Treść opublikowana przez TomOskroba
-
Prośba o ocenę logów + problem z zaworem N75
Bez Wyzwisk tak jak pisałem wcześniej. nie masz nic do powiedzenia to nie komentuj.
-
Prośba o ocenę logów + problem z zaworem N75
ale Ty mi wcale nie nei udzieliłeś człowieku żadnej pomocy, po prostu skwitowałeś jednym słowem cały temat. to jest pomoc ? tak jak pisałem, nie odzywaj się jak masz gadać takie rzeczy. zaworek na pewno nie jest chińczykiem. nie jest najwyższej klasy ale też nie jest jakimś śmietnikiem. docelowo kosztuje lekko ponad 100zł. ori z aso to to nie jest ale na podmianę w sam raz. Grzeczniej to się będę odzywać jak ktoś na to zasłuży. Ty pokazałeś znawco jak bardzo wylewny jesteś. traktujesz wypowiedzi jak gadu-gadu.
-
Prośba o ocenę logów + problem z zaworem N75
hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehhehe brawo za żarcik roku koleżko :) prośba, jeżeli nie macie nic do powiedzenia to po prostu się nie wypowiadajcie. przynajmniej w moich tematach.
-
Prośba o ocenę logów + problem z zaworem N75
jesteś bezmózgiem czy tylko się zgrywasz ? kupiłem wyłącznie w celu sprawdzenia tak jak pisał kolega przem8. biegasz po tematach i docinasz swoją wyrafinowaną ironią ? TO JA CI GRATULUJĘ.
-
Prośba o ocenę logów + problem z zaworem N75
Zaworek za 65zl jutro odbieram. Wymontuje i sprawdzę. Generalnie dzisiaj wywalilo błąd czujnika położenia wału. Auto jeździ przyspiesza, trzyma swoje 190 km. No ale zaczne od tego n75. Napisze jak po tym swapie
-
Prośba o ocenę logów + problem z zaworem N75
ok przerzucę to. a co z zaworkiem ?
-
Prośba o ocenę logów + problem z zaworem N75
Witam. Pacjent a4 b6 18.T BEX 190 KM ostatnio miałem objawy utracenia mocy w trasie. po zgaszeniu i odpaleniu auta problem zniknął. po podpięciu Kabla wypadł błąd limit ciśnienia doładowania jawy wskazują na zawór n75 do którego jest fajny dostęp i chciałbym zbadać czy faktycznie jest już do wymiany. Pytanie jak go wymontuję. to jak go sprawdzić ? może wymienić profilaktycznie ? na allegro po 50 zł chodzą. Poniżej wrzucam logi na pb dynamiczne i statyczne oraz dynamiczne na LPG. Proszę o podpowiedź. pozdrawiam. Statyczne PB: https://naforum.zapodaj.net/fa39f8a6eeeb.png.html https://naforum.zapodaj.net/4fdb6cbfb767.png.html Dynamiczne PB: https://naforum.zapodaj.net/a902f8adf4f3.png.html https://naforum.zapodaj.net/bd3adf95f7d5.png.html https://naforum.zapodaj.net/e24c4d9b875d.png.html Dynamiczne LPG: https://naforum.zapodaj.net/6cfa1d8af2bd.png.html
-
Zaślepka skrzyni biegów 1.8T BEX 2004
Witam.poszukuję strony z częściami bądź bezpośrednio numeru zaślepki która jest na samym tyle skrzyni biegów manualnej. zaczęła trochę przeciekać. ktoś coś ?
-
A4 B6 1.8T BEX PO REMONCIE
Dzięki za podpowiedzi Temat do zamknięcia.
-
A4 B6 1.8T BEX PO REMONCIE
Witam jak zwykle mam problem z dopasowaniem działu więc piszę tutaj. najwyżej dostanę po uszach. prośba o przeniesienie wg. uznania moderatorów/adminów. Mam pytania dotyczące silnika 1.8T BEX. od niedawna jestem zainteresowany aukcją: https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-a4-1-8t-bex-bixenon-sline-prywatnie-2004-ID6BHWE5.html#1e02aa9880 auto znalazłem przez forum a4klub całkiem przypadkiem. Facet wykonał szereg ważnych napraw w aucie, a w tym remont silnika ponieważ po kupnie zapaliła się kontrolka oleju, a że był w trasie to zaryzykował jechać dalej więc o skutkach takiej jazdy nie muszę mówić. Mówi szczerze apropo poboru oleju. po remoncie przejechał 50 tyś na PB+LPG dolewa 1L oleju na 10 tyś km. czy to jest normalne po tak dużym remoncie ? auto wygląda na mega zadbane i doinwestowane. jestem w stanie wyłożyć taką kasę na 15 latka tylko nurtuje mnie właśnie myśl odnośnie tego silnika. nie ukrywam, ze auto pojeździ w tym roku trochę po Europie więc nie chciałbym się mocno zawieść. z ostatniego 1.8T AVJ byłem bardzo zadowolony, ale na 10 tyś km dolałem znikomą ilość oleju pomimo że silnik obsmarowany był nagarem a przebieg skręcony lekko o 100 tyś. oglądałem dzisiaj 2.4 V6 w dobrym stanie jednak nie wiem czy ten motor nie jest za bardzo toporny. w trasie na pewno kultura pracy jest nieoceniona ale szukam czegoś miasto/trasa i wydaje mi się że powrót do 1.8T byłby lepszym rozwiązaniem Proszę o jakąś trzeźwą radę.
