Treść opublikowana przez majkel_majki
-
Mandat z 10.2011 przysłany 25.01.2012r.
Nie plac. Licza na to ze dla "swietego spokoju" zaplacisz. Taa, jasne, a za jakiś czas dostanie w najlepszym wypadku powtórne wezwanie Od 31 grudnia 2010 roku Policja, straż miejska/wiejska i inne podejrzane służby mają 180 dni na wystawienie mandatu, a nie 30 jak przed tą nowelizacją.
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Ku uświadomieniu, proponuję wiedzę zawartą w tym temacie jakoś zebrać do kupy i podkleić np. w dziale Układ Elektryczny bo taka przekładka kiery na ładniejszą to jak widać nie jest ot taki sobie mod i w razie W można się ocknąć z odbiciem takiej ładniejszej kierownicy na twarzy
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Nikt Tobie tego nie zagwarantuje, na audizine piszą o kilku przypadkach kiedy pomimo dość mocnego uderzenia taka poduszka nie odpaliła, a na forum też kiedyś był poruszany ten temat plus zdjęcia forumowego bodajże auta, gdzie poduszka też zawiodła.
-
[ALL B5] Jak poprawić moc przedniego oświetlenia - Night Breaker, czy się to opłaca??
Nie odwracaj kota ogonem, doskonale wiem o czym się w tym temacie rozmawia. Faktem jest, że lampy ksenonowe lepiej oświetlają drogę, ale moim zdaniem różnica nie jest tak znacząca i nie mam zamiaru narażać się na kłopoty montując nielegalnie ksenon. Chyba jasne jest, że z sufitu sobie tej opinii nie wziąłem, a ty mi tutaj sadzisz "załóż do siebie i pogadamy". Trochę powagi
-
[ALL B5] Jak poprawić moc przedniego oświetlenia - Night Breaker, czy się to opłaca??
Aj nie cwaniakuj tak, jeździłem samochodami z ksenonem i bez, sporo lepszymi od starego b5 i twierdzę, że przy sprawnych lampach żarówka halogenowa nadal się sprawdza, nie muszę jeździć z nielegalnym źródłem światła bo mam świadomość czym to grozi w razie W. A jak nie widzicie po zmroku albo w czasie słoty to nie lipne ksenony montować tylko może czas do okulisty się wybrać :gwizdanie:
-
Modem USB
Jeżeli pola lutownicze nie są wyrwane z pcb to wtyczkę tą albo nową bez problemu można nalutować.
-
Modem USB
Co się stało z tym modeme, wiesz? Może tylko zimne luty, w takim wypadku wystarczy zanieść to do jakiegoś punktu gsm, gdzie mają hot-air'a i za parę groszy to przelutują, mnie kiedyś przelutowanie wtyczki usb modemu kosztowało 10 zł.
-
[B5 AHU] Czujnik temperatury zewnętrznej
To jest jedna z tych wtyczek przy zbiorniczku płynu wspomagania, zdaje się że właśnie ta czarna, dwupinowa.
-
Czy ta praca się mi opłaca???
Temat bez sensu, stawki i godziny pracy podane, autor nie umie liczyć, że musi pytać czy mu się opłaca? Poza tym do takiej roboty się bierze najgorszego paździerza przeznaczonego na straty, byle mało palił, szkoda męczyć swój główny samochód, a do tego taki permanentny smród paskudnego żarcia w samochodzie to .
-
[INNE] Jak otworzyć zatrzaśnięte drzwi??
Zagrzej sprzęta do 90 stopni i puść ogrzewanie na maksa, jak się nagrzeje powinno puścić, o ile usterka jest tego samego typu.
-
[INNE] Jak otworzyć zatrzaśnięte drzwi??
Zimno teraz u Ciebie, w sensie że mrozy i auto stoi na dworze? W seacie inca miałem podobne problemy zeszłej zimy, kiedy bardzo inteligentnie polałem boczne szyby wodą żeby lód puścił, dostała się woda do zamka, zamek przymarzł i otwierał albo zamykał otwarte drzwi dopiero jak auto się nagrzało. Rozebrałem zamek, wymyłem dokładnie i nasmarowałem wszystkie części ruchome smarem litowym i tamtej zimy był już spokój.
-
[ALL B5] Podłączenie przednich foteli elektrycznych
A tak na marginesie: ile można o tym samym?
-
[ALL B5] Luźny schowek pasażera
Do wyjęcia schowka nie potrzebujesz ruszać tej śruby, a rozbierać na elementy tam nie ma co
-
[B5 AHU] klimatyzacja poniżej 5 st.C
Nie
-
[ALL B5] Luźny schowek pasażera
Widocznie ta śrubka wypadła. Wkręć jakąś inną na klej do gwintów albo chociaż jakąś kropelkę.
