Treść opublikowana przez TomOskroba
-
Ciekawe filmy warte obejrzenia
kto olgądał ?: http://www.filmweb.pl/film/Lucy-2014-687712 nie jest to nowość ale wg mnie ciekawy film no i oczywiście stary hit bijący niejeden film tarantino !: http://www.filmweb.pl/Old.Boy
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
co raz bardziej jestem przekonany co do tych MS za taką cenę co niektórzy robią ponad 50K więc myślę że jak narazie MS jest na 1. Miejscu PS; zajebistą masz felgę Hugo też bym taką chciał białą do swojego niebieskiego auta
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
to naprawdę dobry wynik
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
a ile przebiegu przez te 3 lata ? bo niektórzy przez 3 lata zrobią 20TKM
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
zgadzam się z przedmówcą, to jest bez sensu... gwarancja w większości przypadków to kłopot, zawsze starają się jakoś wykręcić. każdy promuje swój produkt i go sprzedaje, bo na tym zarabia... nie chcecie to nie kupujcie tych wahaczy i tyle ! łapanie za słówka nie ma najmniejszego sensu... jak nie kupisz to się nie przekonasz, dziękuję dobranoc tyle w temacie. miłego poniedziałku
-
Wahacze SKV
podobno jedna osoba która narzekała i płakała, okazało się że był to błąd montażu, mimo wszystko wymienili na nowy element. nie pamiętam nicku, w każdym bądź razie gość zamilkł. byle kto może wejść i obrzucać gównem, nie ma co zakładać z góry
-
Wahacze SKV
czekamy zatem
-
Spalanie gazu ile?
ja mma teraz nowy reduktor + poprawnie skalibrowaną instalację. zatankuję do pełna przejadę do momentu aż do ostatniej kropli i napiszę ile robię na baku, na pewno będzie więcej
-
Uboga mieszanka - Rozebrany Kolektor Ssący - lewe powietrze
tak, ja też mam na 13 ms kolosalna zmiana, na 14 ms szarpał mocno a przy 13 poprawa w 70%. czuły jak cholera fajnie, kolejny ciekawy artykuł do studiowania, na pewno przeczytam
-
Problem z silnikiem 2.0 AWA
masakra . te 2.0 FSI to jakiś absurd, już kolejny post od użytkownika gdzie fura się sypie + 2 znajomych ma silniki w b6 FSI i krocie wydali na naprawę silnika, w dwóch przypadkach tłoki
-
Uboga mieszanka - Rozebrany Kolektor Ssący - lewe powietrze
w takim razie, trzeba będzie je odwiedzić sam w tym temacie już nic nie zrobię w każdym razie problem ubogiej mieszanki wyskoczył przez źle wyregulowany gaz, a przede wszystkim przez źle dobrany reduktor który wariował po 3,5 k obrotów. przestroga dla innych zagazowanych ALT napiszę jeszcze jak ogarnę zimny vag dzięki za dobre rady Edit: udało mi się ustawić ! występuje jeszcze delikatne szarpanie ale jest znikome, nie przeszkadza w jeździe bawiłem się blokiem w STAGU, jest taka specjalna opcja dla aut z grupy VAG.
-
Uboga mieszanka - Rozebrany Kolektor Ssący - lewe powietrze
u mnie też nie ma ubogo w pełnym zakresie obrotów, tyle że dopiero po rozgrzaniu silnika, w momencie rozgrzewania jest ubogo. być może tego ne umiał zrobić, nie każdy jest specjalistą w zakresie ALT na + dobrze skalibrowany GAZ , nie potrafił jednak ogarnąć tych czasów wtrysków w momencie rozgrzewania, w programie było widać ewidentnie że przy depnięciu czasy wtrysków gazu są baaaardzo długie i dlatego tak się dławi. tu potrzeba kogoś kto kalibrował już sobie zimny vag. domyślam się że można się tego pozbyć, jednak nie każdy to potrafi.
