Treść opublikowana przez Armi
-
[B5 AHU] Moje sreberko: -40/-30 16"
po jakich znowu przejściach? auto nie było uderzone na 100% tak samo jak nie było malowane... To dlaczego maska wygląda tak jak wygląda?
-
[B5 AHU] Moje sreberko: -40/-30 16"
Na prawdę dziwi mnie to, że zamieniłeś swoją włoszkę na to sreberko po przejściach
-
Transimiter car audio - ma ktoś doświadczenie ???
Zgadzam się. Najpierw miałem transmiter kasetę, później taki podłączany do zapalniczki i byłem całkiem zadowolony. Dopóki nie podłączyłem radia z cd. Różnica w jakości dzwięku była ogromna. Tak, jak Patrikos28 napisał transmiter może zostać ale jako pół środek. A przy przypływie gotówki lepiej sprawić sobie radio z cd/mp3.
-
[B5 ALL] Wytarta kierownica
Chyba już sobie sam odpowiedziałeś na swoje pytanie. Jeśli masz wątpliwości co do przebiegu to możesz próbować potwierdzić/sprawdzić go w aso na podstawie numeru vin.
-
[ALL B5] Soczewki s4 - wybór hidów
Domjenick, mi chodzi tylko o to, że światło niebieskie lub z niebieską poświatą jest trudniejsze w odbiorze dla oka. O tym pisał też, Endriuu. Dużo zależy od żarników, jedni mówią, że mają 6000k i jest bardzo niebiesko a inni że 4300k jest żółte. Nie staram się udowodnić, że 6000k jest złe. Powiedziałbym, że jest na granicy, że barwy powyżej 6000k to masakra dla oczu. Co nie zmienia faktu, że wolę się mijać z autem z ksenonami o barwie 4300k niż 6000k.
-
[ALL B5] Soczewki s4 - wybór hidów
Domjenick, znów myślisz tylko o sobie. "przekonuje mnie do tego,ze najlepsze swiatlo jest w sloneczny dzien-i takie jest przy okolo 6000K" Tak to jest barwa biała ale tworząca niebieską poświatę dlatego oślepia jadących z naprzeciwka i tych za którymi jedziesz, męczy oczy. Najlepsza jest 4300k bo jest najbardziej zbliżona do światła dziennego (tak jak i 6000k) ale nie oślepia i nie męczy wzroku tak jak te 6000k i wyżej. To kompromis pomiędzy dobrą widocznością a nieoślepianiem innych. Dla niedowiarków (od samego patrzenia na barwy powyżej 6000k bolą mnie oczy ale może dlatego, że jestem zmęczony):
-
[ALL B5] Soczewki s4 - wybór hidów
Po prostu niebieską barwę światła montuje się tylko i wyłącznie dla lansu, dodatkowo dając po oczach innym kierowcom. To nie jest fajne. Kto tak robi? Typowy polaczek - cwaniaczek, najważniejsze żebym ja widział, moje auto wyglądało "fajnie", żebym się wyróżniał i sąsiad mi zazdrościł i nic mnie nie obchodzi że niebieska barwa jest uciążliwa dla innych. Takich ludzi można nazwać wieśniakami, takich ludzi jest coraz więcej dlatego niebieskie światła są synonimem wieśniactwa.
-
[ALL B5] Soczewki s4 - wybór hidów
Przecież nie od dziś wiadomo, że najlepszą widoczność zapewnia barwa 4300k. Jest najbardziej zbliżona do światła dziennego. Domjenick, może w Anglii nie ma tego zjawiska ale w Polsce jadąc po trasie, co drugi "kierowca" daje Ci po oczach bardziej lub mniej niebieskimi światłami po oczach. A to męczy. Więc, nie wydaje mi się, żeby barwa żarników była rzeczą gustu. Gdyby tak było to seryjnie montowano by żarniki 12000k bo przecież one są takie fajne, niebieskie.
-
[ALL B5] Soczewki s4 - wybór hidów
Dokładnie, im więcej niebieskiego tym większa wieś. Jak widać nie wszyscy to rozumieją. Barwa świateł powinna być biała lub żółta. Nie jest tak bez powodu, niebieski bardzo męczy oczy. Ale czego się nie robi dla "lansu", bo chyba nie daje się żarników barwy 6000-12000k po to żeby oświetlały drogę lepiej niż 4300k.
