Treść opublikowana przez TomOskroba
-
Problem z rozruchem na ciepłym...
może być to również błąd czujnika obrotów silnika, skoro na ciepłym nie chce palić, lecz wtedy wyraźnie widać błąd po podłączeniu do vaga, sprawdź przewody dolotowe, widziałem przypadek gdzie kolega jeździł z odpiętą rurą dolotową i wywalało mu błąd czujnika, a samochód nie chciał palić po dłuższym postoju..
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
zgadza się jednak w moim przypadku bład katalizatora który wywala od pół roku odciąga mnie od kierownicy powietrza
-
Problem z odpaleniem
może za mały dopływ paliwa ? pompa paliwa ? filtr paliwa wymieniany ? może grzebałeś coś w aucie i nie podpiąłeś czegoś z dolotu ? (ostatnio u kolegi miałem taki przypadek )
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
u mnie te ramię w ogóle nie reaguje (niezmienna pozycja klap) mimo ze membrana szczelna, no ale logi dynamiczne jak i na biegu jałowym wskazały że przepływ powietrza jest jak najbardziej ok, błąd wskazuje katalizator, również do 3000 tys obrotów autko zamulone...
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
mam takie pytanie zanim wytne kata. czy jego usunięcie nie ma wpływu na pozniejsze robienie logów w celu oceny poprawy sytuacji ? WIADOMO ŻE CHECK będzie się palił.. to mi nie przeszkadza, ale czy pozniej nie przeszkodzi to w dokladnej weryfikacji czy problem został rozwiązany
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
ok, dzieki ! dzwonilem do goscia u mnie w miescie ktory ogarnia takie rzeczy, no ale krzyknal ''jakies 500zł'' wiecniech spada
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
powiadasz ? i sądzisz że w większości zakładów powinni na to pójść ?
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
odświeżam temat ! problem ubogiej mieszanki spalinowo-powietrznej doprowadził mnie do katalizatora (sprawdzone juz inne podzespoły) Panowie jaki jest koszt wycięcia kata i wstawienie do niego zwykłej rurki, zadne strumienice zadne inne kombinacje, zwykła rurka czy co przez to rozumiem (downpipe). słyszałem że ludzie tutaj dawali zxa takie zabegi po 400 zł a niektórym nie dobijało do 200 zł... w 2.0 ALT nie jest to jakas chyba trudna robota.. ; ) proszę o podpowiedzi
-
Uboga mieszanka - Rozebrany Kolektor Ssący - lewe powietrze
trochę offtop kolego mimo wsystko pomógł bym ale przy demontazu nie zwracałem na to uwagi widzę że chyba co miało zostać to zostało powiedziane. działam dalej. wrzuce logi jak uda mi się to ogarnąć
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
sprawdź sprawdź, 220 km... a wlałeś do maksymalnego poziomu ? (na bagnecie) jak tak to Tobie troche mniej bierze niż mi 1 l NA 1000km W TYCH SILNIKACH TO PODRĘCZNIKOWO
-
Uboga mieszanka - Rozebrany Kolektor Ssący - lewe powietrze
Okej, ostatnio trochę kręciłem z mechanikami naprawami itp id i nie miałem czasu na to wszystko jak pisałem wcześniej... jednak zwolniło mi się czasu i postanowiłem wrócić znów do rozwiązań typu ,,zrób to sam" przejdźmy do rzeczy: po zweryfikowaniu logów kolega kamil-vag wysnuł teorie odnośnie dopływu paliwa (może być coś nie tak) tak jak mówiłem wcześniej został wymieniony filtr paliwa a dzisiaj podjechałem do mechanika i sprawdziliśmy pompe paliwa, wpiął się w listwę wtryskową manometrem i opdaliłem samochód. na jałowym miał 3,3 a przy obciążeniu tak do 4...5 tyś obrotów dochodziło do 4 (3,9) powiedział że jest spoko i że ten temat powinienem zostawić. teraz pytania: czy sprawdzać również regulator ciśnienia paliwa ? jeżeli tak to jak ? ( ale przecież wpiął się przecież w listwę więc miał wszystko jasne) czy sprawdzać wtryski ? generalnie one też mogą walić... no i kierownica powietrza... nie reaguje w ogóle.. nie działa przy deptaniu ani na jałowym... poprostu beton nieruchomy czyli klapy są w jednej pozycji.. no ale skoro powietrze ma okej przepływ to chyba to można wykluczyć odpala mi odrazu z pierwszego (te objawy o ktorych pisalem wczesniej - błąd czujnika g28 - to nic innego jak wariacje komputera.. okazało się że to poprostu przepalona lampka hamulcowa. gość powiedział że skoro już tyle sprawdziłem, zostaje przepalony katalizator. ten rocznik, ten przebieg.. wszystko na to wskazuje, cóż rozebrałem kolektor to i do kata się dobiore.. z tego co widzę demontaż jest w miarę prosty... muszę też powiedzieć że podczas jazdy na benzynie nie wyskakuje zaden inny błąd jak właśnie katalizatora 16804 (Rząd cylindrów 1, system katalizatora działanie nieskuteczne. za mała skuteczność Dolna wartość skrajna przekroczona) jakieś sugestie ? Pozdrawiam .
