Treść opublikowana przez Arek8888
-
[A4 B5 AFN] Jak sprawdzić szczelność gruszki zmiennej geometrii turbo?
Witam. Mam problem z przeładowywaniem turbiny. Planuję na początek wymienić wężyki podciśnienia, ale chciałbym również sprawdzić w jakiej kondycji jest sama gruszka turbo. Czy bez wyjmowania jej można sprawdzić czy jest szczelna?
-
Czy to łożysko?
No niestety łożyska trzeba kupować dobrej jakości (co za tym idzie - droższe). Jeśli są dobrze nasmarowane to wycierać się nie powinny. Generalnie łożysko podczas pracy się grzeje i rozszerza, dlatego powinno mieć luz. Pytanie tylko jak duży. Może po dłuższej jeździe trzeba by sprawdzić czy luz się zmniejszył. Ja też mam luz rzędu jednego milimetra, może nawet odrobinę większy. Przejechałem już tak 7 tys km i nic złego się nie dzieje. Luz się nie zwiększa.
-
Czy to łożysko?
Mam na myśli, że zarówno jak chwytasz koło po bokach i kiwasz nim to jest luz, i jak chwytasz góra/dół to też jest luz. U mnie jest jak chwytam po bokach, czyli tylko w jednym kierunku. Mechanik mówi, że to luz na łożysku i że tak powinno być. Z kolei kolega, który skończył wydział mechaniczny na polibudzie twierdzi, że łożysko jak ma luz to w obu kierunkach. Nie wiem kto ma rację Jak kiwam kołem to też słychać metaliczne stukanie, ale nie jestem pewien czy to na klocku bo z tyłu koła jest jeszcze ta blaszana osłona. Na niej może stukać. A duży masz ten luz? W sensie mniej więcej ile milimetrów koło się kiwa?
-
Czy to łożysko?
A masz luz w jednym kierunku czy w obu?
-
Czy to łożysko?
Ale co ma klocek do luzu?
-
Czy to łożysko?
U mnie z tyłu jest luz i mechanik, który wymieniał tarcze twierdzi, że to na łożysku i że tak powinno być. Ale nie rozumiem jednej rzeczy: luz jest tylko w jednym kierunku. Według mnie, łożysko miałoby luz w obu kierunkach.
-
Pompa wspomagania, zakup nowej czy regeneracja ?
Witam, mógłbyś napisać jaki był koszt oryginalnego węża? Wolałbyś nie wiedzieć, to ja Ci powiem Zadzwoniłem do ASO i tam wycenili mi taki wąż na 1120 zł z groszami...Aż mnie zatkało jak usłyszałem tą cenę.
-
Pompa wspomagania, zakup nowej czy regeneracja ?
Witam, mógłbyś napisać jaki był koszt oryginalnego węża?
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Moja Centra 74 Ah ma już 8 lat i nadal pali bez problemu.
-
Zapieczona turbina
Pompą vacum nic nie steruje. Ona ma ustalone podciśnienie robić i robi. A sterowanie sie odbywa przez zaworki n75, n18. Dzięki za odpowiedź. Ale jeszcze nie do końca rozumiem. Podciśnienie, które ma za zadanie podciągać sztangę turbosprężarki to podciśnienie pochodzące z vacum?
-
Zapieczona turbina
A czy ktoś mógłby napisać czym steruje vacum? Bo do tej pory myślałem, że tylko wspomaganiem hamulców. W jaki sposób steruje ona turbo?
-
[A4 B5 AFN] Jak w Polskim Vagu 4.9 wykonać test ruchu sztangi turbo?
Samych logów nie robiłem, ale podczas jazdy na trzecim biegu w granicach od 1500 - 3500 obr/min obserwowałem na bieżąco wskazania na vagu w kanale 11 i widać było, że turbina mocno przeładowuje w całym zakresie obrotów. Więc wnioskuję, że jest problem z zamykaniem łopatek zmiennej geometrii. Myślałem, że w Polskim VAGu da się zrobić test ruchu sztangi, ale wychodzi na to, że będę musiał posłużyć się strzykawką żeby zobaczyć czy łopatki w ogóle się ruszają. A co do "Ustawienia pierwotne" to w instrukcji do Polskiego VAGa przeczytałem, że umożliwia to wprowadzenie ustawień producenta, np po wymianie przepustnicy.
-
[A4 B5 AFN] Jak w Polskim Vagu 4.9 wykonać test ruchu sztangi turbo?
Rozumiem, dzięki za odp. A co w Polskim VAGu oznaczają funkcje "test wyjść" i "ustawienia pierwotne"? Czy któreś z nich nie jest odpowiednikiem "Basic settings"?
-
[A4 B5 AFN] Jak w Polskim Vagu 4.9 wykonać test ruchu sztangi turbo?
Witam. Mam problem z wpadaniem turbosprężarki w tryb awaryjny. Czy w Polskim VAGu 4.9 jest możliwość wykonania testu, w którym sztanga gruszki będzie się cyklicznie ruszała? Jeśli tak, to w jaki sposób włączyć tą funkcję?
-
Zmiana koła dwumasowgo na koło jednomasowe 1.9 TDI AFN - 1Z
Ciekawe o ile droższe są dwumasy...?
