Treść opublikowana przez ksotuhoss
-
A5 Navarra blue
Ładne, gratuluję zakupu. Oby służyło bezawaryjnie.
-
Rozmazane naklejki na oponach
Te zamazane częściowo naklejki na oponach to w sumie ważna rzecz, bo to etykieta eneregtyczna. Taka sama jakie stosuje się na pralkach czy żarówkach, tylko tutaj dotyczy opon. Oznacza jaka głośna jest opona i ile spala paliwa itd. Poczytaj sobie tutaj https://8opon.pl/etykieta-na-oponach Samo rozmazanie o niczym nie świadczy, bo wygląda jakby wyblakłe od słońca czy coś. Każda opona o tych parametrach i rozmiarze ma taką samą klasę etykiety unijnej więc zobacz pierwszy lepszy sklep z oponami (oponeo, intercars) i będziesz wiedział jakie ma literki i kolory na etykiecie UE (czerwone lepiej omijać, A najlepsza). Ważneijsze niż te naklejki to rok produkcji opon bo się zaraz okaże że kupujesz w dobrej cenie bo rocznik 2023 lub 2024. Daj znać co i jak. Pozdro.
-
Audi zaktualizowało listę pojazdów, w których można stosować paliwo HVO100 Diesel.
Niemcy, Skandynawia spoko, jest gdzie lać, ale w Polsce chyba jeszcze nikomu to nie zrobi dnia. Ogólnie fajnie, że temat żyje i ktoś gdzies tam rozumie, że z silników diesla nie da się całkiem zrezygnować, a lepiej zabrać się za temat od innej strony.
-
Jaki olej do skrzyni biegów GVC w Audi A4 B6?
Potwierdzam, do skrzyni GVC zalecany jest olej G 052 911 A2. Jest to oficjalny olej wg specyfikacja VW/Audi zalecany przez producenta właśnie do manualnej skrzyni GVC.
-
Słaba jakość nagłośnienia B&O w Audi A4 B9 oraz A5 F5
Haha, dobre. Rozumiem, że to przytyk do jakości ostatnich generacji 😁 Nawet jeśli nie, to i tak mnie to rozśmieszyło.
-
Nie zamykają się tylnie drzwi z pilota w Audi A4 B6
Po obu stronach? I tylko z pilota? W sensie czy jak przekręcisz centralny w drzwiach to tył działą czynie? Wstępnie strzelam, że przewody w gumowej osłonie korytku między tylnymi drzwiami a nadwoziem pewnie są przetarte albo połamane.
-
Wytaczanie otworu i pierścienia centrującego w felgach aluminiowych
Panowie, poważnie? Chcecie się bujać Audicami, a jednocześnie oszczędzać na takich sprawach? Dobrze dobrane felgi i opony to taka sama podstawa jak dobry dobór i systematyczna wymiana olejów, filtrów itp. To tak trochę typowo po polsku. Przykombinować, aby tylko więcej nie wydać (najlepiej jeszcze jak śwagir pomoże). A potem zgodnie z powiedzeniem, które w naszym kraju nikogo niczego nie uczy "chytry dwa razy traci". Kolega napisał, że ma A4B9. To nie jest jakiś dwudziestoletni gruz, przy którym można chałturzyć.
-
Wytaczanie otworu i pierścienia centrującego w felgach aluminiowych
Szkoda zachodu. Mierzenie, liczenie, sprawdzanie, załatwianie i jeszcze po drodze coś pójdzie nie tak. Nakombinujesz się i jeszcze nie daj Bóg dalej autem będzie telepało. Nie ma to jak nóweczki idealnie dobrane pod auto przez dobry konfigurator lub z pomocą kogoś, kto się zna. Na to jeszcze dobre szmaty i można zdzierać asfalt
-
Serwis do usunięcia wady olejowej w Audi A4 B8 2.0 TFSI
Arek Serwis w Bydgoszczy. Jak moje auto było jeszcze relatywnie nowe, to zawsze tam dawałem furę. Robią wszystko z grupy VW. Mega profesura.
-
Audi A4 B9 2.0 TDI - czy jest sens zakupu?
Może B8 z końcówki produkcji? Wygląda jeszcze całkiem w cyc. Laik nie odróżni od B9 😁 Będzie spoko wyposażenie i stan. W przebieg może też się wstrzelisz. I jeszcze może na jakąś flaszkę zostanie grosików 😉
-
Polecane opony letnie
Nexen NFera to fajna budżetowa opcja ale... Jeśli jesteś w stanie wydać więcej o kilkadziesiąt złotych to zobacz sobie Toyo: https://www.abmoto.pl/toyo-proxes-sport-215-40-r18-89y-p97636 Bardzo dobrze trzymają się drogi jak jest mokro. Wadą jest to, że jednak nie są zbyt ciche ( moim zdaniem sprawa drugorzędna). Patrząc na parametry nfery jest ona w sumie jednak głośniejsza, wiec jak rozumiem do zaakceptowania dla Ciebie
-
Polecane opony letnie
Na szybko mogę odesłać cie do rankingu opon letnich w rozmiarze 225/45 R17 a w międzyczasie proszę o podanie pełnego rozmiaru wtedy będę mógł pomóc bardziej precyzyjnie. Bo rozmiarów R17 jest od groma (pewnie ze 20 się znajdzie od 205/50 R17 po 235/45 R17).
