Treść opublikowana przez metik
-
klimatyzacja przepala bezpiecznik
Powiem Ci ze wg schematu ten bezpiecznik zasila wentylator w środku , jeden pin sterownika , przekaźnik sprężarki ..... skoro chodzi na ECO to musimy sprawdzić przkeźnik i cewkę sprężarki...
-
klimatyzacja przepala bezpiecznik
zadzwon do mnie....nr masz na skrzynce
-
klimatyzacja przepala bezpiecznik
Soro już wentylator działa to nie powinno ci tego bezpiecznika przepalać ..... napisałeś wentylatory , czy masz 2 elektryczne i oba chodzą podczas włączenia klimy ?
-
klimatyzacja przepala bezpiecznik
Przypomnij mi który bezpiecznik CI przepala ? od wentylatora czy od sprężarki
-
ubytki czynnika z układu klimatycji
Więc po co zadajesz pytania na forum ? Przecież masz google .....
-
Właczająca się i wyłączająca klimatyzacja.
http://i25.tinypic.com/szx7d4.jpg brązowa
-
Właczająca się i wyłączająca klimatyzacja.
bodajże jest to kostka brązowa.... grube przewody czerwono-czarny i brązowy....
-
Właczająca się i wyłączająca klimatyzacja.
Proste do sprawdzenia .... aby było szybciej poczekaj na cieplejszy dzionek chociaż to nie jest konieczne Odpalasz auto , uruchamiasz klime , otwierasz maske .... patrzysz czy w momencie odłączenia sprężarki wentylator klimy chodzi , jeżeli nie to masz przyczyne .... podczas jazdy podmuch powietrza chłodzi skraplacz i zbija ciśnienie na HP, ale wiadomo , że nie jest rozwiązanie i może być przyczyną uwalenia układu.
-
klimatyzacja przepala bezpiecznik
Tutaj troche popisałem co do sprawdzenia .... jak co to pisz na priv
-
Audi A4 B5 1.6 pasek sprężarki
Wg.... katologu bedzie
-
ubytki czynnika z układu klimatycji
1. czynnik sie nie zużywa od pracy (tak jak w lodówce) 2. producenci przewidują ubytek roczny ... maksymalnie do 10 % (są auta 10 letnie gdzie nie bylo ubytku )
-
Klima nie dmucha powietrza
Racja, ale przy mniejszej ilości gazu też się załączy a efektu chłodznia nie bedzie... Jeżeli cewka np. bedzie walnieta to po obrotach też można wywnioskować że spreżarka się załączyła a wczale tak nie będzie
-
Kompresor z A4 do A6
Lepiej szukaj takiego jaki masz.... bo może się różnić średnicą koła pasowego jak i odległością między kołem a sprężarką
-
Klima nie dmucha powietrza
Więc problem z klapa i jej silnicziem , albo z samym uładem chłodzenia.... czyli dalej CI czynnik ucieka .... pod maską przewody które wchodzą do kabiny i wychodzą mają być tak samo zimne ....sprawdź to
-
Dziewne rzeczy i odgłosy spod schowka
przewody powinne być mokre i zimne po stronie niskiego ciśnienia ..... co do dziwnych odgłosów to ciężko się wypowiedzieć na odległość , mogą się np. zawieszać klapki od nawiewów
-
Klima nie dmucha powietrza
Sprecyzuj czy : -nie ma nadmuchu w kabinie ? -Nie leci zimnie, tylko ciepłe ?
-
Klima nie chłodzi, sprężarka nie załącza się
Kolego w 2004 r nie ma żadnego sprzęgła na kompresorze, więc koło pasowe zawsze będzie się kręcić razem z wszystkim. W tych rocznikach sprężarka załączna jest elektrozaworem, który upuszcza lub podnosi ciśnienie na kompresorze. Kolego .... poczytaj troszkę o sprzęgłach stosowanych w różnych sprężarkach a szczególnie w tych sterowanych elektrozaworem .... są tam zastowane sprzęgła zrywalne , np takie http://www.e-sklep-laser-sinex.pl/pl/p/SPRZEGLO-ZRYWALNE-kompresora-klimatyzacji-AUDI,-VOLKSWAGEN,-montowane-w-sprezarkach-NIPPONDENSO-7SEU16C-Sprzeglo-kompletne-do-autoklimatyzacji/2842.... po drugie zasada działania elektrozaworu jest inna niż podnoszenie i upuszczanie ciśnienia w kompresorze pozdrawiam
-
Jak czesto wymieniac osuszacz (skraplacz) ?
