Treść opublikowana przez majkel_majki
-
Avant - wymiana anteny dachowej
A dobrze podłączyłeś na pewno? Kabel cały, bat anteny dobry nie zgnity w środku?
-
Wady i zalety silnika 1,6FSI w A2
Jeżeli jest bardzo delikatne i zaraz zanika to można z tym żyć. Łańcuch spina oba wałki rozrządu jak w 1.8T. Podobno wadliwe są napinacze łańcucha, stąd to terkotanie, można to zniwelować stosując dobry filtr oleju z zaworkiem zwrotnym i dobry olej, ja lałem Knechta i olej Castrola albo Elf 5w30 i filtr szedł tylko Knecht.
-
Wady i zalety silnika 1,6FSI w A2
Trzymam takie auto z tym silnikiem w domu od 6 lat, przebieg 120 tys km, jeżdżony regularnie i jeszcze nic się nie wypaliło. Normalnie jeździć, wlewać najlepiej Pb98, dobry olej 5w30 i się nie przejmować. Spalanie w mieście realnie w granicach 8-10, w trasie 5-8 litrów/100 km. Uważać trzeba na łańcuch rozrządu i jego napinacz, po odpaleniu objawia się terkotaniem, które powinno najdalej po 2-3 sekundach ucichnąć. Z eksploatacyjnych problemów: cewki zapłonowe, czujnik temperatury płynu i sonda lambda.
-
Felgi o nr 4B0601025K jakie ET?
Dzięki, możliwe że źle odczytałem.
-
Felgi o nr 4B0601025K jakie ET?
Witam. Pytanie jak w tytule, zastanawiam się czy to założyć, a nie chcę żeby rozstaw kół bez dystansów wyszedł jak w polonezie caro na wąskim moście.
-
Przełacza sie z lpg na benzyne pomimo pełnej butli.
Sprawdźcie mapsensor od lpg.
-
Sirio Twin Car w A4?
Dzięki za podpowiedź Ja antenę wyciągam w zasadzie tylko na krajówkach i takie 5 km zasięgu wystarczy spokojnie. Kabel od fm zostawiam stary, wzmacniacz mam w stopce anteny, więc sprawdzę jaki będzie odbiór bez wzmocnienia. Kabel cb myślę puścić lewym słupkiem c i dalej pod kanapą i progiem po stronie kierowcy. ---------- Post dopisany 03-07-2014 at 15:48 ---------- Poprzedni post napisany 11-06-2014 at 17:44 ---------- Już drugi tydzień jeżdżę z zamontowaną ww. antenką i wrażenia są pozytywne. Odbiór jest czysty i wyraźny, zasięg nieco mniejszy niż z Little Wil na magnesie. Nadawanie ok, jestem słyszalny dla innych mobilów, a moje radyjko ma 1W w AM. Tak jak Siwy polecam tą antenę. Odbiór FM też bez zarzutu, również daleko poza miastem. Użyłem oryginalnej instalacji antenowej i wzmacniacza antenowego chyba od audi 80, który mi się kulał w szufladzie, złącza do siebie pasują, a jedyna trudniejsza operacja to rozebranie stopki Twin Cara, pozbycie się przewodu fm i dolutowanie 15 cm kawałka tego z fabryczną końcówką.
-
[Avant FL] Fatalnie świecą reflektory
W Gdańsku masz na Kartuskiej bardzo porządny zakład regenerujący reflektory.
-
problem z 1
Sprawdźcie wysprzęglik czy jest sprawny i dobrze odpowietrzony.
-
Eksploatacja automatu
Dodałbym do tego: przy wrzucaniu biegu na postoju trzymać nogę na hamulcu aż skrzynia złapie, zwłaszcza na wstecznym, hamować silnikiem tylko w trudnych warunkach typu jazda z przyczepą/ w górach i nie jeździć na luzie, to nie jest autobus marki jelcz lub autosan.
-
Ładowanie 13,8V przy włączonych światłach - nie za mało?
Prawdopodobnie, u mnie jak padał alternator to gubił raz po raz ładowanie, a na dużych obrotach odzyskiwał. Jeżeli szczotki są już słabe to i tak alternator idzie na stół, a wtedy warto zrobić całość, nowe łożyska, regulator napięcia itp.
