Treść opublikowana przez adrian242424
-
Drgania na zimnym silniku a na cieplym prawie w ogole
Spróbuj jeszcze odpalić silnik bez paska osprzetu wtedy będziesz wiedział na 100% czy to nie czasem łożyska na alternatorze itp;
-
Regulacja sztangi turbo
Teoretycznie się da to zrobić na aucie ale dostęp koszmarny, a jak masz zapieczone śruby od regulacji to marnie masz szansę, szybciej wyciągniesz turbo. Jeśli późno ci wstaje sprawdź czy nie masz nieszczelnosci w dolocie, najlepiej wrzuć logi z 002+115, 003+033 Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
-
Drgania na zimnym silniku a na cieplym prawie w ogole
Ściągnij pasek i kręć kołami, zobaczysz czy któreś szumi, masz pompę SAI? Dźwięk odtwarzam na telefonie i bardziej przypomina mi to wentylator chłodnicy lub właśnie pompę SAI.
-
Drgania na zimnym silniku a na cieplym prawie w ogole
Jedna z moich teorii to, że po postoju i odpaleniu alternator jest bardziej obciążony co powoduje większe wibracje na silniku, odpal auto i włącz światła powinneś odczuć różnice w pracy silnika, po podładowaniu aku, obciążenie alternatora spada jest to całkiem normalne zjawisko w zależności jak bardzo mocne są drgania, 2 teoria dotyczy podobnego zjawiska tylko w układzie wspomagania, po rozgrzaniu oleju, pompa nie generuje dużych obciążeń jak na zimnym płynie, 3 z teorii to po prostu stabilizacja obrotów po nagrzaniu silnika. Za stabilizację drgań przenoszonych przez wał na na pasek osprzetu odpowiada koło z tlumikiem drgań skretnych oraz tzw sprzegiełko alternatora czyli łożysko jednokierunkowe. Zweryfikować usterkę można poprzez sprawdzenie czy napinacz paska ma drgania czyli podskakuje. Niżej masz film na, którym jest to wytlumaczone, w 1:48 widać drgania napinacza. Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
-
Polecane opony zimowe
Mamy takie zimy teraz , że w dzień jest 20, a w nocy -10 i śnieg więc co się dziwisz.
-
Polecane opony zimowe
Mam WR D4 205/55/16 produkcji rosyjskiej i złego słowa o nich powiedzieć nie mogę, wyważyły się idealnie, zero problemów na nich miałem w zimie, jedynie zauważyłem, że przy większych temperaturach na wiosnę 15-20*C opona robi się strasznie miękka i auto pływa w zakrętach, jednak przyczepność nadal mają dobrą.
-
Fotochrom, a przyciemnione szyby.
Ok, dzięki panowie, teraz pozostało polować na lusterko i wkłady do bocznych.
-
Fotochrom, a przyciemnione szyby.
Nie mam wewnętrznego fotochroma, dlatego pytam czy będzie to działać. Jeśli piszesz, że folia nie zakłuca działania to chyba się skuszę na montaż. Dzięki!
-
Fotochrom, a przyciemnione szyby.
Witam! Zastanawiam się nad montażem bocznych lusterek fotochromatycznych, wiem że steruje nimi wsteczne lusterko i w związku z tym mam pytanie. Czy w przypadku, gdy mam przyciemnione szyby będzie to działało? Dodam, że mam najmocniejszą folie tzw lustro.
-
Do czego to służy ?
Firma Brodit zajmuje sie produkcją uchwytów pod telefony, tablety itp. Jeśli było to podpięte pod zapalniczkę to wydaje mi się, że jest to zasilacz do uchwytu z ładowaniem cos jak na zdjęciu niżej.
-
Wtryskiwacze
Teraz dopiero zauważyłem, że chodzi ci o tą podkładkę, myślałem, że chodzi o oring. Ta podkładka ma jedynie trzymać oring, który i tak jest dociskany przez wytrysk w gnieździe więc nie powinno to mieć wpływu na pracę silnika.
-
Wtryskiwacze
Może ciągnąć lewe powietrze, a każda nieszczelność na dolocie za przepływką powoduje rozjeżdżanie map paliwowych co prowadzi do nierównej pracy, gorszych osiągów itp Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
-
1.8t maf sygnał za wysoki 15g na luzie
Może po prostu przepływka siadła. Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
-
Witam potrzebuje pomocy co to za błędy i jak je zlikwidować co jest przyczyną
Zacznij od sprawdzenia G28 bo nie masz sygnału z niego Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
-
Jakie tłoki?
Według ETKI tłoki do AUM, AMB, BFB, BEX, ALZ, ARX, ARY, AUQ, AVU, BFQ i AVJ są takie same i mają numer 06B107065N.
-
prosze pomuycie problem z pompa paliwa
Zwracam honor, sprawdziłem w etosie i faktycznie w wersji limuzyna trzeba zdemontować wykładzinę podłogi bagażnika i złożyć oparcie, a w wersji avant demontować podłogę bagażnika i lewy boczek.
-
prosze pomuycie problem z pompa paliwa
Nic nie trzeba, ja mam ośke, i wymiana wygląda tak jak napisał kolega wcześniej, dzwigamy kanapę, odkrecamy czarny dekielek zamontowany na 3 śruby i mamy dostęp do pompy. Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
-
Akcja zbiorowa - rozkminiamy zawieszenie 1BA vs 1BE ( kat. mas osi)
Jest to wartość tłumienia czyli po prostu twardość amortyzatotów, 3m to seria, 5m (1BE) to twardsze ale nadal komfortowe, 7m (1BV) to beton.
-
Kupilem a4 b6 wymiana rozrzadu
Wszystko zależy w jakich warunkach padła pompa wody jeśli silnik przegrzany to mogło wywalić uszczelkę pod głowicą, mógł pęknąć blok lub głowica w najlepszym przypadku wystarczy wymiana rozrządu z pompą. Bez dokładnych oględzin to wróżenie z fusów. Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
-
Zalewa silnik Wypadaniem zapłonów
Możliwe, że tyle w sieci u mnie na miejscu w sklepie jak dobrze pamiętam różnica była 93zl. Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
-
Zalewa silnik Wypadaniem zapłonów
Wg etki powinna siedzieć 06B 906 265D (nr Bosch 0 258 007 090), która została zastąpiona w 2008r 1K0998262D (nr boscha 0 258 007 351), mogłeś wziąć tą bo jest tańsza prawie o 100zł.
-
Zalewa silnik Wypadaniem zapłonów
Zrób logi kanałów 002+033, 115+118, 003+020 Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
-
Dziwny dźwięk silnika BFB 163km.
Mi się wydaje, że to chrobocze łańcuszek wałków, możliwe że napinacz kończy żywot lub coś z ciśnieniem oleju. Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
-
Intercooler jaki? Fmic czy prawy z bex ?
Sorry za odświeżenie, ale rozwieje wątpliwości, koledze zapewne chodziło o IC z 2,5tdi, ale z B6 ma on 3 przyłącza, do montażu potrzebujemy ten z B5 jest on zbliżony wyglądem do tego od BEX.
-
Wymiana/czyszczenie enkodera Audi Concert II (problem z regulacją głośności) fotostory
Jakie masz radio? Masz system Boss? Ten problem występuje na postoju czy w czasie jazdy, może to głupie, ale sprawdź czy nie masz ustawionego systemu GALA na full wtedy wraz ze wzrostem prędkości radio automatycznie się podgłaśnia.