Treść opublikowana przez k232
-
wysoka temperatura
wyzyk, patrzyłeś na opakowanie od Wahlera przy ile stopniach się otwiera? Na tym co ja kupiłem było napisane, że powinien się otworzyć przy 93 stopniach, no ale gdyby się otworzył to by się włączyl wentylator i zbił by tą temp. a w czasie jazdy mam 100 stopni na klimatroniku a na vagu 96 stopni, może faktycznie się zacina?
-
A4 B5 ADR napinacz łańcucha rozrządu
Skoro napinacz wymieniony to nie wydaje mi się, żeby dalej klepał. A co z rozrządem, może coś źle ustawione? Chyba, że gdzieś kawałek jakiejś blaszki się dostało i stuka..
-
A4 B5 ADR napinacz łańcucha rozrządu
No wygląda na to, ze ciśnienie oleju mamy wykluczone. Filmik kiedy dasz, zeby to posłuchać?
-
wysoka temperatura
To wina czego skoro taka wysoka temp? A gdzie masz napisane, ze kazał?
-
wysoka temperatura
Czemu mi odpowiadasz pytaniem na pytanie? Odpowiedz raz a dosadnie jak wiesz czemu taka wysoka temp. A jak nie wiesz to zaprzestań pisać i może ktoś inny da rade pomoc.
-
wysoka temperatura
No bo Langista pisał, ze za wysoka temp. Wiec może faktycznie cos nie tak? Dolny waz ma być ciepły czy gorący czy chłodny czy zimny?
-
wysoka temperatura
Dlaczego zart? Z autem nic sie nie dzieje, ciepłem dmucha, chyba ze ta chlodnica faktycznie niedrożna,płukanie chłodnicy kwaskiem czy termostat?
-
wysoka temperatura
Langista, czyli co termostat u mnie?
-
wysoka temperatura
Tak ktoś na forum pisał Ja w swoim ADR benzyna na 51 kanale mam non stop 90 stopni, a na 49 mi pokazuje tak do 106 max a później już opada i tak 102 trzyma, jak jest 102 na 49 kanale to na vagu pokazuje 99 także czujnik git.
-
Odcina zapłon przy 4000
Ten czujnik odpowiada raczej za odpalanie, chociaż jak jest cos nie tak z czujnikami to raczej wywala błędy na vagu
-
Odcina zapłon przy 4000
Jak sprawdziłeś ten czujnik walu? Ciężko go wyciągnąć?
-
Odcina zapłon przy 4000
A dalo cos wyciągnięcie tego czujnika ?
-
wysoka temperatura
Radek nie wiem jaki masz silnik bo na tel jestem ale jak PB to dolny waz ma być zimny cały czas, gdzieś było na forum to pisane. Ile głów tyle pomysłów, masakra nie wiadomo w co ręce wsadzić
-
Ciężko odpala na zimnym
Mi tez właśnie faluja, najpierw wyczyszczę przepustnice, nowa odma i przewody a jak dalej lipa to wtedy trzeba sprawdzać z paliwem czy nie cofa, czujniki i idę bajery
-
Ciężko odpala na zimnym
Może być odma, nieszczelność, czujnik położenia wału korbowego, sprawdź błędy na kompie czy masz jakieś
-
Ustawienie przepustnicy
Tak jak wspomniałem robiłem na kanale 001, tak jak w opisie powyżej i pisało ADP OK, ale sprawdzę jeszcze na 098 bo dalej mam jakieś wahania obrotów, chyba, że odma łapie lewajkę
-
Ustawienie przepustnicy
098? Czy to? Zapłon włączony, silnik nie pracuje! [Wybór] [01 - Silnik] [bloki pomiarowe - 08] Wybierz grupę "098" (lub grupę "001" w niektórych pojazdach wyposażonych w sterowniki SIMOS i Marelli np. silniki ADY i AEE). [idź!] [Przełącz na Nastawy - 04] Po przełączeniu na Nastawy podstawowe w górnym, prawym polu ekranu pojawi się informacja: "Adapt. trwa" i rozpocznie się proces adaptacji. Można będzie również usłyszeć pracę przepustnicy i zauważyć jak zmieniają się pewne wartości wyświetlane przez program VAG-COM. System należy pozostawić w nastawach podstawowych przez około 30 sekund, po czym można ponownie przełączyć na : [bloki pomiarowe - 08] ...i gotowe. Ja w swoim robiłem na 001 bo na 098 nie miałem chyba nic, bez kitu sprawdzę to.. Ale mi chodzi o to jak zdemontuje się przepustnice to na niej są jakieś śrubki, którymi ustawia się całą przepustnicę. Gdzieś na forum passata to wyczytałem, i dlatego pytam czy tak faktycznie jest.
-
Odcina zapłon przy 4000
Napisz do Łukasz13 albo kamil-vag w sprawie logow, powinni pomoc.
-
Ustawienie przepustnicy
Witam Panowie czy w 1.8 ADR jest takie cos, jak sie wyciągnie przepustnice to ponoć na niej są jakieś 2 śrubki którymi sie ustawia całą przepustnice, ktoś wie jak to ustawić żeby było dobrze? Czy w tym silnikach tylko sie czyści przepustnice bez ustawiania?
- Silniczek krokowy?
-
wysoka temperatura
93 za mało czy za dużo ?
-
Ceny paliwa marzec 2026
Piś swoją drogą. Pieprzyć bezmózgie osoby, które głosowały na to COŚ ;/
-
Ceny paliwa marzec 2026
Bez kitu Rzeszów to samo, cena wczoraj 1.97 dziś ta sama stacja 2.20 zł ;D
-
Spalanie gazu i prawidłowa regulacja stag Audi a4b5 1.8 125km
Panowie jak powinno być ustawione nakładanie faz benzyna/gaz w kme nevo przy wtryskach zamontowanych na górnej oslonie silnika z długimi wezami?
-
Odcina zapłon przy 4000
Karol, zrób logi i daj komuś o sprawdzenia inaczej to co mogliamy to Ci podpowiedzieliśmy a tak to nic nie zrobimy. Dużo czasu logi nie zajmują a można na prawdę duO sie dowiedzieć na temat auta ?