Treść opublikowana przez metik
-
Po napełnieniu nie załącza klimatyzacji, DTC 22.1
Można na krótko , styki 1 i 2 zmostkować . Można napełniać przez HP , w nie których nie było 2 zaworków
-
Ile czynnika klimy i oleju
należy , o taką ilość jaką automat odessał wraz z czynnikiem...
-
Nie działa klima, ciepłe przewody, brak błędów
Przecież jak wymieniał napęd to już by było widać , że coś nie tak ze sprężarką.....(np. ciężko się kręci, olej w niej jest szary z opiłkami)... uzywke można kupić za 250-300 zł .
-
Słaba wydajność klimatyzacji
Masz inny problem , na 99 % mało czynnika Czynnik uzupełniany dwa tygodnie temu. Wszystko jest okey tylko zimne powietrze nie trafia do kratek nawiewu. Nie jest ok. ten przewód nie ma prawa być zaszroniony.... ma być zimny i moze sie skraplać woda.... szron to oznaka złego
-
Zawór przy skraplaczu klimatyzacji
jak pod lampą to czujnik ciśnienia ....lepiej miec na wzór bo są dwa rodzaje
-
Piszczy po wlaczeniu klimatyzacji
może to złudzenie ale wygląda jakby koło od wisko było krzywo ułożone.... mam zeza chyba
-
Zawór przy skraplaczu klimatyzacji
Pewnie czujnik ciśnienia .... do kupienia w sklepach motoryzacyjnych
-
Nie działa klima
Wygląda na zerwane sprzęgło .... ile oleju dodane po wymianie chłodnicy ? Możliwe że sprężarka się skończyła
-
czasami słaba klima
Warto pojechać na serwis i sprawdzić ... od tego powinniśmy zacząć
-
Nie działa klima, ciepłe przewody, brak błędów
Przy zerwanym sprzegle naped sprężarki jest rozłączony , czyli nie ma mocy obciążeniowej dla silnika.... Zresztą przy tych mocach w autkach nie ma prawa być czuć aby coś wpływało na prace silnika, po to są np zawory wydajnościowe stosowane w sprężarkach.
-
Nie działa klima, ciepłe przewody, brak błędów
Sprzęgło jest jednym z bezpieczników sprężarki , czasami wstawiane zamienniki są kiepskei jakosci i za szybko sie zrywają ... wymienić i dobrze sprawdzić układ chłodzenia ... ciśnienia lp i hp przy niskich i wysokich obrotach silnika .... może zawór kontrolny sprężarki źle pracuje.... ja bym sie pokusił o sprawdzenie oleju ... wystarczy odpiąć jeden przewód (oczywiście tłoczny) i zobaczyć jaki olej moze spręzarka sie przyciera
-
czasami słaba klima
cieżko coś bedzie pomóc
-
Słaba wydajność klimatyzacji
Masz inny problem , na 99 % mało czynnika
-
Problem z klimatyzacją
Koledze nie chodziło o zawór wysokiego ciśnienia a zawór kontrolny sprężarki .... sprawdź w vagu jak pracuje zawór sprężarki ... czy pobierany jest jakiś amperaż ... nie jest to metoda 100 % ale cos juz podpowie....
-
czasami słaba klima
jakieś błedy ww sterowniku są ?
-
Ile czynnika klimy i oleju
Olej jest w układzie , ale czasami nie miesza sie z gazem przez nie ma go przy odzysku.... wprowadzona ilość bezpieczna .... zachowaj ten kwitek do nastepnej wizyty w serwisie ....
-
jak Sprawdzić czy jest czynnik chłodzący ?
koniecznie sprawdzić szczelność przed uzupełnieniem czynnika .. aby nie było niespodzianek
-
Klima chłodzi ale słabo... co jest?
nie ma problemu ... fajne ze działa
-
Kompresor się nie załącza
Każda sprężarka ma olej , a co dolewaniu przy serwisie ... to jest to tylko uzupełnienie tego, oleju co oddesała maszyna wraz z gazem . Nie ma możliwości sprawdzenia stanu oleju a to dlatego , że część oleju krąży w układzie (skraplacz, parownik , osuszacz, przewody) , przyjmuje się że 50 % oleju jest w sprężarce a reszta w ukladzie. Żeby wymienić olej na nowy trzeba zlać wszystko ze sprężarki a układ przepłukać ... i tu jest problem, bo nie da się wypłukać skraplacza, osuszacza i nalezy je wymienić na nowe . Dlatego ważne jest doświadczenie serwisanta żeby dozował ten olej z umiarem......
-
JeleniA4 spot info w pierwszym poście
A który Ci paliło bezpiecznik ? 40 , 30 , czy 5 amp ?
-
Piszczenie i ślizganie sprzęgła klimatyzacji cewka czy sprzęgło ?
3,5 do 4,5 omów
-
Piszczenie i ślizganie sprzęgła klimatyzacji cewka czy sprzęgło ?
za duża szczelina między tarczą a kołem pasowym, jest tam podkładka dystansowa ... można ją wyciągnąć aby zmniejszyc szczeline , albo wymienić tarczę sprzęgiełka
-
Klima chłodzi ale słabo... co jest?
Wymien dysze dławiącą
-
Klimatyzacja słabo chłodzi.
Sprawdzić jeszcze raz dysze skoro była w opiłkach ... możliwe , że spręzarka sie kończy. Jakie ciśnienia HP i LP podczas pracy ?
-
[Gdańsk] Serwis klimatyzacji
Polecam kolegę Andrzeja, ma ogromną wiedzę z zakresu autoklimatyzacji i chłodnictwa , a przede wszystkim jest rzetelny , fakt , że to jest koło gdańska, ale warto http://www.mechanikakolbudy.pl/