Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[ALL B7] Czy te lampy są warte zakupu
Dziadostwo, jakość takich lamp jest bardzo taka sobie, ten tysiąc zł można lepiej wydać.
-
[ALL B6] Zamarzanie skrzyni biegów lub wybieraka / automat
nie wiedziałem jak go nazwać ale o to mi chodziło w moim poprzednim poście A ja sprecyzowałem Kolega niech sprawdzi u siebie czy to działa.
-
[B5 ACK] "Niezdecydowana skrzynia" TIPTRONIC - dziwne zachownie
Pewnie coś przekręcili i chodziło im o Sachsa regenerowanego u producenta w Niemczech. Fabrycznie nowy konwerter za 1500, gdzie takie dają? Dwa bym wziął w takiej cenie. Na marginesie, jak dwa lata temu wymieniałem sprzęgło u siebie to cena nowego wynosiła w przeliczeniu niecałe 5 tysięcy zł brutto.
-
[ALL B6] Zamarzanie skrzyni biegów lub wybieraka / automat
Jeżeli nie czujesz i nie słyszysz żeby w momencie naciśnięcia hamulca odupszczał elektromagnesik przy lewarku to w nim musi leżeć Twój problem, jak jest zimno to z jakiegoś powodu się przywiesza po prostu.
-
[B6 AWX] Dziwne zachowanie po całej nocy stania
Mogą być jeszcze kiepskie szczotki albo zwarcie na stojanie, ale to byłoby czuć w pracy rozrusznika, w każdym razie na pewno z rozrusznikiem jest problem.
-
[ALL B5] Nieszczelne Drzwi
Żeby tej regulacji na skrzydle drzwi i ramie zabrakło to chyba musiałby być wcześniej owinięty wokół słupa, jezeli rama jest prosta i nie zwichrowana to idzie to ustawić bez doginania.
-
[ALL B5] Nieszczelne Drzwi
Broń Boże tam jest takie pole manewru przy regulacji, że nic nie trzeba doginać. Jezeli ktoś wcześniej cudował w ten sposób to nic dziwnego, że się potem przy ustawianiu drzwi połapać nie można.
-
[ALL B5] Nieszczelne Drzwi
Jeżeli uszczelki nie są porwane ani mocno sparciałe to raczej nie ma sensu ich wymieniać. Poza tym żadne nowe uszczelki nie pomogą jeżeli masz opadnięte ze starości lub źle ustawione po jakiejś naprawie drzwi i jest szpara, w której hula wiatr. Jezeli drzwi i rama źle siedzą widać to gołym okiem, wszystko jest oczywiście do poprawienia.[br]Dopisany: 06 Luty 2012, 22:36_________________________________________________Ramę drzwi reguluje się w prosty sposób, ściągasz tapicerkę drzwiową i po obu stronach drzwi, tył i przód, masz po jednej śrubie. Popuszczasz te śruby, ustawiasz ramę, lekko skręcasz (wskazana pomoc 2 osoby), zamykasz drzwi i oglądasz jak leży, po czym poprawiasz lub dokręcasz i po robocie. Jest z tym jednak trochę zabawy, trudno precyzyjnie wcelować zwłaszcza jak robisz w pojedynkę, do tego ramę w drzwiach pozycjonują jeszcze takie 2 małe, aluminiowe kliniki, które też muszą właściwie usiąć.
-
[B5 AAH] moja nowa fura do małych poprawek zdjecia a4
Jeżeli poprzedni właściciel mentalnie był równie udany jak ten "tuning" to auto lekkiego życia nie miało Auto ma fajny zespół napędowy, skrzyni biegów może nie zamęczyli i powinieneś być zadowolony z trakcji, osiągów i komfortu, a blacharsko wszystko jest do uratowania bo żadnych powaznych ingerencji nie widzę, ot powymienia się parę elementów i po wieśtuningu śladu nie zostanie.
-
[ALL TDI] Zamarznięte paliwo ? Czy odpalaniem można je rozmrozić ?
Nie ma co zawracać sobie głowy dodatkami do paliwa, tankując auto dolejcie sobie do litrów zatankowanego ON 10% benzyny, wtedy parafina się nie wytrąca i rozruch na zimno jest łatwiejszy. Ja tak zawsze tankuję t4, do tego czysty filtr paliwa i dobry akumulator, nie ma bata żeby nie odpalił przy -20.
-
[ALL B7] Biegi ciężko wchodzą
Tak kuwa, tylko olej Motula leczy i naprawia wszystkie dolegliwości w samochodzie, najlepiej postawicie sobie butelkę na ołtarzyku i zacznjcie się do tego modlić a może nie podłapałem ironii w Twoim poście Tommy-cichy, masz ewidentnie coś z wybierakiem nie tak, zgęstniały olej w skrzyni utrudnia zmianę biegów, ale nie w ten sposób i nie aż tak. Pamiętam, że był taki temat odnośnie przymarzającego wybieraka biegów, ale nie pamiętam szczegółów, musiałbyś poszukać.
