Treść opublikowana przez TomOskroba
-
Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR
w b8 może tak
-
2.0 ALT jaka instalacje polecacie ?
instalacja STAG GO FAST wtryski HANA GOLD reduktor miałem od nowości ALASKĘ co było kolosalnym błędem ze strony gazownika tydzień temu zamieniłem na KME (do 200koni) i śmiga jak trzeba zbiornik 55 L
-
Płyn chłodniczy - czy wymieniać?
jest tego troche no ale jak kto dba tak ma
-
Rozwiązanie problemu poboru oleju w Audi A4 B6 2.0 ALT
Polecam sie przyjżec czujnikowi predkości obrotowej silnika G28... u mnie długi czas miał osłabienia po nagrzaniu aż wkoncu sie nie dało jechac wtrasie powyzej 110km/h i wkoncu problemy z zapalaniem. wymieniłem czujnik na urlopie metoda od góry (masakra) na zamiennik MEYLE za 150 zł i po miesiącu probpemy zaczeły sie od nowa tylko troche szybciej.... jak sie nagrzeje to muli strasznie i juz pare razy miałem problem z odpaleniem i bląd EPC...czeka mnie ponowna wymiana tym razem na Boscha
-
Wibracje auta na biegu jałowym i nie tylko 2.0 ALT
no i jak tam Panie darecki ? u mnie też delikatnie telepie silnikiem, a jak zostawiam na jałowym to mam wrażenie że zaraz mi zgaśnie dodatkowo przy np; otwieraniu szyb samochodem telepie dużo mocniej i przygasają światła co równa się temu że łożyska szczotki itp w alternatorze już się zużyły.
-
Płyn chłodniczy - czy wymieniać?
tak samo jest w przypadku wszystkich płynów ? hamulcowy też co 5 lat ?
-
Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR
czyli wychodzi na to że mam jeszcze rok kolega tez tak mówił, w styczniu jak patrzyliśmy na pasek to stwierdził dobry stan + to że napisy nie były pościerane. dzieki
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
na Ciepłym powietrzu też Ci śmierdzi ? na ECON i na zwykłym ?
-
Płyn chłodniczy - czy wymieniać?
ja tam tylko dolewam i jest
-
Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR
odświeżam temat, nie wiem czym mam się już sugerować. miałem rozrząd wymieniany przed poprzedniego właściciela przy 180 TKM (2013 r.), teraz jest 218 TKM (2016) wygląda na to że zrobił 38 tysięcy, chciałbym dociągnąć do 60 tysięcy (bo tak się zaleca) pytanie. czy czas wymiany też się liczy ? niedługo w październiku 2017 miną 4 lata od wymiany. co zalecacie ?
-
2.0 ALT jaka instalacje polecacie ?
ja podobnie, po wymianie reduktora na dobry również można powiedzieć że zapłaciłem 2700 zł z tym że ja dopiero zrobiłem 17 tyś na niej spalanie mam podobne jeżeli chodzi o ALT najważniejsze jest BARDZO DOBRE WYSTROJENIE INSTALACJI to 80% sukcesu
-
Wahacze SKV
można i tak kombinować ja zaryzykuje na całym komplecie (oprócz łączników stabilizatora)
-
Szarpanie dławienie na zimnym ...
ja również miAŁEM kiepski reduktor który miał problemy z ciśnieniem już nawet jak ruszałem na 1 biegu zmieniłem reduktor i regulacja jest b. dobra, wystrojony jak malina. jednak to nie rozwiązało problemu, problem leżał w zimnym vagu
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
wracając do tematu koledzy mieli dużo racji z wietrzeniem, teraz gdy jest chłodniej na dworzu i używam ciepłej temperatury to powietrze jest świeże i czyste na lato zaaplikuję granat i zacznę wietrzyć klimę bez odbioru ;D jeszcze pytanko odnośnie klimatyzacji, podobno po nocy jak wsiadamy do samochodu (bez znaczenia czy puszczamy zimno czy ciepło) po włączeniu klimy lepiej otworzyć okna na chwilkę aby wszystkie bakterie wywiało ? prawda/fałsz ?
