Treść opublikowana przez Randor
-
Regeneracja sterownika ABS
Ktoś z forum je naprawia? Też mam jeden do ogarnięcia. Ja np. nie mogę w ogóle połączyć się vagiem ze sterownikiem. ABS nie działa i jest wykrzyknik na fisie.
-
1.8t k03s 239 km!
No ok 320km to nie tak blisko:)
-
1.8t k03s 239 km!
Mam propozycje od firmy z Konecka na takie turbo za 1070zł z nowym żeliwem. Wydaje mi się, że chyba warto dopłacić te 130zł do turbo-tec. Mają przynajmniej wyrobioną jakąś opinie.
-
1.8t k03s 239 km!
Masz wrzucony TIP? Ile płaciłeś za regeneracje k03s w turbo-tec? Jaki był zakres prac? Żeliwo nowe czy używka?
-
1.8 T 400 tyś. i płukanka silnika
Co do płukanek to według mnie jedną z lepszych i mocniejszych jest BG 109. Ona już płucze i to dobrze. Testowane 3 razy. Tylko z nią trzeba uważać. Jeśli motor jest zalepiony to będzie wielkie ruszenie tego syfu. Przed jej użyciem radze wrzucić nowy filtr oleju.
-
To ori czy włoska podróbka?
Dzięki. Trzeba będzie założyć z nią jakiś temat.
-
Rezanie bixenonu
W sumie to nikt mi tego nie zaproponował. Pytałem o dobre projektory i padła taka propozycja ale nie podawałem modelu auta. Czyli do B5 tylko koito? Uważasz, że warto się w to bawić? Jakieś 3 lata temu rezałem bixy na projektorach z Q7. Byłem wtedy w miarę zadowolony jeśli chodzi o ilość światła. Czy na takiej Helli Intemo zauważę znaczy progres?
-
Rezanie bixenonu
Witajcie. Co teraz jest w modzie jeśli chodzi o projektory w B5? Jest coś lepszego niż np Hella 3 czy Intemo? Jak ma się bi-led w stosunku do nich? Dopytywałem trochę o bi-led koito 29w, z tego co mi napisano mają lepsze światła mijania względem hella (świecą ogólnie szerzej) za to tracą na długich (przez to, że świecą szerzej tracą na odległości). Zaproponowano mi również bi-led firmy Mobis w cenie 650zł. Podobno do 70% więcej światła niż koito (29w vs 36w). Chciałbym przerobić swoje lampy i nie wiem w którym iść kierunku. Może nie warto kombinować z tymi bi-ledami i wsadzać normalnie Intemo?
-
To ori czy włoska podróbka?
Gość który mi je sprzedał napisał, że mają tylko ori felgi. Skupują je zagranicą z licytacji komorniczych, upadających firm itp stąd niska cena. W tej kasie tylko brać:) Koła wrzucone. Są proste jak stół. Póki co ? Dzięki za odpowiedzi. Kolego Szpakuziom. Faktycznie ten wzór jest całkiem ok. Nawet pasuje do ciemnych B5. Tak się prezentuje mój ulep. Zdjęcia są autorstwa poprzedniego właściciela. Brakuje tylko większej gleby. Niestety ta-technix to niska półka i jest za miękki do lepszych spasów.
-
Sztywniejsze wieszaki wydechu.
Witajcie. Wymieniłem ostatnio wydech na przelot z kwasu. Po jego rozgrzaniu zaczyna gdzieś brzęczeć i stukać. Nie ma zbytnio miejsca na jego przesuwanie. Wydaje mi się że gumy po prostu robia się miękkie od temperatury (wydech grzeje się bardziej niż ori). Są jakieś sztywniejsze zamienniki tych gum? Np z poliuretanu?
-
To ori czy włoska podróbka?
Felgi to na 99% Ori audi.
-
To ori czy włoska podróbka?
No z tego co ja wiem to Ronal zawsze produkował ori felgi dla Audi. Czyżby teraz robiły je dwie fabryki? A może to podróbki? Sam już nie wiem. Cena raczej zastanawiająco niska. Z drugiej strony wszędzie znaczki Audi i nr seryjne pokrywające się z ori. Na allegro znalazłem dwie aukcje gdzie sprzedający twierdzą, że felgi są na 100% ori bo były zdjęte z nowego auta. Obie aukcje to wersja made in italy. Wypowie się ktoś obcykany w temacie? Pisałem do sprzedającego z innego konta. Zarzeka się że to ori. Nie mają podobno na placu replik. Mam dowód zakupu i mogę felgi odwieźć.