-
[ALL B5] Płyn spryskiwaczy zamarzł
W zeszłym roku jak mi zostało 3litry płynu letniego i zaczęły się mrozy dolałem pół litra denaturatu. Smierdziało strasznie, ale nie zamarzło, czy lepiej myło szybę raczej nie zauważyłem.
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Generalnie nic z tego artykułu nie wynika, ot takie blubry. Stara poduszka jeżeli auto nie było zalane, mocno zawilgocone i nikt tej poduszki nie upuścił powinna spokojnie odpalić, to w końcu jest tylko trochę materiału wybuchowego i worek obsypany talkiem ale nie dziwię się producentom że nie chcą za stary grat nadstawiać karku, 15 lat to jest kawał czasu.
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Ekhm, w starym b5 z 97 roku nalepka "najlepiej spożyć przed" dla poduszek jest datowana na 2011 rok, także to ciut więcej niż 10
-
[ALL B5] Nawiew- kiedy powinien się włączyć?
Na 1 stopniu.
-
[ALL] Ile Ah powinien mieć akumulator
Varta Silver Dynamic, użytkuję takie dwa, jeden od półtora roku i jeszcze się nie zawiodłem
-
[B5 AFN] Chłodnica klimy
Końcówki przewodów zabezpiecz, załóż np. woreczki foliowe zacisnięte gumką aby ograniczyć dostęp wilgoci do układu. Przez chłodnicę kilmy nie płynie ołyn chłodniczy na pewno, jeżeli miałeś tam wodę to ktoś zrobił coś dziwnego z układem...
-
[B5 ABC] Naprawa podgrzewania w fotelach przednich
Bonacol tapicerski w puszce też może być, nakładasz sobie cienką warstwę jakąś packąalbo pędzelkiem.
-
Mandat z 10.2011 przysłany 25.01.2012r.
Bo sądowi po prostu się nie chce przerabiać tych spraw od chciwych straży wiejskich, ponadto trzymają się bo musi prawa i wzywa SG do uzupełnienia braków formalnych w terminie 7 dni. Straż tych braków nie uzupełnia i sprawie sąd ukręca, inaczej tego nie widzę. Gdyby straż wiejska wysłała wezwanie do uzupełnienia potrzebnych danych Ty masz obowiązek te dane uzupełnić, dlatego nie trzymałbym tego jako ostatniej deski ratunku. Chyba, że popełniam błąd w wykładni prawa, w tej konkretnie materii różnych służb i ich uprawnień nie jestem specjalnie biegły.[br]Dopisany: 01 Luty 2012, 11:59_________________________________________________Lu-Gi, te cwaniaki w samorządach po prostu są łase na kasę, bezpieczeństwo jest tylko pretekstem do wyszarpania gotówki, na to niestety nic nie poradzimy.
-
Mandat z 10.2011 przysłany 25.01.2012r.
Grubymi nićmi szyte, nie przejdzie
-
[ALL B7] Biegi ciężko wchodzą
Które auto po nocy na kilkunastostopniowym mrozie pozwala przełączać biegi jednym palcem? Olej w skrzyni jest zgęstniały, mechanizm zmiany biegów zmarznięty, jak olej trochę się ruszy i rozgrzeje to jak sam zauważyłeś wszystko wraca do normy, do tego wlałeś jeszcze świeży, więc przestań szukać sobie problemu tam gdzie go nie ma
-
Mandat z 10.2011 przysłany 25.01.2012r.
To podziel się z nami jakbyś zrobił. Jak pokaże skany, to będzie można okreslic jak rozmawiac z SG. Na razie to malo wiadomo. A ma znaczenie, jak samochod zostal sfotografowany, czy jest facjata na zdjęciach, wysokość mandatu, etc. Śliski temat z kombinowaniem tutaj, jeżeli stanie okoniem to sprawa trafi do sądu, a tam mu po prostu przysolą grzywnę jako posiadaczowi pojazdu za niewskazanie kierującego. Jeżeli zdjęcie jest ewidentnie wykadrowane to jeszcze można żądać na miejscu negatywu celem sprawdzenia czy na zdjęciu nei znajdowały się dwa pojazdy. Niestety, po zmianie przepisów nie bardzo jest jak znaleźć sobie furtkę, poniekąd słusznie, pomijam gdzie i jak się fotoradary stawia.[br]Dopisany: 31 Styczeń 2012, 13:32_________________________________________________Przez telefon szeryfy nie bardzo chcą negocjować, ale można spróbować. W każdym razie dalej mają pełne prawo iść do sądu w przypadku niewskazania kierującego, więc dużo zależy od osoby decyzyjnej w tej straży.
-
Mandat z 10.2011 przysłany 25.01.2012r.
To podziel się z nami jakbyś zrobił.
-
Mandat z 10.2011 przysłany 25.01.2012r.
Nie zazdroszczę w każdym razie lepiej zapłać, zapomnij i zapamiętaj gdzie zwalniać, te wioskowe samorządy są bardzo łase na pieniądze i takiej okazji nie przepuszczą, będą Ciebie ścigać do skutku. Ewentualnie można zainwestować w antyradar, chociaż to naganne
-
Mandat z 10.2011 przysłany 25.01.2012r.
Człuchów albo okolice?