Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ksotuhoss

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ksotuhoss

  1. Ładne, gratuluję zakupu. Oby służyło bezawaryjnie.
  2. Te zamazane częściowo naklejki na oponach to w sumie ważna rzecz, bo to etykieta eneregtyczna. Taka sama jakie stosuje się na pralkach czy żarówkach, tylko tutaj dotyczy opon. Oznacza jaka głośna jest opona i ile spala paliwa itd. Poczytaj sobie tutaj https://8opon.pl/etykieta-na-oponach Samo rozmazanie o niczym nie świadczy, bo wygląda jakby wyblakłe od słońca czy coś. Każda opona o tych parametrach i rozmiarze ma taką samą klasę etykiety unijnej więc zobacz pierwszy lepszy sklep z oponami (oponeo, intercars) i będziesz wiedział jakie ma literki i kolory na etykiecie UE (czerwone lepiej omijać, A najlepsza). Ważneijsze niż te naklejki to rok produkcji opon bo się zaraz okaże że kupujesz w dobrej cenie bo rocznik 2023 lub 2024. Daj znać co i jak. Pozdro.
  3. Niemcy, Skandynawia spoko, jest gdzie lać, ale w Polsce chyba jeszcze nikomu to nie zrobi dnia. Ogólnie fajnie, że temat żyje i ktoś gdzies tam rozumie, że z silników diesla nie da się całkiem zrezygnować, a lepiej zabrać się za temat od innej strony.
  4. Potwierdzam, do skrzyni GVC zalecany jest olej G 052 911 A2. Jest to oficjalny olej wg specyfikacja VW/Audi zalecany przez producenta właśnie do manualnej skrzyni GVC.
  5. Haha, dobre. Rozumiem, że to przytyk do jakości ostatnich generacji 😁 Nawet jeśli nie, to i tak mnie to rozśmieszyło.
  6. Po obu stronach? I tylko z pilota? W sensie czy jak przekręcisz centralny w drzwiach to tył działą czynie? Wstępnie strzelam, że przewody w gumowej osłonie korytku między tylnymi drzwiami a nadwoziem pewnie są przetarte albo połamane.
  7. Panowie, poważnie? Chcecie się bujać Audicami, a jednocześnie oszczędzać na takich sprawach? Dobrze dobrane felgi i opony to taka sama podstawa jak dobry dobór i systematyczna wymiana olejów, filtrów itp. To tak trochę typowo po polsku. Przykombinować, aby tylko więcej nie wydać (najlepiej jeszcze jak śwagir pomoże). A potem zgodnie z powiedzeniem, które w naszym kraju nikogo niczego nie uczy "chytry dwa razy traci". Kolega napisał, że ma A4B9. To nie jest jakiś dwudziestoletni gruz, przy którym można chałturzyć.
  8. Szkoda zachodu. Mierzenie, liczenie, sprawdzanie, załatwianie i jeszcze po drodze coś pójdzie nie tak. Nakombinujesz się i jeszcze nie daj Bóg dalej autem będzie telepało. Nie ma to jak nóweczki idealnie dobrane pod auto przez dobry konfigurator lub z pomocą kogoś, kto się zna. Na to jeszcze dobre szmaty i można zdzierać asfalt
  9. Arek Serwis w Bydgoszczy. Jak moje auto było jeszcze relatywnie nowe, to zawsze tam dawałem furę. Robią wszystko z grupy VW. Mega profesura.
  10. Może B8 z końcówki produkcji? Wygląda jeszcze całkiem w cyc. Laik nie odróżni od B9 😁 Będzie spoko wyposażenie i stan. W przebieg może też się wstrzelisz. I jeszcze może na jakąś flaszkę zostanie grosików 😉
  11. Nexen NFera to fajna budżetowa opcja ale... Jeśli jesteś w stanie wydać więcej o kilkadziesiąt złotych to zobacz sobie Toyo: https://www.abmoto.pl/toyo-proxes-sport-215-40-r18-89y-p97636 Bardzo dobrze trzymają się drogi jak jest mokro. Wadą jest to, że jednak nie są zbyt ciche ( moim zdaniem sprawa drugorzędna). Patrząc na parametry nfery jest ona w sumie jednak głośniejsza, wiec jak rozumiem do zaakceptowania dla Ciebie
  12. Na szybko mogę odesłać cie do rankingu opon letnich w rozmiarze 225/45 R17 a w międzyczasie proszę o podanie pełnego rozmiaru wtedy będę mógł pomóc bardziej precyzyjnie. Bo rozmiarów R17 jest od groma (pewnie ze 20 się znajdzie od 205/50 R17 po 235/45 R17).
