Treść opublikowana przez TomOskroba
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
to oczywiste że na krótkich trasach pochłonie więcej oleju niż w trasie
-
Ściąga Lekko W Lewo
no wlasnie powinno też się zrobić zbieżność raz na jakiś czas, ja założyłem nowe koła z letnimi oponami, dopompowalem i hejka moze to tez być przyczyną
-
Ściąga Lekko W Lewo
yyyy końcówki drążków również wymieniłem, dolne były w dobrym stanie no ale fakt nie przewidzisz mogło coś sypnąć ok dzieki za info
-
Ściąga Lekko W Lewo
odswieżam temat, ja wymieniałem w marcu 2 z 4 wahaczy przednich, wtedy również ściągało w lewo ale przy tym ewidentnie było słychać skrzypiące zawieszenie przy podjeżdżaniu na np; wysepke itp. wymieniłem, zrobiłem zbieżność i było cacy, ostatnio znów ściąga mnie na lewą stronę, postępowało to z tygodnia na tydzień a teraz już naprwadę mocno ciągnie jednak nie słyszę żadnych niepokojących odgłosów w zawieszeniu, co może być przyczyną ? dodam że napewno mam delikatny luz na maglownicy, ale czy to od tego ? Pozdrawiam
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Ja z ALT'ka licznikowo wykręciłem 220 km/h i powiem szczerze, że gdyby nie fakt temperatury tylko +5 to bym dłużej trzymał w podłodze wydaje mi się że u mnie też by pojechał więcej niż te 212 km/h jestem świeżo po pucowaniu przepustniy, wymianie filtrów itp. miał jeszcze ochote, jednak trasa zbyt krótka bądź kierowcy jadą lewym 150 KM/H
-
Brak mocy audi a4 [b6 1.8t 190 km bex]
tutaj kolega opisał to wyśmienicie, czytaj od początku co trzeba mieć, jak zainstalować itp itd i zrób logi tych grup które napisał: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/337354-20-alt-podstawowa-diagnostyka-i-informacje/ ja też nie wiedziałem ocb ale opis jest profejsonalny i posłużył już wielu osobom
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
PIANKA DELPHI PSIKANA JEDNORAZOWO (3/4 puszki) PROSTO NA PAROWNIK, zostawiamy samochód na noc i rano odpalamy klime ciesząc się świeżością. UWAGA! PREPARAT STOSUJEMY TYLKO GDY KLIMA JEST SUCHA ! NAJLEPIEJ PO NOCY POSTOJU SAMOCHODU. BEZ WŁĄCZANIA KLIMY po co ludzie gadacie farmazony że np; nie pianka skoro ona idealnie odgrzybia, tak jak pewnie połowa preparatów o których piszecie... poprostu trzeba wiedzieć dokladnie jak uzywac.
-
Brak mocy audi a4 [b6 1.8t 190 km bex]
logi przybliżą dokładnie do problemu, będzie wiadomo czy to wina nieszczelności dokladnego miejsca nie jest w stanie określić, trzeba szukać. to mój temat00, co prawda trochę odbiega od Twojego ale chłopaki podali kilka sposobów na sprawdzenie nieszczelności. poczytaj. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/357622-uboga-mieszanka-rozebrany-kolektor-ssacy-lewe-powietrze/ ja mam wolnossący akurat więc u mnie dolot jest krótki u Ciebie to już cała gałąź więc możliwe że gdzieś jest nieszczelność. jeżeli chodzi o ten dźwięk przy dodawaniu gazu to może być również objaw padającej turbinki. oczywiście to tylko moje odgórne założenia z tą wskazówką to zupełnie nie wiem ocb
-
Brak mocy audi a4 [b6 1.8t 190 km bex]
Hmm może nieszczelność w dolocie ? przydało by się zrobić logi
-
Regeneracja: przycisków climatronic, rączek drzwi, włącznika świateł - A4 B6/B7 - tematy zebrane z forum
połysk może być, aby dało się to wycierać jakos ! tym bollem smarowałem naprawdę sporo ale efekt ten sam
-
Regeneracja: przycisków climatronic, rączek drzwi, włącznika świateł - A4 B6/B7 - tematy zebrane z forum
ktoś tutaj polecał lakier BOLL do plastików, kupiłem go ale do wnętrza się nie nadaje ! pomalowałem schowek, jest on chropowaty i nie da się go myć, szukał bym jakiegoś matowego, żeby plastiki miały poślizg i dało by je umyć, jakieś propozycje ?
-
Demontaż całej tapicerki samochodowej
świetny ze mnie wyszukiwacz, nie znałem nazwy ''tunel'' .... dlatego nie mogłem znaleźc dziekuje !
