Treść opublikowana przez TomOskroba
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
15 minut po zgaszeniu, tak mówi aso audi
-
Rozwiązanie problemu poboru oleju w Audi A4 B6 2.0 ALT
W przypadku ALT to chyba tylko zakup całej kraty oleju i do bagażnika... Ja się cieszyłem, że mi bierze 1l na 1600 km, jezdzę teraz głównie po mieście, temperatura wysoka, bo idzie lato i dolewam teraz 2 razy częściej... Co zrobić... trrzeba trzymać ten poziom oleju min. na 3/4 bagnetu, mniej weźmie.. sprawdzone, kiedy jest mniej niz polowa to potrafi wyczyścić wszystko, bagnet suchy. na castrolu 1L=1000KM a teraz na motulu jak narazie mniej dolewki, mogę oscylować tak teraz że bierze 1L = 1500KM powiem coś jak wleje całą butle Co racja to racja. Jeżeli mam 3./4 bagnetu po dolewce 300ml, to jest na bagnecie zawsze olej i przejechane 340km ostatnio.Wyglądało to mniej więcej tak: Więc przed trasą dolałem 300ml i ruszyłem nie sprawdzając poziomu podczas trasy tylko zrobiłem te 340 i jak się okazało po sprawdzeniu już na zimnym silniku na bagnecie było trochę poniżej 3/4. Oczywiście kontrolka co 100km OIL MIN. tak, w każdej b6 jest inaczej, zależy jak była traktowana przez te swoje 12-16 lat życia u mnie potrafi trzymać połowę na bagnecie, pozniej sprawdzam po dwóch dniach (zapalam silnik na 1-2 min) gasze, wyciągam bagnet a tam pusto zdecydowanie nie jest to silnik stworzony do tras, cierpliwość powoli się kończy piekna buda, motor ok ale te wciąganie oleju staje się uporczywe... jeszcze nie dawno mowilem że mi to nie przeszkadza... aż do czasu gdy zacząłem jeździć wiecej... dolewka, pojechac po olej pare km.. sprawdzic, pojecac 120 km znó sprawdzic, dolać i tak w kółko. czas chyba zastanowić się nad zmianą
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
to znaczy ? ile komplet przód ?
-
Rozwiązanie problemu poboru oleju w Audi A4 B6 2.0 ALT
kolega poszpera trochę po forum
-
dziwne odgłosy podczas skręcania
obstawiam łożyska
-
Rozwiązanie problemu poboru oleju w Audi A4 B6 2.0 ALT
W przypadku ALT to chyba tylko zakup całej kraty oleju i do bagażnika... Ja się cieszyłem, że mi bierze 1l na 1600 km, jezdzę teraz głównie po mieście, temperatura wysoka, bo idzie lato i dolewam teraz 2 razy częściej... Co zrobić... trrzeba trzymać ten poziom oleju min. na 3/4 bagnetu, mniej weźmie.. sprawdzone, kiedy jest mniej niz polowa to potrafi wyczyścić wszystko, bagnet suchy. na castrolu 1L=1000KM a teraz na motulu jak narazie mniej dolewki, mogę oscylować tak teraz że bierze 1L = 1500KM powiem coś jak wleje całą butle
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
a czyściłeś ? Czyściłem 2 lata temu oj mordeczko po 2 latach przeczyścił bym znowu, i podejmował decyzje kupna jak czyszczenie nic nie da
-
Podstawowa diagnostyka i informacje A4 B6/B7 2.0 ALT
powoli spokojnie, od początku.OPIS jest banalny, na chłodno ja też miałem mały problem ale wszystko się wyjaśniło
-
[B6 ALT] Audi A4 B6 po remoncie to samo bierze olej.
A nie macie może też wyciek w okolicy skrzyni? ani grama
-
Rozwiązanie problemu poboru oleju w Audi A4 B6 2.0 ALT
nie tylko w Twoim, wczesniej koledzy robili to samo temat przerabiany 1000000 razy jak brał takbierze
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
a czyściłeś ?
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
jaki koszt oleju no i przede wszystkim jak w zime na tym 5w40 ?
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
tym smaym sie kierowałem zmieniając olej... 5w w lato dadzą radę, w zimę będzie dużo gorzej. 226k + 50k cofnięte w benzyniaku ? powiem Ci że każda nasza B6 ma przebiegi od 200+ w górę, mniej więcej jak patrzę na forum przebiegi są naprawdę do siebie zbliżone.. myślę że w benzynie mało który był kręcony może nie znam życia ale tak obstawiam
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
dobra recenzja, nie ryzykuję w takim razie dzieki za info
-
Listwy Dekory LED
no i super ! teraz już wszystko wiem dzieki !
