Treść opublikowana przez majkel_majki
-
Zmiana skrzyni biegów oraz sprzedła z a4 2.4 30v na 1.8 20v
Przełożenia skrzyni są prawie takie same, ale dyferencjał w 1.6 jest krótki, 4,55 w porównaniu do 3,89 z V6-przyspieszenie będzie urywać łeb, ale zabraknie prędkości maksymalnej, będzie głośno przy prędkościach podróżnych itp. Skrzynię prędko przemielicie jak auto będzie pałowane. Nie wiem co ze sprzęgłem czy jest mniejsze, natomiast koło zamachowe od R4 na pewno nie nadaje się do V6.
-
"niedomagający" elektrozawór skrzyni automatycznej i problemy z nim związane?
Tarczki jak tarczki, taki udar potrafi z czasem rozwalić kosze albo pompę oleju. Tam w środku wszystko to amelinium jest.
-
"niedomagający" elektrozawór skrzyni automatycznej i problemy z nim związane?
Jeżdżąc z uszkodzonym sterowaniem rozwalasz szarpnięciami skrzynię, poduszki, przeguby, najkrócej mówiąc.
-
Skrzynia automatyczna w Audi A3 2000 r.
Tiptronic to jest tylko nazwa handlowa, skrzynie dla wzdłużnych silników produkował ZF, dla poprzecznych np. A3 Jatco. Z tego co wiem awaryjne bywają płyty sterujące, głównie na skutek niewłaściwego serwisowania, tj. niewymieniania oleju.
-
Nie odpala ;( pompa paliwa,filtr paliwa czy jeszcze coś innego ?
Wyłącz radio, nawiew, przekręć kluczyk i sprawdź czy słyszysz pompę po włączeniu zapłonu, z miejsca kierowcy powinna być delikatnie słyszalna. Jeżeli nie słyszysz, sprawdź bezpiecznik, jak będzie cały to pompa do wymiany. Sama operacja jest prosta, opróżniasz bagażnik, wyciągasz wykładzinę i tamtędy wyciągasz pompę.
-
Wymiana calej KLIMATYZACJI jaki koszt ?
Nowa sprężarka, skraplacz i filtr, przewody i parownik mogą zostać stare, ale trzeba dokładnie wypłukać, najlepiej rozebrać wszystko na części. Przerabiałem parę lat temu zatarcie sprężarki w mniejszym audi, zestaw tak jak powyżej plus fabrycznie nowa sprężarka i klimatyzacja pracuje do dzisiaj bez zarzutu.
-
co zrobić aby sprężarka od klimy sie nie zatarła
Lepiej jest głównie dla serwisów klimatyzacji, płukanie układu to dobry zarobek. Podstawą jest regularny serwis i nieodpalanie silnika w razie rozszczelnienia układu.
-
Wasze przebiegi benzynowców
412 tys. km, ponad połowa tego przebiegu na lpg, silnik daje radę.
-
Automatyczna skrzynia biegów, problemy z ruszeniem na zimnym silniku
Sprawdź kodowanie sterowników w dziale elektryki. Sprzęgło powinno brać raczej wysoko, ewentualnie koło połowy skoku pedału.
-
Automatyczna skrzynia biegów, problemy z ruszeniem na zimnym silniku
VAGiem powinno dać się wyłączyć.
-
Zamarzł olej w skrzyni
Linka albo pozycjoner przy skrzyni dostał wody i dlatego są takie jaja.
-
zablokowana automatyczna skrzynia biegów Pomocy;(
Coś jest nie tak z wybierakiem albo linką, trzeba będzie to rozebrać. Jak się auto nagrzeje to objawy nie ustępują?
-
Ori Alarm wyje do księżyca
Chyba że tak, u mnie w roczniku 97 mam połączenie z alarmem przez VAG. Jeżeli masz kombinowaną instalację na tyle to poszukaj problemu tam, może coś przywiera albo dostało wody.
-
Ori Alarm wyje do księżyca
Prawdopodobnie uszkodzony alarma, VAG powinien łączyć się ze sterownikiem bez problemu.
-
Skrzynia automatyczna 4b A4 B5 gasnie silnik po wrzuceniu biegu strasznie szarpie
Wsadu nie zmieniasz, przy użyciu VAGa zmieniasz kodowanie. Poszczególne sekwencje cyfr są na forum.
-
Skrzynia automatyczna 4b A4 B5 gasnie silnik po wrzuceniu biegu strasznie szarpie
Kodowanie jest do zmiany w sterowniku silnika. FIS nie powinien zgłupieć, ale licznik chyba też ma mozliwość przekodowania na manual.
-
Skrzynia automatyczna 4b A4 B5 gasnie silnik po wrzuceniu biegu strasznie szarpie
Koniec konwertera i prawdopodobnie załatwione sprzęgło forward. Nie dałeś mu czasem ostro popalić po modyfikacji? Jak wyglądał spuszczony olej?
-
skrzynia
No to nie tędy droga, szukaj innej skrzyni, np. od V6.
-
skrzynia
Trochę krótsza będzie bo jest inne przełożenie główne.
-
Automatyczna skrzynia biegów, problemy z ruszeniem na zimnym silniku
Pewnie przełożył skrzynię z 2.5 tdi albo miał silnik na pompowtryskiwaczach, tam w którymś byłą dostępna 6-tka.
-
Automatyczna skrzynia biegów, problemy z ruszeniem na zimnym silniku
Z tego co się orientuję to w b5 nie było benzyny z sześciobiegową skrzynią. Zresztą 6-tka nie podchodzi za 5-tkę bez kombinowania.
-
Jakie były montowane fabrycznie alternatory do ADR, czy montowali 120A
W automacie mógł być większy akumulator i alternator 120A, automatyczna skrzynia ciągnie sporo prądu. Jeżeli alternator 120A wymiarowo pasuje to można montować bo nic nie uszkodzisz, pytanie tylko po co.
-
Automatyczna skrzynia biegów, problemy z ruszeniem na zimnym silniku
Nie pociągniesz sensownie tym silnikiem długiej skrzyni.
-
Jedynka i obroty
Mam niejasne wrażenie, że to może być niewłaściwe operowanie sprzęgłem. Natomiast to, że silnik wiesza się na obrotach to zdecydowanie nie jest normalny objaw, powinny szybko spadać po wysprzęgleniu i ujęciu gazu.
-
Skrzynia 5HP19FLA
Konwertery były różne w zależności od pojemności silnika, mocy, rocznika i wariantu modelu a lub s.