Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[B5 ACK] Wydech z kwachu. Wkońcu ukończony... :)
Na przelocie w końcu dostaniesz w głowę od hałasu, więc chociaż jeden tłumik powinien być, a zwykłe albo lepiej i sportowe, metalowe katalizatory wypadałoby założyć chociaż zaraz mnie pewnie zadziobią, że co ja opowiadam, że po co katalizator :gwizdanie:
-
[B5 ACK] "Niezdecydowana skrzynia" TIPTRONIC - dziwne zachownie
Nie wiem co to jest, ale myślę o przepustnicy bo objaw jest taki jakby nie ujmowało gazu na czas zmiany biegu.
-
[ALL B5] Automat - błąd czujnika położenia pedału hamulca
Wszystko jest ok, sprawdza się błędy w sterowniku na wciśniętym pedale hamulca, wtedy nie będzie żadnego
-
[ALL B6] Sportowy dźwięk zwykłego tłumika, smród spalin podczas postoju
Wypalony tłumik plus dziura w układzie wydechowym, a gdzie to trzeba wjechać na podnośnik i sprawdzić.
-
[B6 AKE] osłona wentylatora
Behr będzie ok, na 90% było takie sprzęgło montowane na pierwszy montaż.
-
[ALL B6] Zapieczona nakretka tylnej wycieraczki
Specyfik
-
[ALL B6] Zapieczona nakretka tylnej wycieraczki
Porządny warsztatowy penetrator sobie z tym poradzi, a nie jakieś tam byle jakie wd40.
-
[ALL B6] Zaliczony krawężnik
Kąty sprawdzałeś? Stawiam na pogięte wahacze, jeżeli nie ma geometrii to zbieżność od biedy można zrobić, ale i tak będzie ciągnąć w którąś stronę. Spróbuj najpierw zamienić opony lewo prawo albo tył na przód.
-
Mandat za zatrzymanie się na zatoczce autobusowej
Niestety dostałbyś ten mandat słusznie, art. 49 ust. 1 pkt. 1, a tak niepotrzebnie sobie życie skomplikowałeś. To że z gliniarzy sqrwiele to inna sprawa, mogli zakończyć sprawę pouczeniem, ale po co skoro można mandat wypisać Nazwę tematu zmień bo za zapytanie o ulicę Ciebie nie dupnęli
-
[B5 AVG] Czy po wydłubaniu katalizatora auto przejdzie badanie techn. w PL?
Niestety zawsze się znajdzie SKP, która Ci bez katalizatora podbije przegląd
-
[B5 AFN] Jak przerobić lampę z anglika?
Kolego poszukaj europejskiej lampy, łatwiej i szybciej pójdzie niż szukać do tej angielskiej klosza, a nie dam głowy czy odbłyśnik jest ten sam.
-
[B5 AFN] Jak przerobić lampę z anglika?
Dźwigienka jest tylko w lampach soczewkowych, jak chciałbyś zmienić rozpraszanie światła na szklanym kloszu?
-
[INNE] [A2] Radio Concert zamiast Chorus
A2 chyba ma radio na CAN-ie w każdym roczniku, ale to trzeba by sprawdzić. Oryginalnie montowano w a2 takie concerty, zwróć tylko uwagę z jakiego auta zostało wyjęte to które chcesz kupić, z a4 b6 nie pasuje na pewno, pasuje z a2, a3 i bodajże a6.
-
[B5 ADP] Szumią hamulce tylko po dłuższym postuju np po nocy.
Tłoczkiem może hamować, tanie są
-
[ALL B7] Czujnik płynu chłodniczego czy do spryskiwaczy??
To jest wskazanie niskiego poziomu płynu do spryskiwaczy. Jeżeli masz go wlane więcej niż odrobina na dnie zbiornika, a kontrolka się pali to znaczy, że czujnik był się pojpsuł i są 2 opcje: albo wymienić pompkę bo w niej jest pływak, albo wyłączyć tą kontrolkę VAG-iem, da się z b7 z tego co pamiętam.