-
Listwy Dekory LED
koledzy mam problem z jedną rzecza, troche wstyd o tym pisać bo facet powinien to wiedzieć, a jak nie wie to nie powinien się za to zabierać no ale spróbojmy. ogarnąłem cały ten proceder tylko na końcu gdy już szukamy kabli w które się ,,wlutować" nie wiem jak t ozrobic mamy mase i 12v no i skad mam wiedziec w który się wpiąc jakim kablem ? (który do którego) no i gdzie mogę się wpiąć w tylnich drzwiach i dekorach z przodu ? czekam pojazdy pozdrawiam
-
Dziwne szarpanie przy zmianie biegu...
tak tak, czytałem na szybko i pomyliłem O_O
-
Dziwne szarpanie przy zmianie biegu...
ja to panikarz jednak jestem ! zapominałem też że wszystko to wina zapchanego katalizatora dlatego mi szarpie, a pulsowanie na sprzegle wystepuje tylko gdy mam włączoną klime ! (parownik pracuje) ku przestrodze radzę sprawdzić stan katalizatora no i czy te pulsowanie na sprzegle to wlasnie nie jest przypadkiem parownik ! Pzdr
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
jest jeszcze jeden myk panowie który właśnie testuje kolega w swojej BMW OLEJ MINERALNY nie chce czegoś przekręcić bo kolega mówił coś że ten olej leje się tirom, czyli w silnik gdzie sprężania i obciążenia są MEGA DUŻE. jak narazie przejechał 500 km i nic nie wlał, pytanie tylko jak silnik to znosi. narazie jestem z nim w kontakcie jak wszystko bedzie ok to przy nastepnej wymianie oleju zaryzykuje i zaleje mineralnym. oczywiście dobrym nie jakimś tam syfem. duzo w tym co napisałem jest znaków zapytania ale może to jest jedno z niewielu rozwiązań na pobór oleju
-
[B6 ALT] Audi A4 B6 po remoncie to samo bierze olej.
ja nie robię jakichś specjalnie dużych tras, ostatnio miałem trochę więcej.. na MOTULU bierze mniej niż 1l 1000km no ale i tak jest to uporczywe, to po jakims czasie poprostu męczy człowieka, nie chodzi o strach że silnik jeździ na oil miin bo to żaden problem, to staje się poprostu wkurzające no ale cóż, trzeba dolewać i jeździć, albo sprzedawać. zawsze chciałem wolnossący, bez turbo... 2.0 jeżeli chodzi o koszt utrzymania to chyba najlepsza dla mnie opcja, na 3.0 poprostu mnie jeszcze nie stać
-
Dziwne szarpanie przy zmianie biegu...
Odświeżam temat, mam takie same objawy, najgorsze szarpanie jest z 1 biegu na 2, to jest totalna porażka, przy 3 juz nie ma takiej tragedii no i po delikatnym wciśnięciu sprzęgła czuć bicie, zaczęło się od tego metalicznego klekotu gdzieś w okolicach silnika który znika kiedy wciskam sprzęgło załączam filmik ! http://www75.zippyshare.com/v/jnVlEVrx/file.html (nie wiem jak wstawić filmik do odtwarzania )
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
ja zmieniłęm teraz 2 z 4 przednich wahaczy bo reszta była okej na TRW jeździ ktoś ? ile najwiecej na nich zrobiliście ?
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
jedyny przypadek na forum
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
ja wymieniłem teraz na motul 6100s+ synergie ... zrobiłem 1000km i pobór ten sam w trascie 200km/h na naprawdę krótkim odcinku, po 350 km zaczęło brakować oleju, czyli hapnął 300 ml cały czas 1 L na 1000km no ale lepiej pracuje niż na castrolu,,, zdecydowanie a swoją drogą... dziwne że nie masz poboru oleju w ALT
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
tak też zrobiłem, wymieniłem wiele rzeczy (oczywiście z głową a nie na pałę) czujnik temp filtry itp.. jednak uparcie cały czas wywala błąd kata, studiując forum jak i wiedząc że w tym samochodzie olej jest przepalany po 14 latach jazdy ma prawo się zatkać.. to będzie następny krok, wywalić kata, niedrogi zabieg więc można wykonać.