-
Downpipe, intercooler
AUTOPASJA na młocinach ul. Heroldów 9 572 620 200
-
Kursy, Szkolenia
pracuję w motoreduktorach, pracowałem pół roku na CNC jednak bez szkolenia.... uczył mnie pracownik. niestety trochę się zraziłem bo rozwaliłem głowicę ( naprawa 10 tyś) co prawda podstawy znam i może faktycznie wypadało by zrobić ''prawdziwy kurs'' przeprowadzka do Olsztyna ? odp: :D :D :D :D jakieś konkretne modele tokarek/ frezarek ? jest ich trochę i z tego co wiem są kursy ogólne jak i te na daną maszynę. u mnie w firmie raczej nie będzie już dla mnie miejsca przy maszynie
-
Kursy, Szkolenia
Witam ! w tym temacie ( mam nadzieję że takiego nie było - nic nie znalazłem - ) chciałbym poruszyć kwestię kursów/szkoleń czy ktoś na forum jest po jakimś ? jakie warto robić ? sam myślałem o kursie spawania, jednak czytałem że prosta metoda (MiG) 141. ma już tylu kursantów że ciężko znaleźć po tym pracę. pomysłów trochę jest pytanie tylko czy trafionych, jednak najlepiej uderzyć w rynek w którym jest potrzebny człowiek do roboty...
-
Jak sprawdzacie poziom oleju?
ja sprawdzam na rozgrzanym silniku, odczekuję 15 minut po zgaszeniu silnika i sprawdzam olej. testowałem wiele metod i tak okazała się najbardziej prawidłowa. Tyle że ja mam benzynkę
-
Wahacze SKV
Po1. LEM wytrzymał mi 14 lat 220 tyś bo jeździł w Niemczech, myślisz że w Polsce tyle wytrzyma ? Po2. ,, skv po 15 tyś już są problemy '' na MS np. większość osób na forum robi 40-50K i jeżdżą dalej Po3. tak jak już mówiłem jest to taka ,,opcja ratalna'' wiadomo że nie pojadą tyle co lemy ale płacisz dużo mniej ja zaryzykuję. jeżeli coś się będzie dziać i mnie zacznie to denerwować to nie będę się zastanawiał i kupię LEMY kończmy offtopa
-
Kolizja Audi a4 b6 avant
nie jestem ekspertem ale się wypowiem nie wydaje mi się żeby cena była zaniżona 8200 netto za błotnik, drzwi tylne i kawałek przednich + ta felga. jeżeli chodzi o nieuwzględnioną felgę to możesz odwołać się do decyzji i jest duża szansa że coś wywalczysz. oni wysyłają taką wstępną wycenę, jeden klepnie a drugi będzie się kłócił. oczywiście to tylko moja opinia !
-
Wahacze SKV
dobra cena ja mam nalatane 220TKM i orginalne zaczęły padać
-
Wahacze SKV
to sobie kupuj lema za 2500 i rób samochodem 300tkm który ma już ponad 200tKm milion razy było napisane że lemy są lepsze. KAŻDY JUŻ O TYM WIE temat jest po to żeby ktoś kogo nie stać na wszystko ORI a chce jeździć a4 b6 mógł znaleźć tani zamiennik
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
już nie ma nie chcę z allegro kupować, może to jest to samo ale przeczucie mówi mi żeby unikać części samochodowych z allegro
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
tak troszkę zaofftopię wiecie może kto z forum ma w ofercie wahacze MASTER SPORT
-
Muzyka w naszych autkach
jak ktoś lubi dobry house'ik https://www.youtube.com/watch?v=85fQ7uBlmZw edit:a to było nic. ten kawałek będzie hitem !