-
To ori czy włoska podróbka?
-
To ori czy włoska podróbka?
No to trochę podniosłeś mnie na duchu. Włoskie felgi zawsze kojarzyły mi się z podróbkami. W sumie mogłem o to zapytać zanim je kupiłem:) Gdyby ktoś miał coś do dodania będę wdzięczny.
-
To ori czy włoska podróbka?
Witajcie. Kupiłem w dniu dzisiejszym felgi na które chorowałem dłuższy czas. Czy ktoś potwierdzi mi czy to na 100% oryginały? Kupiłem je chyba w dość dobrej cenie, dałem 2350zł. Z tego co widziałem na necie używki chodzą w granicach 2500zł a tu są nowe (nie regenerowane). Co o tym myślicie? W ogóle był taki wzór w podróbce?
-
Montaż FMIC do A4 B6 1.8T
Dziwię się, że jakiś tuner zgodził się robić program pod taką moc na seryjnym dsmic.
-
A4 B5 1.8t ANB fmic ta-technix
Witajcie. Czy fmic taki jak w linku poniżej podejdzie do B5 bez większych rzeźb? Wymiary 160x70 dadzą chyba radę przy mocach rzędu 230km? W lato nie powinien puchnąć. Gość który to sprzedaje zarzeka się, że pasuje prawie p&p do B5. https://allegro.pl/oferta/audi-a4-typ-b5-1-8t-intercooler-kit-ta-technix-7942169515
-
1.8 T 400 tyś. i płukanka silnika
Myślę, ze płukanie takiego motoru powinieneś podzielić na 3 tury. Lać coraz mocniejsze płukanki i obserwować ciś oleju. Na koniec miska w dół i sprawdzenie smoka. Ja na Twoim miejscu zacząłbym od zwalenia pokrywy zaworów i sprawdzenia ile nagaru jest na mostkach wałków itp. Jak jest dużo czarnej mazi to bym tego raczej nie płukał.
-
Wykres z hamowni po strojeniu do wglądu. Ocena + mały problem.
Dzięki koledze Łukasz13 do mojego sterownika zawitał seryjny soft (auto nie jedzie w ogóle:)). Logi wyglądają teraz zdecydowanie lepiej. Nie ma się co zastanawiać. Zbieram graty na te chociaż 220-230km i robię soft od nowa. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Przepływ powyżej 130 to norma dla serii? http://vaglogi.pl/log-002_033_c4LyE00.html http://vaglogi.pl/log-003_020_20WAm.html http://vaglogi.pl/log-115_118_67TnVjn.html
-
Jaki olej do A4 B6 2.0 ALT ?
Byle jaki i tak zaraz go spali:p
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
No to super:) Umocniłeś mnie tylko w myśli o montowaniu seryjnej k03s, a nie jakichś hybrydowych wynalazków.
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
Też chcę 240km z k03s ? Masz chyba zdrowy słupek. Albo hamownia była optymistyczna?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Usuń wycieki i zalej jakiś 5w40, 10w40 to kibel dla tego motoru. Najtańsza racjonalna opcja to Lotos Synthetic 5w40 lub Specol i wymiana co 8-10tys. Jeśli szukasz przyczyny cykania i podejrzewasz wtryskiwacze gazu to czemu nie sprawdzisz czy nadal cyka po przełączeniu na PB?:) Czy ktoś tutaj stosuje od dłuższego czasu olej 0w40 w swoim 1.8t i podzieli się opinia na temat tej lepkości? Jak to się spisuje w tych silnikach?
-
Po remoncie silnika slychac zawory
Nie wiem czy to coś poważnego ale może skończyć się poważnie. Może szklanka się zawiesiła. Ja bym tak raczej nie jeździł. Szczególnie po wywaleniu siana na kapitalke. Odstaw gościowi te auto i niech robi z tym co chce. Po odbiorze jedź do innego warsztatu i skontroluj co wyszło z tego całego remontu (chociaż ciś oleju i sprężanie). Nikt tu raczej nic innego nie wymyśli.
-
Po remoncie silnika slychac zawory
Jedź do gościa i powiedz, że zamiast być lepiej jest coraz gorzej. Odstawiasz mu auto i nic Cię nie interesuje skoro robił kapitalkę. Ma być dobrze i koniec. We własnym zakresie sprawdź ciśnienie oleju i kompresje po dotarciu (u kogoś innego).