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
zacznie, to ALT ja też po zmianie oleju odczułem lepsza charakterystykę pracy co do filtra paliwa to się nie przejmuj bo to nie diesel pier**l te ceramiki i inne rzeczy, tam są zjebane pierścienie. swoją drogą że tak sobie zaofftopuje, dziwie się, że jeszcze ludzie tak często nacinają się na te 2.0 ALT przecież różnica w cenach jest kosmiczna, to już daje do myślenia, żeby sprawdzić co jest nie tak
-
Proszę o pomoc w wyborze auta, myślę o A4.
najlepszy był by bex w quattro, jednakjest lipa z tymi egzemplarzami bo handlarze to 25k potrafią krzyknąć a kto wie w jakim to stanie i co kolega w końcu upatrzył ?
-
wysoka temperatura
Ty sie nie denerwuj, jedz kiełbasę i obserwuj...
-
Chrobotanie przy dodawaniu gazu
no to może po prostu skrzynia pada ?
-
Chrobotanie przy dodawaniu gazu
no dobra a sprawdzałeś czy np na wysokich obrotach jak wrzucasz 2 czy 3 bieg to jest podobnie ? np na drugim biegu do 4-5 k i zmiana na 3 i znów gaz. u mnie w 2.0 ALT była identyczna sytuacja i podejrzenia padały na dwumas, mechanizm różnicowy bądź przegub wewnętrzny. obstawiałem ten ostatni wariant. niestety nie wyjaśniłem sprawy bo auto poszło do żyda
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
dzieki za info, skorzystam
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
no i ja tak liczyłem właśnie maksymalnie do 45. ale nie 70 tyś przecież nie po to chce to remontować żeby wyszło tyle co za mieszkanie w warszawie z wykończniem dzieki za podpowiedź amigo oreintuje się dalej po ludziach może ktoś z mazowieckiego kto chce się podjąć ?
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
tak blachodachówka. na pewno nie opieram się na jednej firmie
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Jestem z Łomianek koło warszawy generalnie już napisałem do niego w mailu zwronym odnośnie tego metrażu. demontaż ma byc liczony za 130m2 a nie 185m2. druga sprawa ze umawialismy sie na poszerzenie boków dachu o pół metra, i przedłużenie o 1m przodu dachu wiec nie wiem skąd mu wyszło 185m2.
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
witam, kilka miesięcy temu pisałem, że mam kornika w dachu. znalazłem ekipię z 'polecenia' która to potwierdziła, po miesiącu dostałem wycenę remontu dachu która obejmuje całkowita wymianę. mój dach ma 130m2 powiem szczerze że gdy usłyszałem cenę to zwaliło mnie z nóg. bez podbitki, bez 2 okien dachowych. wstępna cena która może ulec zmianie wynosi 70 tyś zł. Poniżej daje załącznik - dokładną wycenę. co o tym myślicie ? czy to gruba przesada ? [email protected]
-
Proszę o pomoc w wyborze auta, myślę o A4.
takie dystanse pozwalają już na zakup diesla na BMW się nie znam, myślę, że spokojnie audi QUATTRO wytrzyma jazdę w górach do 30 tyś kupisz fajne B7, a za ponad 20K, a4 b6 z naprawdę dobrym wypasem. S-line + quattro. 150KM już miałeś więc może 3.0TDI które ma ponad 200Km już daje satysfakcję jeżeli chodzi o benzynę to w b7 nie widzę innej opcji silnikowej jak 1.8T 163 KM ewentualnie + program. świetnie znosi gaz, TSI I TFSI to olejożłop więc odradzam. w a4 b6 jeżeli chodzi o benzyne jest większy wachlarz możliwości. 1.8T 150/163/190 KM 2.4 170 KM 3.0 220KM wszystkie radzą sobie dobrze z gazem. wystrzegaj się 2.0 ALT bo to pije więcej oleju niż paliwa 1.6 chyba nie trzeba mówić. to nie jedzie Na początek pogrzeb w dziale 'sprzedam auto' tutaj na forum. zdarza się, że ktoś sprzedaje swoje mocno doinwestowane auto. Ewentualnie wklejaj linki z aukcji. Zawsze parę osób się wypowie
-
Jak oszukać drugą sondę lambda po wycięciu katalizatora - rozwiązanie
tak powinno być, niestety wszystko zależy od miejsca zamieszkania i fachowca.
-
Proszę o pomoc w wyborze auta, myślę o A4.
robisz raczej dużo krótkich odcinków czy dłuższe dystanse ? zależy Ci na fajnym wyposażeniu czy tylko QUATTRO ? jaka moc Cię interesuje no i jaki litrarz auta. 1.8, 3.0, 4.2 ?
-
Jak oszukać drugą sondę lambda po wycięciu katalizatora - rozwiązanie
do 500 zł za to biorą. normalni ludzie powinni max 300
-
Poduszka amortyzatora
NO TO WŁAŚNIE taki objaw miałem, po wymiane wahadeł na drodze było w miarę cicho, na większych koleinach dopiero tłukło aż w środku wszystko latało, jak obecnie w moim suzuki ^^ jeżeli poduchy nie pomogą a amory ok to jeszcze trzepać może magiel jak jest konkretnie rozsypany, ale to ostateczność.