Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[All] Brudna tapicerka drzwi-
Wilgotna gąbka, potem środek do konserwacji tworzyw i jest czyste wielkiej filozofii nie ma, chyba że naruszyłeś tworzywo wtedy zostaje się z tym pogodzić albo zmienić boczek.
-
[Bydgoszcz] Serwis klimatyzacji.
Dokładnie tak.
-
[Bydgoszcz] Serwis klimatyzacji.
Autoklima na Toruńskiej 300, polecam. Do tego gość ma autoryzację Diavia więc na pewno ogarnie temat.
-
[B5 AFN] Montaż sportowego tłumika
Fajnego dźwięku z kopciucha i tak nie wydobędziesz, nie jednym tłumikiem na pewno.
-
[B5 AFN] Jaką mam sprężarkę klimatyzacji
Można czasem trafić nowe, ale zdecydowana większość faktycznie jest po regeneracji. Po porządnej regeneracji zostaje właściwie tylko stary korpus więc nie ma się czego obawiać.
-
[B5 AFN] Jaką mam sprężarkę klimatyzacji
Numer, który podałeś to numer części VAG, powinien być jeszcze drugi, producenta. Te sprężarki które pokazałeś to jakiś zamiennik Valeo, nie wiem jak z ich jakością, nie piszą też nic o gwarancji warto się dowiedzieć czy i jaką dają. Oryginalnie montowano sprężarki Denso lub Zexel.
-
[ALL] Kiedy zakładacie letnie opony ?
Jeżeli utrzyma się ta pogoda to myślę zrobić to w przyszłym tygodniu. Na zimówkach w tych temperaturach 10-15 stopni jeździ się już tak sobie
-
[B5 AFN] Jaką mam sprężarkę klimatyzacji
Powinny pasować od innych 4- cylindrowców, problemem może być ewentualnie inne koło pasowe w dieslu i wyprowadzenia wys/nis ciśnienia dlatego lepiej to sprawdzić. Ogólnie te sprężarki są łatwo dostępne i nie powinno być problemów, serwis klimy tym bardziej nie powinien mieć z tym kłopotów. Na marginesie, nie zakładaj używek bo nigdy nie wiadomo co to jest za padaczka tylko regenerowaną.
-
[B5 AFN] Jaką mam sprężarkę klimatyzacji
Zapytaj w dziale Części, tam na pewno pomogą. W sumie najprościej byłoby wziąć auto na kanał i zczytać oznaczenia z tabliczki kompresora.
-
[ALL] Zaniżone wskazania obrotomierza po przekładce silnika
Musisz VAG- iem przekodować licznik z silnika 6- cylindrowego na czwórkę. Wszystko masz w dziale Diagnostyka VAG, w wątku Kodowanie sterowników w Audi A4 (B5 - 1995-2001).
-
[B5 AFN] Puszcza sprzęgło ??? czy ślisko ??
Nie ma takiej opcji żeby się tam dostawał.
-
[B5 AFN] Puszcza sprzęgło ??? czy ślisko ??
Spróbuj jeszcze jak trochę pociśniesz i sprzęgło dostanie po tyłku.
-
[B5 AFN] Puszcza sprzęgło ??? czy ślisko ??
Nie odróżniasz ślizgania się sprzęgła od utraty przyczepności kół ? Na to wygląda, że właśnie sprzęgło się kończy, szarpać w końcowym stadium może jak się ślizgnie i załapie znowu ale skąd zgrzytanie miałoby się pojawić to ja nie wiem.
-
[B5 AFN] Trzeszczy poduszka ...
Poduszka jest przykręcana 2 wkrętami, dostęp jest od tyłu kierownicy, na imbus bodajże. Trochę dziwne żeby samo się poluzowało, ale możesz spróbować to dokręcić i wtedy będzie wiadomo.
-
[B5 AFN] Narazie bez szału ale jesli znajda sie fundusze bedzie robiona:)
Miłą dla oka seria tylko ta gałka zmiany biegów
-
Którego laptopa wybrać
Lepszym wyborem jest Intel. Używałem laptopów z Turionem i Core 2 Duo. AMD więcej nie chcę. Tak jak Jarol mówi, systemy 32 bit nie obsłużą 4 GB RAM, a 320 GB dysku to i tak sporo, w normalnym użytkowaniu będzie trudno zapełnić w połowie
-
[ALL B6] Jak odróżnić Multitronic od tiptronic.
Niespodzianką jest raport z carfax jak wyglądało auto zaraz po przywleczeniu do PL sprawdzony po kupnie [mod]OT w temacie technicznym! Co ten post wniósł do tematu ?[/mod]
-
[B5 AGA] Wymiana oleju w skrzyni automatycznej 5hp19
35 stopni na otwarciu, nadmiar jeżeli jest powinien wyciec, jeżeli przy 40 stopniach nic nie wycieka dolać oleju, najpóźniej przy 45 należy zakręcić otwór kontrolny.
-
[B5 AHU] Kontrolka oleju
Jedź do warsztatu, niech ci sprawdzą ciśnienie smarowania.
-
[B5 AJM] Siłownik lewych tylych drzwi przepuszcza powietrze i syczy podczas otwierania
Przy zamykaniu pompka wytwarza podciśnienie, więc ciągnie i wystarczy że wtedy nieszczelność się na moment zasklepi i zamknięte.
-
[B5 AJM] Siłownik lewych tylych drzwi przepuszcza powietrze i syczy podczas otwierania
Naprawa u ciebie niestety nie poskutkuje bo z tego co piszesz to pękła membrana wewnątrz siłownika, szukaj nowego. W dziale Części Koledzy sprawdzą ci numery czy siłowniki z różnych lat są zamienne.
-
Deinstalacja sekwencji
Gaz mu pewnie silnik psuje
-
[B6 AVF] Stukot wydobywający się z pompy klimatyzacji
Właśnie używka to kiepski interes Kolego padnie- jesteś w plecy, nie daj Boże się zatrze- jesteś jeszcze bardziej w plecy. Regenerowana ma gwarancję i to jest nówka.
-
[ALL B6] Concert II i zasilanie
Mój błąd, pokierowałem się procedurą z B5
-
[ALL B6] Concert II i zasilanie
Z tyłu radia masz bezpiecznik i najprawdopodobniej jest uwalony. Kod radia powinieneś mieć na karcie w instrukcji, jeżeli tego nie masz pozostaje ASO, tam odzyskają twój kod, albo jechać do magików którzy rozkodują radio czego nie polecam. Swoją drogą kumpel zdolniacha, dobrze że ci instalacji nie popaliło.