Treść opublikowana przez metik
-
klimatyzacja przepala bezpiecznik
Hej , Kompresor to ZEXEL na czerwonej naklejce numer 8D0260805D Z tego co sie zorientowałem to model DCW17 dokładnie taka - http://olx.pl/oferta/sprezarka-zexel-8d0-260805d-audi-a4-a6-vw-passat-b5-CID5-ID6DMT7.html. Czy jak juz bede miec rozebrane sprzęgiełko to warto przesmarowac łożysko? nie ma potrzeby
-
Adaptacja Klimy - Słabo Chłodzi
Sprawdź dwa przewody aluminiowe w komorze silnika które wchodzą do kabiny ... powinny być bardzo zimne (zaraz przy wejściu do kabiny) a po chwily pracy klimatyzacji powinna sie na nich skraplać woda
-
Nie działa klima błąd Air Quality Sensor (G238)
Nie jestem biegły z VCDS , w pracy pracuje na innym sprzęcie , ale musisz wejśc w klimatyzacje , bloki pomiarowe i chyba w grupe 1 gdzie powinno być pobór prądu przez sprężarkę podany w amperach oraz ciśnienie w klimatyzacji podane w barach ....
-
Nie działa klima błąd Air Quality Sensor (G238)
a czym szczytałeś błedy ? masz moze vcds lub vaga ?
-
Nie działa klima błąd Air Quality Sensor (G238)
To sprawdż teraz co sterownik widzi w blokach pomiarowych.... ciśnienie . czy jest jakiś amperaż pobierany przez sprężarke
-
Montaż klimatyzacji do przedlifta
To nie brak zainteresowania , tylko pewnie nikt nie przekladał systemu klimy. Myślę , że będzie troszke pracy bo najgorszą częscią do wymiany będzie to co pod deską rozdzielczą.... sterowanie klapami tunele .... wszystko to musisz mieć.... Jeżeli chodzi o łapę to raczej nie podejdzie w końcu to inny silnik ... (mogę się mylić) Jeżeli jesteś zawzięty to pewnie dasz radę...
-
Problemy z klimatyzacją – błąd 00819 - czujnik G65
Czujnik walnięty
-
klimatyzacja przepala bezpiecznik
Powiem Ci , że nie spotałem sie z taim czymś....jakaś dioda wbudowana czy coś.... a co na tej kosce jest napisane ? .... podaj mi dokłanie nazwe i nr tego kompresora
-
Właczająca się i wyłączająca klimatyzacja.
tak to ta kostka
-
Właczająca się i wyłączająca klimatyzacja.
mozesz sprawdzić go na krótko ..... po co od razu wyjmowac
-
Klima nie działa, zero błędów
Wygląda na jakies problemy komunikacyjne miedzy sterownikiem klimatyzacji a sterownikiem zegarów .... kurcze nie mam schematów do niego ale postaram sie jutro zdobyć .... mozesz posprawdzać wtyczki do panelu klimatyzacji Sprężarka nie bedzie tu problemem
-
Właczająca się i wyłączająca klimatyzacja.
opornica to jest przyczyna nie działającego pierwszego biegu a nie wentylatora ... przy sprawnym układzie zadziała drugi bieg który schłodzi skraplacz i klima bedzie funkcjonować ...
-
2 bieg wentylatora klimatyzacji
Właśnie tutaj jest problem że panel climatronika działa normalnie i niby steruje klapkami i temperaturami dobrze ale niestety jak chce się z nim połączyć Vag-iem to jest zaduzo błędów w komunikacj... a na żadnym szrocie w okolicy niemają takiego panelu z ostanią literą H jak w moim aucie zebym mógł to sprawdzić. Prawda jest też taka że niemam pewności co do tego czy klima powinna załączać 2 bieg wiec temu tutaj o to pytam:) za drugi bieg odpowiada presostat .... 3 i 4 pin ..... możesz je zmostkować i zobaczyć czy wentylator wskoczy na drugi bieg..... jak nie, to szukaj w przekaźniku i instalcji Dzięki wielkie kolego za podpowiedź jutro jak znajdę chwilę to sprawdzę to:) Sprawdziłem tą kostke i po zmostkowaniu tych pinów wentylator się załącza... tak czy siak sprężarka nadal jest przez coś rozłączana co chwilę, i ndal nie jestem w stanie połączyć się vagiem z panelem climatronica. Które kostki w instalacji będa jeszcze odpowiadały za działanie climatronika bo moze tam cos nie łączy i temu się takie cuda dzieją... a ze sterownikiem silnika się łaczysz ??
