Treść opublikowana przez metik
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
okazało się komplety brak czynnika klima już działa i mrozi ( 6*C) Teraz pytanie, dlaczego brak czynnika ? czyżby sytuacja sie miała powtórzyć ? Sprawdzać z wydruku maszyny ile dała gazu i ile oleju ...... to podstawa !!! na wydruku powinno być Faza odzysku, faza próżni , test szczelności ( jego nie bierzemy pod uwage , bo znajdzie ale dziure po gwoździu , małych wycieków nie jest w stanie namierzć) , faza dodania oleju , faza napełniania.... to są na prawde ważne dane na przyszłość
-
Zasada działania automatycznej klimatyzacji
Vag pokazuje tylko ciśnienie a nie ilość czynnika..... Sprężarka bezsprzęgłowa a z elektrozaworem wydajnoiściowym ... i nie koniecznie do wymiany . Do speca od klim i sprawdzić ciśnienie po stronie hp i lp , albo podaj jakie widzi ciśnienie Vag po włączeniu klimy
-
Klima nie chłodzi, sprężarka nie załącza się
Dodam jeszcze , że jeżeli wentylator rusza przy włączeniu klimy to może być elektrozawór na sprężarce..... często one padają , a sprawdzając sprzęgło zobaczyć czy się kręci całe ....tak w skrócie
-
male napiecie na elektozaworze od kompresora
Sterowanie elektrozaworu jest sygnałem PWM , skoro chłodzi to jest ok..... a co do ciśnienia to zależy one też od temp. zewnętrznej.... przy 30 stopniach moze dochodzi do np 18 bar.... a gdy jest chłodno to do 8-10
-
Syczy po wyłączeniu klimy.
Syczy bo wyrównuje się w układzie między HP i LP .... szczególnie słyszalne w samochodach z dyszą rozprężną zamiast zaworu rozprężnego ...
-
Klimatronic, tylko ciepło i na szybę.
Możliwe że uszkodzony sterownik czyli panel klimy
-
Presostat a wiatrak klimy
za sterowanie odpowiada presostat i ECU
-
Klimatyzacja nabita a sprężarka się nie włącza.
tak na przewodzie aluminiowym
-
dwa presostaty
A gdzie jest umiejscowiony ten drugi presostat bo sie z takim układem nie spotkałem a i w schemacie widze tylko jeden
-
klimatyzacja przepala bezpiecznik
Po pierwsze są dwa biegi wentylatora i nawet jak jest rezystor uwalony to przy wyższym ciśnieniu klimy presostat załączy drugi bieg.bo to osobny obwód.... Weż zrób mostek na wtyczce do presostata na 3 i 4 pinie i zobacz co sie dzieje.... Lepiej oddaj autko do fachowca , niech sprawdzi jak rosną ciśnienia bez pracy wentylatora bo coś mi sie wydaje że rosną bardzo wysoko i może się to skończyć rozwaleniem płytek zaworowych w sprężarce
-
Klimatyzacja nabita a sprężarka się nie włącza.
Dzięki za info A napisz mi jeszcze co tu zrobić żeby ta klima w końcu chłodziła? Sprawdzić presostat i ewentualnie zdjąć z niego wtyczkę i zmostkować pin 1 i 2 .... powinna klima zadziałac , sprawdzić temp. chłodziwa
-
Wymiana chłodnicy klimatyzacji
lepiej tą http://allegro.pl/nissens-skraplacz-klimatyzacji-audi-a4-passat-b5-i5286073092.htmlno i podstawa .... nowe oringi , zlać tyle ile sie da oleju ze starej .... tyle dodać przy napełnianiu czynnikiem ..... Olej w układzie to ważna sprawa .... za duzo żle a za mało tak samo....
-
Problem z wężem od klimy
To będzie pewnie ten http://allegro.pl/waz-przewod-klimatyzacji-audi-a4-b5-1-6b-do-chlod-i5283759627.html
-
Problem z wężem od klimy
Powiem Ci , że dziwne zachowanie tego "fachowca" ...... Musisz ściagnąc zderzak i tu zaczynają się schody ..... przewód jest przykręcony sporymi śrubami i potrzebne będą Ci dwa spore klucze , ale nie pamietam rozmiaru ( sam sobie dobierzesz ) Przy sprężarce próbujesz odkręcić .... jeżeli nie idzie to nie na siłe bo zniszczysz gwint na sprężarce i bedzie lipa ..... to samo ma się przy chłodnicy z tym że tutaj masz miejsce na drugi klucz do kontrowania aby nie powyginać chłodnicy .... jezeli nie idze to byczek i nacinanie naktętki z dwóch stron i oderwamie jej od gwintu z chłodnicy ..... troszke zabawy jest .... jak nie czujesz sie na siłach to szukaj kogoś kto to zrobi ... czasami to idzie jak w bajce , czasem konczy sie źle ... Żle te śrubunki grupa volkswgena wymyśliła....