-
[ALL B5] Soczewki s4 - wybór hidów
Ja chciałem barwę 5000k ale w końcu mam 4300k. Jest biało po prostu. Idealnie białe światło. Jeśli chodzi Ci o lans, to również polecam. Widać, że są to ksenony ale nie ma wsi tak jak w przypadku niebieskich.
-
[B5 AHU] studenckie :P Audi A4 Avant 1.9 TDI AHU
To je wywal, zanim komuś zrobisz krzywdę. Poza tym jak Cię zatrzyma policja to masz po dowodzie.
-
[ALL B5] Soczewki s4 - wybór hidów
Nie wszystkie są made in china. Przetwornice w moich ksenonach są wyprodukowane w Japonii. Żarniki 4300k są firmy Phlipsa. Cena za komplet 360 złotych (xenonowe.pl)
-
Spoty LRY - odwołane
a ja się wstydzę moim sykaczem przyjechać.
-
Spoty LRY - odwołane
Ja go widziałem w wakacje, to byłe pierwsze ledy na b5 jakie w ogole widziałem więc byłem zachwycony. Nawet przez jakiś czas chciałem je kupić, teraz naszło mnie na inne (takie jak na zdjęciach poniżej): Kilka osób na forum ma takie lampy
-
Spoty LRY - odwołane
On się kręci w Puławach i w okolicach. Kiedyś za nim jechałem i byłem pod wrażeniem tych ledów. Szkoda tylko, że świecą bardziej na różowo niż na czerwono.
-
[ALL B5] Mój szaraczek... SPRZEDANY
Dobrze, że sedan. Super lampy na tył kupiłeś. Bardzo mi się podobają
-
Spoty LRY - odwołane
O te ledy to ja pytałem. Myślałem, że wyglądają ładniej. Radio musiałem chwilowo siostrze oddać bo to jej corsa ale cały czas myślę o przełożeniu na stałe do mojego. Ksenony leżą w pudełku, powiedziałem sobie że nie zamontuje ich dopóki nie naprawię regulacji świateł tzn w jednej lampie coś popsułem. Gdybym teraz zamontował Hidy to na pewno bym się nie wziął za zrobienie regulacji a tak mam motywację.
-
Spoty LRY - odwołane
I znów Agnieszka miała rację :gwizdanie: Ale wolałem się upewnić.
-
[ALL B5] Xenony w reflektorach zespolonych po II lifcie - montaż żarówek i przetwornic
:dance: Super. Właśnie wróciłem z przejażdzki brata focusem z takimi samymi hidami jak moje. Jestem pod wrażeniem. Nie spodziewałem się że jest aż taka różnica w świeceniu na plus dla hidów.
-
[ALL B5] Xenony w reflektorach zespolonych po II lifcie - montaż żarówek i przetwornic
Panowie, pojawił się problem. Mam lampy z oznaczeniem D2S a brat kupił mi HID H7. Wejdzie bez problemu czy mam oddać/zamieniać na D2S. Tak, jestem laikiem. Na logikę powinny pasować skoro żarówki świateł krótkich mam na H7. Tak to wygląda:
-
Spoty LRY - odwołane
Pany, koleiny problem mam Brat kupił mi ksenony. Mówiłem mu że mam lampy z oznaczeniem d2s. Dostałem zestaw HID H7. Będzie pasować bez problemu czy mam oddać/zamienić na D2S?
-
[B5 ADR] Po lekkich modach:D Alu, gwint, podświetlenie wnętrza i klika bajerków
A kiedy wywalisz "dekoracje" z lusterka? Te kostki i kilka zużytych choinek zapachowych wyglądają beznadziejnie.
-
[B5 ALL] Wytarta kierownica
Dobrze, że zauważyłeś różnicę. A ja myślałem, że ta kierownica też jest skórzana :gwizdanie: Jak jest z takiego pianko-plastiku to po 100tys jest wytarta i świecąca. Sprawdzone w seacie'96.
-
[ALL B5] OOOO A4 Nowka
Ja też
-
[B5 ALL] Wytarta kierownica
Aż tak tragicznie nie wygląda ale pewnie przebieg i tak jest lewy :gwizdanie: A spójrz na gałkę zmiany biegów? Też jest wytarta bardziej w jednym miejscu (od pierścionka) ?