Treść opublikowana przez adadur
-
Jak i gdzie kupic rurke do zainst. zamiast kata w 1.8TQ
Poszukaj zakładu związanego z hydraluką przemysłową - muszą mieć sprzęt do gięcia rurek.
-
[A4 B5 Avant] -Kody błedów i wyciek oleju
Dokładnie - zapisz gdzieś te co masz - wykasuj - sprawdź ponownie.
-
1.6 ADP - padł napinacz w rozrządzie.Czy układ kolizyjny??
Przestrogą na przyszłoś jest branie rachunku za wymianę rozrządu - aby móc reklamować. Druga sprawa czy koledzy nie kupują tych samych rolek ... możę są wadliwe, będzie można by coś wywalczyć. Kolejna sprawa to to że były silniki 1,6 do których ponoć nie można już kupić paska rozrządu (jeśli dobrze pamiętam) bo przestali je produkować... Ogólnie współczuje koledze, ale nie można czasem brać wszystkiego na siebie i trzeba "walczyć" o swoje.
-
[B5 1.8T] nowa odslona audi
Jedyna słusza benzynka, da ci ten moterek wiele frajdy, ale kolorek auta - osobiście każdy byle nie czerwony
-
dziwne plamy pod znaczkiem audi
też zauważyłem takie jakby małe ziarenka się "wtopiły" czy to ta smoła
-
[ALL B5] Avant - zaczepy rolety
Ta taśma jest do dostania w coniektórym markecie lub innym podobnym sklepie - kupiłem ją w dordze na urlop po tym jak mi wąż złapał dziurkę za wylocie z IC (przejechałem 150km a jeszcze przedemną ponad 6000km, w Bydgoszczy Hans i Buba mi pomogli owinąć wąż). Srebrna szeroka rolka.
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
Kolego ale w dieslu kat jest inaczej montowany - można powiedzieć w pionie i tak naprawde to nic nie widac od dołu a od góry niemal wszystko jak na dłoni. O znalzłem (fotka zamieszczona Przez Pikusia w innym wątku): WĄTEK
-
[ALL B5] Avant - zaczepy rolety
U mnie nic nie pęka jest naprawe solidne (tak się bynajmniej wydaje) ale jedynie te trzeszczenie - poradziłem sobie wkońcu z tym klejając wąskie paski tej srebrnej taśmy (teflonowej czy jak ją tam zwą)
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Bo auto z tym motorkiem wręcz uwielbia prędkośći 140-170km/h
-
Wieści motoryzacyjne z kraju i ze świata
niezle z 2 litrów 265 kucyków
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
czyli ta przyjemność powinna kosztować 150-200zł? Dodam że gościu zamierzał oryginalnego kata "wystukać i tam zapodać rurkę aby choć wizualnie to wyglądało na katalizator, ale to przecież nie jest skąplikowana robota. Może jakaś instrukcja sprawdzenia kata, bo nie mam pomysłu jak się za to zabrać.
-
Montaz glosnikow przod- pytania jeszcze nie poruszane
Gratuluje wyboru autka - to popierwsze. Pożądne głośniki z przodu to 16,5cm bo fabryczne 13 wystaczą może dla emerytów. Zatem najrozsądniejszy zakup to panel przejściowy na 16-ki i odseparowany zestaw głośnikowy (ze zwrotnicą). Koszty: panel 360-390zł (przyjrzyj sie ofercie Phonocara), głośniki - wg. zasobności portfela - rozsądnie 350-550zł, wygłuszenie - cena mocno zależna od materiału (w zakładzie ok. 250zl od drzwi) Co do dystansów dla 13-ek to kosztują one parę złoty i są niezbędne w zależności od mocowania głośnika (oryginalne sa na 3 wkręty ale nie sa rozlożone co 120st. tylko jakoś inaczej)
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
O to ja podobnie, zdaje się że czeka mnie wycięcie (może wymiana) kata bo wydech wpada w lekki rezonan - fachowiec mowi żę z powodu przytkanego kata. Może bym sie już zdecydowal ale zaśpiewali mi 350zł za tą przyjemność (łącznie z wymianą plecionki). Ile was kosztowała tak przyjemność? Czy ktoś wie jak się sprawdza katalizalizator, czy jeszcze dycha, czy umarł oraz czy ma jeszcze dobrą przepustowość.
-
Wieści motoryzacyjne z kraju i ze świata
Faktycznie jego wyczyny są godne uznania i przyszłość Roberta zapowiada się ciekawie.
-
Jakie świece i kable do 2.8 motor ALG
zawsze się możę zdarzyć jakaś niedoróbka. Ale w moim przypadku NGK śmigały lepiej niż na Boschu
-
VAG-COM - mozliwosci oprogramowania
Tak tak dzieki znalazłem tam co nie co, właśnie sobie na PL jezyk przetłumaczyłem tabelkę z parametrami.
-
VAG-COM - mozliwosci oprogramowania
Ja bym się podłączyl i zapytam czy kotś ma jakieś informacje o silniku AJM (PD)
-
Brzęczący tłumik
Zaje się że mam dokładnie to samo. Najprawdopodobniej katalizorot się przypycha i układ wpada w rezonans. JA jeszcze trochę z tym będe pomykał dla upewnienia się czy to to. Patrz mój wątek wydech
-
stworzeń a wahacz
Normalnie kupije się w całości, ale jeśłi szłyszałeś o regenerowanych to oznacza to że sworzeń jaki i tuleje można wymienić (no nie samemu)- jadnakże odradzam takie zabiegi.
-
prośba o numer części z ETKI
piotr1602 - czy podajesz numery zestawów naprawczych, bo tył przykładowo to 2-a łożyska + specjalny Zimering
-
[B6] Kontrolka klocków hamulcowych
2.Ile jest czujników w klockach (tylko na przodzie czy również w tylnej osi) 3.Czy jest jakaś różnica w klockach przednich i tylnich 4.Jakie klocki polecacie:ATE ,ferrodo, lucasa Dziękuje za wskazówki i pozdrawiam wszystkich
-
Xeramic Extra Cleaner i inne
Ja na laborkach kiedyś miałem badanie jakiegoś teflonowego cudactwa - ogólnie porażka. Poporstu szkoda kasy lepiej zalać paliwa typu V-power lub bezsiarkowe w dieslu
-
podobno toczenie się na "luzie" szkodzi autku?
U mnie jest tak na jedynce (dobrze nie pamietam bo żadko takjadę) auto bez gazu na jedzie poniżej 10km/h na 2-im biegu jest troszkę ponad 15km/h na 3 jest to poniżej 30km/h wyżej nie próbowałem bo nie było takiej potrzeby - przy tych prędkościach silnik przestaje wyhamowywać a jest napędzany z obrotów biegu jałowego, więc jakieś tam paliwko chlipie.
-
Jakie świece i kable do 2.8 motor ALG
polecam takie świece i żadne inne: NGK
-
Montaż BearLock'a w W-wie
Tam nie ma filozofii - jest przystosowane do danego auta sam byś to zrobił ale nie masz wówcza gwarancji i nie wiem jak do tego podejdzie firma ubezpieczeniowa. Podjedz tam gdzie montują alarmy to ci zrobią