Treść opublikowana przez matisstz
-
Wycieraczki a listwa śniegowa...
Dzięki za odpowiedź teraz już wiem co to jest dokładniej i że jest jedna dzięki jeszcze raz i pozdrawiam
-
Wycieraczki a listwa śniegowa...
Witam Mam małe pytanko odnośnie wycieraczek w mojej audi A4 B6 wczoraj odebrałem komplet wycieraczek z serwisu i zauważyłem że na jednej jest mocowanie na listwę śniegową a na drugiej już nie, na wcześniejszych tych co są jeszcze na samochodzie są na oby dwóch czyli lewej i prawej owe mocowania, ale jest tylko jedna listwa śniegowa i tu pojawia się moje pytanie czy takie listwy występują oryginalnie tylko po stronie kierowcy czy na oby dwu ramionach wycieraczek ? bo sam już zgłupiałem... jeżeli na jednej stronie to poprzedni właściciel założył dwie prawe wycieraczki może takie dostał a jeżeli są dwie to serwis musiał z czymś się pomylić moje pytanie może okazać się błahe dla co niektórych ale szukałem na necie i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi a nie mam nawet jak na złość żadnego auta pod nosem z mojego modelu aby podpatrzeć... z góry dziękuję za odpowiedź PS paradoks odnośnie wycieraczek i ich dostępu w Polsce jest problem aby dostać oryginalne przeważnie zamienniki a w Niemczech idzie dostać bez problemu a na naklejce z kodem i numerem części widnieje napis Made In Poland
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj Mateusz w razie problemów pytań itp. służymy pomocą
-
Co to jest i dlaczego jest mokre ?
A4 B5 lubi sączyć płyn chłodniczy na wężach przeważnie górny i dolny wąż na chłodnicy, oraz lewy i prawy na nagrzewnicy obok akumulatora ostrożnie i z wyczuciem możesz je dokręcić
-
Wyciek z silnika - gdzie?
zdejmij plastikową osłone silnika i sprawdź uszczelkę między pokrywą zaworów a głowicą często sączy tam się olej w widocznych ilościach nie wiem jak duży ty masz wyciek ale sądze że to może być to ja przerabiałem to już w dwóch swoich a4
-
Czy wentylator od chłodnicy ma chodzić caly czas ?
nie wiem jakim cudem ale ja mam jeden wiatrak i z ciekawości sprawdzałem niema połączenia z korbowodem jak w b5 jest napędzany jakimś przekaźnikiem, kreci się powoli i wraz ze wzrostem temperatury wskakuje na większe obroty
-
Audi a4 b5 1.6 nie odpala po wymianie świec
Kable i świece na 100 procent pasują i są w porządku do tego modelu sam śmigałem na takim zestawie świece NGK kable silikonowe BERU w audi a4 b5 z silnikiem 1.6 choć na początku miałem problem z odpaleniem ale wina leżała u mnie w kopułce zapłonowej była pęknięta i iskra uciekała na metalowe wzmocnienie, dopóki jeździł wszystko było ok ale jak zmieniłem kabelki i świece musiałem ją zruszyć bardziej, po wymianie kopułki i palucha wszystko wróciło do normy nawet powiem że lepiej chodzi niż wcześniej, jeżeli będziesz ją wymieniać musisz uzbroić się w cierpliwość i zagospodarować trochę wolnego czasu ja ściągałem i zakładałem ją bez wyciągania aparatu zapłonowego idzie ale dostęp do niej ograniczony na twoim miejscu zerknął najpierw bym tam póki akumulator się ładuję odpisz później czy jest jakiś rezultat jak nie będziemy myśleć dalej pozdrawiam
-
Nie działa regulacja lędźwi w fotelach
miałem dziś podobny problem myślałem ze to tylko zatrzask osłony ale miałem takie przeczucie że coś musi być nie tak że go złamało i... miałem racje urwany pręt z lewej strony... poradziłem z tym sobie trochę w inny sposób mianowicie z blaszki zrobiłem tuleję i zostawiłem kawałek aby zagiąć na końcu tego zakrętu pręta całość połączyłem ze sobą poprzednio smarując klejem dwuskładnikowym po zagięciu odstającej blaszki zrobiłem to samo na koniec skleiłem zaczep i zmontowałem plastyk z powrotem jak na razie działa ale jak na długo nie jestem pewien w razie czego skorzystam z waszych patentów chłopaki
-
Stuknięcie przy max skręcie
u mnie w audi b5 występował taki stuk metaliczny jak skręcałem kołami na max w lewo prawo i przyczyną była pęknięta sprężyna,
-
Wyciek - zielony płyn
wygląda jakby płyn leciał na rolki i potem razem z paskiem rozchlapywał tobie na bok dziwny troszkę ten płyn ale ja przypuszczam że to płyn z klimatyzacji, ale nie znam szczegółów co do twojego auta przypuszczam że to a4 b5 / b6, jeżeli okaże się ze nie masz klimy i w okolicy pompy wodnej oraz pompy wspomagania masz sucho to sprawdziłbym najniższy wąż prowadzący od chłodnicy płynu wspomagania prowadzący aż do maglownicy,
-
Nowicjusz - wątek powitalny
[ Münster/Nowa Sól ] mam na imię Mateusz, niedawno przesiadłem się z a4 b5 na większą a4 b6 mam nadzieję że dzięki Forum dowiem się wielu ciekawych rzeczy na temat modelu który dopiero poznaję w razie potrzeby służę pomocą na temat b5 Pozdrawiam Serdecznie Mateusz
-
wymiana uchwytu w tunelu dla telefonu IPhone
Hej jestem tu nowy i jeszcze zielony co z czym się je no i oczywiście świeżym posiadaczem modelu b6 jeśli to nie problem podpinam się pod twoje pytanie z uchwytem starego typu a nowszym modelem, w razie błędów w profilu czy tym poście z góry przepraszam i po powrocie z pracy posprawdzam i w razie potrzeby poprawię pozdrawiam mateusz