Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[ALL B5] ABS nie dziala? a ESP
Mały, żółty symbol- spalona któraś żarówka pozycyjna, obejdź auto dookoła i sprawdź albo problem z instalacją jeżeli wszystkie są czerwony wykrzynik, problem z układem hamulcowym, niski poziom płynu hamulcowego albo usterka ABS, ASR, ESP
-
[ALL B5] Zwykły płyn chłodniczy zamiast G12
Zbieg okoliczności.
-
[ALL B5] Zwykły płyn chłodniczy zamiast G12
Możesz śmiało zalać dobry płyn chłodniczy zamiast G12.
-
[ALL B5] Przekładka klimy z anglika
Nagrzewnica i przewody ciśnieniowe idące do nagrzewnicy nie pasują.
-
[B5 AFN] Modyfikacje AFN'a przy automacie AG4 DMX cel... 160km i xxxNM
Ja nie rozpatruję co będzie tańsze i co opłaca się robić po awarii. Automat zrobisz i cieszysz się dalej, a przy przekładce to już jest rzeźba i później machanie tym lewarem.
-
[B5 AFN] Modyfikacje AFN'a przy automacie AG4 DMX cel... 160km i xxxNM
Dobrze prawisz ja trochę namieszałem, ale chodziło mi mniej więcej o to samo. AG4 ogólnie jest dość wytrzymały, pod warunkiem nie przesadzenia z niutonem, ale jeżeli jest już nadgryziony zębem czasu i przebiegu to prędzej czy później się rozpadnie, ale wtedy robisz remont i jazda dalej. Dobrze skrócić w ostro eksploatowanym aucie interwał wymiany oleju z 40- 60 do nawet 30 tys. km.
-
[B5 AFN] Modyfikacje AFN'a przy automacie AG4 DMX cel... 160km i xxxNM
Somesowi rozerwało skrzynię podczas jazdy, z tego co pamiętam sprzęgło do jazdy w przód albo któryś kosz sprzęgłowy w końcu nie wytrzymał. Konsultował się ze mną, naprawiał skrzynię, kilka razy wyciągał z auta bo cały czas coś było nie tak złożone i w końcu się zniechęcił, włożył manual. Podstawą przy programie dla automatu jest nie przesadzanie z momentem obrotowym i rozłożenie go po obrotach tak, żeby nie narastał gwałtownie, nie było takiego kopnięcia tylko sukcesywny przyrost wraz z narastaniem obrotów. W automacie płaski moment w ogóle nie jest potrzebny bo skrzynia przy gwałtownym dodaniu gazu i tak zredukuje bieg. Płaska charakterystyka momentu, pojawiająca się nagle od niskich obrotów to najgorsze co może być dla napędu ogólnie, nie tylko automatu.
-
Jak szybko piszesz na klawiaturze?
Visit the Typing Test and try!
-
[B5 AFN] Czy niedopasowany przód = uszkodzony?
Ktoś się nie popisał przy składaniu po rozrządzie, dobry blacharz po stłuczce złoży przód jak fabryka. Żeby tak jak opisujesz złożyć przód po kolizji to musiałby jakiś partacz zderzak i lampy do pękniętego pasa na kit i blachowkręty łapać.
-
[B6 ALT] Terkotanie silnika po odpaleniu przez 2 sek
Czepiacie się tego castrola zupełnie nie wiem dlaczego, olej jak olej, a jak ktos się przejechał na podróbce to jego sprawa. U mnie 1.6 FSI po odpaleniu terkotał czasem przez jakieś 2 sekundy, po wymianie oleju przestał, nie wiążę ustania terkotu z faktem, że wlałem castrola, nie wiem z czym to wiązać bo olej był zawsze na czas wymieniany.
-
[B5 ADP] Ubywa benzyny na lpg
I jak ten mały motorek miałby niezauważalnie przepalić 2 razy tyle paliwa na cykl?
-
[ALL B5] Podświetlanie samych wskazówek po otwarciu drzwi
W b5 nie ma takiej możliwości.
