Treść opublikowana przez Adrian1727
-
Temperatura siknik rośnie i nie spada. Problem
A bez otwierania korka jak jedziesz też rośnie ponad 90 ? W układzie chłodzącym zawsze jest ciśnienie i węże są twarde, u mnie jest to samo. Gdy odkręcisz korek, wypuszczasz ciśnienie które się utworzyło przy czym cała woda z obiegu wraca do zbiorniczka, a zamiast wody w przewodach pojawiają się pęcherze powietrza i silnik się gotuje. Kiedyś miałem taką sytuacje gdzie auto po trasie 90 st. stałe, znajomy odkręcił korek wywaliło wodę z ciśnieniem, od razu temperatura na zegarach 120 i charakterystyczny dźwięk ze zbiornika wrzącej wody
-
Problematyczny centralny zamek !!!
Kolego a jak odepniesz pompkę całkiem, tzn. wyciągniesz te 2 kostki to da się zamknąć od środka/zewnątrz ? Spróbuj tak: odepnij pompkę i pozamykaj ręcznie wszystkie drzwi (o ile się da, ale powinno), oprócz bagażnika, bagażnik zostaw otwarty i jak wszystko pozamykasz podłącz pompkę z powrotem i sprawdź czy wszystkie drzwi pootwiera. Może mikrostyk się uszkodził choć wątpię z tego powodu że " problem pojawił się wczoraj przy przednich prawych drzwiach ,a dziś przy drzwiach kierowcy ", a 2 mikrostyki od tak się razem nie zepsują.
-
Problematyczny centralny zamek !!!
Rozumiem, skoro nie ma pilota to za otwieranie i zamykanie odpowiada tylko i wyłącznie pompka. Czy jeśli zamykasz auto ryglem gdy siedzisz w środku drzwi też się otwierają po chwili ?
-
Pływak
Też właśnie ostatnio próbowałem takim sposobem ale jakoś po 10 minutach prób z wyczuciem odpuściłem, bo ani drgnęła a nie chciałem czegoś uszkodzić ... Jeszcze raz do tego przysiądę za jakiś czas z kolejną próbą a na razie dzięki za odpowiedź Pozdrawiam
-
Pływak
No pewnie będę musiał, a czym ty otwierałeś ? użyłeś do tego jakieś narzędzie którym było łatwiej ? czy siłowanie przez szmatkę zostaje ?
-
Pływak
Dołączę się do tematu, odnoście "zaglądnięcia do baku". Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak odkręcić tą dużą nakrętkę ? Ostatnio chciałem u siebie zajrzeć bo mam ciągły błąd czujnika paliwa (g) i chciałem zobaczyć czy kabelki są wszystkie okej.. czytałem że coś mogło się urwać itp. no ale nie mogę wcale odkręcić tej dużej nakrętki. Jest jakiś sposób którym łatwo ją się odkręca ? Próbowałem przez szmatkę złapać i próbować ale nic z tego. Pozdrawiam
-
Problematyczny centralny zamek !!!
Sprawdź zimne luty w pompce, albo weź na próbę inną pompkę od kolegi/znajomego i sprawdź czy dalej drzwi będą się same otwierać
-
Problem z odpalaniem "na zimnym"
Czytając te opisy już nawet nie myślę żeby proponować wymienić coś z osprzętu silnika.. ale tak naszła myśl samego komputera sterującego silnika ? Może komputer się poddał ?
-
Brak kompresji! PILNE a4 b5 1
Ten temacik rozwiązany, autor dodał 2 tematy na raz i właśnie w tym drugim wyszły pogięte zawory, skończyło się na remoncie albo kupnie nowej głowicy
-
Brak podświetlenia deski rozdzielczej
Stawiam na licznik, niby to tylko licznik, ale podświetlenie od licznika zależy, gdyż przerabiałem to jak wyżej pisałem i myślę że to jego wina
-
Brak podświetlenia deski rozdzielczej
Aha okej rozumiem, miałem identyczny problem w innej a4 b5, motania było, a to bezpieczniki, a to kable, a to może zwarcie a podczepiłem 2 licznik na próbę i całe podświetlenie powróciło a dodam że podświetlenie licznika tego (zepsutego) działało bez problemu a mimo to cała konsola środkowa nie była podświetlona... radziłbym żeby pierwsze co zrobić to sprawdzić bezpieczniki a później jeśli jest taka możliwość to wziąć od kogoś licznik na podmiankę .. warto sprawdzić takie rzeczy, po co darmo motać się w kablach jak to może nie ich wina
-
Brak podświetlenia deski rozdzielczej