-
[INNE] Odma Seat Cordoba 1,4 1998
Będzie, rodzaj oleju nie ma wpływu na powstawanie tej mazi bo ta emulsja powstaje z par oleju zmieszanego z parą wodną i na krótkich odcinkach, niedogrzanym silniku to nie ma szans odparować, szczególnie jak jest zimno. Wystarczy trochę więcej pojeździć, zagrzewać regularnie silnik do temperatury roboczej tak, aby olej też złapał temperaturę optymalną i ta maź zniknie.
-
[B6 BAU] Tiptronic - pytanie
Na dużych wzniesieniach na D bez dodawania gazu auto zjedzie do tyłu, na wolnych obrotach ciśnienie oleju w konwerterze nie utrzyma półtorej tony w miejscu, na niewielkich wzniesieniach za to auto powinno co najmniej sie zatrzymać. Także nie masz się czym przejmować Tiptronik nie gryzie, a jak się popsuje to się go naprawia albo wymienia i jest git
-
Maluszek z grupy z malutkim silnikiem :)
To zobacz kurde w papiery, albo lepiej kod silnika co tam masz 1.6 na monowtrysku pomimo tych 75 km nie chce za bardzo jechać, z małych VAG- owskich motorków to naprawdę dynamiczny jest ośmiozaworowy 1.4, nie mówię że szybki, ale na krótkiej skrzyni w ibi zasuwa jak rakieta i jak umiesz jeździć to nawet da się wyprzedzać. Możesz mieć tam to 1.4, dość często montowali go w polówkach.
-
Maluszek z grupy z malutkim silnikiem :)
Chyba w przedziale 20- 50 kmh :gwizdanie: jeżdziłem takim polo i owszem, przy prędkościach miejskich jest to dość żwawe z racji krótkich przełożeń skrzyni, ale już od 70 kmh na 4 czy 5 biegu wymięka bo po prostu nie ma tam czym jechać.
-
[ALL B5] Jak poprawić moc przedniego oświetlenia - Night Breaker, czy się to opłaca??
Dużo zależy od diagnosty, jak się którys uprze to Ci nie da przeglądy chociażbyś mu tam pękł. Ktoś wyżej pytał kiedy ostatnio gliniarze kontrolowali komuś światła, mi parę dni temu, ot tak się wieczorem doczepili bo im się nudziło, a gość był taki, że aż chodził aby mi papiery zabrać, także nie znasz dnia ani godziny. A nie daj Boże jak się przydarzy kolizja albo wypadek, jeżeli wyjdzie że na pokładzie masz niehomologowane oświetlenie to z dużym prawdopodobieństwem możesz pożegnać się z odszkodowaniem, a jeżeli ktoś zostanie ranny to będą dodatkowe nieprzyjemności. Jeżeli np. sprawa oprze się o sąd, a druga strona będzie wiarygodnie dowodzić, że ją swoim hid- em oślepiłeś i spowodowałeś kolizję, to już z automatu masz w takiej sprawie gola. Na marginesie, sprawne i nie zestarzałe światła halogenowe, a ksenonowe to nie jest żadne niebo, a ziemia więc nie ma co się porywać i jeździć nielegalnie na chińskim szajsie w lampach :gwizdanie:
-
[INNE] Odma Seat Cordoba 1,4 1998
Tylko czyszczenie i więcej jeździć, ten typ po prostu tak ma. Ewentualnie możesz wywiercić dziurkę w korku wlewu oleju, doraźnie pomoże ale to druciarstwo.
-
[B5 AHU] klimatyzacja poniżej 5 st.C
Leszekmw, nie mąć Koledze w głowie, że ma w aucie coś nie tak, 3 czy 5 stopni na plusie to nie jest żadna sztywna granica dla klimatyzacji w b5, ona potrafi się włączyć przy +1,5 stopnia i wtedy zazwyczaj niebawem sie wyłącza.
-
[B5 AFN] Olej w manualu
Jak ciężko wchodzi 1 i 2 to raczej winiłbym sprzegło, synchronizatory i wypracowany wybierak. Stan oleju w skrzyni możesz łatwo sprawdzić odkręcając śrubę kontrolną z boku korpusu skrzyni, poziom oleju ma być na równi z otworem.
-
[B5 ABC] Uszczelki pod pokrywy zaworów
Tak dobrze to nie będzie też mam świeży olej i mam wrażenie, że po wymianie jeszcze wiecej leci.
-
[B5 AJM] Długie przełożenie 5 biegu
Szukaj skrzyni z 2.5 tdi. Wstawienie do Twojej skrzyni po naprawie dłuższej "piątki" też powinno być wykonalne, potrzebowałbyś tylko zestaw kół zębatych i synchronizatorów tego biegu.