Treść opublikowana przez majkel_majki
-
palące się kontrolki
Usterka systemu, prawdopodobnie któryś czujnik. Trzeba podłączyć komputer to wyjdzie co go boli.
-
Czy to jest prawda ?- Sposób prog. kompa po odłączeniu aku
Bzdura i marnowanie paliwa.
-
Wycięcie katalizatora w A4 B7 2.0TDI
Bzdura, emisja spalin będzie zawyżona, na wysokich obrotach w dieslu bada się dymienie. Co do reszty to nawet nie skomentuję, polactwo i dziadostwo czystej wody.
-
Wycięcie katalizatora w A4 B7 2.0TDI
Wycinanie katalizatora to idiotyzm, nie po to fabryka go montuje żeby Polak wyciął, bo mu się silnik lepiej na obroty wkręci. A że truje środowisko, wszystkich wokoło i wk...ia tym smrodem jadacych za nim to już nieistotne, tego tematu nie ma, ważne tylko że głośniej gwiżdże turbo i silnik lekko lepiej wchodzi na obroty. Wjedź kiedyś jeden z drugim na hamownię i zobaczcie jakie to są śmieszne przyrosty.
-
A4 B6 2.0FSI jaki silnik?
Na 99% kolizyjny, nie znam bezkolizyjnego silnika 16-zaworowego.
-
Skaczące obroty tiptronic
Dzięki:thumbup1:
-
Skaczące obroty tiptronic
Banan, który blok? Sprawdzę u siebie z ciekawości
-
Skaczące obroty tiptronic
Tak jak pisze onsork, się sprzęgło zużyło. A olej się wymienia to wtedy się wolniej sprzęgło zużywa i nie tylko sprzęgło zresztą.
-
gniazdo zapalniczki ?
Musiałbyś zastosować prosty układ czasowy z przekaźnikiem-albo kupić, albo złożyć samemu czy też dać do zarobić jakiemuś elektronikowi.
-
Wysokie obroty
No u siebie nie zauważyłem, może i jest:eusathink: W każdym razie adaptacji przepustnicy VAGiem nie szło zrobić.
-
Tiprtonic - wymiana oleju statyczna czy dynamiczna?
Ja wymieniałem regualrnie olej w skrzyniach co 30-40 tys km i ta zamontowana fabrycznie po prostu się zużyła, a następna chodzi jak należy. Wymiana oleju jest podstawą zachowania sprawności skrzyni biegów przez wiele tysięcy km, większość awarii tiptroników jest spowodowana właśnie przez zaniedbania poprzednich właścicieli w tej materii. Myślę, że wymiana statyczna spokojnie wystarczy, 70 tys km to jest w zasadzie zalecany interwał olejowy. Z wymianą każdy nieco bardziej rozgarnięty mechanik sobie poradzi, w Nadarzynie u Pana O. bardzo się cenią.
-
Wysokie obroty
Do Kolegów powyżej: od kiedy w silniku ABC jest silniczek krokowy?
-
gniazdo zapalniczki ?
W gnieździe cały czas jest prąd.
-
Naprawa czy wymiana silnika ??
Ja po przebojach z seatem, gdzie najpierw zrobiliśmy rozwaloną głowicę, później wymieniliśmy na inną, a i tak na koniec doszedł jeszcze dół do roboty żadnego gównianego silnika nigdy więcej nie będę remontował. Na rynku jest tak ogromna podaż silników używanych w dobrym stanie, z gwarancją i często z możliwością odpalenia, że robienie silnika w typowym aucie jest bez sensu. Jeżeli na jednym cylindrze masz taką kichę z kompresją to jak chcesz ten remont robić, ten jeden cylinder po cygańsku czy wszystkie 4 kompleksowo, wktórym to wypadku osiągniesz 50% wartości auta?
-
Rozszczelniona chłodnica od klimatyzacji. Naprawiać, kupować nową czy ori używkę?
Kupić nową. Nissens, Behr, NRF lub Valeo.
-
[Audi A4] B6 2.0 FSI 150 KM rok 2003 brak wolnych obrotów
Przepustnica w jakim stanie? Była czyszczona, przechodzi adaptację bez problemu itp.? Podobne objawy miałem w 1.6 FSI, chwilę później przepustnica padła i w ogóle nie było wolnych obrotów i reakcji na gaz,silnik gasł po odpaleniu.
-
Proszę o pomoc SWAP 1.8 - 2.8
Nie ma sprawy:wink: na dobrą sprawę spod maski dawcy musisz przełożyć wszystkie flaki, hamulce też będą inne-większe.
-
Proszę o pomoc SWAP 1.8 - 2.8
Przełożenia skrzyni będziesz miał zupełnie do niczego, przy tych krókich biegach z 1.8 zrobi Ci się kundel do killowania różnego badziewia spod świateł, a nie do jazdy. Do tego z racji jeżdżenia na wiecznie za wysokich dla v6 obrotach palący ekstremalne ilości paliwa i głośny. Przełożenie tylnego dyferencjału od 1.8 też jest na 99% inne niż w 2.8. Jeżeli chcesz jechać po takiej taniości żeby zostawiać starą skrzynię i budżet masz napięty to w ogóle odradzam takie zabawy w przekładanie zespołu napędowego bo zawsze wychodzą przy takiej okazji dodatkowe koszty.
-
wymiana uszczellki drzwi tej z welurem?
Łatwizna, uszczelka jest wciskana. Uważaj tylko przy tapicerce słupka środkowego, żeby jej nie połamać bo jest krucha, a uszczelka mocno pod nią zachodzi.
-
Dmuchawa działa tylko na 4 stopnia . Co jest nie tak ?
Prawdopodobnie spaliłeś bezpiecznik przy nieumiejętnym wlutowywaniu go.
-
Dywaniki gumowe
Te dywaniki to z oryginałem mają tyle wspólnego co rum z rumakiem ale wyglądają ok i cena też dobra. Ewentualnie niemieckie Petexy. Kształem dywaniki oryginalne z B6 z grubsza przypasują, ale na pewno ich nie zapniesz w oryginalne mocowania w podłodze i będą się suwać.
-
Pytanie w sprawie nabicia klimy
A mechanika to bym za jaja powiesił albo lepiej, niechby zapłaci za osuszacz i ponowne załadowanie układu. Rozrząd można spokojnie wymienić nie rozpinając chłodnic, ja przy silniku 2.6 pod maską od zawsze tak wymieniam, a tutaj przy 1.8 partacz wypuszcza czynnik, pewnie jeszcze w powietrze...
-
Szarpie automat b5
Poziom oleju raczej n ei ma tu nic do rzeczy, bo w miarę rozgrzewania się ten olej zwiększa swoją objętość, żeby skrzynia popuszczała i ślizgała to tam mus być najwyżej ze 3-4 litry oleju na ciepłym, znam to z autopsji. Stawiam na ogólne wyeksploatowanie sprzęta lub usterkę sterowania i wymiana oleju raczej niewiele tu pomoże, to nie jest sposób na naprawę tak samo jak głupawe przekładki na manual i inne cuda-wianki.
-
Tip Tronic zmiana biegów
Z P na D zdecydowanie, odwrotnie też. Nie przełączać zdecydowanie z R na D, łagodnie przełożyć dźwignię, zatrzymując się na N około sekundy.
-
Dym i smród po włączeniu klimy
Jak dla mnie to wnętrze komoryy jest pochlapane olejem sprężarkowym, sprawdź czy to świeci w UV, żeby mieć pewnośc. Można też załadować do układu azot i nasłuchiwać czy z parownika syczy .