Kolego masz tutaj spis bezpieczników i zobacz który za co odpowiada. Co tam dokładnie ci nie świeci ? klimatronik jak dobrze rozumiem to świecą wyświetlacze (dwa okienka) a nie świecą przyciski ? a przyciski na górze te od regulacji świateł itp też nie świecą? Bezpieczniki: https://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fobrazki.elektroda.pl%2F2544661500_1308155276.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.elektroda.pl%2Frtvforum%2Ftopic2020186.html&docid=HCxf8HIi5TzVwM&tbnid=IpWvgmhMYaGF-M%3A&vet=10ahUKEwjYofCZi5fTAhWCHJoKHR41AFAQMwgfKAMwAw..i&w=800&h=330&bih=638&biw=1366&q=bezpieczniki audi a4 b5&ved=0ahUKEwjYofCZi5fTAhWCHJoKHR41AFAQMwgfKAMwAw&iact=mrc&uact=8 Cz. 2: https://www.google.pl/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fklubaudi.pl%2Fuploads%2Fmonthly_2016_02%2Fbezpieczniki_audi_a3_8l_2.jpg.d9ccd84f613751b6dd1299fa88a02e32.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fklubaudi.pl%2Ftopic%2F225-opis-bezpiecznik%C3%B3w-audi-a3-8l%2F&docid=QYXs1NiKgjP26M&tbnid=i6mcM_VJ2ao6eM%3A&vet=1&w=800&h=349&bih=638&biw=1366&ved=0ahUKEwjfpYici5fTAhUkD5oKHdIuC-YQxiAIFigC&iact=c&ictx=1
-
Brak podświetlenia deski rozdzielczej
trochę się zgubiłem bo myślałem o podświetleniu wnętrza a tu o mowa o bezpieczniku postojowych czyli wywala bezpiecznik postojowych ? to raczej nie ma nic wspólnego z oświetleniem w środku .. Sprawdź bezpieczniki od podświetlenia, numer 14, działa ci lampka w schowku pasażera ? A co do postojowych to sprawdź w lampach może gdzieś w kostce coś przyśniedziało i zwarcie robi
-
Brak podświetlenia deski rozdzielczej
Wydaje mi się że bez wyciągania plastiku spod kierownicy da się zrobić, wyczep spalony bezpiecznik i sprawdź przy okazji napięcie na tych kablach
-
Brak podświetlenia deski rozdzielczej
W liczniku masz dwa pokrętła. Lewe pokrętło jest od zegarka i od rozjaśniania/ściemniania podświetlenia, w tym podświetlenie przycisków i wyświetlaczy klimatronika oraz świateł przeciwmgielnych, regulacji świateł itp. w konsoli środkowej a prawe jest od wyświetlacza kilometrów. CO do palącego się bezpiecznika to sprawdź w skrzynce czy nie masz zwarcia do masy na kablach od bezpiecznika 22
-
Zmiana lamp przedlift na led problem z stopem
A masz wsadzoną żarówkę w 2 lampie ? w górnej części (tej w której nie świeci) ? Na dole są przeciwmgielne, na górze światło stop
-
Brak podświetlenia deski rozdzielczej
A co z licznikiem ? on odpowiada za podświetlanie wszystkich przycisków. Sprawdź czy nie ma zwarcia do masy, a jak masz 2 licznik to podczep na próbę bo może to wina licznika. Miałem taki przypadek że nie było wcale podświetlenia a winą okazał się licznik
-
Brak podświetlenia deski rozdzielczej
Słabo podświetla czy nie świecą wcale przyciski ?
-
Problem z hamulcami
No w sumie racja tak czy siak powinny się ułożyć, najwyżej lekko klocki ucierpią, swoją drogą to w jakim stanie mogą być tarcze żeby cały czas "tarło" ? ? Niech autor tematu po jeździe 10-20 km sprawdzi czy felgi są mocno gorące.
-
Problem z hamulcami
Ja u siebie niedawno zmieniałem komplet klocków hamulcowych i przetaczałem tylko przednie tarcze bo miały wżery od środka, tył był okej, bez wżerów i nie przetaczałem, jest cichutko, jeździ, hamuje elegancko
-
Powoli uciekający płyn chłodniczy
Zacznijmy od tego .. czy widać gdzieś wyciek ? .. gdziekolwiek .. podczas postoju na parkingu zostaje jakaś mała plama ? Poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym zwiększa się podczas pracy silnika, jeśli silnik jest zimny wtedy powinno się sprawdzić stan płynu, na ciepłym silniku zawsze jest troszkę więcej. A jak jest z dymieniem ? auto kopci na postoju w ciepłe dni na biało ? Ile tak dokładnie ubywa tego płynu na ile km ?
-
Dziwne brzekanie przy zejściu z obrotów
A mógłbyś nagrać jakiś film ? Możesz określić dokładnie z jakiego miejsca wydobywa się ten dźwięk ?
-
Twardy pedał hamulca podczas hamowania toczącego się auta
Ahaa, okej, nie jeśli czujniki wszystkie dobrze wskazują to jest okej, nie musisz wymieniać z tyłu niech zostaną po co w koszta wchodzić. Co do wątku z B6 niestety się nie wypowiem, gdyż jeszcze nie miałem z tym do czynienia. Pozdrawiam
-
Powoli uciekający płyn chłodniczy
Raczej nie ma wpływu, chyba że ktoś niedokładnie poskręcał trójniki do obiegu płynu chłodzącego reduktora. Jeśli znika szybko płyn to najlepiej zrobić tak jak koledzy wyżej piszą, z latarką na kanał i szukać gdzie się sączy.
-
[B5 ADP] Prośba o analizę błędów VAG
Wpisz w google "kody błędów VAG", masz stronę PDF. Wchodzisz, (ctrl+f) wpisujesz numer błędu np. 17845 i masz po polsku co i jak chyba że chodzi ci dosłowną analizę jaki błąd, od czego, co wymienić