  13. Dokładnie Aleq, dzięki. Na chłopski rozum wydawałoby się że im szersze opony tym lepiej bo większa powierzchnia styku auta z drogą, auto stabilniej się trzyma, wręcz klei asfaltu, ale problem leży gdzie indziej. Zimą znaczenie ma siła nacisku na 1cm2 powierzchni na którą składa się masa auta. @nitroo Porównaj sobie dużą gumkę do mazania z małą gumką na końcu ołówka. Przyciśnij małą mocno do biurka i spróbuj po nim przejechać i to samo zrób z dużą gumką ale dociskaj ją mniej. Którą gumką trudniej się przesuwać?
  14. Rozwieje wątpliwości. 1. Lepsze opony zawsze zakładamy na tylną oś 2. Węższe opony zimą są lepsze niż szersze 3. Wysokość bieżnika ma ogromne znaczenie (lepsza nowa budżetowa z bieżnikiem 8mm, niż używana premium z 3mm) 4. Kiedy zakładać opony zimowe? Odsyłam do lektury, ale w skrócie gdy temp. spadnie do 7 st. Celsjusza 5. Jakie opony zimowe wybrać? Powtórzę się - z bieżnikiem o wysokości min. 4mm 6. Niedozwolony jest montaż różnych opon na jednej osi 7. W czasie zimy lepiej sprawdzi się mniejsze ciśnienie w oponach
  15. Od najtańszych dla rozmiaru 225/45 R18. Niektóre modele opisane na blogu wulkanisty, podlinkowane do testów i opinii, pozostałe trzeba sobie wyguglać samemu. Nie szalałem z oponami po 600-700 zł, bo uważam że na prawdę można kupić świetne opony letnie z poniżej wymienionych i nie ma co przepłacać. - Kormoran Gamma B2 (cena ok 230 zł, rant + xl, najtańsza, 10 lat gwarancji) - Barum Bravuris 3 (cena ok 340, rant + xl, klasa ekonomiczna) - Nexen N Fera SU1 (cena ok 370 zł, rant + xl) - Falken Azenis FK-510 (cena ok 440zł, Najlepsza etykieta i stosunek ceny do jakości, nowosć 2017) - Kleber Dynaxer HP3 (dobra etykieta, dożywotnia gwarancje, ale gorsza wg mnie od falkena) - Hankook Wentus Prime 3 (etykieta CA 71, cena ok 460) - Uniroyal Rain Sport III (etykieta CA 71, cena ok 460, świetna podczas jazdy na deszczu) Wszystkie mają rant bo po prostu poniżej 50% profilu prawie zawsze jest stosowany przez producentów, poza nielicznymi wyjątkami.
  16. Pierwsze słyszę. A czego szukasz konkretnie? BTW przywitał się chociaż?
  17. gdzies mi mignęła jakiś czas temu na fejsie reklama nokiana eline chyba i się chwalili że ma etykiete A A. Ma to jakieś znaczenie? Warto za to dopłacać?
  18. No czytałem właśnie ten Twój fragment że 1mm ci zniknął czyli w sumie mało jak na 15000 km ci zeszło. czyli się tak nie ścierają o to chodzi? Tak czytam czytam i nagle mi tu wychodzi że ani uniroyale rainsporty 3 ani te hankooki. Czyli jak nie to to co?
  19. Ja mam akurat dylemat nad 2 modelami (które zostały na placu boju po wielotygodniowych eliminacjach). Czytałem różne opinie i nie były one do końca zbieżne. Chodzi o modele uniroyal rainsport 3 (link do opony) oraz hankooki ventus prime3 k125 (link). O ile w przypadku tych pierwszych często pojawiała się niezgodność kierowców co do szybkości zużycia bieżnika (jedni że znika w oczach, a inni że prawie się nie zużywa) to w przypadku hankooka więcej opinii i testów jest na temat modelu prime2 k115. Na logikę wydawać by się mogło że jeżeli wersja I miała super opinie i dobre wyniki w testach to następca będzie jeszcze lepszy. Cenowo hankook też wychodzi lepiej. Jeżdził ktoś może na tych modelach albo może z pewnego i sprawdzonego źródła coś na ich temat powiedzieć? Nie chodzi o opinie gdzieś tam usłyszane albo przeczytane. Dzieki.
  20. Jakby ktoś miał podobny problem to po wymianie termostatu i odpowietrzeniu układu auto grzeje znacznie szybciej. Nie wiem czy przykrywanie chłodnicy przy dużych mrozach coś daje czy wręcz przeciwnie może uszkodzić auto?
  21. ksotuhoss odpowiedział(a) na Emaros temat w 1.9TDI
    Mi kiedyś tak przerywało jak teściu pożyczył auto na jeden dzień i wlał benzyny do diesla. Na szczęście skończyło się na wymianie filtra.
  22. 230 tys. km (ok 25tys rocznie). Kupiony od 140tys.
  23. Jeżeli zmieniasz co sezon na noname-y to nic dziwnego, polecam feroodo
  24. Kwestia opon, bieżnika i związanej z nim etykiety. Jeżeli chcesz żeby mało spalała to kup z efektywnością paliwową "A" albo "B"

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.