacja i Elektronika
    Twetery od Infinity będą miały zbyt mala średnice co zamocowania. Jak zdemonutej oryginalny to będize głośnik w takim koszyczku. Wyszarpnij go to wyskoczy z zatrzasków. Zaopatrz sie w klej termiczny (ten na takie naboje) i zaklej głośniczek po bokach w tym koszyczku. Co do montażu paneli Phonocar to najlepiej zaopatrzyć się w wyżynarkę. Odrysować otwór po przyłożeniu ale uważąj nie przekraczaj tych krawędzie bo potem będzie problem z zamontowaniem tych blaszek pod wkręty. Zalecam dosunięcie nieco do przedu panelu bo wypada blaszka przy kieszeni drzwiowej i może nieco nie pasować bo przeszkadza ścianka kieszeni. Polecam dorobienie jednekgo mocowania wkrętem (zamiana z 3 na 4) w obrębie tego górnego łuczku. Po skręceniu polecam zalanie łączenia panelu z boczkiem zalać klejem termicznym. Można go nieco ugnieśc i pomodelować. Co do wygłuszania drzwi to faktycznie są one "puste" (poza pianką na tapicerce) i trzeba będzie sporo mat wpakować. Masz sedana - mocowanie wzmacniacza rozważyłbym pod tylnią pułką.
  24. Puki była zima wskaźnik pokazywał stale 80st. i wskazanie sie nie zmianialy. Jak nastaly wyszcze temp. i zalaczam klime to wskaznik potrafi wejsc na 90 st.C. Nie wiem czy to normalne czy też coś padło? Jesli tak to co moze być przyczyną - termostat? czujniki temp.? tylko który i gdzie go szukać? Dotyczy 1,9TDI AJM
  25. adadur odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Układ Jezdny

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.