Treść opublikowana przez k232
-
Pompa oleju 1.8 ADR
Witam, A co jeżeli u mnie się zaświeca kontrolka? Co prawda nie mierzyłem ciśnienia ale gość mi podpowiedział, że jest u mnie czujnik oleju 1,1 bara i mówił, że mogę zmienić na 0,9 bara czy to prawda, że sam siebie będę oszukiwał?
-
Spadają obroty i falują - prosze o pomoc !
Mi się tak zawsze dzieje jak daję auto do mechanika i prawdopodobnie dzieje się tak po zdjęciu klem z akumulatora Pojeżdżę 2 dni i wszystko wraca do normy
-
Grzanie się silnika ADR
Ja też u Siebie w ADR mam tak, że temp leciutko mi wzrasta ponad 90 stopni, nie przeszkadza mi to. Mechanik mi mówił, ze mam włożony termostat,który otwiera się przy 95 stopniach i nie ma możliwości aby temp stała przy 90 stopniach. Olewam to i jeżdżę. Jak wskazówka stoi troszkę ponad 90 stopni to po co się martwić? Gorzej jak by podchodziła do czerwonej wskazówki, a tak sikać na to ;D
-
Przewody elastyczne hamulcowe ( przód )
A co myślicie o firmie Bosch w tych przewodach?
-
Przewody elastyczne hamulcowe ( przód )
I jak te Textary?
-
Przewody elastyczne hamulcowe ( przód )
A jeżeli chodzi o przewody to jaka firma najlepsza? Mam do wyboru boscha 32 zł szt., TRW 38 zł szt., jakieś jeszcze powyżej 40 zł i chińskich to nawet nie piszę. Interesuje mnie bosch i trw i nie wiem, które wybrać.. Jeszcze słyszałem, że dobre są fedoro ale to już jak by ktoś mógł się coś o tym wypowiedzieć. Jeszcze jedno, przy tych przewodach są jakieś numerki czy jak mówię w sklepie , że przewody do mojego modelu to mają pasować bez kombinowania?
-
Powrót z oleju mineralnego na syntetyk/półsyntetyk
A cholera to nie było tak jak napisałem, gość zalał minerał, mamuśka nie wiedziała i jeździła na minerale rok czasu, później po roku zmieniony na półsyntetyk i później po 3 miesiącach znowu zmiana na półsyntetyk, czy po takim czasie na minerale można zmienić na ten Pełny syntetyk? Coś takiego znalazłem. Zalecane przez serwis : Lotos Quazar 5W30 Musashi Ty polecasz ten niżej? Coś takiego jak pisałeś wyżej?
-
Powrót z oleju mineralnego na syntetyk/półsyntetyk
I taki motul 5w30 mam wlać? Wystarczy przy następnej zmianie wlać syntetyk i zmienić filtr czy dla pewności zrobić płukanke?
-
Powrót z oleju mineralnego na syntetyk/półsyntetyk
Witam, Posiadam Kia Cerato 2005r. 1.5 CRDI TDI Auto od nowości kupione w Salonie ja jestem 1 właścicielem, przejechane ma na tą chwilę 135 tyś km. Potrzebuję się dowiedzieć jednej rzeczy. Wlewany był tam olej syntetyczny, później mamuśka zajechała do majstra i tamten nagle powiedział, że pasuje wlewać już półsyntetyk ale przy wymianie pomylił się i wlał mineralny.. Za jakiś miesiąc pojechałem do brata teścia, który pracuje w sziku jako Mechanik, zobaczył na kartce olejowej , że wlany został minerał, złapał się za głowę i natychmiast kazał jechać zmienić na półsyntetyk przynajmniej, później też gdzieś po 3 miesiącach znowu wymiana oleju, żeby się to jakoś wyczyściło z tego minerału.. teraz pytanie, czy można zrobić płukankę jakąś i wlewać Syntetyk czy już nie można wrócić? Nie chcę, żeby mi się zaczął silnik rozszczelniać itp... Magików w tej sprawie proszę o pomoc!
