Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

niebieski708

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez niebieski708

  1. Ta ? sprawdzam różne przeparaty nisko budżetowe ?
  2. Po tanim wosku turtle :-)
  3. Pożyczyłem z aso ale był tak zużyty że sie nie nadawał... Miałem grube śrubokręty których używałem. Ogolnie masz mocno napiąć łańcuchy żeby napinacze się nie cofały. Mi w kanale ustawienie rozrządu wyszło 1,1 więc nie ma tragedii jak na tyle łańcuchów ;-)
  4. No właśnie o nią chodzi. Wyrabia się w miejscu wyskakiwania tego tłoczka z sprężynką. Nie musi się jakoś mocno wybić, a delikatnie od dna tej dziurki i już nie będzie się blokował Poskładaj i sprawdź jak na filmie. Będziesz miał pewność czy działają ;-)
  5. Widziałem w gorszym stanie nawet...zależy jak jest wyrobiona ta dziura od blokady... Trzeba było obejrzeć filmik i na starym rozrządzie sprawdzić ich działanie.
  6. Nie wygląda źle, zależy od jakiej głębokości jest to wcięcie. Sprawdzałeś go tak jak na filmie?
  7. Nie otwiera się zdjęcie...
  8. Jak wyżej kolega pisze największą wadą jest termika co powoduje szybsze zużycie elementów gumowych silnika. Też jestem po wymianie rozrządu i sprzęgła itd, a auto bym kupił jeszcze raz :-)
  9. niebieski708 odpowiedział(a) na winczako temat w 4.2
    Gruchotanie w twoim przypadku może powodować wlany olej słabej jakości lub za gęsty, uszkodzone fazatory lub jakiś ślizg w rorządzie...
  10. Tak, to trzymanie gazu też może mieć na to wpływ.
  11. Ciekawe czy nie jest w takim samym stanie jak twoj ;-)
  12. Kupiłeś nowy czy używany?
  13. Nie, to bardziej wyglada na fazator lub zaworek/ czujnik sterujący fazami... Powinien być gdzieś obok tych kół.
  14. Fazatory powinny być szczelne bo sterowane są ciśnieniem oleju. U nas taki dźwięk powstaje gdy fazator się nie blokuje lub nie ma w nim oleju (zaworki zwrotne nie trzymają).
  15. Jak w temacie, mam wrażenie że coś jest nie tak z autem i chcę zrobić logi żeby ktoś spojrzał... Które bloki sprawdzić i wrzucić?
  16. Dla przykładu takie małe zużycie, a już wypadał zapłon itd
  17. Śruby przykrecania fazatorów do wałka powinno się nowe zakładać ;-) a w samym fazatorze wydziera się wcięcie na blokadę fazatora. Jak się wytrze to fazator się nie blokuje. Chodzi o to miejsce...
  18. Rozłożyć i sprawdzić, inny sposob bez rozkładania to tak jak na filmiku...
  19. Dla przykładu u mnie rozrząd, kpl sprzęgło, poduszki silnika, świece, cewki, płyny, itd to ponad 10 tyś zł bez robocizny...
  20. Na kanale 093 sprawdzasz, u Ciebie nie ma tragedii, ale super też nie jest. Dla przykładu u Ciebie jest -6 i -4, u mnie po wymianie rozrzadu -2 i -1. Trzeba by zobaczyć jaka jest tolerancja. Do tego masz dźwięk przy zapalaniu (prawdopodobnie uszkodzony fazator lub zużyte zaworki zwrotne w bloku). Ale ogólnie fajnie się prezenci :-)
  21. niebieski708 odpowiedział(a) na lisek120 temat w Audi A4 B6
    Tu macie jak naprawić sygnalizownie klapy na fis http://a4-klub.pl/index.php?/topic/340406-naprawa-sygnalizacji-otwartejzamknietej-klapy-bagaznika-n-fis/#entry4673978
  22. Kolega przemouk84 opisał juz jak naprawić otwieranie klapy, ale część ma jeszcze problem z wskazaniami na FIS. U mnie pokazywało zawsze że jest zamknięta, ale znudów postanowiłem pogrzebać. Za sygnalizację na FIS opowiedzialny jest mikrostyk w zamku klapy. Mimo że wszyscy mówią że jest to niewymienialne to jedank jest jak sie ktoś uprze to może coś podobnego kupić w sklepie z częściami elektronicznymi i polutowac itd. lub naprawić za 0 zł jak ja. Tak wygląda: Podczas sprawdzania po każdym wciśnięciu powinien wydawać cichy dźwięk gdy się go wciska i gdy on sam wraca... napewno nie będzie wydawał dźwięku bo od walenia klapą poprostu mocniej się wcisnął Tak więc rozbieramy tapicerkę klapy, potem dwie nakrętki, kostka i cięgna otwierania. Żeby wydostać nasz mikrostyk trzeba trochę rozgiąć nasz zamek (dość twardy jest, ja dużymi płaskimi śrubokrętami robiłem) potem go wyciągnąć. Mikro styk ma tylko dwa przewody, tak więc można wymienić sam przycisk wycinając go (np. lutownicą) i wklejając nowy lub tak jak u mnie (trochę drutowanie, ale tanio i działa po dziś) przycisk nie odbijał do końca i nie było dźwięku przy powrocie. Końcówkę przycisku złapałem szcypcami i delikadnie ciągnąłem do siebie, a lutownicą trochę głębiej wchodziłem w plastikową obudowę (wtapiałem sie na jakiś 1-2mm w górę i w dół) w miejscu z zdjęcia. Przez co tam w środku umieszona blaszka trochę się odgieła i przycisk znów zaczął działać Przy wciśnieciu i puszczeniu przycisku, słychać dźwięk otwarcia i zamkniecia obwodu . Działa już któryś tydzień więc wrzucam, żeby nie kupować tego mikrostyku z zamkiem jeśli zamek działa, a mikrostyk można zrobić za darmo (lub jak już całkiem padnie za jakieś może 5zł przy kupnie innego przycisku). Jak wyżej pisałem można też lutownicą wyciąć tą cześć i zastąpić innym przyciskiem (wiem że sią bo kiedyś bawiłęm się elektroniką i wymieniałem takie przyciski Mam nadziejeże komuś się to przyda
  23. niebieski708 odpowiedział(a) na tokmanS4 temat w 4.2
    A dziękuję :-) zapomniałem kolektorów wyczyścić przed zdjęciem :-P jeszcze pozbywam się gazu :-) bo wcale eSka dużo nie pali :-)
  24. niebieski708 odpowiedział(a) na tokmanS4 temat w 4.2
    Ja dawałem do wytrawiania chemią, zamiast piaskować. Potem malowane proszkowo i nic im się nie stało ;-)
  25. Okrutnie to wygląda :-P

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.