Treść opublikowana przez majkel_majki
-
Przegub wewnętrzny - jaki?
Kup drugą półoś, najwyżej odeślesz sprzedawcy. Sprawdź jeszcze czy sama flansza nie ma luzu góra/dół, jeżeli jest to czeka Cię wymiana łożysk mechanizmu różnicowego.
-
Pokrywy zaworowe pomocy
Można już kupić same uszczelki, bardzo tanie nie są, ale tańsze od całych pokryw. Znajdziesz na all.
-
Problem po wymianie oleju
zrób jedną rzecz: przygotuj wd40 albo wodę z mydłem w sprayu i posadź kogoś za kierownicą niech gazuje na postoju, a sam psikaj na łączenia kolektora dolotowego, szczególnie zwróć uwagę na to co było ostatnio ruszane. Jeżeli będzie gdzieś nieszczelność to zrobią się bańki i masz odkryte źródło problemu.
-
Usterka silnik czy skrzynia bledy z vagu
Na moje umarła pompa, sterownik. Czy błąd skrzyni daje się usunąć?
-
1.8T AEB jaka skrzynia 6-biegowa podchodzi?
Sama skrzynia na otwory pasuje bez przeróbek, ale nie jestem pewien czy nie potrzebujesz takiego fabrycznego dystansu między silnik, a skrzynię. Ten dystans na pewno zakładają przy łączeniu skrzyń 6tek z 1.9 tdi, nie miałem jak zweryfikować czy do benzynowego R4 też jest potrzebny.
-
Problem po wymianie oleju
Na to wygląda, że w dolocie masz nieszczelność i ciśnienie zamiast w cylindry idzie w atmosferę.
-
Wałki rozrządu jaki koszt robocizny ?
Obejrzyj najpierw swoje wałki bo niekoniecznie będą ugryzione.
-
wibracje nadwozia przegub skrzyni biegow
Jeżeli felgi i opony są ok to warto sprawdzić napęd i zmacać przeguby wewnętrzne jaki jest luz na przegubie i flanszy właśnie.
-
wibracje nadwozia przegub skrzyni biegow
Sprawdźcie flansze półosi przednich czy nie mają luzu góra/dół i na boki. Jeżeli jest luz to do wymiany będą łożyska na mechanizmie różnicowym i nie ma siły żeby nie trzęsło przy przyspieszaniu.
-
1.8T AEB jaka skrzynia 6-biegowa podchodzi?
Poszukaj skrzyni DQS od 2.5 tdi. Pierwsze 3 biegi fajne krótkie, 4,5 trasa do 110 kmh, powyżej 6 i ekonomicznie lecisz- przy 160 kmh jest 3000 obrotów/min. Do wymiany albo przerobienia będą sanki i wybierka biegów, jeżeli AEB ma małe przeguby to jeszcze półosie z przegubami i zwrotnice.
-
Czyszczenie mikrostyku w zamkach drzwi
Kable potrafią z zewnątrz wyglądać ok, mieć cała izolację i jednocześnie przerwana żyłę.
-
Wymiana ECU; dopasowanie do auta
miałem na oku ecu po tuningu mtm za małe pieniądze
-
Jaki AKE do jakiego modelu audi 180 KM swap silnika ake
Jeżeli te wałki nie mają pod palcem wyczuwalnego wyżłobienia to będą dalej jeździły, na zdjęciu wyglądają na całe. Przy okazji wymiany rozrządu warto dać tylko nowe popychacze, koniki i pestki.
-
Jaki AKE do jakiego modelu audi 180 KM swap silnika ake
Ładuj BAU + swój osprzęt i będzie jeździło.
-
Jaki AKE do jakiego modelu audi 180 KM swap silnika ake
Pytanie 1: nie wiem Pytanie drugie, tak, ale przy silniku z automata z końcówki wału korbowego od strony skrzyni musisz wyciągnąć tulejkę, w którą wchodzi szyjka konwertera Pytanie 3: tak Ps. Jeżeli planujesz wymianę całego silnika to nie ma sensu wkładać drugiego słupka z serii Axx
-
Klocki nierównomiernie się ścierają.
Czeka wymiana gumek i tłoczków, tłoczek podkorodował i chodzi z oporami dlatego masz nierówno zużyte klocki, zdziwiłbym się gdybyś nie czuł ściągania przy ostrym hamowaniu.
-
Czyszczenie mikrostyku w zamkach drzwi
Też jestem po naprawie zamka pasażera, u mnie problem był jeszcze inny-do zamka weszło trochę wilgoci od strony wtyczki i zaśniedziała ścieżka na płytce. Po odtworzeniu ścieżki kawałkiem przewodu samochód widzi otwarcie drzwi.
-
Wstawienie KATA 1.8
Katalizatory uniwersalne Bosal'a się sprawdzają. Po potłuczeniu oryginalnego w 2.6 ABC wstawiłem Bosala dedykowanego do silników 2.5-3.0 l i było ok. Bez kata za to tragedia- brzęczenie, motor miał odczuwalnie słabszy dół i gorzej się wkręcał na wysokie obroty.
-
Krzywy drążek biegów?
Widać po szwie na gałce, że siedzi prosto. Obróć plakietkę z rozpiską przełożeń i będzie git.
-
Brak czynnika w układzie a poruszanie się samochodem
Klima nie ma wydajności, zawilgocony granulat w osuszaczu puchnie, blokuje przepływ czynnika i powoduje przedwczesne rozprężanie, zatkane osuszacze często zamarzają.
-
wiskoza
Głupota, tracisz moc, generujesz zbędny hałas i ryzykujesz rozerwanie wiatraka na wysokich obrotach.
-
Wymiana ECU; dopasowanie do auta
Witam. Czy któryś z Kolegów orientuje się jak wygląda podmiana ECU w silniku AKE? Nie wiem czy w grę wchodzi adaptacja immo czy jakieś przyuczanie do pompy wtryskowej/pozostałej elektroniki. Komputery mają to samo oznaczenie.
-
Zamiana skrzyni biegów.
Można, ale musisz mieć tylny dyfer z 2.5 tdi, chyba że 1.9 ma to samo przełożenie w co wątpię.
-
skrzynia biegow a4 b6 2.5 tdi quattro a 1.9tdi quatto.roznica?
Rozumiem, że skrzynia pójdzie do 1.9 też quattro? W profilu masz FWD, FWD na skrzyni od quattro nigdzie nie pojedzie. Do quattro musiałbyś mieć dyferencjał o pasującym do skrzyni przełożeniu, nie wiem czy 1.9 i 2.5 mają takie samo.
-
Wymiana kompresora na używany
Samemu za dużo nie sprawdzisz, sprawdź jak obraca się koło pasowe czy łożysko nie wyje, czy w ogóle możesz obrócić środkiem koła i to w zasadzie tyle. Olej w sprężarce koniecznie wymień, jest silnie higroskopijny, a nie wiadomo ile czasu sprężarka leżała na złomie otwarta.