-
[A4 B5 AFN] Jaka powinna być ilość wtryskiwanego paliwa?
Dzięki
-
[A4 B5 AFN] Jaka powinna być ilość wtryskiwanego paliwa?
BS00 czyli blok 0? głupie pytanie, ale jestem jeszcze zielony w tej kwestii Mógłbyś napisać o czym mówi ten BS 00 i co to za liczby w tym okienku?
-
[A4 B5 AFN] Pytanie o wartości doładowania turbo podczas jazdy
Witam. Mam ogólnie taki problem z autem, że raz na jakiś czas (w zasadzie nie jest to częste zjawisko) auto przy prędkości 110 km/h wpada w tryb awaryjny. Temat jest mi znany - turbo przeładowuje i odcina doładowanie. Ale wczoraj zrobiłem test na Polskim Vagu, że podczas normalnej jazdy po mieście obserwowałem na komputerze jakie jest doładowanie wymagane i jakie jest aktualne. Wyglądało to w taki sposób, że po wrzuceniu drugiego biegu wciskałem mocno gaz i rozpędzałem dynamicznie do 3500 obr., podobnie po wrzuceniu na trzeci bieg. Było czuć solidne przyspieszenie, a na komputerze wskazywało, że praktycznie w całym zakresie obrotów, aktualne ciśnienie doładowania momentami było nawet dwukrotnie wyższe od wymaganego, a turbina mimo to nie wpadała w tryb awaryjny. No i właśnie to mnie zastanawia: 1) Czy turbina nie powinna była wpaść w tryb awaryjny skoro była taka nadwyżka ciśnienia? a może taka nadwyżka jest normą? 2) Dodatkowo podczas tego gwałtownego przyspieszania słyszalny był szum spod maski, trudny do określenia. Jakby przepływające powietrze. Czy to normalne zjawisko czy może mam dziurę w dolocie? Podczas normalnej jazdy szumu nie słychać, tylko podczas takiego przyspieszania.
-
[A4 B5 AFN] Jaka powinna być ilość wtryskiwanego paliwa?
W okienku VAGa jest napisane Blok 1, więc chyba to odpowiedni blok, ale mnie też zdziwiła ta dawka. Auto pali praktycznie od strzała, jeździ (chyba) normalnie, nie kopci, pompa wtryskowa nie cieknie. Może mu trochę mocy brakuje, szczególnie jak ruszam spod świateł, bo wydaje mi się, że zostaję w tyle za innymi autami Ale może też być to wina tego, że za słabo go gazuję. Jestem przyzwyczajony do samochodów benzynowych, a tam zupełnie inaczej auto reaguje na gaz. Nie wiem dokładnie jak powinien reagować diesel, mam go od niedawna i jest to mój pierwszy ropniak. Dodam, że wczoraj dałem nim się przejechać kumplowi, który był jego poprzednim właścicielem i on depnął to auto "po swojemu" i auto szło jak burza. Nie wiem już co o tym myśleć.
-
[A4 B5 AFN] Jaka powinna być ilość wtryskiwanego paliwa?
Czyli moja dawka jest za niska czy za wysoka?
-
[A4 B5 AFN] Jaka powinna być ilość wtryskiwanego paliwa?
Witam. Jaka powinna być ilość wtryskiwanego paliwa w A4 B5 1.9 TDI 110KM? Podpiąłem VAGa pod auto i na bloku nr 1 pokazało mi następujące dane: 861 obr./min., 14 - ilość wtryskiwanego paliwa, 1,56 - napięcie z pompy wtryskowej, 86,4 - temperatura silnika. Czy ilość paliwa na poziomie 14 jest w porządku? Dodam, że to był Polski VAG 4.9.
-
[A4 B5 AFN] Potrzebuję opinii: Polski VAG 4.9
Witam. Mam wrażenie, że moje auto muli. Czy według Was Polski VAG 4.9 nadaje się do sprawdzenia parametrów pracy? Mam na myśli, że chciałbym sprawdzić między innymi: dawkę paliwa, wartości przepływomierza, wartości doładowania. Czy ten program będzie do tego odpowiedni?
-
1.9 AFN słaba moc ,tryb awaryjny ,turbo słabo dmucha
Witam. Mam podobne objawy, czy mógłbyś napisać ile kosztował Cię zawór N75 i czy zdecydowałeś się na używany czy nowy?
-
[A4 B5 AFN] Szarpanie przy ruszaniu w korku
Objawy identyczne, zmieniłem komplet sprzęgła i po problemie - jedyne czego żałuję, to to że nie miałem więcej funduszy na dwumas, a tak pewnie za rok dwumas wejdzie. Zaczyna być mi żal pieniędzy na takie stare auto Jakiej firmy sprzęgło wstawiłeś?
-
[A4 B5 AFN] Szarpanie przy ruszaniu w korku
Z tego co czytam to też zaczynam myśleć, że to może być równie dobrze sprzęgło, jak i skrzynia. Będę zbierał pieniądze i prędzej czy później , prawdopodobnie, sprzęgło trzeba będzie wymienić. Dzięki Wam za rady