Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[B5 ABC] Gaśnie silnik -jak jest do pełna
Bełkot. Nie da się tego czytać, a Ty oczekujesz pomocy
-
[B5 ADP] Ubywa benzyny na lpg
Pytałem jeszcze czy masz komputer pokładowy.
-
[B5 ABC] Czy robić remont silnika?
Szkoda głowic i popychaczy na gęsty olej, jak trzeba uszczelniać minerałem to silnik trup.
-
Dostałem list z pogróżkami - co dalej?
Położyłbyś o to głowę pod topór, wiesz dokładnie poza opisem autora ile, jak i na co ten pies szczeka? Pojęcie, że pies szczeka dużo lub mało jest bardzo subiektywne.
-
[B5 ADP] Ubywa benzyny na lpg
Nie masz FIS-a i nie tankujesz mniej niż połowę baku?
-
Dostałem list z pogróżkami - co dalej?
Więc nie jesteś w pełni obiektywny ja uważam, że pies żyjący w blokowisku czy sąsiedztwie w rodzaju takiego jak u Kolegi autora musi być ułożony tak, aby nie piłował pyska z byle powodu, ale to już kwestia tego jakich ma właścicieli. Niezależnie od tego jak głupi był ten anonim wysłany przez jakiegoś złamasa wierzę, że ujadanie małego psa może po ciężkim dniu wkurzać, duże psy przynajmniej dla mnie mają szczek jakoś taki mniej przykry
-
[B5 AFN] Z borygo na G12+
Na zbiorniczku wyrównawczym też jest napisane G12 więc taki powinno się lać. Na płocie też było napisane, ale co innego i jeden uwierzył płyn trzeba lać dobrej jakości, a jakiej marki to juz sprawa drugorzędna.
-
Bezwypadkowe BMW 335d na otomoto.pl
Słyszałem trochę podobnych historii z życia nie z internetu wziętych i daje mi to do myślenia, wiele osób kupujących stare gówno wysoko na liście priorytetów stawia bezwypadkowość, a tymczasem naprawdę nowe- używane auta trzeba sprawdzać w miarę możliwości dokładnie bo na nich handlarz nawet po odliczeniu kosztów zrobienia na cacy ma największy zarobek.
-
[B5 AFN] Z borygo na G12+
Zastanawia mnie ten kult G12 jest sporo dobrych, markowych płynów chłodniczych. Ale każdy leje to co uważa.
-
Dostałem list z pogróżkami - co dalej?
Jak będzie bardziej kumaty w tych sprawach to słysząc prokurator Cię wyśmieje, trochę za ciężka artyleria na tą sprawę. To jest wystepek, dochodzenie poprowadzi Policja, które i tak znając życie umorzy z powodu niewykrycia sprawcy. Inna sprawa, że jeżeli autor anonimu jest gamoniem to na dźwięk słowa Policja tak jak piszesz wymieknie i da sobie spokój.
-
[ALL TDI] Skrzynia automatyczna 4 biegowa zmiana biegów FILM
Jak dla mnie jest ok, od 3 biegu i pewnej prędkości masz załączane sprzęgło sztywne z pominięciem hydrokinetycznego, tzw. lock-up dlatego masz wrażenie, że auto lepiej przyspiesza i obroty wzrastają wraz z prędkością jazdy jak w manualnej skrzyni
-
[ALL B6] Kawałek metalu w misce olejowej skrzyni biegów TipTronic
To może być kawałek zapadki blokady parkingowej, ale głowy nie dam. Myślę, że najlepiej teraz jeździć i obserwować, jakby coś się działo to do mechanika.
-
[ALL B6] Klimatyzacja w zimie
No bo świeczki Ci płyn grzeją
-
[ALL B6] Klimatyzacja w zimie
Czytaj co już napisano i ze zrozumieniem w b5 nie ma dodatkowej nagrzewnicy, są świece podgrzewające płyn chłodniczy i to chyba nie w każdym egzemplarzu.
-
[ALL B6] Klimatyzacja w zimie
Nagrzewnica jest w b6, a Ty jeżeli mówimy o aucie z profilu pytasz o b5. Dopóki nie ma mrozu to klimatyzacja będzie pracować, nawet na mrozie może zdarzyć się, że popracuje jakiś czas.
-
[ALL B6] Klimatyzacja w zimie
Jeżeli jest za zmino to klima nie działa nawet jeżeli nie jest wciśnięty ECON, nagrzewnica elektryczna to jest zupełnie inna sprawa.
-
[ALL] Dogrzewanie samochodu
Tak, najbardzej prądożerna będzie dmuchawa nawiewu, jeżeliby grzać sam silnik to nie jest tak źle.
-
[ALL] Dogrzewanie samochodu
Tylko że ogrzewanie postojowe całkiem ładnie wysysa akumulator i robiąc kilka km dziennie któregoś dnia tego prądu nam zabraknie na rozruch.
-
[B5 AHU] Nie działający klakson
Widocznie druga taśma była wadliwa, założyłeś inną czy nową?
-
[ALL B8] Long Life Service
No tak, ale trzymając się tematu, Kolega pytający po mieście jedzie 2 kilometry, a reszte leci w trasie.
-
Opinie na temat Cobra 19 Ultra III
Nowego Unidena nie kupi, wycofane ze sprzedaży. Są na rynku unidenopodobne klony, wyglądają tak samo, ale czy jest tam ta sama płyta i rozwiązania to nikt nie wie.
-
[ALL B5] Problem z lusterkiem
Zostaje zmiana wkładu na nowy.
-
[B5 AFN] Za wysokie spalanie.
Kąt wtrysku z tego co wiem kołem rozrządu na pompie wtryskowej, a dawkę nastawnikiem przy pompie albo już tylko VAG-iem Poszukaj.
-
[B5 AFN] Za wysokie spalanie.
Daj sobie podłączyć komputer, zrób logi i wrzuć specom od diesli na forum, sprawdzą co Twoje auto boli. Ja się na dieslach niestety słabo wyznaję, jak dla mnie może być przestawiona dawka i kąt wtrysku po tej zmianie rozrządu, ale głowy nie dam. Nie pali czasem ciężko?
-
[B5 AFN] Za wysokie spalanie.
Według moich obliczeń zużycie wychodzi jakieś 7,8 litra. Czy to dużo nie wiem, nie napisałeś czy taki wynik osiągnąłeś w jeździe miejskiej, czy poza miastem. W mieście raczej normalne zużycie, na trasie musiałbyś trochę mu przydeptać. Ogólnie takie sprawdzanie spalania jest niemiarodajne, lepiej zatankuj pod korek i wyjeździj do rezerwy i policz z kilometrów albo dotankuj z powrotem po przejechanych 100 km. Nie wiem kiedy miałeś tego Seata, ale zwróc uwagę, że jeszcze niedawno za 50 zł dało zauważalnie więcej oleju niż teraz ;(