Treść opublikowana przez majkel_majki
-
Jakiej firmy szyba przednia?
Jeżeli masz taką możliwość to rozejrzałbym się w okolicy za używaną, ale taką przez którą możesz spojrzeć i ocenić stan. Te Pilkingtony też są fatalnej jakości, miękkie jak diabli. Ja mam bardzo złe doświadczenia- nie dość, ze szyba gorzej zatrzymywała ciepło niż oryginał to jeszcze po roku była totalnie porysowana. Wycieraczki nowe i brak skrobania zimą.
-
Objawy padającej pompy paliwa
Jęczy jak już jest trafiona, od tego momentu nie ma reguły kiedy całkiem padnie.
-
Kupno auta z LPG
Instalacje z Niemiec zazwyczaj są z górnej półki, przeważnie Vialle albo Prins i porządnie założone, u nich żeby dostać na instalację tüv wszystko musi być jak w zegarku.
-
Przednia szyba - wymiana
Pilkington jest do bani. Miękkie, niskiej jakości szkło, rysuje się i pęka od byle czego. Po roku pracy z nowymi wycieraczkami i cackania się zimą z odmrażaczem zamiast skrobaczki szyba i tak miała wytarcia jak w 10-letnim samochodzie. Totalnie nie polecam, już wolałbym Nordglassa. Benson to chińskie szyby, ale szkło twardsze niż polski Pilkington made in Kozia Wólka, trzeba tylko uważać żeby dostać dobrze wykonaną bo Bensony potrafią mieć paskudne wady optyczne w polu widzenia
-
Stuknięcie O Krawężnik
Mogłeś przyhaczyć progiem, na wysokości słupka A są takie wystające fragmenty. Podwozie fabrycznie jest pokryte grubym baranem, więc możesz nawet nie zauważyć śladu przytarcia.
-
Drgania Podwozia Powyżej 70 Km/h
Podmień koła na inne, takie które na pewno są proste i wyważone bo coś mi się wydaje, że to będzie ich wina.
-
Wymiana kratek nawiewu.
Wieczorem wrzucę.
-
Rodzaje skrzyń automatycznych, którą najlepiej wybrać ?
Tiptronic ma 5 przełożeń, druga skrzynia 4 przełożenia. Awaryjność podobna. Ewentualne usterki wynikają z dużych przebiegów-zużyty konwerter lub zaniedbań serwisowych czy złej eksploatacji-uszkodzone sterowanie, uszkodzenia mechaniczne. Podstawa przy tej skrzyni to regularna wymiana oleju i filtra co 40-60 tys. km. Jeżeli jest z czego wybierać to lepiej 5-biegowy tiptronik, ja bym się kierował jednak bardziej ogólnym stanem samochodu niż typem przekładni.
-
Wymiana kratek nawiewu.
Jestem już po operacji i mogę to i owo opisać. Potrzeba nam: - taśmy izolacyjnej - lutownicy - wiertarki z wiertłem 4 - 4m przewodu linki o przekroju 0,22 mm2 - miernika napięcia Na początku podważając w rogach śrubokrętem i ciągnąc do siebie wyciągamy stare kratki, są montowane na wcisk więc nic się nie uszkodzi. Później demontujemy schowek i półkę nad nogami kierowcy. Następnie lokalizujemy odpowiednie miejsce do wiercenia dziur pod kable. Wiertło 4, do uszczelnienia połączenia można użyć kleju na gorąco z pistoletu. Jeżeli chodzi o elektrykę, można użyć oryginalnych kostek lub uciąć i lutować na sztywno. Ja użyłem oryginalnych kostek i kabla linki 0,22 m2 na wiązkę. Przewody od kratki pasażera prowadziłem razem z główną wiązką biegnącą pod deską do puszki i tutaj zeszło najwięcej czasu aby te druty poprzeciągać jak należy. Żeby dostać 12v po włączonych światłach podłączałem się pod przewód zielono-szary (pin nr 1) z żółtej kostki zegarów, tam pojawia się 12v po włączeniu świateł, ale nie reaguje na pokrętło ściemniacza, 12v z regulacją musi wychodzić innym pinem, ale z braku czasu nie szukałem, rzadko przyciemniam zegary, a zresztą oświetlenie kratek nie razi w oczy. Masę wziąłem z jednego z brązowych kabli (pin 19) też z żółtej kostki. Odpowiednie piny dobrze zweryfikować we własnym zakresie, między rocznikami kolory kabli mogły się różnic. To wszystko, jeżeli będą jakieś pytania to śmiało pytajcie
-
Wymiana kratek nawiewu.
