Treść opublikowana przez adadur
-
[B5 ADP] Wakacyjny lifting mojej A4
Autko spewnością zyskało na wyglądzie i to sporo, jedno ale ... przednie reflektory wyglądają jakby były za niskie, ale możę to tylko wrażenie z fotek.
-
B8
Ten z obrazka to Sportback. A3 Sportback jest bardzo ładne ale wypuszczenie A4 tego typu to troszkę bezsensowne i nie wróże mu supcesu na rynku, tymbardziej że zbytnio przypomina niższy model (A3). Widziałem też fotki avanta i trzeba przyznać że wizualnie dalej trzyma klasę.
-
Tiptronic a multitronic
Od pond pol roku poruszam się TDIkiem i już straciłem wiare w jego ekonomiczność aż tu na urlopie udało się osiągnąć wynik ok. 5,1 przy jezdzie ok. 120-130km/h, wiec jak się chce to można, a najczęściej nie chcę oszczędzać tych 4 złociszy tylko cieszyć się jazdą.
-
Dziwne zjawiasko na górskich drógach.
Kilka ktrotnie w czasie urlopu przy przejezdzie przez Alpy na podjazdach rzędu 18% auto na serpentynkach traciło moc. Najczęściej kiedy wchodzać w zakręt redukowałem bieg i z jałowego, auto rozpędem szło ale na gaz kąpletnie nie reagowało, konieczna była redukcja na niższy (nawet 1 lub 2 bieg) i puszczenie sprzęgła z przygazówką aby silnik już na obroty wchodził. Zdarzyło się też że auto złapało moc z opóźnieniem chwile przytrzymałem na gazie który nie reagował a po chwili auto poszło. Fakt auto mocno zapakowane ale normalnie szło łdanie pod góreczki. Nie wiem czy mi się tylko tak zdarzyło czy to normalne?
-
SPALANIE 10 l/100 pomocy
Jak masz auto chipowane z 90@115 KM to czemu sie dziwisz że 8 literków wypija w mieście. Pamiętajże mimowszystko klima strasznie paliworzerna jest.
-
Odkręcanie śrub od osłony pod silnikiem
Przed urlopem kupiłem dwie ale nie szło ich wręcić - chyba coś w sklepie sie pomylisli bo one musza mieć dokładnie dobraną długość bo jak się przyjrzysz na gwincie jest samozabezpieczeni przed odkręceniem (niestety małoskuteczne). Obecnie pokrywe mam podczepioną obaskami zaciskowymi i sie ładnie trzyma
-
[ALL] Śruby do felg aluminiowych
Ludzie w Audi są śruby z łebkiem kulistym i można je strosować do stalowych jak i alusów. Może francuzy miały stożkowe i trzeba było mieć dwa kpl. w OOOO nie.
-
Gdzie znajduje się antena?
jak dalje ci nie ściąga to potrzebujesz pewnie coś takiego: separator
-
Jaki Wzmacniacz polecacie??
Fakt cena został określona ale polecam coś takiego: Magnat cena 200 Euro
-
[B5 AFN] Miękki pedał hamulca
Wszystkie TDI cierpią na coś co można by nazwać miękkim pedałem hamulca, w zasadzie jest to tylko takie odczucie bo przy hamowanu wszystko jest OK. Jeśli zmianiłeś płyn i odpowietrzyłeś (potrzeba przynajmniej litr łacznie z przepłukaniem i odpowietrzaniem, zlane resztki ASO utylizuje) to nie masz co się martwić.
-
jakie przednie tarcze hamulcowe do '95 A4 2.6Q?
Strasznie drogo koledze wyszło 750zł!!! ja na tyl za ATE + oryginalne klocki zapłaciłem (części) 300zł! powiedzmy cena x2 jak dla przodu to 600zł Zdecydowanie polecam ATE a klocki jak nie oryginały to tej samej firmy. Polecam też Lukasa a odradzam Brembo i Ferrodo - robione w Polsce i wiele osob narzeka. Wszelkie sportowe tarcze przeciętnie są 2x droższe i wymagają specjalnych/odpowiednich klocków - odradzam jeśli naprawdę nie czujesz potrzeby posiadania takiego zestawu.
-
Wtryski - czas wymiany ?
pierwsze pytanie było co ile wymianiać wtryski? należy zacząc od teo czy już ci padły czyli samodzielne sprawdzenie i ocena nast. odpowiednia diagnostyka, a potem można się rozglądac za wtryskami od 1Z lub AFNa Mi auto w lato w upale w miescie spalilo nieco ponad 8 litrow juz sie balem ze moze coś z przebiegiem km coś się odbiło i wiecej pali, ale na urlopie udalo sie uzyskać 5,1 litra a średnia z 6200km to ok. 6,5 lita gdzie klima niemal non stop i 60% trasy to górskie (Alepiejsie) drogi.
-
łożyska do a4 ?
oryginalne łozyska na tyle sa jakies japońskie ale dziwie sie czemu musisz je wymianiać? jesteś pewien tego? Pozatym wiesz że musisz stare wybijać z piasty jednolitej z tarczą więc zaopatrz się w odpowiednietulejki i smary aby to wszystko poskładać.
-
Skrzypiąca roleta bagażnika w Avancie
Niestety pomogł na krótko, wroce do mojego wężyka lub filcem wyłoże.