-
Zagieta rurka klimy.
Takie własnie montuje i śmigają
-
klimatyzacja przepala bezpiecznik
No to zostaje do sprawdzenia napięcia na przekaźniku od wentylatora zacisk 30 to napięcie z bezpiecznika 40A , zacisk 85 to napięcie z bezpiecznika 5A , zacisk 86 to masa podana z presostatu czyli czujnika ciśnienia klimatyzacji umiejscowionego koło chlodnicy...... ewentualnie to można podać na zacisk 30 bezpośrednio napiecie 12v z aku i wentylator powinien ruszyc ... jezeli nie to sprawdzić czy wogóle silnik wentylatora ma podaną masę (przedód chyba brązowy) jezeli ma to zewrzeć na wtyczce czujnika klimatyzacji styki 3 i 4 , 1 i 2
-
klimatyzacja przepala bezpiecznik
Myślę ze bezpiecznik wybija iskrzacy przekaźnik . a wentylator na chłodnicy nie działa bo rezystor szlak trafił. Dziś kupiec nowy przekaźnik i zobaczą co i jakPrzekaznik podmieniony na nowy, bezpiecznik 40 A odxwentylatora byl przepalony, wymienilem na nowy, klma chidzi okolo 5 min wentylator nadal aiw nie zalancza i po paru minutach wybija bezpiecznik 25A. Skoro wentylator ma juz dobry bezpiecznik i dziala ja go podepne na krotko to czemu nadal nie dziala? czemu nigdy nie wywala od razy cos robi zwarcie dopiero po czasie ?co to moze byc, ana eco chul. Caly czas bez problemu? Pomocy Przekaznik podmieniony na nowy, bezpiecznik 40 A odxwentylatora byl przepalony, wymienilem na nowy, klma chidzi okolo 5 min wentylator nadal aiw nie zalancza i po paru minutach wybija bezpiecznik 25A. Skoro wentylator ma juz dobry bezpiecznik i dziala ja go podepne na krotko to czemu nadal nie dziala? czemu nigdy nie wywala od razy cos robi zwarcie dopiero po czasie ?co to moze byc, ana eco chul. Caly czas bez problemu? Pomocy Mam kilka pytan technicznych: 1.Nie wiem jak dlugo ten wentylator na klimie nie dzialal. Ja to auto urzytkuje rok.do czy to moze byc nastepstwem tego ze teraz wybija bezpiecznik? 2.od kad pamietam jak wylonczylem klime i zgasilem auto to przez jakas chwila slychac takie syczenie z okolic podszybia jak podniose maske Gdzies w okolicy tych zawotkow do nabijania.czy to jest normalne? Skoro klima chlodzi to czy moze byc malo czynnika ? Czy moze to powodowac palenie bezpiecznika? Z tego co wiem to jest jakis czujnik i klima sie nie wlaczy poprostu jak jest malo czynnika. 3.komputer pokazuje blad cisnienie klimatyzatora co to oznacza? czy jakis czujnik od cisnienia moze powodowac palenie bezpiecznika? Czy poprostu rozlanczac klime ? A moze to syczenie to wlasnie upust czynnika? Ale to wtedy juz chyba bym nie maila dawno czynnika i klima by sie nie zalanczala a sie zalancza 1. Który to jest bezpiecznik ten 25 amp. ? Przkaźniki są dwa 1 i 2 biegu wentylatora zabezpieczne 40 amp.2. Ten syk to wyrównujące się ciśnienie w klimatyzacji po przez dysze dławiącą - jest to normalne w autach z dyszą rozprężną zamiast zawóru 3. Podaj numer błędu .... jest tam presostat który odpowiada za załączanie sprzęgła sprężarki i wentylatora gdzie sa te przekazniki od biegorw wentylatora? Myslalem ze jest rezystor ktory tym steruje, ten bezpiecznik 40 A byl przepalony ale juz wymienilem powinny być tam gdzie od sprężarki , ale dokladnie nie pamiętam ... jutro sprawdzę bo dzisiaj nie mam jak
-
Zagieta rurka klimy.