Dla mnie to dyskwalifikuje kratki UK, ale to rzecz gustu. Które kable w manetce? Kolory są takie jak na wiązce podświetlenia kratek?
-
Wymiana kratek nawiewu.
Wymiana jest możliwa, nowe kratki pasują bez problemu w miejsce starych. Z anglika nie bierz, żeby je zamontować i obracać jak należy trzeba dłubać i nie wygląda to ok. Przewody od podświetlenia ja bym podłączył do fabrycznej wiązki w miejscu gdzie wychodzi podświetlenie po włączeniu świateł, za ściemniaczem, można ewentualnie podłączyć pod podświetlenie zapalniczki. W weekend jak znajdę czas to będę przy tym dłubał, zdam relację.
-
Sprzeglo....wielki problem?
Nie ma reguły, możesz przejechać 5 tys km, a może całkiem paść po kilkudziesięciu km jazdy miejskiej. Jeżeli nie jesteś na drugim końcu Europy to raczej powinieneś wrócić bez stresu.
-
Miska olejowa
Witam. Potrzebuję numeru misy olejowej do silnika ABC i informacji czy z innych V6 ta miska pasuje. ---------- Post dopisany 22-07-2014 at 14:57 ---------- Poprzedni post napisany 14-07-2014 at 22:12 ---------- Czy misa o numerze 078103604 pasuje do silnika ABC?
-
pojawiająca sie rdza, jak ją usunąć?
Tanim kosztem to bierzesz kątówkę z odpowiednią tarczą, czyścisz to miejsce do gołej blachy, na to dajesz podkład antykorozyjny, jak potrzeba to cieniutko szpachli i lakierowanie. Możesz dorobić lakier w sprayu pod kolor auta w lakierni.
-
Sprzeglo....wielki problem?
Ja bym też stawiał na wysprzęglik, miałem niedawno taki przypadek, pompka dobra ale wysprzęglik padł i pedał pracował normalnie, ale sterowania sprzęgłem nie było.
-
Sprzeglo....wielki problem?
Pompka albo wysprzęglik przy skrzyni do wymiany.
-
Czy jest taka możliwość?
Jest możliwość, ale dużo roboty. Na forum jest poradnik dot. montażu manualnej klimy w 1.9, montując klimatronik w 2.6 będzie o tyle trudniej, że pod maską masz mniej miejsca na kombinacje i wiązki od czujników do rozprowadzenia po kabinie. Po ile chodżą to sobie musisz poszukać, nie bierz niekompletnej bo potem są kłopoty żeby zebrać potrzebne drobiazgi. Przewody ciśnieniowe z anglików nie pasują.
-
Od Czego Ta Wtyczka?
Uziemienie
-
[B5 AHU] Skrzypiący pedał sprzęgła.
Wypróbuj silikon w sprayu.
-
wibracje na pedale gazu
Raczej nie do końca, może warto sprawdzić poduszki pod zespołem napędowym i gumowy odbijak z przodu na pasie przednim.
-
Sirio Twin Car w A4?
Jak stopka anteny dopasuje się do karoserii to nie widzę przeciwwskazań.
-
Sirio Twin Car w A4?
Jeżeli fm'kę fabryczną masz w szybie tylnej to trzeba wiercić.
-
Przerobienie przedlifta na polifta
U nas w Gdańsku robili taki swap, ceny konkretnej nie znam. Rzeźba gruba, a finalnie i tak kundel. Kolor nadwozia niby ten sam, ale jednak odcienie się różnią i samochód jest łaciaty jak krowa Milka.
-
Wady i zalety silnika 1,6FSI w A2
Vw 504.00 albo 503.00, nie pamiętam trzeba by sięgnąć do instrukcji. Z mojej eksploatacji wynikało, że na 5W40 ciut więcej palił i głośniej pracowała góra silnika. ---------- Post dopisany at 19:28 ---------- Poprzedni post napisany at 19:25 ---------- Jeszcze jedna sprawa, koniecznie sprawdź skrzynię biegów pod kątem wycieków, jeżeli coś jest mokre to jest natychmiast do roboty. U mnie skrzynia z drobnego pocenia momentalnie się rozciekła, w trasie wywaliła olej, zgubiła 5 bieg i za 40 km była do wyrzucenia.
-
Wady i zalety silnika 1,6FSI w A2
Się człowiek przejęzyczy i zaraz wytkną jakości i marki nie oceniam, ale trzymałbym się zalecanej lepkości bo na to mam wrażenie, że był wrażliwy.