-
[B5 AHH] Kanały wentylacyjne zawilgocone? parują szyby
Zjawisko fizyczne. W lamelach parownika jest w takich warunkach sporo wilgoci, którą później rozdmuc**jesz po szybie, stąd parowanie.
-
[B5 AEB] Wymiana płynu chłodzącego i termostatu
Olej G12, zalej przyzwoity płyn, np. Prestone, Dynagel, coś polskiego z Organiki czy jakieś Texaco i zapomnij o temacie. Kult Motula i G12 uprawiany na tym forum trzeba brać z przymrużeniem oka
-
[ALL B5] Spawane wzmocnienie pod kierownicą? Co mogło być kombinowane?
Fabryka. Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal, zajrzyj pod deskę rozdzielczą któregoś nowych kompaktów, włos się jeży na głowie jak tam jest sztuka na żołnierzu odstawiona
-
[B5 AEB] Wymiana sprzęgła plus oleju w skrzyni
Dla spokojności wymień, jezeli lepiej się wtedy poczujesz zaszkodzić nie zaszkodzisz.
-
Audi zimą - myć czy nie myć?
Jeżeli był dobrze umyty i może jeszcze nawoskowany to przecież taki świeży, tłusty brud schodzi do czystego spłukany wodą ze szlaucha.
-
[INNE] Seta ibiza gasnące kontrolki,nie może odpalić
Zacznij od rozrusznika. Ostatnio miałem tak w a2, umyłem auto, chcę odpalić a tu tylko kontrolki gasną i brak reakcji rozrusznika. Myślałem, że coś zalałem, ale po prostu tak się nałożyło, że rozrusznik akurat wtedy zmarł był. Dodam, że auto wcale nie ma dużego przebiegu, jeszcze do 100 tys nie dobiło i nie miało wcześniej kłopotów z rozrusznikiem, po prostu pech.
-
[B5 AHU] Wymiana siłowników klapy bagażnika w avancie???
Cool wątek niech zostanie, może komuś jeszcze się przyda.
-
[B5 AHU] Wymiana siłowników klapy bagażnika w avancie???
Na siłownikach masz w miejscach mocowania do kuli na klapie i nadwoziu takie blaszki, które trzeba podważyć płaskim śrubokrętem i wtedy można wyciągnąć siłownik. W starych te blaszki mozna nawet całkowicie zdjąc, ale przy nowych nie radzę tego robić, one są sprężyste i upierdliwe, jak któraś spadnie to później trudno to założyć na miejsce podważasz je jakieś 5 mm i wkładasz siłownik. Oczyść dokładnie kule, smaru nie potrzebujesz, w nowych siłownikach powinien być już zaaplikowany w gniazdach. Przyda się kij od szczotki albo pomoc drugiej osoby, kiepsko podpiera się klapę głową
-
Opinie o "Honda Accord" 2004r 2.0i+lpg 155ps
Nie trzeszczy jeżeli nikt nie ściągał niefachowo paneli, ale jakość tworzyw w moim odczuciu wizualnie jest nieco gorsza niż w a4, odporność na zużycie ok.
-
[B5 ADR] Zmiana z oleju mineralnego na jaki ..?
Dobry 10W40 albo jeszcze lepiej jak napisał grzes1150 pełny syntetyk 5W40 będzie w sam raz.
-
[ALL B5] Automat - błąd czujnika położenia pedału hamulca
Nie ma ludzi nieomylnych
-
[B5 ACK] Wydech z kwachu. Wkońcu ukończony... :)
Katalizator z prawdziwego zdarzenia, żeby nie śmierdziało. Trzeba trochę myśleć o środowisku i bliźnich. Kiedy stoję w korku w cywilizowanym kraju to zawsze można oddychać swobodnie, u nas czasami nie da się wytrzymać jadać za jakimś sprzętem bo domorośli tuningowy wycinają katalizatory żeby im lepiej auto jechało, szkoda gadać
-
[ALL B6] Sportowy dźwięk zwykłego tłumika, smród spalin podczas postoju
Tak