-
Kluczyk (Immobiliser?)
I lepiej po całej nocy palił?
-
Przewody elastyczne hamulcowe ( przód )
1 litr styknie?
-
Miska olejowa.
No są prze chu**.. z tych ludzi Bardzo pomogłeś , dzięki bardzo Nie, sam nie będę wymieniał muszę oddać do majstra jakiegoś, ale ciul wie czy zrobi mi to tak jak napisałeś czy po prostu na odpier*** się;/ Jak źle uszczelki pozaciska to będzie kapało cholera Skąd te numery wezmę? Muszę ściągnąć starą miskę i spisać z niej numery? Napisz mi jaki zestaw pasty i uszczelek, najlepsze mi napisz bo nie wiem jakie kupić
-
wymiana oleju i filtra oleju
Siemanko, Nie chcę spamować już nowym tematem, potrzebuję dobrać do mojego modelu auta Olej do skrzyni biegów? Będzie ktoś tak dobry i poda nazwę oleju i powie ile tam wchodzi litrów?
-
Przewody elastyczne hamulcowe ( przód )
Siemka, Popękane mam przewody elastyczne hamulcowe przednie po obydwu stronach, czy to jest coś poważnego? W razie gdy będę wymieniał te przewody domyślam się, że trzeba wymienić od razu płyn hamulcowy? Jaki płyn będzie najlepszy do mojego modelu auta? Proszę o jakieś porady
-
Miska olejowa.
Witam, Jak w temacie chodzi o miskę olejową, u mnie na misce olejowej jest prawdopodobnie przyspawana śrubka do spuszczania oleju. Już pewnie z tym nie da się nic zrobić? Jeżeli się nie da to wystarczy kupić całą miskę olejową czy coś jeszcze? Jak by ktoś mógł na zdjęciu pokazać jak to wszystko co mam kupić wygląda
-
Kluczyk (Immobiliser?)
Do autora, nie wiem jak jest u Ciebie, ale wczoraj miałem to samo. Ściągnąłem obudowę z głównego kluczyka, który używam, zobaczyłem ze fiolka od immo w kluczyku jest cała, więc pojechałem do gościa co siedzi w punkcie i dorabia kluczki, sprawdził mi obydwa kluczyki jakie mam, powiedział, że są dobre.. Wcześniej byłem u elektryka i ustawił mi kierownicę bo mówił, że za bardzo była podsunięta do przodu, i mówił, że trzeba zobaczyć którą stroną łapie kluczyk. Niestety nic to nie dało, dojechałem do domu i dalej nie mogłem odpalić, wieczorem pojechałem do znajomego gazownika, zakładał mi butle itp, mówię mu, że nie mogę zapalić auta bo mruga mi ciągle immo.. Zapalałem auto z 10x gość się wkurzył mówi mi wyjdź z tego auta, z powrotem wyciągnął mi kierownicę tak jak była przed wizytą u elektryka coś tam przy kluczyku poruszał , zajrzał pod maskę, poruszał bezpiecznikami i auto jak nowe.. Co ja nerwów przy tym zjadłem to pojęcia nie masz A wiesz co jeszcze spróbuj? Weź sobie ten główny kluczyk rozbierz na pół przyłóż immo do stacyjki a drugim kluczykiem spróbuj odpalić, jak to coś pomoże tzn, że stacyjka może dawać już złe fale do immo, tak mi gość tłumaczył, że w stacyjce jest jakaś antena co daje fale do immo. Jak wiesz mniej więcej o co chodzi w tym co piszę to na pewno dasz sobie radę Wracając do tematu. Jeżeli są problemy z immo, gdy te przewody idące do immo się wyczyści i zaleje jakimś specjalnym środkiem to możliwe jest to, że problemy się już nie będą pokazywać? Raz na tydzień mi może auto zgaśnie przy zapalaniu więc już coś immo na pewno szwankuje bo jest błąd na kompie, chodzi o to, że rano mi auto kręci z 2-3 sekundy , myślę, że to odpalanie robi właśnie immo, na ciepłym silniku od ręki pali. Jak oddam majstrowi auto, ściągnie układ kierowniczy dostanie się do immo zrobi porządek z tymi kabelkami wyczysci zaleje preparatem to czy to coś da czy szkoda kasy? Niech ktoś coś się wypowie
-
Kto się tego podejmie?
