Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

adrian242424

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adrian242424

  1. Jakie poduszki zakładałeś podczas wymiany?
  2. adrian242424 odpowiedział(a) na Mungooo temat w 1.8T
    Wrzuć logi dynamiczne, grupy 115+118, 002+033, 003+020.
  3. Jeśli masz quattro i drgania podczas przyspieszania, proponuje sprawdzić podporę wału i przeguby na nim.
  4. Żeby podłączyć zmieniarkę musisz zastosować adapter, który podałeś, wtedy wpinasz ta dużą czarną kostkę do przejściówki, a niebieska kostkę z przejściówki do czarnej kostki od zmieniarki, 2 pozostałe (żółta i zielona) oraz niebieska od zmieniarki do radia, czarny przewód od zmieniarki to masa, podłączasz do np. obudowy radia. Jest też jeszcze jeden sposób, ucinasz kostkę w zaznaczonym miejscu, tą dłuższą cześć wpinasz do radia, mniejszą do czarnej kostki zmieniarki, a niebieską do radia.
  5. Koledze chodziło o to, że jeśli po odłączeniu przepływomierza odpali bez problemów to znaczy, że jest uszkodzony, wtedy wymiana na sprawny.
  6. Dawaj, dynamiczne 115+118, 002+033, 003+020 jeśli chcesz coś więcej wiedzieć o kondycji silnika.
  7. Mogłeś od razu wywalić "fazator" od hydraulicznego napinacza wałków, jak by ci przyszło robić go w przyszłości zastosował byś tańszy i ponoc lepszy bez tego "czujnika".
  8. Najpierw miałem prosta tulejkę, jak niżej na zdjęciu, później zmieniłem na kątową i nadal wywala checka i błąd sprawności kata, nie zawracam sobie tym głowy bo przy robieniu wirusa wywalę ją z ECU.
  9. Ja mam standardowy filtr z KNECHTa i nie narzekam.
  10. Podpinałeś kompa? Jakieś błędy?
  11. Pierwsza sonda zostaje bez zmian, drugą od diagnostyki katalizatora, najlepiej wywalić programowo z ECU, u mnie zastosowałem tulejkę kątową, ale wywala błąd niesprawnego kata co ok 160km.
  12. Moim zdaniem jest to normalne zjawisko przy pełnym skręcie i dociskaniu kierownicy, oczywiście jeśli słychać delikatne buczenie pompy, a nie takie słyszalne z odległości 100m.
  13. Na BP tragedia, ubogo na maxa (25% górna granica korekty ECU), sprawdź filtr i ciśnienie paliwa, na LPG w miarę dobrze, chodź mogło by być lepiej, masz wypadanie zapłonów (grupa 20), do sprawdzenia świecę i cewki, turbo wstaje w miarę dobrze choć mogło by z 200 obrotów wcześniej, masz katalizator? Widać po doładowaniu, że ktoś grzebał w sofcie, jednak po przepływce widać, że auto ma mniej koni niż seria, u ciebie przepływ to góra 152g/s, gdzie seria powinna dobić do ok 160g/s, do sprawdzenia przepływka. Zaloguj 003+020 na LPG
  14. Zawsze możesz założyć 2 cooler z B5 2.5tdi jest trochę grzebania, aby dobrać węże, ale koszt na gotowo ok 150-200zł. Do 230KM wystarczy.
  15. Da się , turbo kijowo wstaje do tego podbija ci ciśnienie przy puszczeniu gazu co wskazuje na problem z DV.
  16. Cześć! Z filmu wywnioskowałem, że pracuje wentylator chłodnicy, po zgaszeniu silnika, usterek możne być kilka, uszkodzony czujnik temperatury, termostat, sterownik wentylatorów, problem z obiegiem cieczy chłodzącej, co doprowadza do przegrzania silnika, a co za tym idzie uruchamiają się wentylatory po zgaszeniu silnika do momentu wystudzenia cieczy chłodzącej. Najlepiej było by podpiąć auto pod kompa i sprawdzić temperatury silnika i ewentualne błędy.
  17. Wrzuć logi z kanałów które ci podałem, jak zrobić logi masz na forum.
  18. Zakładałem i regulowałem sam wiec tyle co koszt gratów, nie pamiętam dokładnie ile mnie wszystko kosztowało, co do wtrysków to są zwolennicy wtrysków hana i barracuda, ja wybrałem hana i puki co nie narzekam, jak będą z nimi problemy założę barracudy i porównam, co do butli do avanta wchodzi 72l bez problemu i jest na równo z "wykładziną" w bagażniku.
  19. Ja proponuje reduktor Stag R01 250, wtryski Barracuda/Hana, sterownik Stag qBOX, butla 72l. U mnie jak na razie na tym reduktorze, i hanach niebieskich instalacja zrobiła 25tyś jak na razie bezproblemowo.
  20. Sprawdziłem i jest to stertownik typu "MOTRONIC", podłączenie jak w poście wyżej.
  21. Pompa sprzęgła lub wysprzeglik, przy wymianie sprzęgła wymieniales wysprzeglik?
  22. Wszystko prawie dobrze, turbo w bdb kondycji, pełny boost przy 2200obr i trzyma do końca, korekty lambda troszkę na ubogo ale w tolerancji, przeplywka trochę zaniza i zapewne przez to te korekty.
  23. Jak wstawisz DP, wrzuć logi sprawdzimy czy wszystko już ok.
  24. Pokrywa jest też na 2 kołkach ustalających (13), wiec możesz spróbować popukać w pokrywę jednocześnie ciągnąc ją do tyłu.
  25. Jeśli wtryski LPG leją, to pomimo, że auto masz przełączone na BP to silnik chodzi jakby na 2 paliwach (gaz dostaje się przez nieszczelne wtryskiwacze), dlatego pisałem o zakręceniu dopływu gazu.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.