Treść opublikowana przez Randor
-
A4 1.8T ANB Q
Zrób jakieś normalne foto od tylca z mniejszej wysokości. Końcówki są chyba za wysoko i trochę za mało wystają.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Panowie dotarła do mnie paczka z nowym oryginalnym napinaczem. Czy według Was jego stan kwalifikuje go do odesłania i żądania wymiany na inny? Chodzi o rysy i wgniecenia na płaszczyźnie gdzie przylega uszczelka. Po montażu nie będzie mi nic podciekało? Wrzucam jeszcze foto sitka starego napinacza. Nalot 290tys. Napinacz raczej seryjny bo wyprodukowany w 99r.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Pisałem całe elaboraty z gośćmi którzy ogarniają temat. Uwierz mi, że warto dołożyć do ori. Wersja bez cewki nie kosztuje jakichś kroci także nie ma co szukać oszczędności na siłę. Mój ori napinacz zrobił 290tys i trzymał się całkiem dobrze. Nie ma jak tego porównać do 50 (możliwe, ze zrobionych fuksem). Jest sporo wątków w których opisane są awarie po 20-30tys, pisze cały czas o wersji bez cewki te z nią często są uwalone od nowości lub padają po kilkuset km.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
W końcu dotarł do mnie napinacz łańcucha z aso. Wziąłem się dzisiaj za wymianę (ślizgi lekko wytarte, sitko pod napinaczem trochę brudne i przedarte, łańcuch nie jest wyciągnięty nawet w najmniejszym stopniu). Po drodze zdecydowałem się wymienić komplet samoregulacji więc oba wałki out. Dojechał również komplet tulei na tył (miks lemfordera, meyle i tedgum) wraz z łożyskami. Nie ma niestety zamienników piast tylnych więc skończy się pewnie na aso (ponad 300zł szt:/) Po demontażu sanki z wahaczami jadą do piaskowania i malowania proszkowego, przy okazji zrobię konserwacje z tyłu. Wiskoza spina mi zaraz po odpaleniu na amen i nie idzie jej zatrzymać nawet prętem, poprzedni właściciel wstawił jakiś tani zamiennik rok temu. Zamówiłem już nową behr/hella. Czekam jeszcze na paczkę od rsdziadek z heblami 330mm na tył. Przednie 345 spisują sie świetnie. Według mnie uratowały mi auto już dwukrotnie (była śmierć w oczach, okres żniw i wyjeżdżające ciągniki z pól to przebój, j**ane chamy wbijają na asfalt na upartego). Na tą chwilę to wsio. Będę zdawał raport co jakiś czas.
-
Problem z wiskozą.
Witajcie. Wiskoza była podobno wymieniana na jakiś zamiennik rok temu przy okazji wymiany rozrządu (poprzedni właściciel, świeci się i nie ma nalotu więc raczej tak było). Mam następujące objawy. Wentylator na zgaszonym silniku kręci się z lekkim oporem (sporo ciężej niż w drugim aucie ze starą wiskozą). Po odpaleniu nawet na zimnym silniku tak zapina wisko, że nie mogę zatrzymać wentylatora nawet drewnianym kołkiem (lecą wióry:)). Z tego co wiem dopóki silnik się nie zagrzeje wentylator powinno dać się zatrzymać ręką bez problemów. Zamawiać nowe? Słyszałem, że zamienniki są często uwalone od nowości. Ma na to wpływ nawet nieodpowiednie przechowywanie wiskozy. Jeśli już kupię następną to raczej padnie na Behr/Hella ale to ponad 300zł więc chcę się upewnić. Jest też druga opcja czyli rezygnacja z wisko i przejście na elektryczny wentyl. Jak sądzicie co z tym fantem zrobić?
-
[B5 AFN+] Sedan, LZ5K
AP jest dość miękki i średnio nadaje się do szybszej jazdy. Z tego co wiem ST jest teraz w promo do wyrwania za ok 3tys. To to samo co kw V1 tylko ma powłokę galwanizowaną a nie nierdzewke
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
.
-
[AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+
To git. Mysle że da się coś ugrać wydechem w przypadku tego silnika ale to grubszy i kosztowny temat.
-
[AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+
U mnie w 2.8 po wywaleniu katów i wrzuceniu sportowego wydechu moc spadła. Jeśli katy zostały to moc bez zmian tylko dźwięk na plus.
-
Kontrolka oleju przy 1,5 rpm a4 b5 1,8t AWT
Dzieki.
