Treść opublikowana przez adadur
-
Zmiana oleju
Przy przechodzeniu z oleju mineralnego na syntetyk trzeba być ostrożnym bo z oleju może zrobić się kisil/budyń a to już dobrze go nie posmaruje i nie schłodzi. Jeśli już rezygnuje ktoś z minerała na syntetyk czy półsyntetyk to polecam przejść pier wna półsyntetyk i wymiane o połowę wcześniej przeprowadzić i potem dopiero na sytetyk. Spróbuje poszukac fotek z zatartego silnika po nieudolnym zmieszaniu olejów - jedym słówem gnój i złom tylko został. [ Dodano: 2006-09-25, 09:24 ] ZANIM ZMIENISZ OLEJ Z MINERAŁA NA (PÓŁ)SYNTETYK: czym to grozi
-
Chiptuning samamu ... co potrzebne?
Wiec dalej - czy można gdzieś takiego eproma kupić? Zoriętuje się co do programatora epromów jak to urządzonko działa (czy już ma jakiś soft itp itd). No i teraz prośba do forumowiczów - program do AJM-a 2000r. Avant [ Dodano: 2006-09-22, 08:20 ] Co masz na myśli?
-
Chiptuning samamu ... co potrzebne?
Oponęci samodzielnego chipowania niech się wstrzymają od komentaży. Chciałbym wiedzieć co jest niezbędne do chipowania auta (TDI). Czy w najprostrzym zestawieniu czy tak to nie wygląda: - program (zmodyfikowany dla danego silnika) - programator epromów (mam dostęp do tekiego urządzonka) A może procesora się nie wypina tylko cały komputer podłącza, gdzyż mam auto wypuszczone w lutym czy marcu 2000r. i nie wiem czy jest na Epromie czy na pamięci flash.
-
DRGANIA NA KIEROWNICY przy zimnym silniku
Sprawdz poduszki od silnika.
-
CZY MOZNA USZKODZIC KOMPA podczas spawania
jakie konsekwencje możę spowodować odłączenie aku.?
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Raczej normalne - motorki dużych pojemnośći są stworzone do jazdy autostradowej i sam przyjemność takim jechać. Kolega po stanach jezdził 3,5 litrowym autem które spalało ok. 8 litrów a w mieście lekko x2
-
[B5 1,9 AFN] Brak mocy.
Nie chciałem odrazu koledze wskazywać że to któryś wąż gumowy ma nieszczelność dopiero przy drugim poście ... a on ci powie że autko nie dymiło i sadzy na rurze nie było.
-
Jak używać nawiewu,bez używania klimy?
Mam już ten nowszy klimatronic i tu najbezpiecznie było by wcisnąć bezpośrednio tryb ECON.
-
Vag 311-2 a 409-1
Zgadza sie wersja 409 się wywala - sprawdzałem kilka witaminek. Mam interface od Viakena pod USB i śmiga elegancko z wersją 311-2. Mam tylko jeden problem ... w odczytach łędów mam numer błędu ale opis blędu to już krzaki!!! i musze szukać w spisach co oznacza. Ma ktoś na to radę - może inną wersję popróbować.
-
płyn w chłodnicy - kolor
ja tysz :!:
-
Wykres z hamowni 3.0 TDI dziwna sprawa
Ogólnie zaczął bym od sprawdzenia skalowania tego wykresu
-
[B5 1,9 AFN] Brak mocy.
Jeśli zaolejony (opary olejowe dopuszczelne) wewnątrz to niedobrzez z turbo. Sprawdz też przwody do IC oraz z IC może jest gdzieś nieszczelność.
-
Wykres z hamowni 3.0 TDI dziwna sprawa
Przyjrzyj sie wykresowi!!! od kiedy to moc i moment zaczynają się od ok. 1350 obr/min ... poporstu wykres jest jakby przesunięty względyem osi obrotów. Jak sobie to ustawisz względem obrotów jałowych to wszystko jest OK chyba co?
-
[B5 1,9 AFN] Brak mocy.
A jak spalanie? Nie zaczął czasem kopcić?
-
tapicerka/fotel
Zadzwoń do ASO i popytaj o materiał bo tapicer z identycznym może mieć problemy.
-
dziwny problem z kontrolką klocków
Może są dzieś przetarte i robią zwarcie
-
Oświetlenie bagażnika ...
Zanim to zrobisz dowiedz sie co znajstrował
-
Jak zamontowac glosniki w tylna polke??
Poszukaj paneli w ofercie Phonocara (chyba firma Megawat sprowadza to do Polski) Głośniki wybrałeś przyzwoite ale do tych paneli to 16-tki. Wygłusz drzwi i nic więcej ci do szczęścia nie będzie potrzebne. Coś więcej to wzmacniacz 4 kanałowy i na jednej parze mostek pod skrzynie, którą "po cichu' możęsz przygotwać w domciu.
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
To co teraz nie masz nawet puszki? tylko sama rura?
-
Ile za cale auto sprzedajac na czesci???
jeśli chodzi o przywiezienie z Angli to polecam poszukania kierowcy TIRa który wraca do Polski na pusto lub częściowy byle auto weszło na pakę.
-
Konserwacja podwozia.
W dobrym motoryzacyjnym dostaniesz taki spraj - tylko osłaniaj to co nie chcesz spryskać!
-
[B5 1.6] Czy można jeździć z wyjętym bagnetem ?
I może dlatego Ci sie tak często łamie :twisted: widzę że humor co niektórym dopisuje
-
Problem z tylnymi tarczami hamulcowymi
Kolego napisałeś się sporo niemniej troszkę nie potrzebnie aż tyle, wieć równie wyczerpująco ci odpowiem. Moje tarcze wyglądaly jeszce gorzej bo klocki maksymalnie 2/3 powierzchni tarły a najgorcza strona nawet nie przylegała na 1/3. Powiem tak - rozwiązaniem na tój problem jest tylko i wyłącznie wymiana (nie będe ci tłumaczył dlaczego bo to widać), tarcze ATE 200zł (zapytaj forumowicza Adam12 na AKP od niego w lipcu kupowałem) + klocki ok. 100zł (ja akurat za 98zł dostałem oryginały na allegro). Łożyska masz dobre leciutki luz musi być. Podczas wymiany tarczy wybija się bierznie łożysk i tu do twojej decyzji pozostawiam czy chcesz je przy okazji roboty zminić czy nie. Wymianę robiłem sam mam pełne foto-story jak masz wątpliwości to pytaj. A mechanik hmmm czasem podjedz też do innego.
-
Problem z tylnymi tarczami hamulcowymi
przedewszystkim masz szkliwo na tarczach wyraznie to widac ze tarcze trzeba wymienic lub przetoczyc i to jest u ciebie na bank przyczyna tych dzwiekow Jak jest to szkliwo to klocek nie ma mozliwosci starcia tego szkliwa do czystej powierzchni nawet pod pełnym obciazeniem i za milion km. Szkliwo na tarczach - pierwsze słysze??? na klockach to może się pojawić. Tarcze możńa albo przegrzać albo zwichrować niewłaściwymi klockami oraz zajechać przez zapieczenie tłoczka lub na prowadzeniach klocków.
-
Ile za cale auto sprzedajac na czesci???
To chyba zależy jeszcze ile z takiego auta po wypadku zostaje?