Szukam osoby, która się zna i podejmie się zrobić płukanki silnika, zmiany oleju, oczywiście po płukance trzeba będzie czyścić smoka i miskę olejową bo ciul wie jaki olej był u mnie wlany, z tego co mi goście mówili co zmieniali mi olej mówili, że prawdopodobnie był wlany mineralny bo był prawie jak miód.. Najlepiej by było jak by ta osoba była z Podkarpackiego! Czekam na chętnych Nie ma chętnych?
-
Odparowywanie szyb.
Mnie za bardzo drażni brudna szyba od środka także jak tylko się pojawi jakiś ślad to szybę od razu całą myję A może faktycznie jak jest mniejsza temp powietrza na zewnątrz to w aucie też musi być puszczona zimna czy ciepła? Na pewno coś z tymi temperaturami jest, tylko jak to ogarnąć? Klimę, zawsze wyłączam przed wyłączeniem auta Autem akurat wyjechałem z garażu, i ciągle stoi w garażu. Zaczęło walić deszczem i szyba tragedia Nie oszczędzam na paliwie tylko dziwi mnie, po co są nadmuchy w aucie skoro i tak nic nie dają?
-
Odparowywanie szyb.
Witam, chodzi mi o sam nadmuch bez klimy. Nadmuch nakur**a mało łba nie urwie a szyby zaparowane i jeszcze bardziej parują, czy to coś może zależeć od chłodnicy? Na klimie to nawet sekunda nie minie a szyby odparowane. Jakieś info mógłby ktoś dać w tej sprawie?
-
Polecane opony zimowe
Ja miałem dać opinię czy kupiłem Nokiany Fińskie, jednak przez tel powiedziano mi, że opony mają być początkiem września a dziś dzwoniłem i ma być dostawa do 2 tygodni także końcem września, coś będę wiedział dam znać
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
U mnie coś leciutko się ślini na tym wężyku pod spodem przy lewym przednim kole, mruczy mi kierownica przy skrętach, co z tym zrobić? Cały wężyk do wymiany? I czy kupować płyn Febi zielony czy oryginalny? Bo tu każdy podaje inny i kuźwa nie wiadomo co do czego A jeszcze jedno, jak najlepiej zrobić wymiankę oleju do wspomagania? Coś słyszałem, że jest przy tym trochę zabawy ;/
-
Polecane opony zimowe
Jak ktoś lata w zimie praca dom i coś tam po mieście mówię też o sobie bo ja codziennie takie trasy robię więc mi głośność nic nie przeszkadza, a jeżeli opona jest dobra to trzeba brać i tyle Lato to wiadomo, że trzeba pomyśleć nad czymś lepszym ale zima jeszcze taka trasa? Szkoda przepłacać
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Czudec, blisko mnie Witaj
-
Polecane opony zimowe
Wywnioskowałem po tym naszych wszystkich wpisach, że po co przepłacać za opony skoro za mniejszą cenę też można mieć dobre? Nie zawsze duża kasa idzie za lepszą oponą.. Po co płacić 1000 zł na komplet jak można kupić NP. Dębicę za 600 zł i tak samo mieć na 4-5 sezonów? Nawet nie wiem czy ta za 1000 zł będzie na te 4 sezony. A dębica też ma miękką gumę i ponadto jest cicha na drodze co ludzie szczególnie zwracają na to uwagę
-
Polecane opony zimowe
Ja biorę standard 195/65 R15. Jak nie będzie opon zimowcyh Nokian WR D3 Fińskich, to biorę Dębica Frigo HP lub Dębica Frigo 2