Treść opublikowana przez Mateuszek1001
-
Mazda RX8
Haa, Właśnie taki mam plan co by wpakować tam 1.8T i podkręcić na ~250 km Ale szukam na razie opinii o tym wozie. Wankel jest bardzo inspirującym silnikiem, alee, no właśnie. Remonty co 100kkm, dolewki oleju 1l na 1000km i spalanie min 15l są trochę odległe jak na mój budżet. Kiedyś z ciekawości szukałem czegoś o tym aucie i wpadłem na jakąś stronę co swapują 1.8T, i pasuje praktycznie idealnie. Stąd też pomysł na projekt. Powiem szczerze że jedyne czego sie boje to trochę rozczarowania w kwestii jakości wnętrza oraz rdzy, bo jak każdy dobrze wie, japońce są jakie są. Czytając też trochę forum mazdy wypowiadali sie użytkownicy że jeżdzą tym autem tylko w sezonie i niezbyt dużo ze względu eksploracyjnych. No ale jakby wsadził 1.8T do tego LPG po byłoby można hasać cały sezon.
-
Mazda RX8
Witam, Posiada lub miał przyjemność ktoś jeździć tym samochodem ? Zainteresowałem sie ostatnio tym samochodem i zbieram opinie na jego temat. Co do jakości wykonania, materiałów jakich w niej użyto oraz czy to wszystko do siebie pasuje. Przyzwyczaiłem sie do komfortu i wykonania Audi i czy nie rozczarowałbym sie wsiadając do Mazdy? Jak jest z niezawodnością tego samochodu, nie pytam o silnik, wiadomo... Ale o resztę, układ jezdny i napędowy, czy elektronika bardzo sie psuje. Może pytanie powinienem zadać na forum mazdy ale jednak spróbuje najpierw Was o to zapytać, może akurat ktoś z takim miał do czynienia. Pozdrawiam
-
Dołożenie mat grzewczych do foteli
Generalnie sie da, tyle że zamiast tych badziewnych pokrętełek z zestawu podłączył bym to tak jak ma być czyli do klimatronika. Przy czym nie obejdzie sie bez wymiany samego panelu klimy.
-
[Concert plus] Niska temperatura-nie uruchamia się.
Jak ci da gwarancje na to, to śmiało
-
Rodzaje klocków hamulcowych.
Nw tak mi sie wydaje, zapytaj Dev'a, on jest guru w hamulcach
-
Rodzaje klocków hamulcowych.
Z tego co mi sie wydaje to różniły sie chyba bo te z początku produkcji były żeliwne a pózniej aluminiowe.
-
wskaźnik paliwa-ubytek PB jadąc na LPG
To jest normalne przy LPG, rozwiązaniem jest Emulator poziomu paliwa. kosztuje coś do 100zl
-
Poduszki skrzyni, produkcja w różnych państwach
Był kiedyś temat już o tym czy kraj produkcji wpływa na jakość częsci itd. Ogólnie kontrola jakości gdziekolwiek by to nie było jest taka sama. Dlatego też część produkowana w chinach z logiem np Boscha są tak samo dobre jak te produkowane w Niemczech. A dlaczego tak jest? Z jednego oczywistego powodu, tam jest taniej.
-
Znajdziecie full opcje b6?
Ale te 4 szyby i 2 dodatkowe poduszki już mógł domodzić
-
Zdjęcia silnika 2.7BiT BES
Popraw link
-
Jakie wtryski pasują?
http://bfy.tw/2Wxe
-
Jakie ma być ładowanie ?
Nie zawadzi zacząć od niego, a jeśli nie pomoże szukać dalej przyczyny.
-
Pytanie o Lusterko wsteczne fotochrom
Czyli było i nima, ktoś wykręcił i tyle
-
Pytanie o Lusterko wsteczne fotochrom
Czyli bez foto.
-
Jakie ma być ładowanie ?
Był o tym wątek nie dalej jak kilka dni temu. Poprawne ładowanie od 14 - 14.5V, Generalnie przyczyną może być regulator napięcia, ale jeśli kupiłeś nowy alternator to raczej wyklucza problem z regulatorem.
-
Pytanie o Lusterko wsteczne fotochrom
Śmieje przecież . Mnie najbardziej realne wydaje sie to że ktoś przed sprzedażą wymontował.
-
Pytanie o Lusterko wsteczne fotochrom
Może bagażnik wspawany z innego ? W sumie jest taka możliwość że poprzedni właściciel chciał dodatkowo zarobić, i po prostu zamienił. Bo inaczej sie chyba nie da tego wytłumaczyć
-
wymiana uszczelniaczy zaworowych
No to chyba nie należy sie martwić, jeśli nie ubywa płynów ustrojowych to nie szukać dziury w całym.
-
wymiana uszczelniaczy zaworowych
A nie ubywa płynu chłodniczego, nie śmierdzi olejem, oraz czy nie ma widocznych zanieczyszczeń na korku płynu ?
-
wymiana uszczelniaczy zaworowych
Alee dymi jak, na niebiesko, czy na biało. Bo jak na biało to normalne o tej porze roku. Jeśli jednak po rozgrzaniu silnika, dymi ewidentnie na niebiesko, znaczy że olej. Wiec albo pierścionki albo uszczelniacze, oby. Przy zużytych uszczelniaczach najwięcej dymi zaraz po odpaleniu, gdy zimny. Np po nocy. Natomiast jeśli cały czas to pierścienie. Koszt wymiany uszczelniaczy nie wielki, wymienić można samemu, przy odrobinie zdolności. Znalazłem jakiś film, może ci sie przydać https://www.youtube.com/watch?v=Ry02XCt9mKo
-
Progi z omebi b do a4 b5
Z opla do Audi ? Jestem na nie
-
Wymiana miski
No z tymi 2 śrubami nad zamachem to jak dla mnie jakieś nieporozumienie jest w myśli technicznej. Co do tej osłony to możliwe że u mnie już jest przykręcana ze względu że mam silnik z młodszej produkcji.
-
Wymiana miski
Mówię, w środku w misce jest taka osłona rozbryzgowa. Musisz odchylić miskę na bok i odkręcić jedną śrubę trzymającą tą osłonę. Śruba jest po prawej stronie od strony przodu silnika.
-
Wymiana miski
Po odkręceniu poduszek silnika oraz skrzyni powinno iśc w gorę bez problemu. Mnie też micha dała nieźle popalić, ale da sie. Pamiętaj tylko że jak już rozkręcisz miche, chcąc ją wyjąć trzeba odkrecić tą plastikową osłonę rozbryzgową która jest w misce. Bez tego nie ma opcji żeby wyszło
-
Problemy z AUDI A4 B5 90 KM
Co do turbiny to do sprawdzenia sztanga o ile jest ze zmienna geometrią, jeśli tak to również n75, możesz podmienić z n18. Sprawdzić też trzeba kąt początku wtrysku, powinien być z tego co pamiętam 48-59. Co do pisków to co konkretnie piszczy i gdzie. bo pasek to raczej nie ?