-
Mandaciki panowie mandaciki
Właśnie zakończyłem urlop w 3 tyg. ponad 6200km ... Może z ktoś z was ma doświadczenia z mandatami we Francji. Jechałem po 22 drogą ze Strasburga w kierunki Nancy i na rozjezdzie było 90 hamowałem ze 140 i nie wiem może fotoradar złapał na 140 może na 100... Liczę że nic nie prześlą do Polski bo chyba bym sie załamał. Pozatym jak to jest z tymi nocnymi forkami ... wychodza czytelne czy nie?
-
Pęknięta gumowa opaska między rurą intercoolera a kolektorem
Rozwiązania: a) kupiejszw ASO - demontujesz i montujesz i cieszysz sie oryginałem (jak masz znajomości będzie kosztowała 80zł) popytajw Skodzie będzie minimalnie taniej może c) znajadz na allegro użytkowinków co sprzedają oryginalne części, często pracują w ASO lub są z nimi blisko powiązani d) w zwykłym dobrym sklepie choć w to wątpie - nie koniecznie do tego auta ale w sklepie z częściami do Polskich aut może by trafił za bezcen coś podobnego e) na szrocie - objechanie kilku może spowodować że koszty będe porównywalne jak w ASO f) inne sklepy: dla roliników AGROMA czy jakoś tak, lub z armaturą ciśnieniową - może przypasuje może nie
-
A4 Assistance
Dostałem i drukuje ... wrzuce do schowka ale mam nadziję że nie będę musiał awarynie korzystać
-
plyn chlodniczy - rodzaje, mieszalnosc
No to jak bym wrócił do szkoły z tym wykładem tyle tylko że tych płynów się z uwagi na bazę z której są robine.To tak jak ktoś na imprezie miesza woodkę z piwem czy też winem ... kto mądry wie że nic dobrego z tego nie będzie ;)
-
Zlot Mazury Lipiec
Kurcze zazdroszcze wam, chętnie bym przyjechał ale 22 wyruszam na urlop - trasa ok. 6 tyś km na 3 tygodnie i Szczytno nie podrodze co by chociaż na grilla zajechać .
-
Zlot Mazury Lipiec
Nie fortunnie obrałeś trasę. Kieruj sie na Łódź jedziesz do Łowicza w prawo w stronę Warszawki po przejechaniu 9 km od wyjazdu z miasta przy stacji paliw z flagami po lewej skręcasz w lewo. Jedziesz kilka km wiejskimi drogami ale sporo się skraca. Walisz cały czas prosto (kierunek Wyszogród potem Połońsk) - główną. Wyjażdzasz na rondo ... i prosto cały czas prosto przez kilka rond nawet w Płońsku na rondzie prosto przejedziesz potem tory i przez miasto i dojedziesz do E7. W Lewo kierunek Gdański najlepiej, potem już jak chcesz. Powiem ci że potrafiłbym przy sprzyjających okolicznościach na tej trasie może i godzinę przed tobą przyjechać. Polecam wszystkim jazdę przez Wyszogród - głownie Łodziakom i z okolic
-
Do sprzęgła jest linka czy jakaś pompa albo coś takiego??
A jak stwierdzić czy wymaga?
-
[B5 AHU] Włączająca się kontrolka ABS?
był zalepiony niezła warstewką brudu ale dobrze dzialało ... tak czy inaczej teraz wypolerowany
-
[B5 AFN] Spalanie A4 AFN quattro
Hmmm pomęcze cię tym tematem w Toruniu bo bez podglądu na monitorku nie da sie dyskotować. Obecnie autko minimalnie więcej pali niż zimą
-
Wycieraczki - Valeo Xtrm, Bosch Aerotwin...
ja na koniec maja kupiłem cały komplet dla avanta łącznie chyba 122zł Valeo silenco, zwbierają świetnie i nie zamierzam dla bajerów 2x drożej płacić. Wolę szybciej kupić nowe niż szczycić się X-TREAMami po terminie. Co ciekawe dotychczasowe myślałem że są NO-name bo nie miały napisów i oznaczeń, poza wskażnikami zurzycia co świarczyło że raczej są to oryginały valeo ... potem gdzieś od spodu były napisy SWF czyli nic innego jak Valeo.
-
[B5 AAH] Wymiana tarcz i klocków samodzielnie
Potrzebujesz: 1- tarcze 2- klocki 3- WD40 (spsikać dzień przed i przed wymianą) 4- kpl. kluczy (prawdopodobnie 13 oczkowa i fajkowa dla wygody oraz imbusowy chyba 8 mm, oraz płaski chyba 15 do przytrzymania śruby) 5- smar grafitowy (temperaturowy) - smarujesz prowadnice zacisku 6- smar miedziany - smarujesz wszystkie pow. styku klocka z zaciskiem i tłoczkiem. 7- klej do gwintow Loctite (niebieski!!!) - objdzie sie jęśli do klocków w kpl. będą śrubki z niebieskim środkiem na gwincie. 8- rękawice co by nie obić łapek 9- rura jako przedłużka do klucza 10- szczotka druciana, papier ścierny 11- narzędzie do wciśnięcia tłoczka Co i jak nie opisuje bo sam dojdziesz.