Treść opublikowana przez Aby13
-
Gdzie znajduje się króciec wody
2 sruby na klucz 10mm w glowicy i 2 od strony prawej patrzac na silnik ...najlepiej usunac zbiorniczek wyrownawczy plynu chlodniczego .od spodu zlacze na spinke i wtyczka czujnika ...nalezy spuscic plyn ...warto posmarowac plaszczyzne glowicy dirko poniewaz trafiaja sie krzywe krocce ...
-
Gdzie znajduje się króciec wody
zapewne chodzi o ten z tylu glowicy nad skrzynia biegow-wiec tam. a na chlopski rozum wystarczy poszukac skad sie leje plyn
-
Jak pozbyć się gryzoni z komory silnika ?
sa elektryczne odstarszacze do montazu w komorze silnika KEMO lub SECORUT
-
Gasnący silnik podczas odpalania.
immo ?
-
Co to za wtyczka
dokladnie jak wyzej ...ktos sobie cos dolozyl
-
Problemy po wymianie uszczelki i regeneracji głowicy
obstawiam zle naprawe lub peknieta glowice lub blok ,dlatego sie zapowietrza i nie grzeje ...co do kopcenia to czasami po uszczelnieniu glowicy robi sie problem z pierscieniami tlokow ...roznica cisnien i gdzies musi pchac w bardziej slabsze miejsce ....ale to tylko sugestie ...sprawdz na co2 uszczelke ....
-
Montaż/demontaż ori suba w avancie
musisz scaignac boczek .trzyma go jedna srubka na torx .reszta to 3 zatrzaski ...wystarczy nieco mocniej szarpnac... nie musiz wyciagac calego da sie odchylic zeby wyszedl subwoofer .... subwoofer trzyma sie na 2x 10mm klucz i 2 x13mm klucz aha .nalezy odkrecic srodkowe listwe poprzeczna na pasie od srodka bagaznika i mocowanie do siatki z prawej strony .
-
Świeci kontrolka ABS, gaśnie wyświetlacz, zagotowany akumulator. Od czego zacząć?
podstaw bez demontazu sam wklad elektryczny stacyjki i zobacz co sie bd dzialo.
-
Cewka audi a4 b5 1.8 ADR
kable i fajki sie sciagaja .ngk bedzie dobre
-
Drgania auta
gdzies ktos kiedys pisał aby doważyc kola na samochodzie ....
-
Temperatura silnika
jezeli na postoju mozna nagrzac auto do 90 stopni ,a w czasie jazdu spadnie do 70 to termostat na 100%.
-
BRD najpierw brak mocy puzniej przestał odpalac
czyli sie nie pomylilem bez kompa
-
problem z biegami
moze docisk sprzegla szwankuje .zalezy jak sie ulozy to jest problem lub go nie ma
-
Wymiana pompy ABS
tak sie sklada ze mam dwa auta ... zapraszam jak cos to zmienie ci lacznie z kodowaniem ...1,9 tez mam .wszyscy zawsze tak piszecie ze juz sie udalo po tym jak ktos powie prawde ,a tak to ':ja nie wiem jak" .jakbys byl kumaty to tego jest mnóstwo w necie ...kazdy kto ma stycznosc , nie pyta na forum jak sie koduje pompe abs i w ktorej ramce jest kodowanie ...szkoda czasu ......policz sobie ile kosztuje vcds od adako ,sun solus pro,dec superscan ,autocom sdp ,carman scan ,wszystko w oryginale nowe to przestaniesz cwaniakowac z swoim chinskim vcds ktorego nie umiesz uzyc ... jak naprawisz chociaz raz swoj samochod (a raczej taty) bez pomocy kogokolwiek,to wtedy zacznij komus udzielac wskazówek. mam 2,5 i jezdzi a nikt nie chce kupic takiego silnika bo problemowy niby ....wiec troche ci nie pyklo z tym jaki mam silnik .... wnioslem ci do sprawy dwa razy ,tylko ty chcialbys aby ci ktos napisal ktory klawisz w ktorym momencie masz wcisnac ... bo nie masz pojecia poza czytaj i kasuj ...takze troche pokory ..
-
Wymiana pompy ABS
nie dasz rady tego zrobic ,zglos sie do kogos kto umie sie poslugiwac vcds .a nie tylko czytac bledy .nie zasmiecam tylko dwa razy juz dostales gotowe instrukcje a nie umiesz ich wykorzystac , wiec nie udzwigniesz tematu wiec nie mow ze zasmiecam ....bierzesz sie za zmiane pompy a nie umiesz zczytac kodowania ...powodzenia
-
BRD najpierw brak mocy puzniej przestał odpalac
pewnie to zrobia jak bd na warsztacie ,chyba nikt w dzisiejszych czasach nie naprawia mlotkiem i srubokretem aut ... komputer wszystkiego nie pokaze ...jak wyswietla czujnik cisnienia doladowania to 1 na 100 jest walniety ,reszta to wadliwe turbo ....takze w komputer bym nie wierzył az tak bardzo .ci co naprawiaja moga potwierdzic ...a ci co maja tylko kabelki to kupuja czesci i podstawiaja ....skoro jedzie na warsztat to pewnie sb ktos z tym poradzi nie ma sensu przedczesnie wrózyc .takze juz sie nie wypowiadam .pozdr
-
BRD najpierw brak mocy puzniej przestał odpalac
jakby sie urwal to by specyficznie krecil ...nie spotkalem sie zeby pompowtrysk strzelil ,ale moze... sprobuj ten katalizator ... filtr paliwo rozumiem ze nie jest od nowosci ... mozecie jeszcze sprawdzic cisnienie paliwa za vacupompa
-
BRD najpierw brak mocy puzniej przestał odpalac
bo te 2,0tdi lubia glowice pękac . jak masz gdzie to sprobuj odkrecic katalizator od turbo i zobacz czy odpali ...
-
BRD najpierw brak mocy puzniej przestał odpalac
płynu chlodniczego nie dolewales przypadkiem czesto ?
-
Wymiana pompy ABS
"dobra ale ja moge spisac stare kody ze starej pompy. Wiec potrzebuje instrukcji jak zrobic wszystko kiedy moge spisac takie kody ? pisalem ze mam vcdsa najnowszego ... Z jakiej ramki mam wziac te kodowanie ?" ja nie nadazam http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/VW_Passat_(3C)_Brake_Electronics#Coding
-
Cieżkie palenie
no to raczej immo odpada
-
Wymiana pompy ABS
- Wymiana pompy ABS
piszesz ze masz blad czujnika ....- Wymiana pompy ABS
musisz miec program do diagnostyki vcds lub vag com lub cos w tym stylu .odczytujesz jakie jest kodowanie w ramce jak polaczysz sie z abs-em .piszesz na karteczce bo niby to 4 cyfry ale mozesz zapomniec ... zakladasz nowa pompe ,znow podlaczasz program i kodujesz to co spisales na kartce ... pozniej kalibracja czujnika skretu i test drogowy... a samego czujnika nie mozesz zmienic ?skoro to on jest problemem ?- Ciezko odpala na zimnym blb
raczej to nie napewno ... vcds to nie wszystko .mam oryginała i wiem ze nie pokazuje wielu rzeczy ,ale nie bede sie kłócic ... skoro nie pokazuje bledów to pewnie wszystko ok tylko focha strzelil - Wymiana pompy ABS