-
Właczająca się i wyłączająca klimatyzacja.
Podjedź do tych co Ci napełniali , w końcu to jest serwis i nie powinien Ciebie wypuścić z źle działającym układem .....za coś przecież wzieli pieniądze ..... zacznij od wentylatora bo tu jest problem .... chyba że już załatwiłeś sprężarkę
-
klimatyzacja przepala bezpiecznik
Opis oki Jeżeli koło pasowe nie bedzie chciało zejśc (czasami tak sie dzieje ) to raczej postaraj sie o ściagacz .... reszta powinna pójść gładko Powodzenia
-
Problemy z klimatyzacją – błąd 00819 - czujnik G65
a vag jakie widzi ciśnienie w stanie spoczynku ?
-
Klima nie działa, zero błędów
Szkoda , że nie wiadomo jakie jest ciśnienie LP ... sprężarka tłoczy wiec moze być mała ilość czynnika Dzisiaj byłem na sprawdzeniu czynnika. Spuścili i napuścili 570. Jednak nadal jest problem. Klima chłodzi przy zimnym silniku, jak tylko się rozgrzeje silnik klima nie chłodzi. No dobrze .... skoro napełnili ją to i pewnie zaczeli testować .... więc co się działo z ciśnieniami jak klima przestawała dawać zimno..... ? to bedzie cenna wskazówka ...
-
Co to za cudo?
z tego co pamiętam to są tam stosowane dwa rodzaje chłodnic ..... musisz zwymiarować swoją a w audi nie jest to trudne czyli wysokosc .... szerokość ..... grubość do Ciebie powinna pasować TA http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/1619172214170-NIS_94207-O4614-chlodnica-klimatyzacji.html oczywiście jest to przykładowe ..... możesz znaleść taniej
-
Co to za cudo?
Niessens i NRF , kupuj wg katalogu.... Thermotec po roku potrafi sie zrobić jak sitoKatalogu tzn? Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka np katalog intercarsu online ... a potem juz wybierasz z listy wg. swojego autka
-
Klima nie chłodzi, sprężarka nie załącza się
Ciesze sie , że sie udało ....z tym płukaniem to jest tak , że mozę być problem ze skraplaczem , bo z racji jego budowy (równoległa a nie szeregowa) nie da się go dobrze wypłukać , miejmy nadzieje , że w momęcie zatarcia sprężarki , sprzęgło zostało szybko zerwane i spełniło swoje zafdanie nie puszczając za dużo opiłków do układu .... pozdrawiam
-
Co to za cudo?
Niessens i NRF , kupuj wg katalogu.... Thermotec po roku potrafi sie zrobić jak sito
-
klimatyzacja przepala bezpiecznik
Fajnie , że już po problemie
-
2 bieg wentylatora klimatyzacji
Właśnie tutaj jest problem że panel climatronika działa normalnie i niby steruje klapkami i temperaturami dobrze ale niestety jak chce się z nim połączyć Vag-iem to jest zaduzo błędów w komunikacj... a na żadnym szrocie w okolicy niemają takiego panelu z ostanią literą H jak w moim aucie zebym mógł to sprawdzić. Prawda jest też taka że niemam pewności co do tego czy klima powinna załączać 2 bieg wiec temu tutaj o to pytam:) za drugi bieg odpowiada presostat .... 3 i 4 pin ..... możesz je zmostkować i zobaczyć czy wentylator wskoczy na drugi bieg..... jak nie, to szukaj w przekaźniku i instalcji
-
Właczająca się i wyłączająca klimatyzacja.
czyli ta pierwsza od lewej??? bo jak patrze na niej napiecie to cały czas jest, nie wazne czy jest klima włączona czy nie. tak po kablech wydawało mi sie ze jest to drugi od prawej?? druga od prawej
-
czy sprężarka może się zatrzeć?
Dokładnie tak