Kup nową , jeżeli chodzi o zagięcie to jezeli temperatura przed jak i za zagieciem jest taka samo to nie ma sie co martwić.... co innego jak za zagieciem bedzie chłodniejsza ... to znak ze zagiecie działa jak dysza rozprężna i czynnik jest rozprężany nie tam gdzie trzeba
-
sprężarka załącza sie a nie wieje chłodem
Jeżeli 40 jest ok to co widzę wg schematu to jest jeszcze 5 amperowy zasilający cewki przekaźników odpowiedzialnych za pracę wentylatora (I i II bieg) , jak on bedzie spalony to tez wentylator nie pójdzie, trzeba go zlokalizować , wydaje mi się że jest gdzies koło 40
-
klimatyzacja przepala bezpiecznik
poszukaj w rozpiskach przekaźników i bezpieczników bo nie pamietam
-
sprężarka załącza sie a nie wieje chłodem
Sprawdź bezpiecznik 40 pod kokpitem .....
-
klimatyzacja przepala bezpiecznik
Myślę ze bezpiecznik wybija iskrzacy przekaźnik . a wentylator na chłodnicy nie działa bo rezystor szlak trafił. Dziś kupiec nowy przekaźnik i zobaczą co i jakPrzekaznik podmieniony na nowy, bezpiecznik 40 A odxwentylatora byl przepalony, wymienilem na nowy, klma chidzi okolo 5 min wentylator nadal aiw nie zalancza i po paru minutach wybija bezpiecznik 25A. Skoro wentylator ma juz dobry bezpiecznik i dziala ja go podepne na krotko to czemu nadal nie dziala? czemu nigdy nie wywala od razy cos robi zwarcie dopiero po czasie ?co to moze byc, ana eco chul. Caly czas bez problemu? Pomocy Przekaznik podmieniony na nowy, bezpiecznik 40 A odxwentylatora byl przepalony, wymienilem na nowy, klma chidzi okolo 5 min wentylator nadal aiw nie zalancza i po paru minutach wybija bezpiecznik 25A. Skoro wentylator ma juz dobry bezpiecznik i dziala ja go podepne na krotko to czemu nadal nie dziala? czemu nigdy nie wywala od razy cos robi zwarcie dopiero po czasie ?co to moze byc, ana eco chul. Caly czas bez problemu? Pomocy Mam kilka pytan technicznych: 1.Nie wiem jak dlugo ten wentylator na klimie nie dzialal. Ja to auto urzytkuje rok.do czy to moze byc nastepstwem tego ze teraz wybija bezpiecznik? 2.od kad pamietam jak wylonczylem klime i zgasilem auto to przez jakas chwila slychac takie syczenie z okolic podszybia jak podniose maske Gdzies w okolicy tych zawotkow do nabijania.czy to jest normalne? Skoro klima chlodzi to czy moze byc malo czynnika ? Czy moze to powodowac palenie bezpiecznika? Z tego co wiem to jest jakis czujnik i klima sie nie wlaczy poprostu jak jest malo czynnika. 3.komputer pokazuje blad cisnienie klimatyzatora co to oznacza? czy jakis czujnik od cisnienia moze powodowac palenie bezpiecznika? Czy poprostu rozlanczac klime ? A moze to syczenie to wlasnie upust czynnika? Ale to wtedy juz chyba bym nie maila dawno czynnika i klima by sie nie zalanczala a sie zalancza 1. Który to jest bezpiecznik ten 25 amp. ? Przkaźniki są dwa 1 i 2 biegu wentylatora zabezpieczne 40 amp. 2. Ten syk to wyrównujące się ciśnienie w klimatyzacji po przez dysze dławiącą - jest to normalne w autach z dyszą rozprężną zamiast zawóru 3. Podaj numer błędu .... jest tam presostat który odpowiada za załączanie sprzęgła sprężarki i wentylatora
-
sprawdzony sposób na odkręcenie przewodów od klimy,coś polecacie ?
Ciezko ruszyć te śrubunki ... czasami to nie wychodzi przy chłodnicy i sprężarce .... na allegro są zamienniki czeskie po 100 pare złotych , nie polecam uzywek.... Nakrętki na wężach które chcesz wymienić a nie chcę się odkręcić ponacinaj byczkiem z dwóch stron
-
[A4 B5] Klima nie chłodzi
Sprawdzić temperature węża za dyszą dławiącą i przewód na wyjściu z parownika , jeżeli są zimne to problem z klapami
-
sprężarka załącza sie a nie wieje chłodem
Mała ilość czynnika