Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

adadur

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adadur

  1. Autko spewnością zyskało na wyglądzie i to sporo, jedno ale ... przednie reflektory wyglądają jakby były za niskie, ale możę to tylko wrażenie z fotek.
  2. B8

    adadur odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Lifestyle i Hydepark
    Ten z obrazka to Sportback. A3 Sportback jest bardzo ładne ale wypuszczenie A4 tego typu to troszkę bezsensowne i nie wróże mu supcesu na rynku, tymbardziej że zbytnio przypomina niższy model (A3). Widziałem też fotki avanta i trzeba przyznać że wizualnie dalej trzyma klasę.
  3. adadur odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Silnik i Układ Napędowy
    Od pond pol roku poruszam się TDIkiem i już straciłem wiare w jego ekonomiczność aż tu na urlopie udało się osiągnąć wynik ok. 5,1 przy jezdzie ok. 120-130km/h, wiec jak się chce to można, a najczęściej nie chcę oszczędzać tych 4 złociszy tylko cieszyć się jazdą.
  4. Kilka ktrotnie w czasie urlopu przy przejezdzie przez Alpy na podjazdach rzędu 18% auto na serpentynkach traciło moc. Najczęściej kiedy wchodzać w zakręt redukowałem bieg i z jałowego, auto rozpędem szło ale na gaz kąpletnie nie reagowało, konieczna była redukcja na niższy (nawet 1 lub 2 bieg) i puszczenie sprzęgła z przygazówką aby silnik już na obroty wchodził. Zdarzyło się też że auto złapało moc z opóźnieniem chwile przytrzymałem na gazie który nie reagował a po chwili auto poszło. Fakt auto mocno zapakowane ale normalnie szło łdanie pod góreczki. Nie wiem czy mi się tylko tak zdarzyło czy to normalne?
  5. Jak masz auto chipowane z 90@115 KM to czemu sie dziwisz że 8 literków wypija w mieście. Pamiętajże mimowszystko klima strasznie paliworzerna jest.
  6. Przed urlopem kupiłem dwie ale nie szło ich wręcić - chyba coś w sklepie sie pomylisli bo one musza mieć dokładnie dobraną długość bo jak się przyjrzysz na gwincie jest samozabezpieczeni przed odkręceniem (niestety małoskuteczne). Obecnie pokrywe mam podczepioną obaskami zaciskowymi i sie ładnie trzyma
  7. Ludzie w Audi są śruby z łebkiem kulistym i można je strosować do stalowych jak i alusów. Może francuzy miały stożkowe i trzeba było mieć dwa kpl. w OOOO nie.
  8. jak dalje ci nie ściąga to potrzebujesz pewnie coś takiego: separator
  9. Fakt cena został określona ale polecam coś takiego: Magnat cena 200 Euro
  10. Wszystkie TDI cierpią na coś co można by nazwać miękkim pedałem hamulca, w zasadzie jest to tylko takie odczucie bo przy hamowanu wszystko jest OK. Jeśli zmianiłeś płyn i odpowietrzyłeś (potrzeba przynajmniej litr łacznie z przepłukaniem i odpowietrzaniem, zlane resztki ASO utylizuje) to nie masz co się martwić.
  11. Strasznie drogo koledze wyszło 750zł!!! ja na tyl za ATE + oryginalne klocki zapłaciłem (części) 300zł! powiedzmy cena x2 jak dla przodu to 600zł Zdecydowanie polecam ATE a klocki jak nie oryginały to tej samej firmy. Polecam też Lukasa a odradzam Brembo i Ferrodo - robione w Polsce i wiele osob narzeka. Wszelkie sportowe tarcze przeciętnie są 2x droższe i wymagają specjalnych/odpowiednich klocków - odradzam jeśli naprawdę nie czujesz potrzeby posiadania takiego zestawu.
  12. adadur odpowiedział(a) na andrzejz temat w 1.9TDI
    pierwsze pytanie było co ile wymianiać wtryski? należy zacząc od teo czy już ci padły czyli samodzielne sprawdzenie i ocena nast. odpowiednia diagnostyka, a potem można się rozglądac za wtryskami od 1Z lub AFNa Mi auto w lato w upale w miescie spalilo nieco ponad 8 litrow juz sie balem ze moze coś z przebiegiem km coś się odbiło i wiecej pali, ale na urlopie udalo sie uzyskać 5,1 litra a średnia z 6200km to ok. 6,5 lita gdzie klima niemal non stop i 60% trasy to górskie (Alepiejsie) drogi.
  13. oryginalne łozyska na tyle sa jakies japońskie ale dziwie sie czemu musisz je wymianiać? jesteś pewien tego? Pozatym wiesz że musisz stare wybijać z piasty jednolitej z tarczą więc zaopatrz się w odpowiednietulejki i smary aby to wszystko poskładać.