-
Szum drzwi kierowcy ale tylko przy nawiewie
No to zdecydowanie nie tak powinno być. Pytanie też czy buda jest prosta, czy robiona bo jeśli to drugie to rzeczywiście wyższa matematyka będzie żeby to ustawić, a na niekombinowanym nadwoziu 15 minut.
-
Szum drzwi kierowcy ale tylko przy nawiewie
Podstawa to odpowiednie ustawienie drzwi na górnym zawiasie (tak aby płaszczyzny i szczeliny drzwi i błotnika łapały ten sam poziom) i później ramy. Musisz mieć w drzwiach oba fabryczne dystanse: taki klinik przy dolnej śrubie od strony błotnika i wsuwaną płytkę przy górnej od strony słupka B. Wsuwasz płytkę, ustawiasz ramę tak żeby nie tłukła o słupek B i łapała uszczelką po całości dopychasz klinik do lekkiego oporu i całość zakręcasz. Wtedy powinno być ok, trudno to opisać dokładniej ale jak popróbujesz to zajarzysz o co chodzi.
-
Drzwi od kierowcy
Tam potrzebny jest mały nasadowy, chyba rozmiar 5. Kombinerkami czy innym poharatasz łepek i będzie kiszka.
-
Avant - wymiana anteny dachowej
W twoim wypadku pomoże kupno separatora antenowego. Fabryczne radio podaje napięcie do zasilania wzmacniacza gorącą żyłą przewodu antenowego, a jeżeli założyłeś nieoryginalne to wzmacniacz nie jest zasilany i działa jak tłumik sygnału. Separator wpinasz pomiędzy radio, a wtyk antenowy, jego zasilanie podłączasz do pinu na którym pojawia się + po właczeniu radia, np. na pinie nr 5 w kostce ISO od zasilania radia.
-
Rozbieranie fotela kierowcy + montaż pakietu światło.
Jak masz fotele z manualną regulacją podparcia lędźwi to po założeniu poszycia od fotela pasażera będziesz miał dziurę po pokrętle od strony tunelu. Do tego jeszcze wszywka airbag będzie nie z tej strony.
-
Ładowanie 13,8V przy włączonych światłach - nie za mało?
Altek się kończy, w perspektywie masz regenerację i będzie jak nowy.
-
Szum drzwi kierowcy ale tylko przy nawiewie
Źle wyregulowane drzwi, tam w oryginale nie ma żadnej dodatkowej pianki czy uszczelki.
-
Drzwi od kierowcy
Spróbuj najpierw skasować luz małą śrubą na górnym zawiasie, łeb jest schowany pod plastikowym kapturkiem.
-
A4 B5 lift avant Głośno w środku auta
Sprawdź poziom oleju w skrzyni i dyferencjale, tam przychodzi osobny olej.
-
Nie odpala ;( pompa paliwa,filtr paliwa czy jeszcze coś innego ?
Nie ma czegoś takiego w B5, ja raczej przyjrzałbym się paskowi rozrządu po takim strzale. Spróbuj jeszcze sprawdzić czy pracuje pompa paliwowa.
-
Tiptronic 4hp24 CML - ślizga się i nie jedzie do przodu
Sprawdź olej czy nie jest spalony, najlepiej ściągnijcie miskę o zobaczcie co pływa na dnie. Jak dla mnie to nie niski stan oleju tylko awaria, prawdopodobnie sprzęgło forward, dlatego masz jeszcze wsteczny. Skrzynia jest do rozebrania i naprawy albo szukaj drugiej.
-
Sirio Twin Car w A4?
Witam. Czy ktoś używał takiego sprzętu w audi? Chodzi mi po głowie montaż anteny cb na stałe, a nie chcę wiercić dziur w blasze, więc zostaje montaż w miejscu anteny radiowej. Długiego bata też nie potrzebuję, te kilka km łączności w trasie mi wystarczy. Będę wdzięczny za opinie.
-
Gdzie mogę kupić nowy zawias?
Ja bym zapytał w ASO, zresztą mam taki zamiar.
-
Przednie lampy Sonar Daylight - prośba o opinię
Ja bym się obawiał, że te też będą kiepsko wyglądać, parować i ledwo świecić, producent jest taki sobie. Lampy lepiej kupować oryginalne, ewentualnie Depo. Lampy poliftingowe też bym sobie darował- trzeba ciąć błotnik i pozbywasz się halogenów, jeśli koniecznie zależy Ci na soczewce to lepiej szukać takich od przedliftowego s4 bo pasują bez przeróbek karoserii.