-
Demontaż całej tapicerki samochodowej
Witam ! mam taki pomysł żeby odrestaurować sobie tapicerke w samochodzie.. chodzi mi o wszystkie elementy boczki drzwi (to akurat wiem jak zdjąć), schowek (również) nurtuje mnie pytanie jak ściągnąć tą obudowę która idzie koło ręcznego, skrzyni biegów i dookoła radia. demontował ktoś ? jakieś rady ? skąd zacząć ? PS: szukałem na forum podobnnego tematu ale nie mogłem nic znaleźć, jeżeli taki temat już był proszę o przekierowanie Pozdrawiam !
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
dokładnie
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
BŁĄD, to parownik.. nagrzewnica chyba jest bliżej w każdym bądź razie edytując to co napisałem wyżej, odpaliłem samochód włączyłem klimatyzację i odrazu poczułem czysty powiew świeżego powietrza z kratek. teraz jakiś zapachowy granacik i klima z głowy
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
dokładnie tak ! nikt nie dba o klimatyzację zaraz po wyjeździe z salonu, zaczynamy działać dopiero gdy zaczyna śmierdzieć ja wczoraj rozebrałem schowek, wyciągnąłem gumę która zasłania aluminiowy parownik, kupiłem środek firmy DELPHI (kolega robił tym nie jedną klimę i cycuś pipeczka) wpsiukałem 3/4 preparatu do środka (wystarczy połowa) za pomocą rurki, starałem się kierować na tą aluminiową kratkę aż do momentu zapchania pianą całego środka. Zostawiłem tak na noc i dzisiaj po pracy odpalę klimę aby sobie pochodziła, dam znać później jakie efekty są u mnie. oczywiście odgrzybiamy klimę nie odrazu po wyłączeniu auta. najlepiej zrobić to po nocnym postoju samochodu, klima ma być sucha ! oczywiście po całym zabiegu przez 2 godziny nie powinno się włączać klimatyzacji i słyszałem że to jest absolutne minimum. ja zostawiłem na 12h bo i tak ostatnio nim nie jeżdżę. wkrótce edytuję post. pozdrawiam
-
Podstawowa diagnostyka i informacje A4 B6/B7 2.0 ALT
CZYTAJ CO SIĘ PISZE WYZEJ proponuję założyć nowy temat w odpowiednim dziale, opisać dany problem i wstawić logi nie ma co zaśmiecać tematu Pozdrawiam
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
kazdy z nas ma inaczej traktowany przez poprzednich wlascicieli samochód, Ci którym bierze 1L na 10000KM mają szczęście i chyba poprzednimi właścicielami ich A4 byli mechanicy a dzisiaj tak na offtopie pojade po ostatnim czyszczeniu przepływówki i przepustnicy, na trasie leciałem 212Km/h (tyle ile wynosi Vmax) i myślę że chciał troszke więcej co oznacza że silnik laleczka oczywiscie ze względu na pobór oleju nie polecam takich prędkości
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
obyś miał racje i zdrowe płuca użyję tego granatu po czyszczeniu parownika
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
nie uważam tak że tylko on działa, chodzi o to że parownik jest przyczyną smrodu, nie zadne inne kratki sratki i dziurawe gatki granat ani ozon nie pozbędą się grzyba, mogą jedynie usunąć brzydki zapach, grzyb pozostaje dalej, również w płucach
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
a Ty zapewne pałujesz się przy zdjęciu Tuska co ? od lat w kazdym kolejnym samochodzie uzywasz tylko granatu a nie pomyslales przypadkiem wielka głowo że były właściciel mógł robić klime za ciebie ? parownik nie zachodzi grzybem raz w roku, więc granat moze dawać Ci jedynie zapaszek i działać bo nie masz grzyba na parowniku.
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
Panowie, kolega pracuje na co dzień w klimatyzacji samochodowej od paru lat i jedyne co mi powiedział to jest to że żadne ozonowanie, granaty, preparaty wpsikiwane do kratek nawiewów... NIC TO NIE DAJE ! jedyne co powinnniśmy odgrzybiać to parownik, to na nim osiada się grzyb, tylko i wyłącznie parownik poleca też preparat który idelanie sobie z tym radzi i smród znika zrobię dzisiaj edit i napiszę nazwę, sam będę dzisiaj odgrzybiał.
-
Podstawowa diagnostyka i informacje A4 B6/B7 2.0 ALT
proponuję zamknięcie tego tematu. dalsze offtopy wprowadzają tylko w błąd
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Odezwij się priv Bierze ci nadal olej po tej przeróbce ? on już ma 1.9 tdi zapytaj o powód zmiany :<
-
Rozwiązanie problemu poboru oleju w Audi A4 B6 2.0 ALT
że bierze olej i że to normalne, trzeba tego pilnować mam dobrą oferte, grzech nie sprzedać, już taka kasa mi się za niego nie trafi. posmigam na jakiejś miejskiej toyocie II do czasu aż nie uzbieram na jakieś inne audi. marka mi się naprawdę spodobała, napewno będę szukał jakiejś A6 kombi, no ale dosyć już offtopa