  14. Niestety pomogł na krótko, wroce do mojego wężyka lub filcem wyłoże.
  15. Właśnie zakończyłem urlop w 3 tyg. ponad 6200km ... Może z ktoś z was ma doświadczenia z mandatami we Francji. Jechałem po 22 drogą ze Strasburga w kierunki Nancy i na rozjezdzie było 90 hamowałem ze 140 i nie wiem może fotoradar złapał na 140 może na 100... Liczę że nic nie prześlą do Polski bo chyba bym sie załamał. Pozatym jak to jest z tymi nocnymi forkami ... wychodza czytelne czy nie?
  16. Rozwiązania: a) kupiejszw ASO - demontujesz i montujesz i cieszysz sie oryginałem (jak masz znajomości będzie kosztowała 80zł) popytajw Skodzie będzie minimalnie taniej może c) znajadz na allegro użytkowinków co sprzedają oryginalne części, często pracują w ASO lub są z nimi blisko powiązani d) w zwykłym dobrym sklepie choć w to wątpie - nie koniecznie do tego auta ale w sklepie z częściami do Polskich aut może by trafił za bezcen coś podobnego e) na szrocie - objechanie kilku może spowodować że koszty będe porównywalne jak w ASO f) inne sklepy: dla roliników AGROMA czy jakoś tak, lub z armaturą ciśnieniową - może przypasuje może nie
  17. adadur odpowiedział(a) na Hugo temat w Lifestyle i Hydepark
    Dostałem i drukuje ... wrzuce do schowka ale mam nadziję że nie będę musiał awarynie korzystać
  18. No to jak bym wrócił do szkoły z tym wykładem tyle tylko że tych płynów się z uwagi na bazę z której są robine.To tak jak ktoś na imprezie miesza woodkę z piwem czy też winem ... kto mądry wie że nic dobrego z tego nie będzie ;)
  19. Kurcze zazdroszcze wam, chętnie bym przyjechał ale 22 wyruszam na urlop - trasa ok. 6 tyś km na 3 tygodnie i Szczytno nie podrodze co by chociaż na grilla zajechać .
  20. Nie fortunnie obrałeś trasę. Kieruj sie na Łódź jedziesz do Łowicza w prawo w stronę Warszawki po przejechaniu 9 km od wyjazdu z miasta przy stacji paliw z flagami po lewej skręcasz w lewo. Jedziesz kilka km wiejskimi drogami ale sporo się skraca. Walisz cały czas prosto (kierunek Wyszogród potem Połońsk) - główną. Wyjażdzasz na rondo ... i prosto cały czas prosto przez kilka rond nawet w Płońsku na rondzie prosto przejedziesz potem tory i przez miasto i dojedziesz do E7. W Lewo kierunek Gdański najlepiej, potem już jak chcesz. Powiem ci że potrafiłbym przy sprzyjających okolicznościach na tej trasie może i godzinę przed tobą przyjechać. Polecam wszystkim jazdę przez Wyszogród - głownie Łodziakom i z okolic
  21. był zalepiony niezła warstewką brudu ale dobrze dzialało ... tak czy inaczej teraz wypolerowany
  22. Hmmm pomęcze cię tym tematem w Toruniu bo bez podglądu na monitorku nie da sie dyskotować. Obecnie autko minimalnie więcej pali niż zimą
  23. ja na koniec maja kupiłem cały komplet dla avanta łącznie chyba 122zł Valeo silenco, zwbierają świetnie i nie zamierzam dla bajerów 2x drożej płacić. Wolę szybciej kupić nowe niż szczycić się X-TREAMami po terminie. Co ciekawe dotychczasowe myślałem że są NO-name bo nie miały napisów i oznaczeń, poza wskażnikami zurzycia co świarczyło że raczej są to oryginały valeo ... potem gdzieś od spodu były napisy SWF czyli nic innego jak Valeo.
  24. Potrzebujesz: 1- tarcze 2- klocki 3- WD40 (spsikać dzień przed i przed wymianą) 4- kpl. kluczy (prawdopodobnie 13 oczkowa i fajkowa dla wygody oraz imbusowy chyba 8 mm, oraz płaski chyba 15 do przytrzymania śruby) 5- smar grafitowy (temperaturowy) - smarujesz prowadnice zacisku 6- smar miedziany - smarujesz wszystkie pow. styku klocka z zaciskiem i tłoczkiem. 7- klej do gwintow Loctite (niebieski!!!) - objdzie sie jęśli do klocków w kpl. będą śrubki z niebieskim środkiem na gwincie. 8- rękawice co by nie obić łapek 9- rura jako przedłużka do klucza 10- szczotka druciana, papier ścierny 11- narzędzie do wciśnięcia tłoczka Co i jak nie opisuje bo sam dojdziesz.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.