Treść opublikowana przez majkel_majki
-
Wymiana tylnej klapy Avant.
Wymiarowo pasują, ale zamek klapy jest sterowany elektryką, a nie pneumatycznie i będziesz miał zagwozdkę jak to pożenić z przedliftową pompką.
-
czy siedzenia skórzane pasuja z audi lift do audi przed liftingiem
Są do przerobienia: - wtyczki airbag foteli przednich - bolce zamków oparć tylnej kanapy i ich zawiasy Dużo na ten temat już jest na forum, poszukaj.
-
jakie sondy wybrac, 2.6 abc?
Dedykowane Boscha nie są już drogie i tych bym się trzymał.
-
a4 b5 2.8 nie chce zapalic
jesteś tego pewien ? przypadkiem nie na odwrót ? czujnik położenia wału steruje kiedy ma być iskra to jak ma bez iskry palić? Z impulsów wałka rozrządu też można wyliczyć zapłon. Być może ECU silnika ACK liczy inaczej niż ABC, ten nie odpali bez czujnika na wałku. Najważniejsze, że usterka wykryta.
-
a4 b5 2.8 nie chce zapalic
Jeżeli poszarpywał na gazie to prędzej przewody, świece albo cewka zapłonowa. Halla masz przykręconego z tyłu głowicy, od strony ściany grodziowej albo na głowicy od strony pasażera od strony kół rozrządu, taka metalowa puszka z czarną wtyczką, wtyczka prostokątna bodajże na 3 piny.
-
a4 b5 2.8 nie chce zapalic
Jeżeli nie ma iskry to w pierwszej kolejności do sprawdzenia czujnik halla na wałku rozrządu (głowica od strony kierowcy), a później czujnik położenia wału. Z uwalonym czujnikiem położenia wału powinien chodzić, ale bez halla na głowicy za Boga ojca nie odpali.
-
Syrena alarmu
Fabryczny alarm daje głos tylko przy zamykaniu auta. W zależności od wklepanego kodowania otwarcie możesz mieć sygnalizowane miganiem kierunków lub tylko zapaleniem światła w kabinie.
-
Wymiana żarówki do podświetlenia biegów przy wybieraku - automat dmx
Rozbierałem to dawno temu, diody na pewno czerwone smd o boku ok. 1,5 mm, ale typu nie jestem w stanie podać.
-
Dzwonienie sprzęgła
Dzwonią sprężyny w tarczy sprzęgłowej, są zużyte. Trudno powiedzieć i le pojeździsz, może zrobisz 10 tys km., a równie dobrze może po 100 km wypaść z tarczy sprężynka i zablokować docisk.
-
Brak czujnika poziomu oleju 2.8
Ja bym nie cudował tylko kupił nową miskę z miejscem na czujnik, włożył ten co masz o ile nie jest uszkodzony i go podłączył
-
Brak czujnika poziomu oleju 2.8
Nie możesz założyć swojej starej miski z czujnikiem?
-
Kłopot z elektryką w klapie tylnej
Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu borykam się z usterką elektryczną w tylnej klapie. Samochód nie widzi jej otwarcia-nie zapala się światło w bagażniku, a alarm samoczynnie zamyka auto po kilkudziesięciu sekundach auto. Czy ktoś orientuje się, które kable mogą za to odpowiadać?
-
podswietlenie otwierania szyb
Wypina, po wyjęciu panelu sterowania szybami włącznik wyciska się bodajże do dołu po odgięciu 2 zaczepów, jak będziesz miał w rękach to skumasz o co chodzi.
-
Miganie kierunków przy otwieraniu/zamykaniu auta
To ok, podpinaj interfejs i zmieniaj kodowanie śmiało.
-
Miganie kierunków przy otwieraniu/zamykaniu auta
Diagnostyczna, jeżeli tylko przepiąłeś wtyczki to wszystko jest ok i się połączysz.
-
Miganie kierunków przy otwieraniu/zamykaniu auta
CAN w aucie do niczego nie jest potrzebny, jeżeli pompka jest podpięta jak należy łacznie z linią K to połączysz się ze sterownikiem i zmienisz kodowanie.
-
Miganie kierunków przy otwieraniu/zamykaniu auta
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/3403-kodowanie-sterownikow-w-audi-a4-b5-1995-2001/ Do ciągu cyfr swojego kodowania, które masz dodajesz 4096 (zamykanie) i 512 (otwieranie), sumę tych 3 wartości wklepujesz jako nowe kodowanie.
-
Wymiana żarówki do podświetlenia biegów przy wybieraku - automat dmx
Tam są diody.
-
Miganie kierunków przy otwieraniu/zamykaniu auta
Pompki po 1 lifcie od 97 roku w górę mają możliwość zmiany z poziomu komputera serwisowego kodowania, dzięki czemu włączasz lub wyłączasz dostępne funkcje. Jest gdzieś na forum podwieszony temat odnośnie kodowania sterowników.
-
Miganie kierunków przy otwieraniu/zamykaniu auta
W tej nowej pompce powinno dać się zmienić kodowanie VAGiem aby aktywować potwierdzenie kierunkami bez ciągania kabli.
-
3.0 v6 Q Co zrobić, żeby było więcej...
Zapakuj mu 2.7 biturbo. Szlak jest przetarty, masz quattro i ręczną skrzynię, więc nic nie stoi na przeszkodzie i możesz mieć później 600 km do zwijania asfaltu...
-
Diagnoza pompy paliwa
Zmierz ciśnienie na listwie paliwowej, powinno być nie mniej niż 3-3,5 bar.
-
Wymiana tłumików na nowe
Katalizator wyciąłeś to nic dziwnego, że masz głośniej, tłumik bez katalizatora wypala się zauważalnie szybciej bo spaliny mają wyższą temperaturę. Przy niekombinowanym układzie wydechowym oryginalne tłumiki masz praktycznie do końca życia auta. Zamienniki układu wydechowego to są śmieci, jeżeli ma być dobrze to tylko oryginalnie montowany Eberspächer, ewentualnie Bosal i nowy katalizator, ale wchodzimy na ciut inny pułap kosztów.
-
Tłumik z 2.6 do 1.6?
Z 2.6 możesz mieć większą średnicę rury niż ta w aucie, ale dopasujesz.
-
A4 2.8 quattro Tiptronic - Nierówne przyspieszanie.
Pierwsze słyszę, ale może się nie znam. Jak jest za dużo oleju to on się najpierw spieni, rozgrzeje grubo powyżej temperatury pracy, a później go wywali przez odpowietrznik. Zresztą stan oleju można łatwo zweryfikować, temperatura oleju 35-40 stopni, silnik pracuje na P i odkręcamy korek kontrolny (ten duży), jak na głowę poleci olej to znaczy jest za dużo i niech nadmiar zleci, a jak w sam raz to poziom będzie do krawędzi. Niski stan oleju do ok. 1,5 litrów ubytku nie da zauważalnych objawów typu poślizgi czy przeciąganie przy sprawnej skrzyni.