-
Kontrolka oleju przy 1,5 rpm a4 b5 1,8t AWT
Jaką obudowę plastikową masz na myśli?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Panowie czy felgi jak na foto (bodaj parabole, audi a8) wejdą mi na heble 345/330 w A4 B5 q? Rozmiar felg to r17 8j et48. Jeśli podejdą będą jeździły z dystansami.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
LEWE PODSZYBIE AUDI A4 RS4 B5 99-01 NOWE ORYGINAŁ 8269563946 - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz na Allegro.pl za 139 zł - LEWE PODSZYBIE AUDI A4 RS4 B5 99-01 NOWE ORYGINAŁ (8269563946). Allegro.pl - Radość zakupów i... PRAWE PODSZYBIE AUDI A4 RS4 B5 99-01 NOWE ORYGINAŁ 8269576455 - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz na Allegro.pl za 139 zł - PRAWE PODSZYBIE AUDI A4 RS4 B5 99-01 NOWE ORYGINAŁ (8269576455). Allegro.pl - Radość zakupów i...
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Jeśli masz na myśli te zabezpieczenia do przekręcenia na krzyżak to tak. Jedno niestety było jakoś kiepsko odlane ale udało się je przekręcić. Ogólnie wszystko pasuje idealnie i najważniejsze że uszczelka mocno przylega do szyby.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Wpadło nowe podszybie z aso. Przy aktualnych cenach warto:) Stare latało jak szmata, uszczelka przy szybie odstawała itp. Jest kilka innych części w kolejce ale czekam na kurierów.
-
Kontrolka oleju przy 1,5 rpm a4 b5 1,8t AWT
Podepnij vaga sprawdź jak to wygląda.
-
Kontrolka oleju przy 1,5 rpm a4 b5 1,8t AWT
Musiał się już ładnie grzać. Po zrobieniu softu jeździłem z podpiętym vagiem i temp potrafiła dobić przez chwilę do 101c. Wskazówka na budziku nawet nie drgnęła.
-
Kontrolka oleju przy 1,5 rpm a4 b5 1,8t AWT
Zgadza się ale ja nie pisze o temp na zegarach tylko na vagu bądź klimatroniku. Temp na budziku zawsze będzie stała deko przed 90c bo tak to jest zrobione. Ruszy się dopiero bodaj od 108-110c.
-
Kontrolka oleju przy 1,5 rpm a4 b5 1,8t AWT
Ja składałem na uszczelce i było sucho przez następne 2 lata aż do sprzedaży. Zrób płukankę (najlepiej bg109) przed zwalaniem miski. Po wszystkim śmiało lej syntetyka 5w40.
-
Kontrolka oleju przy 1,5 rpm a4 b5 1,8t AWT
Te prawidłowe ciśnienie to jakie i przy jakiej temp oleju przeprowadzony był pomiar? U mnie temp płynu dobija czasami do 98c. Podobno to norma.
-
[B5 AJL] 1.8T Quattro Avant
Vst to bdb olej. Lm sht nie jest przeraklamowany. Wypada bdb w analizach i trzyma skład w odróżnieniu od ravenola. Tylko nie ma po co go kupować. Meguin jest tańszy a to ten sam olej. Sam latam na 0w40 (odpowiednik lm sht energy).
-
[B5 AJL] 1.8T Quattro Avant
Wlej mu coś lepszego po tym remoncie:-) W50 też mu raczej niepotrzebne.
-
Rdza na tylnej klapie, tuż pod mocowaniem wycieraczki
Czemu chcesz to odraczać skoro i tak jest do zrobienia? Przecież nie jest to nie wiadomo jaki wydatek.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Teoria teorią, a jak jest w praktyce wszyscy wiemy:) Klucz w cenie ok 100zł to średnio się nadaje nawet do dokręcania kół. Sam się o tym przekonałem. 2x razy żeby było śmieszniej. Zero powtarzalności. Myślę, że tak 200-250zł to sensowne minimum. No ale to tylko moje zdanie. Co nie zmienia faktu, ze każdy który grzebie coś więcej w aucie powinien taki klucz mieć, najlepiej dwa na różne zakresy.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Szczerze wątpię żeby więcej jak 5% wymieniających zawiechę samemu na podwórku miało klucz dynamometryczny. To nie podpory wału korbowego lub śruby od głowicy. Wystarczy trochę wyczucia i będzie ok.