-
Polecane opony zimowe
Dokładnie Aleq, dzięki. Na chłopski rozum wydawałoby się że im szersze opony tym lepiej bo większa powierzchnia styku auta z drogą, auto stabilniej się trzyma, wręcz klei asfaltu, ale problem leży gdzie indziej. Zimą znaczenie ma siła nacisku na 1cm2 powierzchni na którą składa się masa auta. @nitroo Porównaj sobie dużą gumkę do mazania z małą gumką na końcu ołówka. Przyciśnij małą mocno do biurka i spróbuj po nim przejechać i to samo zrób z dużą gumką ale dociskaj ją mniej. Którą gumką trudniej się przesuwać?
-
Polecane opony zimowe
Rozwieje wątpliwości. 1. Lepsze opony zawsze zakładamy na tylną oś 2. Węższe opony zimą są lepsze niż szersze 3. Wysokość bieżnika ma ogromne znaczenie (lepsza nowa budżetowa z bieżnikiem 8mm, niż używana premium z 3mm) 4. Kiedy zakładać opony zimowe? Odsyłam do lektury, ale w skrócie gdy temp. spadnie do 7 st. Celsjusza 5. Jakie opony zimowe wybrać? Powtórzę się - z bieżnikiem o wysokości min. 4mm 6. Niedozwolony jest montaż różnych opon na jednej osi 7. W czasie zimy lepiej sprawdzi się mniejsze ciśnienie w oponach
-
Polecane opony letnie
Od najtańszych dla rozmiaru 225/45 R18. Niektóre modele opisane na blogu wulkanisty, podlinkowane do testów i opinii, pozostałe trzeba sobie wyguglać samemu. Nie szalałem z oponami po 600-700 zł, bo uważam że na prawdę można kupić świetne opony letnie z poniżej wymienionych i nie ma co przepłacać. - Kormoran Gamma B2 (cena ok 230 zł, rant + xl, najtańsza, 10 lat gwarancji) - Barum Bravuris 3 (cena ok 340, rant + xl, klasa ekonomiczna) - Nexen N Fera SU1 (cena ok 370 zł, rant + xl) - Falken Azenis FK-510 (cena ok 440zł, Najlepsza etykieta i stosunek ceny do jakości, nowosć 2017) - Kleber Dynaxer HP3 (dobra etykieta, dożywotnia gwarancje, ale gorsza wg mnie od falkena) - Hankook Wentus Prime 3 (etykieta CA 71, cena ok 460) - Uniroyal Rain Sport III (etykieta CA 71, cena ok 460, świetna podczas jazdy na deszczu) Wszystkie mają rant bo po prostu poniżej 50% profilu prawie zawsze jest stosowany przez producentów, poza nielicznymi wyjątkami.
-
Polecane opony letnie
Pierwsze słyszę. A czego szukasz konkretnie? BTW przywitał się chociaż?
-
Polecane opony letnie
gdzies mi mignęła jakiś czas temu na fejsie reklama nokiana eline chyba i się chwalili że ma etykiete A A. Ma to jakieś znaczenie? Warto za to dopłacać?
-
Polecane opony letnie
No czytałem właśnie ten Twój fragment że 1mm ci zniknął czyli w sumie mało jak na 15000 km ci zeszło. czyli się tak nie ścierają o to chodzi? Tak czytam czytam i nagle mi tu wychodzi że ani uniroyale rainsporty 3 ani te hankooki. Czyli jak nie to to co?
-
Polecane opony letnie
Ja mam akurat dylemat nad 2 modelami (które zostały na placu boju po wielotygodniowych eliminacjach). Czytałem różne opinie i nie były one do końca zbieżne. Chodzi o modele uniroyal rainsport 3 (link do opony) oraz hankooki ventus prime3 k125 (link). O ile w przypadku tych pierwszych często pojawiała się niezgodność kierowców co do szybkości zużycia bieżnika (jedni że znika w oczach, a inni że prawie się nie zużywa) to w przypadku hankooka więcej opinii i testów jest na temat modelu prime2 k115. Na logikę wydawać by się mogło że jeżeli wersja I miała super opinie i dobre wyniki w testach to następca będzie jeszcze lepszy. Cenowo hankook też wychodzi lepiej. Jeżdził ktoś może na tych modelach albo może z pewnego i sprawdzonego źródła coś na ich temat powiedzieć? Nie chodzi o opinie gdzieś tam usłyszane albo przeczytane. Dzieki.
-
[ALL B5] Czujnik temperatury swieżego powietrza G89 (brak ogrzewania)
Klima nie ma nic do tego
-
Silnik nie łapie temperatury
Jakby ktoś miał podobny problem to po wymianie termostatu i odpowietrzeniu układu auto grzeje znacznie szybciej. Nie wiem czy przykrywanie chłodnicy przy dużych mrozach coś daje czy wręcz przeciwnie może uszkodzić auto?
-
[B6 AWX ] Przerywa, gaśnie
Mi kiedyś tak przerywało jak teściu pożyczył auto na jeden dzień i wlał benzyny do diesla. Na szczęście skończyło się na wymianie filtra.
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
230 tys. km (ok 25tys rocznie). Kupiony od 140tys.
-
Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?
Jeżeli zmieniasz co sezon na noname-y to nic dziwnego, polecam feroodo
-
Opony do a4b5
Kwestia opon, bieżnika i związanej z nim etykiety. Jeżeli chcesz żeby mało spalała to kup z efektywnością paliwową "A" albo "B"