W układach z dyszą rozprężną nie ma jako takiego ususzacza, ale jest za to tzw. akumulator i pełni on funkcje oddzielania cieczy, w którym odparowują resztki ciekłego czynnika o niskim ciśnieniu które nie zdązyły odparować w parowniku.... w ten sposób chroni sprężarke przed przedostaniem się do niej ciekłego czynnika ....często dlatego padają spreżarki .... warto wymieniać co 2-3 lata
-
Klima nie chłodzi, sprężarka nie załącza się
Przyjżyj się pracy koła pasowego , musi się kręcić całosć , jeżeli się kręci całość to ok , jeżeli "środek" stoi w miejscu a kręci sie same koło pasowe z paskiem to masz uwalone sprzęgło sprezarki. Powinieneś też sprawdzić elektrozawór odpinając wtyczkę od elektrozaworu i podłączyć żarówkę 12V malej mocy, max. 12Wattów. Jeżeli po włączeniu klimy nie zapali to znak że wina leży gdzie indziej. Sprężarkę załącza sterownik klimatyzacji po otrzymaniu wszystkich niezbędnych informacji z innych czujników i elementów wykonawczych
-
Klima nie działa, zero błędów
Szkoda , że nie wiadomo jakie jest ciśnienie LP ... sprężarka tłoczy wiec moze być mała ilość czynnika
-
Stukanie z okolicy kompresora po włączeniu klimatyzacji
a wiesz kolego czy to takie łożysko podchodzi bo trochę wnikałem i chyba o takie biega: http://allegro.pl/lozysko-sprezarki-klimatyzacji-35x55x20-nsk-i5340203656.html ? a możesz coś więcej na temat tych cylindrów i tłoków co się z nimi może dziać? To jest łożysko koła pasowego.... ale jak pisałeś te koło kręci się lekko wiec to odpada.... a co do tłoków to stają dęba w cylindrach... nie zależnie która wewnętrzna czesc sprężarki nawla to na bank wysyła już swoje opiłki z olejem i gazem po całym układzie .... a tego lepiej uniknąć ....
-
Stukanie z okolicy kompresora po włączeniu klimatyzacji
u mnie jest podobny przypadek , jak załączę klimę to słychać takie chrupanie i jak zrzuciłem pasek to koło po którym śmiga lekko się kreci i kręci a środek jak zacznę kręcić ręką to z oporem i chrupie:( . Jakieś sugestie może to być wina łożyska, że pod obciążeniem zaciera się? Wygląda , że sie powoli zaciera.... mozę być łożysko igiełkowe w środku albo cylindry z tłokami .... lepiej teraz szybko reagować ...
-
Stukanie z okolicy kompresora po włączeniu klimatyzacji
sprawdź najpierw czy tarczka sprzęgła nie lata na boki , jeżeli nie lata, to dobrze by było zwalić pasek i pokręcić kołem pasowym czy nie słychać jakiś dziwnych dzwieków .... czasami łożysko na kole pasowym odzywa się dopiero jak załaczysz klimę i tym samym zwiększasz obciążenie na koło pasowe.... Jezeli tu bedzie oki to niestety ,ale coś w środku sprężarki się dzieje .
-
klima słabo chłoldzi/ nie chłodzi ?
Sporo wymieniłeś , napisz ile dodano oleju do układu .....czy stary kompresor był zatarty ?? .... no i po napełnieniu sprawedza się ciśnienia pracy układu .... jakie były ?
-
wentylator klimy .
Z tego co pamietam , to tam jest moduł wentylatora i nie ma drugiego biegu , tylko ze wzrostem ciśnienia obroty wentylatora się zwiększają bo jest sterowany sygnałem wypełnienia PWM. Najlepiej sprawdzić manometrami ciśnienie w układzie .... ale to juz u gościa od klimy ( koszt powinien być nie wielki ) ... to tak na początek