Treść opublikowana przez metik
-
Błąd czujnika ciśnienia oraz usterka zaworu regulacyjnego sprężarki n280
A gaz jest w ukladzie ?
-
Wymiana sprężarki klimatyzacji
Jeżeli masz kogoś kto ma urządzenie do płukania to możesz spróbować. Chlodnice trzeba wyjąć i podawać zasilanie pluczace raz do jednego raz do drugiego złącza w chłodnicy a ja obracać
-
Brak klimatyzacji na postoju
Coś tu mi nie pasuje. Nie ma różnicy czy odepniesz wtyczkę przy sprężarce czy przy sterowniku . Ze sterownika wychodzi przewód sterujący sprężarka.to co napisałeś zaprzecza samo sobie. Weź żarówkę 12v 12watt i podłącz ją do wtyczki tej co wchodzi do elektrozaworu kompresora i zobacz czy święci po wyłączeniu klimatyzacji
-
Powyżej 2tys obr. Nie działa klimatyzacja
To podłącz do wtyczki tam gdzie jest elektrozawór żarówkę 12v 12watt i zobacz czy przy 2000 gasnie
-
Brak klimatyzacji na postoju
Tak jak kolega napisał sprężarka pracuje cały czas a elektrozawór steruje przepływem czynnika. Zawór ma wsrodku iglice którą się czasami zacina w pozycji na Maxa. I wtedy masz taki objaw jaki masz. Sprawdź tak jak Ci kolega radził.
-
zawór regulacyjny sprezarki
Trzeba gaz oddciagnac. Lepiej znajdź serwis wyposażony w tester zaworów . Zapłacisz parę złotych i wszystko będziesz wiedział. Wygląda na uszkodedzenie zaworu.Ale na odległość możemy tylko pogadac
-
klima nabita ale nie działa wtf ?
A po co ma ściągać. Niech podejdzie do serwisu gdzie mają tester elektrozaworów. Sprawdza sprzeglo i elektrozawór za parę złoty. Swoją drogą często padają elektrozawory i sporo ich powymianialem
-
Brak klimatyzacji na postoju
A po włączeniu econ napięcie na sprężarce znika ?
- Wtryski
-
Powyżej 2tys obr. Nie działa klimatyzacja
A ogólnie jakieś błędy w sterowniku silnika ?
-
klima nabita ale nie działa wtf ?
Zaraz ale Ty tam nie masz elektromagnesu... z tyłu sprężarki masz elektrozawór i do niego dochodzą przewody.. Tak ?
-
Wtryski
Witam w moim afn padły wtryski , czy mogę wsadzić regenerowane 216 z ori ciśnieniami otwarcia? autko nie bedzie poddane żadnym modyfikacjom. Chcę tylko żeby dalej normalnie jeździł ..a moze moje oddać do regeneracji .. moze polecicie kogoś , te 216 na allegro kosztują 800 zł . proszę o porady
-
klima nabita ale nie działa wtf ?
Błąd komunikacji sterownika.... ale skoro wentylator sie załącza to sprawdź czy do zaworu sprężarki dochodzi prąd np. przez żaróweczką 12v i max.12W. jeżeli żaświeci to trzeba bedzie sprawdzić sprężarkę
-
Powyżej 2tys obr. Nie działa klimatyzacja
Np. Elektrozaworu w spręzarce
-
Klima - rozwiązanie mojego problemu
To proste, osuszacz jest po stronie wysokiego cisnienia w ukladach z zaworem rozpręznym A odwadniacz po stronie niskiego z dyszą dlawiacą i całkiem inne jest ich zadanie
-
Brak klimatyzacji na postoju
Walniety sterownik
-
klima nabita ale nie działa wtf ?
Tam nie ma przekaźnika. Dokładnie podaj nr. błędu ale wygląda na uwalony elektrozawór w sprężarce
-
Powyżej 2tys obr. Nie działa klimatyzacja
Vagiem albo w serwisie na manometrach
-
zawór regulacyjny sprezarki
Z tego co czytałem to może być też problem z zasilaniem (tak też było u kubabkb), także będę musiał udać się do jakiegoś specjalisty. A czy uszkodzony zawór może oznaczać też uszkodzoną sprężarkę (nic takiego nie wyszło w VAG-COM), albo inną poważną usterkę? Sygnał tam idzie ze sterownika. Gdzieś w moich postach jest napisane jak sprawdzić czy sygnał wychodzi. Jeżeli wychodzi to zostaje tylko zawór.
-
Problem z kompresorem klimatyzacji
Sprzeglo dostępne bez problemu A koszt chyba ok 300 zł. I dobra kontrola pracy ukladu po odpaleniu. Jest to sprzeglo zrywalne i jest takim zabezpieczeniem sprezarki
-
Powyżej 2tys obr. Nie działa klimatyzacja
Sprawdź co dzieje się z ciśnieniem A nie wymieniaj.
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
To raczej nie wina czujnika. Sprawdź ciśnienie przy dodawaniu gazu.
-
Klima - rozwiązanie mojego problemu
Tam nie ma osuszacza tylko odwadniacz i nie ma potrzeby go wymieniać. Za to dysze rozprężną jak najbardziej
-
zawór regulacyjny sprezarki
- Klima działa ale co jakiś czas przestaje chłodzić
Tam nie ma podciśnienia , jest po prostu niskie i wysokie ciśnienie niskie powinno być w okolicach 2 bar a wysokie koło 15 - Klima działa ale co jakiś czas przestaje chłodzić