-
Uboga mieszanka - Rozebrany Kolektor Ssący - lewe powietrze
zgadza się mordko, jednak wszystkie inne objawy podpowiadały jakoś temu że na benzynie jeździ źle, a tak naprawdę jak pisałeś jeździ dobrze, mieści się w normach... zbyt dużo człek na raz chciał zrobić i się zakręcił jedyne co zrobiłem w tej kwestii to pozbyłem się kata, wycięty katalizator okazał się koniecznością, zawiozłem koledze wkład i powiedział że wygląda tak jakbym w ognisku nim palił spalony na maxa. już niedługo napiszę na forum co i jak po regulacji lpg i montażem 'odpowiedniego' reduktora Pozdrawiam a więc tak, jestem świeżo po wymianie reduktora na KME SILVER który fabrycznie obsługuje auta do 150 KM a po przerobieniu gazownika ogarnie nawet 200, no ale mniejsza o to. po zamianie reduktora przeszliśmy do kalibracji, gazownik dodatkowo wrzucił sondę w wydech aby zbadać mieszankę, dzięki temu wszystkiego się dowiedzieliśmy. pierwsze 20-25 minut jazdy na benzynie i... okazało się że silnik do momentu rozgrzania silnika jeździ ubogo... automatycznie w momencie osiągnięcia 90*C (pełnego rozgrzania) sonda koryguje mieszankę i błyskawicznie mieszanka była dobra, silnik jeździ na zdrowo. teraz wiadomo dlaczego szarpie na gazie w momencie nagrzewania ! tylko pytanie dlaczego tak jest i jak to ogarnąć ? może tak ma po prostu być. jeżeli chodzi o gaz to jeździliśmy na alasce i tam spadki cisnienia miałem już przy ruszaniu .. ustawienie było wręcz spaczone jeździliśmy około godziny ( to się nazywa kalibracja ) i ustawiliśmy gaz idealnie. reduktor w ogóle się nie poci jak dojeżdżam do 6.5- 7K obrotów. silnik odżył i mam wrażenie że jeździ lepiej na gazie niż na benzynie ewentualnie mogę wkleić jeszcze logi. wracając do benzyny to co jest przyczyną tej ubogiej mieszanki do tego momentu rozgrzania ? dlaczego tak jest ? czy tak ma być ? jeżeli nie to co należy poczynić dalej ? powtórzę jeszcze raz że później mieszanka jest skorygowana i wg; pomiarów jak najbardziej zdrowa, gaz już też jest ustawiony wzorcowo idealnie pod mapę benzyny. bez błędów, bez spadków ciśnienia.
-
Regeneracja: przycisków climatronic, rączek drzwi, włącznika świateł - A4 B6/B7 - tematy zebrane z forum
dokladnie jest jeszcze kolega, zapomniałem
-
Oklejanie dekorów
za oklejanie płącisz max 70 zł zalezy ile folii pojdzie a hydrografika takich elementów ile kosztuje ?
-
Regeneracja: przycisków climatronic, rączek drzwi, włącznika świateł - A4 B6/B7 - tematy zebrane z forum
https://www.facebook.com/Auto-Diagnose-Szablony-AUDI-Regeneracja-572838776204492/ jak masz fejsa to wklej sobie ten link. mają naprawdę tanie te szablony i dają każdą zamówioną naklejkę podwójnie gratisowo w razie jakby coś poszło nie tak
-
Wymiana napinacza i łańcuszka rozrządu.
odświeżam i mam pytanie, wiadomo że w co 3 ALT w końcu ten napinacz/łańcuch zaczyna pracować jak traktor co jest dokładnie przyczyną ? łańcuch ? czy napinacz ? czy trzeba wymieniać od razu obie te rzeczy ? czy jazda na tym już zużytym jest niewskazana ? nie słyszałem żeby silnik dostawał przez to po d*pie.
-
Oklejanie dekorów
wygląda trochę jakbyś drucianą szczotką kleił albo mi się tak wydaje bo jest 6;32
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
racja dzieki za link
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
ej..............................a gdzie kupić ?
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
ozonowanie działa na nawiewy i odświeża samochód, nijak się to ma do odgrzybiania parownika
-
Obklejenie Carbonem
Dekory okleic to rozumiem ale kanał to się chyba raczej maluje
-
Szarpanie dławienie na zimnym ...
Po pierwszych 10-12 Tkm zaleca się sprawdzenie instalacji w celu zweryfikowania poprawności jej działania. Wg mnie u Ciebie to typowy objaw złej kalibracji. Gazownik powinien przejrzeć instalację i ja ustawić poprawnie. Oczywiście powiedz mu o tych objawach. Co do moich ustawień najpierw zmieniam reduktor na poprawny, potem pobawie się zimnym vagiem.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Wujek Google wszystko Ci powie;)
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
a mówiłęś że kumaty i nie jakiś tam spekulant