-
[B5 AQD] Pomocy! kawa z mlekiem w skrzyni biegów!
Nalej świeżego oleju, ewentualnie wymień za kilka- naście tysięcy i z głowy.
-
Nie zdrada, ale skończyłem z inną
Ładnie wyposażony avensis, niech dobrze służy To są takie poczciwe hipopotamy, nie wiem czemu kiedy to prowadzę mam wrażenie jakbym jechał wanna pełną wody na dużych kołach albo na hipopotamie właśnie
-
[B5 ADP] Szumią hamulce tylko po dłuższym postuju np po nocy.
Zobacz czy w ogóle klocki jeszcze są, czy blachami hamujesz.
-
[ALL TDI] Skrzynia automatyczna 4 biegowa zmiana biegów FILM
To bądź pierwszym, który się dowie na 100% i napisze o tym na forum. Te skrzynie to jest stare, zużyte g i jeżeli są problemy to należy toto rozebrać, zweryfikować usterkę i naprawić, ale musi to robić rzetelny gość z odpowiednią wiedzą. Nigdy nie ma jednej uniwersalnej przyczyny i ktoś, kto wie w czym rzecz tak ot się tym nie podzieli bo to jest jego chleb.
-
[ALL TDI] Skrzynia automatyczna 4 biegowa zmiana biegów FILM
Na moje elektrozawór, tłoczek albo kosz tego biegu, pewnie nie wszystko co trzeba zostało wymienione.
-
[ALL B5] Szyba przednia w aucie Audi A4
Też przerabiałem kiedyś fuszerkę przy wymianei szyby czołowej i cudów nie ma, jeżeli przedostaje się do kabiny woda to na pewno prędzej czy później da się wyczuć w dywanach i auto w momencie kiedy wnętrze się nagrzeje zaczyna strasznie parować, ale Koleżanka pisze że ma sucho.
-
[ALL B5] Szyba przednia w aucie Audi A4
tak i zawsze jest ta sama przyczyna Jakby tak było to mechanicy by nie mieli co robic :doh1: zobacz filtr kabinowy wymieniony, filtr kabinowy wymieniny, wilgoci w aucie nie ma jest sprawdzane na bieżąco obieg zamkniety odpada bo jestem przekonany że przez to raczej szyby nie zamarzają to powiedz mi kolego co moze być jak nie to o czym ja mówie?? Rozumiem, że według Ciebie przy źle wklejonej szybie czołowej tylko sobie szybki będą parować i żadnej wody jak sobie trochę pocieknie do kabiny aucie nie będzie? Koleżanka musi swoje auto najpierw porządnie wygrzać i wysuszyć i obserwować czy dalej jest problem, a nie od razu zakładać że źle wklejona jest szyba.
-
[B5 AQD] B5 2.8 4x4 Tuning
To jest do dwunastozaworowych v6, a cena wyjdzie taka, że 2 takie auta tyle nie kosztują naprawdę lepiej to 2.8 byłoby mu sprzedać i tak jak mówi wziąć 2.7biT.
-
[B5 AQD] B5 2.8 4x4 Tuning
Ale za to jak ładnie sprzęgło palił i ponoć brał wszystko jak leci spod świateł :gwizdanie: To nie jest silnik do podnoszenia mocy, koszty niewspółmierne do potencjalnych rezultatów, do zabawy w tuningi trzeba było kupić 1.8T. Były kiedyś dostępne kity z kompresorem chociażby firmy PES, ale koszt zakupu, sprowadzenia z US i montażu byłby rzędu 2 gratów, do których ten kompresor można było założyć.
-
[ALL] Pochłaniacz wilgoci
Z tego co się orientuję to nie można sobie tak bezboleśnie przekładać liczników VDO na Jaegera i odwrotnie. Poza tym Jaeger jest dość awaryjny, po latach świrują procesory, wsad idzie w kosmos i licznik jest martwy, więc raczej nie warta skórka za wyprawkę.