Treść opublikowana przez matisstz
-
Stuki na nierównosciach
Ja je skleiłem na klej do gwintów niebieski. Bo podczas wymiany zawiechy obie mi wyskoczyły wraz z końcówkami. Sprawdź czy masz dobrą nakrętke przykręconą ! Z dużą podkładką powinna być w tym miejscu.
-
plus ze stacyjki do radia
Zrobiłem to trochę inaczej. Znalazłem na forum że prąd po przekręceniu stacyjki pojawia się w górnej lampie przy lusterku i tam wpiołem się z kablami od kamerki. Gdzieś indziej opisałem swoją robotę razem ze zdjęciami bodajże.
-
zapach spalin w aucie
U mnie też plecionka z zewnątrz była w porządku a od środka zgnita. Poruszyłem całym wydechem i po tym poczułem że luźno chodzi. Smród w aucie przeważnie na światłach czy korku oraz czasami zapierdził przy gaszeniu silnika.
-
Prośba o nazwę części, lokalizację wycieku
Oringi gumowe puszczają na łączeniu węży do chłodnicy klimatyzacji. Rok temu miałem to samo i w tych samych miejscach barwnik z czynnika chłodzącego. Koszt naprawy niewielki.
-
Nie otwiera się klapa bagażnika
A zaglądałeś do kabli w gumowym wężu karbowanym po lewej stronie ? Bo to w nim w środku łamią się kable bo tam występuje zginanie a z zewnątrz nic nie zobaczysz... co do koloru kabli nie pamiętam jaki i za co odpowiada... sprawdź jeszcze raz jak pisałem skoro przy klamce wszystko w klapie ok. Odepnij ten wąż i zsuń go z kabli ciężko będzie ale da radę bez rozcinania. Ps podaję zdjęcie poglądowe z neta.
-
Migająca kontrolka ręcznego i komunikat na fisie bremse
Sprawdź płyn hamulcowy
-
Brak świateł STOP oraz świecące się kontrolki ESP i świec żarowych
U szwagra było podobnie wymieniłem mu na nowy czujnik zamiennik i dalej był problem dopiero jak wsadziłem ori używkę świece żarowe przestały mrugać i światła stop znów się pojawiły. Najważniejsze trzeba powoli je wkręcać, wykręcać bo szybko idzie je uszkodzić.
-
Wyciek oleju z połączenia wału napędowego przy wyjściu z Torsena w A4 B6
Z tego co wiem to skrzynia biegów i torsen maja dwa spusty oleju (starsze skrzynie 1) a wlew jeden w skrzyni którędy olej przelewa się do torsena. Żadnych przewodów nie odkrecasz i tamtędy nie wlewasz oliwy do torsena ma on się powoli przelać ze skrzyni.
-
kontrolka katalizatora
W benzynie kontrolka dpf... pierwszy raz coś takiego widzę...
-
Wyciek oleju z połączenia wału napędowego przy wyjściu z Torsena w A4 B6
Do całej skrzyni wraz z torsenem powinno wejść niecałe trzy litry. Nie da się więcej wlać chyba że auto na bok przechylisz.
-
kontrolka katalizatora
Witam. Chyba chodzi o Check ? Tylko jak sie on zapali to sam tak szybko nie gaśnie. Choć może być jeszcze Ecu... ok po kolei zrób zdjęcie owej kontrolki albo podaj jaki błąd wywala bo kontrolki od kata to takowej w naszym aucie niema.
-
Nie otwiera się klapa bagażnika
Na klamkę idzie inny przewód a na sygnał z pilota do silniczka inny, dlatego jedno ci działa a drugie nie. Teoretycznie nawet jak masz otwarte auto to klapa też jest odryglowana a praktycznie nie idzie otworzyc bo klamka nie daje sygnału. Ps miałem podobnie u siebie w aucie.
-
Nie otwiera się klapa bagażnika
Nie działa tobie klamka w tylnej klapie więc na 100 procent masz przerwany kabel w otulinie po lewej stronie idący po zawiasie klapy. Częsty problem w naszym aucie kable w tym miejscu się łamią...
-
Sonda lambda check engine
Benzyny, ropy i gazu też, obojętnie czym auto jest napędzane. Przy okazji obie sondy różnią się od siebie. Musisz kupić dokładnie tą co padła. Wymiana powinna pomóc ale jak kolega wcześniej pisał dla pewności zrób logi aby mieć potwierdzenie, bo dobre zamienniki do tanich nie należą...
