Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

majkel_majki

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez majkel_majki

  1. Usterka systemu, prawdopodobnie któryś czujnik. Trzeba podłączyć komputer to wyjdzie co go boli.
  2. Bzdura, emisja spalin będzie zawyżona, na wysokich obrotach w dieslu bada się dymienie. Co do reszty to nawet nie skomentuję, polactwo i dziadostwo czystej wody.
  3. Wycinanie katalizatora to idiotyzm, nie po to fabryka go montuje żeby Polak wyciął, bo mu się silnik lepiej na obroty wkręci. A że truje środowisko, wszystkich wokoło i wk...ia tym smrodem jadacych za nim to już nieistotne, tego tematu nie ma, ważne tylko że głośniej gwiżdże turbo i silnik lekko lepiej wchodzi na obroty. Wjedź kiedyś jeden z drugim na hamownię i zobaczcie jakie to są śmieszne przyrosty.
  4. Na 99% kolizyjny, nie znam bezkolizyjnego silnika 16-zaworowego.
  5. Dzięki:thumbup1:
  6. Banan, który blok? Sprawdzę u siebie z ciekawości
  7. Tak jak pisze onsork, się sprzęgło zużyło. A olej się wymienia to wtedy się wolniej sprzęgło zużywa i nie tylko sprzęgło zresztą.
  8. Musiałbyś zastosować prosty układ czasowy z przekaźnikiem-albo kupić, albo złożyć samemu czy też dać do zarobić jakiemuś elektronikowi.
  9. No u siebie nie zauważyłem, może i jest:eusathink: W każdym razie adaptacji przepustnicy VAGiem nie szło zrobić.
  10. Ja wymieniałem regualrnie olej w skrzyniach co 30-40 tys km i ta zamontowana fabrycznie po prostu się zużyła, a następna chodzi jak należy. Wymiana oleju jest podstawą zachowania sprawności skrzyni biegów przez wiele tysięcy km, większość awarii tiptroników jest spowodowana właśnie przez zaniedbania poprzednich właścicieli w tej materii. Myślę, że wymiana statyczna spokojnie wystarczy, 70 tys km to jest w zasadzie zalecany interwał olejowy. Z wymianą każdy nieco bardziej rozgarnięty mechanik sobie poradzi, w Nadarzynie u Pana O. bardzo się cenią.
  11. Do Kolegów powyżej: od kiedy w silniku ABC jest silniczek krokowy?
  12. W gnieździe cały czas jest prąd.
  13. Ja po przebojach z seatem, gdzie najpierw zrobiliśmy rozwaloną głowicę, później wymieniliśmy na inną, a i tak na koniec doszedł jeszcze dół do roboty żadnego gównianego silnika nigdy więcej nie będę remontował. Na rynku jest tak ogromna podaż silników używanych w dobrym stanie, z gwarancją i często z możliwością odpalenia, że robienie silnika w typowym aucie jest bez sensu. Jeżeli na jednym cylindrze masz taką kichę z kompresją to jak chcesz ten remont robić, ten jeden cylinder po cygańsku czy wszystkie 4 kompleksowo, wktórym to wypadku osiągniesz 50% wartości auta?
  14. Przepustnica w jakim stanie? Była czyszczona, przechodzi adaptację bez problemu itp.? Podobne objawy miałem w 1.6 FSI, chwilę później przepustnica padła i w ogóle nie było wolnych obrotów i reakcji na gaz,silnik gasł po odpaleniu.
  15. Nie ma sprawy:wink: na dobrą sprawę spod maski dawcy musisz przełożyć wszystkie flaki, hamulce też będą inne-większe.
  16. Przełożenia skrzyni będziesz miał zupełnie do niczego, przy tych krókich biegach z 1.8 zrobi Ci się kundel do killowania różnego badziewia spod świateł, a nie do jazdy. Do tego z racji jeżdżenia na wiecznie za wysokich dla v6 obrotach palący ekstremalne ilości paliwa i głośny. Przełożenie tylnego dyferencjału od 1.8 też jest na 99% inne niż w 2.8. Jeżeli chcesz jechać po takiej taniości żeby zostawiać starą skrzynię i budżet masz napięty to w ogóle odradzam takie zabawy w przekładanie zespołu napędowego bo zawsze wychodzą przy takiej okazji dodatkowe koszty.
  17. Łatwizna, uszczelka jest wciskana. Uważaj tylko przy tapicerce słupka środkowego, żeby jej nie połamać bo jest krucha, a uszczelka mocno pod nią zachodzi.
  18. Prawdopodobnie spaliłeś bezpiecznik przy nieumiejętnym wlutowywaniu go.
  19. Te dywaniki to z oryginałem mają tyle wspólnego co rum z rumakiem ale wyglądają ok i cena też dobra. Ewentualnie niemieckie Petexy. Kształem dywaniki oryginalne z B6 z grubsza przypasują, ale na pewno ich nie zapniesz w oryginalne mocowania w podłodze i będą się suwać.
  20. A mechanika to bym za jaja powiesił albo lepiej, niechby zapłaci za osuszacz i ponowne załadowanie układu. Rozrząd można spokojnie wymienić nie rozpinając chłodnic, ja przy silniku 2.6 pod maską od zawsze tak wymieniam, a tutaj przy 1.8 partacz wypuszcza czynnik, pewnie jeszcze w powietrze...
  21. Poziom oleju raczej n ei ma tu nic do rzeczy, bo w miarę rozgrzewania się ten olej zwiększa swoją objętość, żeby skrzynia popuszczała i ślizgała to tam mus być najwyżej ze 3-4 litry oleju na ciepłym, znam to z autopsji. Stawiam na ogólne wyeksploatowanie sprzęta lub usterkę sterowania i wymiana oleju raczej niewiele tu pomoże, to nie jest sposób na naprawę tak samo jak głupawe przekładki na manual i inne cuda-wianki.
  22. Z P na D zdecydowanie, odwrotnie też. Nie przełączać zdecydowanie z R na D, łagodnie przełożyć dźwignię, zatrzymując się na N około sekundy.
  23. Jak dla mnie to wnętrze komoryy jest pochlapane olejem sprężarkowym, sprawdź czy to świeci w UV, żeby mieć pewnośc. Można też załadować do układu azot i nasłuchiwać czy z parownika syczy .

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.