Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

liquid8p

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez liquid8p

  1. Też byłem tym zaskoczony, ale nie tylko jeden mechanik tak powiedział. Bierze się to z tego że silnik ma duży moment obrotowy i jest duże podciśnienie wtłaczane do cylindrów, a materiały są słabe i głowice padają. Podobno są przypadki że po 80 tys. już lecą, mój przejechał 160tys. więc to i tak dużo. Dokładanie tak po dwa wtryski na cylinder.
  2. Czemu chcesz się przesiadać? B8.5 wprowadził praktycznie tylko zmiany wyglądu. Jaki to ma sens? Ze względu na ilość kilometrów jaką dziennie robię. Zmieniłem pracę i mam do niej 6km, więc nawet silnik mi się nie zagrzeje no i cierpią na tym podzespoły, przede wszystkim dpf. Nie chce się w przyszłości z tego powodu wkopać w dodatkowe koszty, więc chce się przesiąść na benzynę. Wybór padł na 1.8TFSI tylko w wersji po liftingu, bo podobno jest poprawiona, więc będzie pewniejsza od 1.8 160KM. Ja również zrezygnowałem z zakupu diesla z powodu pokonywania krótkich dystansów. 1.8 TFSI CJEB po lifcie, to dobry silnik, jedyny jego słaby punkt to głowica i zawory. Szykuję mi się naprawa tego w najbliższym czasie. Moja już ma najechane 163tys. km, a głowice w tych silnikach są słabe, mimo to i tak uważam że to silnik godny polecenia. Oleju nie bierze, rozrząd poprawiony, tylko słabe głowice zostały.
  3. Tu masz opinie o tym silniku, wystarczyło poszukać: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/301523-silniki-18-tfsi-lift-2012-2015-opinie/page-1 Ja mam ten silnik w manualu i jestem zadowolony zarówno osiągami, jak i również spalaniem.
  4. liquid8p odpowiedział(a) na kargulini temat w 1.8TFSI
    U mnie jest podobna sytuacja, również błąd na 3 cylindrze. Po sprawdzeniu kompresji manometr przycina się najpierw na dwóch barach, potem na 6 i dobija do końca. Mechanik powiedział, że zawór się przycina, dzisiaj się okaże, to dam znać co było u mnie. W każdym razie to nie są żadne cewki, świece czy wtryskiwacze.
  5. Ja nie jestem audiofilem, uważam że B&O gra dobrze. Nie powiem że to nagłośnienie jest świetne, bo uważam że trochę mu brakuje do nagłośnienia z wyższej półki. Jakiś czas temu porównywałem B&O do nagłośnienia CANTON w skodzie octavi i na pewno czystość dźwięku w audi jest lepsza, ale dla mnie nie ma jakieś ogromnej różnicy. Na pewno jest tak jak napisałeś, przy B&O trzeba wysokiej jakości źródła, z tym się zgodzę.
  6. Gratulacje autka, ciekawi mnie jak gra nagłośnienie B&O w B9 w porównaniu do mojej a5.
  7. Z zewnątrz bardzo fajnie się prezentuje nowe B9, natomiast w środku, deska rozdzielcza jest dla mnie trochę nudna, jak w nowej q7. Oglądałem na żywo oba auta i w a4 chyba ekran mmi się nie chowa, trochę dziwne to dla mnie. Gratulacje autka i bezawaryjności życzę
  8. Jak dla mnie mega, ja bym chyba założył zderzaki od s-line, chociaż ten przedni poliftowy tak średnio wygląda dla mnie
  9. Dziwna sprawa z tym, że ci się wyłącza po dwóch sekundach. Może ze sterownikiem jest coś nie tak. Jeśli chodzi o głośniczek, to kabelek jest we wnęce po prawej stronie, nie pamiętam który dokładnie. U mnie też głośniczek jest cichy, ale to dlatego że jest w bagażniku, ale mi to nie przeszkadza, radio wycisza się prawie na maxa i jest ok. U mnie wygląda to tak w green menu: parking help jest ustawione na 1, zobacz czy masz tak u siebie.
  10. Widzę że przeróbka na polifta idzie pełną parą, Jak już zakończysz prace zewnętrzne, to zmień kiere na poliftową. Ogólnie autko super, czekam na fotki po złożeniu wszystkiego do kupy
  11. Czekamy na zdjęcia, ciekaw jestem twoich prac
  12. Ciekawy kolor, chyba rzadko spotykany. Kierownicę zmień na trój-ramienną, ta jest dziwna dla mnie
  13. No właśnie wrzuć jakieś zdjęcia wnętrza, bardzo ładna sztuka
  14. liquid8p odpowiedział(a) na 7ups temat w Audi A6/S6/RS6
    Pierdoły, ale znacznie odmieniają wnętrze.
  15. Dokładnie zderzak z tyłu jest przedliftowy, powinien być taki: https://data.motor-talk.de/data/galleries/0/12/7711/42899085/-kgrhqr-l4e64ki-cipboughl76tg-27-6428966143031859213.jpg No właśnie nie do końca pierwsze roczniki poliftowe miały zderzak s-line przedliftowy tylni Oj na pewno nie, lift to lift i zderzak jest inny. Oglądałem kilka poliftowych a - piątek i wiem co mówię. Ale ten przedliftowy jest nawet ładniejszy
  16. Dokładnie zderzak z tyłu jest przedliftowy, powinien być taki: https://data.motor-talk.de/data/galleries/0/12/7711/42899085/-kgrhqr-l4e64ki-cipboughl76tg-27-6428966143031859213.jpg
  17. Niezłe przyśpieszenie i dźwięk też robi robotę
  18. Świetnie się prezentuje i również świetnie jest wyposażona. Coraz bardziej mi się podobają wstawki wnętrza piano. Oby ci służyła bezawaryjnie i radości z jazdy życzę
  19. Wiem, że się nie da, to miało być w formie żartu A zapomniałem że w grillu jest specjalne wytłoczenie na ten emblemat i dziura by została
  20. No właśnie dopiero teraz zauważyłem, że masz kierunki w lusterkach i błotnikach Ta ścięta kiera jest ekstra, ja bym tylko wywalił ten emblemat s-line z grilla. Albo spróbuj wyrzucić kierunki z błotników i tam wsadź znaczki s-line, jak w po lifcie
  21. liquid8p odpowiedział(a) na 7ups temat w Audi A6/S6/RS6
    Przeleciałem cały temat i jak zobaczyłem gołą a6 c7, to już wiedziałem że będzie ciekawie z modami i się nie myliłem
  22. Wadliwy napinacz rozrządu został poprawiny, wymiany rozrządu audi nie przewiduje.
  23. Witam Mam od jakiegoś czasu problem z moim autkiem, na wolnych obrotach trzęsie się silnik, jest to też odczuwalne w kabinie. Dodatkowo pyrka z wydechu. Objawy są takie same na zimnym i ciepłym silniku, obroty nie falują. Dzieje się to tylko na jałowym biegu, po prze gazowaniu ustaje, jak spadną obroty znowu trzęsie. Od piątku pali mi się też kontrolka check engine, po weekendzie podepnę pod kompa. Ma wymienione świece, nową odmę i sprawdzone cewki. Co to może być, może ktoś miał podobne objawy??? Usterka zdiagnozowana kompem, wyskoczył błąd wypadania zapłonu. Cewka zapłonowa do wymiany.
  24. 17" zima na a5, jak dla mnie wygląda to dobrze i w cale to koło nie jest takie małe.
  25. Fotele bez pamięci

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.