-
Sonda lambda check engine
Tak w skrócie to odpowiada za odczyt spalin i dzięki temu reguluje mieszankę paliwową. Przeważnie uszkodzenie pierwszej sondy zwiększa spalanie benzyny.
-
Polskie morze
Witam dwa lata temu byłem w Rewalu zahaczając Trzęsacz i Niechorze. Rok temu byliśmy w Pobierowo zahaczając tym razem Pustkowo i Trzęsacz ponownie, ogólnie jeżeli ktoś szuka małych miejscowości które mają to coś w sobie, ciszy i przede wszystkim nie są przepełnione turystami w sezonie mogę szczerze polecić. Szczególnie dla osób z małymi dziećmi atrakcji tutaj dla nich wystarczająco. Dla osób szukających dobrej zabawy bardziej podpasują dalsze strony jak np Kołobrzeg czy Mielno. Osobom którym tłum ludzi nie jest straszny mogą wybrać Międzyzdroje. Sam w tym roku planuję jechać z rodzinką na Hel choć wszyscy straszą że w sezonie jedna wielka udręka i wędrówka Ludu... jak wymięknę to w tym roku pojadę w góry ?
-
Zapaszki do auta
Mordeliuss Tak jak na opakowaniu. Wycinam trójkąt i co tydzień folia w dół. A nadmiar folii zawijam do góry i spinam spinką do papieru, wtedy nic nie drażni moich oczu i nie dynda na lusterku ? Ps ostatnio widziałem ori sylikonowe podkładki do choinek firmy wunderbaum, ponąć dzięki nim można położyć choinkę w dowolnym miejscu i w dowolny sposób ?
-
Turbo po regeneracji - pytanie do znających temat
Po stanie zewnętrznym nie bardzo... choć moja była regenerowana prawie rok temu i do tej pory święci się jak psu jajca tak zostala wyczyszczona. Ps choć możesz sprawdzić stan śrub mocujących czy napewno była zdemontowana z auta.
-
Zapaszki do auta
Witam Ja przez dłuższy czas używałem choinki wunderbaum zielone jabłko dużo czasu minęło aby mi się znudził. Potem wciskałem białego gekona w kratkę nawiewu firmy nigrin o zapachu lovestory, ładny przyjemny zapach lecz mało wyczuwalny już po dwóch tygodniach... wróciłem z powrotem na długi czas do choinki wunderbaum czarnej o nazwie black clasic ładny przyjemny zapach długo utrzymujący się w aucie. Próbowałem także z pinakolada ale za bardzo intensywny zapach który po czasie mnie drażnił. A dziś kupiłem puszkę newport new car i jutro zacznę testować ?
-
Zbiornik spryskiwaczy raz jeszcze
Najpierw sprawdź czy twój jest ok bo podczas stłuczki mógł tylko wyskoczyć a jest mocowany bez żadnych śrub jedynie na wcisk. Jeżeli jednak jest uszkodzony szukaj zbiornika na szrocie pełno jest ich u nas i na bank coś znajdziesz.
-
Sciąga w prawo, wyniki geometrii
Co prawda zbieżność ci poprawił ale kąt pochylenia koła masz gorzej niż wcześniej i nawet w normie się nie mieści... dlatego ma prawo ściągać auto w prawo. Jedź gdzie indziej a to miejsce omijaj z daleka...
-
Zbiornik spryskiwaczy raz jeszcze
Witam W miejscu które zaznaczyłeś na zdjęciu jest dodatkowy zbiornik spryskiwaczy do reflektorów. A oto i numer 8E0 955 453 AH
-
Niepokojące dzwięki z napędu
Najpierw sprawdź olej w skrzyni bo może być w niej sucho i dlatego masz problem z przebiciem biegów. Później jeśli niema poprawy do sprawdzenia sprzęgło, skrzynia biegów
-
Długość przewodu do spryskiwaczy. A4B7
Ja brałem 2 metry silikonowego węża z czego użyłem około 1.2 m. Przepuściłem wąż z zapasami aby więcej sie już nie zagiął.W etce było że metr peszlowego węża starczy bo mam kilka łączników po drodze których nie znalazłem... (widocznie montowane w późniejszych latach)
-
B6 DIVISION
Same się poziomują i to dość szybko, że czasami ledwo zauważalne bynajmniej ja tak mam u siebie. Ps spróbuj najpierw zapalić światła i uruchomić silnik po zmroku. Wtedy powinieneś zauważyć samopoziomowanie ?