-
Problem z silnikiem 2.0 AWA
nie chce się mądrzyć bo zbyt mało wiem o silnikach, lecz czy na tych fsi nie od zawsze ciąży klątwa ? kolego no oby to była jak najmniej kosztowna rzecz
-
Problem z silnikiem 2.0 AWA
faktycznie coś drogo ; )
-
Problem z silnikiem 2.0 AWA
skoro nowy zakup kolego to współczuję ja jeżdżę od października i jak narazie nic nie robiłęm prócz podstawowej eksploatacji (wahacze,oleje itp) ale szykuje mi isę również spory wydatek pytanie tylko czy robisz czy sprzedajesz. ja zdecydowałem się robić tego ALT, zobaczymy co dalej. jak ma zamiar dokuczać mi co kilka miesięcy to niestety będę musiał się go pozbyc, wole dołozyc do wakacji niz do samochodu
-
Problem z silnikiem 2.0 AWA
nietstety, samochody mają swoje lata, wszystko się kiedyś zużywa ; (
-
[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku
chłopaki mówili że to nie jest nic groźnego, no ale zregenerować kiedyś trzeba, a wracając do tego co napisałeś wyżej, dzieje się tak ponieważ po wariatorze spływa olej, przy długim okresie postoju, olej z niego spłynie, więc na suchym zacznie gryźć stąd ten dźwięk... jednak po kilku godzinach postoju kiedy wariator jest jeszcze umoczony olejem, nie zawyje w ALT staraj sie trzymać olej na 3/4 bagnetu, tak najlepiej swoją drogą masz masz unikatowy silnik... 2.0 ATL
-
Żywotność silnika / Wasze przebiegi
też jestem przed wymianą czujnika obrotowego, wariator narazie zostawiam, choć przydało by sie zregenerować to mniejszy problem co do błędu katalizatora 16804 miałem taki sam wraz z czujnikiem g82 (temp. płyn chłodzącego) wymieniłem czujnik i problem katalizatora znikł
-
Uboga mieszanka - Rozebrany Kolektor Ssący - lewe powietrze
ostatnio mam urwanie głowy, jak chcę się za coś zabrać to za chwilę wyskakuje coś innego, nie mam czasu żeby zajrzeć do samochodu, jedyne co robiłem to wymieniłem filtr paliwa: zrobiłem wczoraj logi (bo akurat jechałem trasą) lecz nawet już ja potrafię wywnioskować że nic się nie zmieniło: 002, 033, 032 : http://vaglog.pl/log_261454.html 002, 033, 031 : http://vaglog.pl/log_261455.html we wtorek bądź środę podjadę do mechanika, złapałem jakiś kontakt.. koleś ponoć jest spoko. powiem mu co i jak, niech to wszystko posprawdza, tymbardziej że trzeba zobaczyc ten czujnik g28, zaobserowałem że na ciepłym pali z pierwszego strzału, po nocy kręci do 8 razy po czym zaskakuje z kontrolką EPC, (odrazu wywala błąd na kompie) gaszę silnik zapalam za 2 sekundy i jest wszystko ok, mogę sobie jeździc ile chce gasić/zapalać ile chce i jest ok mam nadzieje że po tej wizycie wszystko się wyjaśni, chcę w koncu cieszyć się jazdą na zdrowym silniku. Pozdrawiam i odzywam się w przyszłym tyg.
-
Problem z silnikiem 2.0 AWA
trochę drogi wydatek katalizator ja bym wyciął
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
jak 2.0 nie bierze to coś jest nie tak hehe, ciekawe spostrzeżenie odnośnie pracy silnika na tym oleju
-
Problem z silnikiem 2.0 AWA
dziwna sprawa, przydał by się ktoś bardziej doświadczony, te cewki w koncu zmieniłeś ? ? to priorytet.. jezeli chodzi o regenerację wariatorów zgłoś się do BenyA4.. gość jest na tym forum, pewna osoba, powie Ci co i jak.
-
Stukot silnika. Pomocy ! Mechanicy rozkladaja ręce.
a Ty na stację nie zajeżdżasz ? można zrobić to przy okazji.. nie specjalnie. skończ już, cieszę się Twoim szczęściem nawet nie wiesz jak bardzo ! Bez odbioru
-
Stukot silnika. Pomocy ! Mechanicy rozkladaja ręce.
jeździj tym turbo i daj sobie już spokoj, koniec offtopa
-
Problem z silnikiem 2.0 AWA
a czy po odpa;leniu silnika po dłuższym postoju (min. 5h ) towarzyszy Ci 2-3 sekundowy terkoczący dźwięk ? te wytarte rowki prawdopodobnie tak się objawiają, ja mam tak samo, warioator w ALT to kolejny mankament
-
Problem z silnikiem 2.0 AWA
nie no zgadza się, postaw i zobacz ale po objawach na bank to cewki wiem co mówię sam tak mialem